forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zeljko = Ferri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 12:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zeljko, po meni ovo jeste za zagorov staff, citam zagora od malih nogu i bez problema sam " progutao " tvoj crtez.
Ono na sto bi ti skrenuo pozornost je to da pokusas crtati manje " plasticne " face likovima...djeluju mi jednostavno nepriodne, kao da se mazu nekakvom kremom ili voskom, tada bi tvoj crtez bio jos daleko bolji.
Reci mi kako napreduje tvoja komunikacija s buretom? Ima li kakvih naznaka?
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 16/10/2014 : 12:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, ovog Zagora bi uzimao radi crteža ... no zadnja sličica - hlače?!

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 16/10/2014 : 12:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Antracit

Iskreno, ovog Zagora bi uzimao radi crteža ... no zadnja sličica - hlače?!



Zadnja slicica, hlace ce biti uglavnom crne, zbog senke.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 16/10/2014 : 12:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Zeljko, po meni ovo jeste za zagorov staff, citam zagora od malih nogu i bez problema sam " progutao " tvoj crtez.
Ono na sto bi ti skrenuo pozornost je to da pokusas crtati manje " plasticne " face likovima...djeluju mi jednostavno nepriodne, kao da se mazu nekakvom kremom ili voskom, tada bi tvoj crtez bio jos daleko bolji.
Reci mi kako napreduje tvoja komunikacija s buretom? Ima li kakvih naznaka?



Sa Buretom se cujem preko mejla. Cim zavrsim svih 8 tabli u olovci, saljem mu na mail radi korekcija. Tako mi je rekao.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
onda sretno



Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 16/10/2014 : 14:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Željko, meni je ovo odlično!
Međutim, moram priznati da ima dosta konstruktivnih kritika na ovom forumu od znalaca koje treba uzeti u obzir koliko je moguće...
S druge strane, ima i jedna druga stvar koju su ti također neki napomenuli - Burattiniju moraš dokazati i da možeš zadovoljavajuće brzo crtati, stoga možda ne bi bilo loše da kada mu sve pošalješ kažeš i da si se trudio ispoštovati neki razumni rok. Ionako svaki prvi draft crteža ide uvijek na korekciju (pa tako i od iskusnijih crtača) a slijedi još i tuš.

Ja gledam s poslovne strane (kao i Marchescelli :-) - npr. proizvod koji radi moja firma mora biti funkcionalan, ali ne i savršen prije izbacivanja na tržište (radi se o softveru). Puno je važnije izbaciti ga na vrijeme, nego ga glancati do besvijesti jer to neće nitko toliko cijeniti da oprosti kašnjenje.

Tako je i sa stripom, jbg to je zanat koji mora konstantno zarađivati novce, a ne umjetnost za dušu.

Sorry na podužem razmišljanju


Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 16/10/2014 : 15:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Željko, meni je ovo odlično!
Međutim, moram priznati da ima dosta konstruktivnih kritika na ovom forumu od znalaca koje treba uzeti u obzir koliko je moguće...
S druge strane, ima i jedna druga stvar koju su ti također neki napomenuli - Burattiniju moraš dokazati i da možeš zadovoljavajuće brzo crtati, stoga možda ne bi bilo loše da kada mu sve pošalješ kažeš i da si se trudio ispoštovati neki razumni rok. Ionako svaki prvi draft crteža ide uvijek na korekciju (pa tako i od iskusnijih crtača) a slijedi još i tuš.

Ja gledam s poslovne strane (kao i Marchescelli :-) - npr. proizvod koji radi moja firma mora biti funkcionalan, ali ne i savršen prije izbacivanja na tržište (radi se o softveru). Puno je važnije izbaciti ga na vrijeme, nego ga glancati do besvijesti jer to neće nitko toliko cijeniti da oprosti kašnjenje.

Tako je i sa stripom, jbg to je zanat koji mora konstantno zarađivati novce, a ne umjetnost za dušu.

