forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gradovi u Ex-Yu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/09/2014 : 22:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Prošlog ljeta sam bio u Sarajevu, koje me je takoder oduševilo... Ljudi, mix kultura, prekrasne cure... ali baš me zasmetalo što stotinjak metara od centra lunjaju divlji psi i sve puno smeca uz cestu...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/09/2014 : 23:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

sada cu zvucati kao lokal - patriota ali meni je Zagreb na podrucju ex - Yu najljepši grad:))
Ima tu, naravno i drugih prekrasnih gradova ali zagreb je baš najlepši puno se ulagalo u njega u zadnjih više od dvadeset godina i grad stvarno ima kaj za ponuditi.

Inace, dosta puta kada izlazite sa željeznickog kolodvora u nekom gradu, ne vidite baš prekrasan prizor. Obicno su podrucja oko kolodvora ne baš reprezentativna. E Zagreb je tu drukciji. Jer cim izadete sa Glavnog kolodvora, imate pogled na Trg kralja Tomislava.









Trg Kralja Tomislava je dio poznate Lenucijeve potkove. Evo ga ovdje, iz zraka, zajedno sa Zrinjevcem:



Inace, ovaj bijeli krug gore desno je mjesto gdje se održavao prošli CRŠ



Evo malo i o tome, na jednom mjestu
http://hr.wikipedia.org/wiki/Lenuzzijeva_potkova

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 01/09/2014 23:08:17
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/09/2014 : 23:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Inace, dosta puta kada izlazite sa željeznickog kolodvora u nekom gradu, ne vidite baš prekrasan prizor. Obicno su podrucja oko kolodvora ne baš reprezentativna. E Zagreb je tu drukciji. Jer cim izadete sa Glavnog kolodvora, imate pogled na Trg kralja Tomislava.


Istina. Zagreb te stvarno osvoji na prvu ako dodeš vlakom. Došao sam jednom sa frendom iz Slovenije u Zg vlakom. Covjek je bio prvi put u Zg i baš ga je oduševio grad. Zelenilo, park, cisto i uredeno, odmah si na Trgu bana Jelacica, katedrala... Baš sam bio ponosan na svoj glavni grad i da imamo što pokazati.



Da, to svi koji dodju vlakom vele

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 02/09/2014 : 00:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Zagreb je solidan, ima glamur, mogu se slozit da najvjerojatnije pruza najvise u hr uvjete za zivot, al izjavit da je najlipsi na prostoru ex yu moze bit samo neko subjektivnog pogleda,onako moderatorski jel :-). Ako cu gledat i ja subjektivno, Split i Zg se ne mogu po lipoti usporedjivat. To je jednostavno uvreda za Split. To ne kazem samo ja vec one puste knjige 500 mjesta koje posjetiti prije smrti. split je uvik tu. a to nije pisa neki mandrilo,jel?
A sta se tice ostalih gradova u ex yu,lipisi su mi od Zg-a...da pocmem...Ljubljana, mnogi slo gradici, Mostar, Travnik, Ohrid, Kotor, BG mi je tu negdi jednako :-)...a u Hr...cekaj ovako...daleko lipsi su...Dubrovnik,Trogir,Rovinj,Zadar,Split, Varazdin, Starigrad, Hvar,Korcula, Pag, Pula, pa masu malih sela/gradica u istri, Samobor, Makarska...bez zajebancije...eto ovako iz prve...:-). znaci govorimo o lipoti ne o kvaliteti zivota.
Prije zastanem na kavi u Pocitelju i uzivam u lipoti nego u Zg. Iskreno,bez antagonizma.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/09/2014 : 00:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Inace, dosta puta kada izlazite sa željeznickog kolodvora u nekom gradu, ne vidite baš prekrasan prizor. Obicno su podrucja oko kolodvora ne baš reprezentativna. E Zagreb je tu drukciji. Jer cim izadete sa Glavnog kolodvora, imate pogled na Trg kralja Tomislava.


