forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 226
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 30/08/2014 : 20:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš obraća pozornost na crtež više nego inače...pa taj lik se uopće ne trudi crtati likove.
70% kadrova su likovi gdje im se lice jasno ne vidi, Zagor stalno sa nekom bijesnom facom (kakva je ono uopće kosa oja leti na sve strane)...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2014 : 13:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Laurenti je tuga. Nadam se da ce ga staviti na neki serijal koji ne kupujem, jer ovo je muka gledati... A najgore je sto on moze puno bolje.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 31/08/2014 : 18:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
A još gore što ima veliku potporu da crta naslovnice...
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 31/08/2014 : 18:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Potporu i od mene za naslovnice, meni je stvarno odličan, Chiarolla ne za naslovncie ali slobodno dalje neka crta Zagora :D
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 31/08/2014 : 18:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Znači tebi je Laurenti prvi izbor za naslovnice?
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 31/08/2014 : 18:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ovo je kako je sad crta ovu epizodu je za zatvor

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 31/08/2014 : 19:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam i pročitao jedan za drugim novi Zagor extra i ovaj regularni.
Tužno je da su se prije 25 godina radili bolji stripovi nego danas. Rauch ima problema s lošom karakterizacijom likova, uvodi ih puno a potom ih zaboravlja na uštrb akcionih scena. Na kraju se gubi kohezija priče.

Ovakav crtež Laurentija je pljuvanje Zagora u lice, sramota za Bonellija, Buratinija i sve nas magarce koji smo dali nemalih 18 kuna za ovakve bijedne črčakrije...

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/08/2014 : 20:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

. Rauch ima problema s lošom karakterizacijom likova, uvodi ih puno a potom ih zaboravlja na uštrb akcionih scena. Na kraju se gubi kohezija priče.




Potpuno se slazem.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2014 : 21:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Uzalud sve, koliko sam procitao, Laurenti je Talijanima odlican... Kakav neukus, kakva blamaza, ovo je gore cak i od Cassarovih... Bravo Laurenti, nije to lako.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/08/2014 : 22:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Uzalud sve, koliko sam procitao, Laurenti je Talijanima odlican... Kakav neukus, kakva blamaza, ovo je gore cak i od Cassarovih... Bravo Laurenti, nije to lako.


onda san i ja malo italijana jer mi je laurenti dobar...nije za naslovnice ali njegov crtez unutar stripa volim...dobar mi je i chiarolla recimo.,,....izadite iz svojih ferrijevskodonatellijevskoibignottijevskih okvira...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 31/08/2014 22:02:18
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 31/08/2014 : 22:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

[quote][i].izadite iz svojih ferrijevskodonatellijevskoibignottijevskih okvira...



Potpis!!!
Ovo nisam očekivao od tebe telleru. Očito evoluiraš, samo nastavi, ako je crtež drugačiji ne znači da je loš (mada ja ne preferiram Laurnetija).

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2014 : 23:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by teller

[quote][i].izadite iz svojih ferrijevskodonatellijevskoibignottijevskih okvira...



Potpis!!!
Ovo nisam očekivao od tebe telleru. Očito evoluiraš, samo nastavi, ako je crtež drugačiji ne znači da je loš (mada ja ne preferiram Laurnetija).


Naravno, evo npr. Barison je drugačiji ali nije loš dok je Laurenti i drugačiji i loš.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 31/08/2014 : 23:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Barison je doktor nauka za ovog šalabajzera. Kao i Prisco, čiji stil nema veze s Ferrijem. Laurentijev crtež je prodavanje muda pod bubrege publici. Loše, preloše...

Problem ove epizode je i Rauchov scenarij, koji mi izgleda kao da je napisan na WC-u za jedne duže velike nužde. Kako je samo glupo i besmisleno utrošio Veribedov lik....

Dojam je da je ovo Zagor stvoren po kazni. Samo ne znam za koga?

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4334 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/09/2014 : 01:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Kupio sam i pročitao jedan za drugim novi Zagor extra i ovaj regularni.
Tužno je da su se prije 25 godina radili bolji stripovi nego danas. Rauch ima problema s lošom karakterizacijom likova, uvodi ih puno a potom ih zaboravlja na uštrb akcionih scena. Na kraju se gubi kohezija priče.

Ovakav crtež Laurentija je pljuvanje Zagora u lice, sramota za Bonellija, Buratinija i sve nas magarce koji smo dali nemalih 18 kuna za ovakve bijedne črčakrije...