Sorry na podužem razmišljanju






Shvatam ja sve to. Medjutim ja nisam besposlen i cekam da me zaposle u Boneliju. Ja imam svoj posao koji radim i ne mogu da ga napustim da bi radio ovih 8 tabli. Rekao sam to i Buretu da cu za jedno 20-25 dana uraditi ove table. Naravno da cu napomenuti kad budem slao istusirane table da bi mogao raditi od 10-12 tabli mesecno.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 16/10/2014 15:57:36
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 16/10/2014 : 17:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
malo me bode u oči ovaj mjesec koji je na svakoj sličici skoro na istom mjestu.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 16/10/2014 : 17:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

malo me bode u oči ovaj mjesec koji je na svakoj sličici skoro na istom mjestu.



I meni Videcemo sta ce mi Bure reci sta treba da menjam.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/10/2014 : 17:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Šalje li Burattini uvijek isti scenarij kao test za nove crtače ili svakom piše različit?
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 16/10/2014 : 22:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Šalje li Burattini uvijek isti scenarij kao test za nove crtače ili svakom piše različit?

Nema razloga da salje razlicit,kad posalje isti i dobije nazad strip onda najbolje moze da uporedi

Nemam potpis...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/10/2014 : 23:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bureta će ovi crteži sigurno zaintrigirati, zapravo, već jesu, čim je poslao scenarij.
Nadam se da ćemo Željka uskoro gledati, pa makar u nekom specijalcu :) Za početak.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 16/10/2014 : 23:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Može jedna mala kritika. Noćno nebo ti nije ispalo Ferrijevski, preprazno je.







Inače, samo naprijed!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/10/2014 : 00:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ovi Ferrijevi crteži... Genijalnost na djelu. Gledati i uživati, ništa drugo.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 17/10/2014 : 06:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ferri je ovo radija u naponu snage,tesko je do kraja biti kao neko, kaoMessi i Maradona

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 17/10/2014 : 12:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Evo da vidite prve 4 table u olovci u kontinuitetu...








www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/10/2014 : 13:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo super! Još kad dođe tuš, milina, bravo!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2014 : 13:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Donatelli je najgori crtač koji je radio na Zagoru.


Slažem se.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 17/10/2014 : 13:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Donatelli je najgori crtač koji je radio na Zagoru. Legendarnost je stekao jer je tu od početaka. Puca vas nostalgija, ja tog karikaturista nisam mogao probaviti ni ko dite. Zagorova frizura alla Duško Lokin, Ronaldinhovski zubi na svakom drugom liku, žene transvestiti, Chico debil... karikaturist

Ništa ne kažeš na one njegove ljudske "lubanje" tj kako ih je on crtao ili muškobanjaste žene, i to sve koje je crtao hehe.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/10/2014 : 13:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Poncho

Donatelli je najgori crtač koji je radio na Zagoru.


Slažem se.

Ja nikako.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2014 : 13:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Evo da vidite prve 4 table u olovci u kontinuitetu...










Koje dobi bi trebao biti ženski lik na ovim tablama?

Jer, kada ju gledam izdaleka, proporcije lica i tijela se čine kao u djevojčice, tinejdžerice.

Međutim, kada ju gledam izbliza, izgleda poput odrasle žene.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/10/2014 : 13:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Poncho

Donatelli je najgori crtač koji je radio na Zagoru.


Slažem se.

Ja nikako.



Ni ja, pa ima barem 10 gorih. Barem.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 17/10/2014 : 13:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ja ne volim Donatellija, ali da je najgori crtač Zagora je glupost. Ima ih dosta gorih.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 17/10/2014 : 13:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by Poncho

Donatelli je najgori crtač koji je radio na Zagoru. Legendarnost je stekao jer je tu od početaka. Puca vas nostalgija, ja tog karikaturista nisam mogao probaviti ni ko dite. Zagorova frizura alla Duško Lokin, Ronaldinhovski zubi na svakom drugom liku, žene transvestiti, Chico debil... karikaturist

Ništa ne kažeš na one njegove ljudske "lubanje" tj kako ih je on crtao ili muškobanjaste žene, i to sve koje je crtao hehe.



Teško je nabrojati sve mane tog karikaturista. Pravo zboriš, crtao je neke čudne lubanje. Spomenih njegove žene transvestite.

Dodao bih i neobičan fetiš na ožiljke kao i karikirano naglašavanje podočnjaka kod negativaca. Ah Donatelli, legenda ni kriv ni dužan.
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 17/10/2014 : 13:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Meni je npr Gamba najgori od najgorih zagorovih crtača
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000