Istina. Zagreb te stvarno osvoji na prvu ako dodeš vlakom. Došao sam jednom sa frendom iz Slovenije u Zg vlakom. Covjek je bio prvi put u Zg i baš ga je oduševio grad. Zelenilo, park, cisto i uredeno, odmah si na Trgu bana Jelacica, katedrala... Baš sam bio ponosan na svoj glavni grad i da imamo što pokazati.





hau jes no.

jedini grad šta me na prvu osvojia je Venecija.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/09/2014 : 00:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Dolazak vlakom je taj kljucan faktor kod Zagreba. Ostali gradovi nemaju taj "red carpet" docek odmah iz vlaka. :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/09/2014 : 08:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Yeah, i ja sam cesto dolazio vlakom u Zagabriu. Park isprej je stvarno ljep docek, i za cugu. :D


Cekajte samo da mi sredimo nasu zeljeznicku & autobusnu stanicu ... valjda bi trebali zavrsiti za nekih pedesetak godina. 8D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/09/2014 : 09:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Inace, dosta puta kada izlazite sa željeznickog kolodvora u nekom gradu, ne vidite baš prekrasan prizor. Obicno su podrucja oko kolodvora ne baš reprezentativna. E Zagreb je tu drukciji. Jer cim izadete sa Glavnog kolodvora, imate pogled na Trg kralja Tomislava.


Istina. Zagreb te stvarno osvoji na prvu ako dodeš vlakom. Došao sam jednom sa frendom iz Slovenije u Zg vlakom. Covjek je bio prvi put u Zg i baš ga je oduševio grad. Zelenilo, park, cisto i uredeno, odmah si na Trgu bana Jelacica, katedrala... Baš sam bio ponosan na svoj glavni grad i da imamo što pokazati.



Da, to svi koji dodju vlakom vele



hehe, kad sam prvi put došao vlakom odmah sam pojurio u Kraš-ima li šta novo od slicica i kioske-stripovi. I kad sam bio poslednji put, prepešacio velik dio, ponekad malo pod pivom jer ima dobar izbor piva. pogotovu cu se prisjecat neku belgijsku pivnicu-uff težak je taj život

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 02/09/2014 09:09:25
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 09:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Kad dolaziš ponovo? Znaš da imaš smještaj i cugu riješene:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/09/2014 : 09:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Kad dolaziš ponovo? Znaš da imaš smještaj i cugu riješene:))


Hvala, nema blema stari. i obratno.Ma ne znam, nemam planova za dalje.
Kako je brzo prošlo-dve godine-dvaput prdneš i evo nas u 2014 baš je dvojka od kad sam bio kod vas

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 02/09/2014 10:08:18
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 10:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Kako idemo od Glavnog kolodvora prema Trgu dolazimo do Zrinjevca. To je popularno ime za Trg Nikole Šubica Zrinskog, ali nitko ga ne zove tako nego jednostavno Zrinjevac, kao što je Trg kralja Tomislava Tomislavac. Za Zrinjevac još znaju reci i da je "Zelen plac"








COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 02/09/2014 : 10:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Zagreb je solidan, ima glamur, mogu se slozit da najvjerojatnije pruza najvise u hr uvjete za zivot, al izjavit da je najlipsi na prostoru ex yu moze bit samo neko subjektivnog pogleda,onako moderatorski jel :-). Ako cu gledat i ja subjektivno, Split i Zg se ne mogu po lipoti usporedjivat. To je jednostavno uvreda za Split. To ne kazem samo ja vec one puste knjige 500 mjesta koje posjetiti prije smrti. split je uvik tu. a to nije pisa neki mandrilo,jel?
A sta se tice ostalih gradova u ex yu,lipisi su mi od Zg-a...da pocmem...Ljubljana, mnogi slo gradici, Mostar, Travnik, Ohrid, Kotor, BG mi je tu negdi jednako :-)...a u Hr...cekaj ovako...daleko lipsi su...Dubrovnik,Trogir,Rovinj,Zadar,Split, Varazdin, Starigrad, Hvar,Korcula, Pag, Pula, pa masu malih sela/gradica u istri, Samobor, Makarska...bez zajebancije...eto ovako iz prve...:-). znaci govorimo o lipoti ne o kvaliteti zivota.
Prije zastanem na kavi u Pocitelju i uzivam u lipoti nego u Zg. Iskreno,bez antagonizma.


Ako budeš dolazio u Travnik, imaš cevape i cugu osiguranu

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/09/2014 : 10:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Dolazak vlakom je taj kljucan faktor kod Zagreba. Ostali gradovi nemaju taj "red carpet" docek odmah iz vlaka. :)




a nego kako misliš da san doša u zg prvi put nego vlakon?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 02/09/2014 : 14:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Evo prema zadnjem popisu (prelimirarni rezultati) 4 sarajevske opcine koje cine grad imaju zajedno oko 300 hiljada stanovnika. Eh sad, ako se gleda ono grad kao cjelina bez praznih prostora izmedu, tu bih ja uvrstio i Ilidžu. U tom slucaju bi Sarajevo imalo nekih 380 hiljada stanovnika. Cijeli kanton sarajevo ima oko 440 hiljada.