NOlitin Zagor je pun duhovitih cikovih monologa i dijaloga. Price su prekrasne. Crtez isto tako. NIje to pitanje neke nostalgije, nego objektivnosti. Danas se Buratini i Verni trude da zadrze nesto od tih zlatnih vremena, dok razne kjarole i laurentiji rastacu samu srz Zagora.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 02/09/2014 : 18:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
pročitao oba nastavka u komadu. zagorova adaptacija Stvora i Aliena, ono, suspense horror sf. scenarij je baš filmski, dijalozi fino teku, zgodno režirano. nisam imao nikakvih poteškoća pratiti likove, dapače, neke replike su sjajne (dama? ta je posjetila više saloona nego svi ovdje zajedno) i verybad je u elementu, propisno je izvrijeđao jadnog chica par puta. najbolja se stvar zapravo dogodi na posljednjoj stranici, kad se ova priča poveže s jednom stvarčicom iz morske strave, e to je bilo neočekivano. najuspješniji rauchov scenarij do sada, i najveća i najambicioznija priča, nakon flopa s ylenijom. palac gore.

laurenti, hmm...iako ne pripadam Ferrijevim Svjedocima, laurenti mi je uvijek bio onako, sredina. ima dinamiku i osobnost, a osveta vudu je jedan od boljih crteža koje sam vidio na zagoru. no crtež mu je počesto neuredan, ružnjikav, doima se nezavršenim ponekad, poput skice. a opet, takvim čađavim crtežom je stvorio određenu prijeteću atmosferu. ipak, ne baš presretan crtežom.

scenarij 8
crtež 6
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 02/09/2014 : 18:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Laurenti meni sasvim ok, meni se od recimo starih crtača nikad nije svidio Donatelli, sad će me mnogi popljuvat al eto, nikad mi nije legao.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 02/09/2014 : 20:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Donatelli je Alien za neke koji ga danas crtaju

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/09/2014 : 20:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Donatelli je legenda i u ono vrijeme je jedino Ferri bio bolji od njega.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 02/09/2014 : 21:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Od starih je najgori Bignotti, nekako bezličan...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/09/2014 : 22:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

Od starih je najgori Bignotti, nekako bezličan...



Gamba, Segna...
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 02/09/2014 : 22:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Tintilinic

Od starih je najgori Bignotti, nekako bezličan...



Gamba, Segna...


I onisamo za Gambu mi je ostao Chico...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 02/09/2014 : 22:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Donatelli mi je super, u mlađim radovima. Upoznao sam ga prvi put u ovim kasnim pa mi nije bio nešto, ali kad sam otkrio poslije da je bio bolestan i tako dobro crtao onda brate ne mogu se nekim kvazi crtačim opraštati gluposti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 03/09/2014 : 12:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Jos jednom sam procita ovu pricu i nije losa ali crtez da je napravia kao u Osveta Vudu bilo bi remek djelo

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
195 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 11/09/2014 : 21:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Prvi je dio najavio, a ovaj isporučio katastrofu.

Nakon očajne sprdnje zvane Crno zrcalo, pitam se tko je radio raspored epizoda u Bonelliju kad su nakon te odlučili ubaciti ovo.
Scenarij grozan, mogao je imati nekog smisla da je povezan s Hellingenovim vanzemaljcima ili s onim tuđincem iz Prijetnje iz svemira, ovako je to trpanje još jedne rase u jednu bezveznu ''pustolovinu''.
Zgodno mi je da je usprkos svim negativnim kritikama na ovoj temi Laurentijev crtež meni jedina svijetla stvar u priči.
1/10.

I am the law.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22145 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/12/2014 : 09:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Terminator

Prvi je dio najavio, a ovaj isporučio katastrofu.

Nakon očajne sprdnje zvane Crno zrcalo, pitam se tko je radio raspored epizoda u Bonelliju kad su nakon te odlučili ubaciti ovo.
Scenarij grozan, mogao je imati nekog smisla da je povezan s Hellingenovim vanzemaljcima ili s onim tuđincem iz Prijetnje iz svemira, ovako je to trpanje još jedne rase u jednu bezveznu ''pustolovinu''.
Zgodno mi je da je usprkos svim negativnim kritikama na ovoj temi Laurentijev crtež meni jedina svijetla stvar u priči.
1/10.


Vidiš, moje mišljenje je totalno suprotno od tvog.
Prvi dio nije mnogo obećavao, a onda je majstorski odrađena druga sveska.
Stvor i Alien, da, i meni su odmah pala na pamet ova dva kultna filmska ostvarenja.
Drugi dio je zaista napet, ishod neočekivan. Naravno da je jasno da će Zagor na kraju trijumfovati, ali to je sve što se moglo unaprijed predvidjeti.
Laurenti iznenađujuće dobar. U prvom dijelu unakazio je većinu likova, pogotovo Zagor i Chico liče na parodije samih sebe, ali ipak mračna atmosfera i kiša su neočekivano dobro odrađeni.
Čudovišta je odlično nacrtao, nije ni čudo što je nakon ove epizode nacrtao još dvije priče za Dampyra.
Nije Boselli glup, posmatra on cijelo vrijeme kako ko napreduje, onda ukrade one koji mu odgovaraju.
Od sada bih Laurentiju dao samo slične zadatke, epizode sa horror atmosferom, te priče mu odlično odgovaraju.
Napeta i neizvjesna priča, Laurenti još od Osvete vudu nikad bolji.
Prezadovoljan sam, s obzirom da nisam ništa očekivao od ove epizode.
priča 9
scenario 9
crtež 7,5-8
naslovnice 9

Edited by - King Warrior on 27/12/2014 09:04:03
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000