Banja Luka ima oko 200 hiljada.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 02/09/2014 : 14:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
maldo je u pravu..zagreb jeste jedina prava metropola od svih gradova ex-y..široke avenije, sve odlicno oznaceno, moderni tramvaji, cure kojima miriše koža, skockane po najnovijoj modi ...

Edited by - KRAS on 02/09/2014 14:25:30
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/09/2014 : 15:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
Inace nije tocno da gradovi ne pružaju svoje bolje dijelove na izlasku iz željeznicke stanice. Gradovi uz prugu prema Vinkovcima baš u tome prednjace i lice na Zagreb, u smislu da po izlasku iz stanice ravno je prolaz kroz park i aleja s drvoredom koja vodi prema središtu. Takvi su gradovi Nova Gradiška, Slavonski Brod i Vinkovci (bio pjednom prije 15 godina ali mislim da se dobro sijecam)), a i Knin nudi lijep prizor po silsku s vlaka ako me sijecanje služi (nisam bil tam od `96.)!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 02/09/2014 15:14:42
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/09/2014 : 15:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
zagreb je lijep, ali mlado pretjeruje u ulaganju u zadnjih 20 godina
u tih 20 godina se ama baš ništa znacajno nije dogodilo od onoga što zagreb cini lijepim
sve važno je desetljecima i stotinama godina tu, a u zadnjih 20 godina je devastirano više nego što je uljepšano
nova stambena naselja su bezlicna i nagurana, podsljemenska zona je totalno uništena, cvjetni trg, kao najintimniji gradski prostor je uništen 90tih, centar se cicka štandovima i šatorima, što se možda nekome i svida, ali meni je gadljivo jer lokali su svuda okolo i taj vašar je nepotreban...
pomaci su vidljivi u novom zagrebu, koji je konacno dobio nešto javnih sadržaja, MSU, sredeni bundek, puno novih škola i vrtica, infrastrukture...ali to sve nije ono što oduševljava ljude koji dodu tu, niti oni to vide
niti oni vide svu tu vrijednu arhitekturu izmedu dva rata koja mene oduševljava
njih oduševljava donji grad s lenucijevom potkovom, trg uvijek prepun ljudi, katedrala, radiceva, kamenita vrata, trg svetog marka s najljepšim krovom (u redu, to je obnovljeno u zadnjih 20 godina), štrosmajerovo šetalište s matošem i prekrasnim pogledom, pa brojni muzeji, spomenici, itd, itd... sve jednako lijepo danas kao i prije 30 i 60 godina
i ne zaboravimo mirogoj - za mene najljepši zagrebacki ambijent

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/09/2014 : 15:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

maldo je u pravu..zagreb jeste jedina prava metropola od svih gradova ex-y..široke avenije, sve odlicno oznaceno, moderni tramvaji, cure kojima miriše koža, skockane po najnovijoj modi ...



godine i godine isisavanja morale su dat nekakav rezultat

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 15:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Pod ulaganjem sam prvenstveno mislio na ulaganje u komunalnu infrastrukturu i sredivanje procelja tako da je centar grada sada puno ljepši nego prije tridesetak godina. Uvijek velim - pogledaj onaj spot Sonja od ITD banda - koliko je infrastruktura danas bolja. dakle, ulaganje u ceste/nadvožnjake, fasade... Inace tocno je da se hrpa toga mora promijeniti - prvo što mi pada na pamet je onaj užasan šator koji znaju staviti na Trg i koji onda stoji dva mjeseca. Zagrebacki glavni Trg je po meni jedan od najljepših trgova u ovom dijelu Europe. Velik je, predstavlja sam centar, i ima baš onu draž okupljanja ("nadjemo se na Trgu u osam") ali kad stave onaj šator - mislim, katastrofa. I onda unutra sviraju tamburaši, peku se kobasice, pije se pivo...Ma najbolje da još volove i janjce okrecu pa da fino budemo seljacija do kraja. Makar u zadnje vrijeme se izgleda i to mijenja- biti ce ga samo koji put tokom godine i to po dva tjedna. A što se tice Cvijetnog trga - meni je i dalje lijep, makar je prije bio puno bolji. U Podsljemensku zonu su nagurali viletina i viletina, makar ja velim - Pantovcak, Tuškanac i Šalata - to su najelitniji dijelovi grada, a ostalo ipak nije tak dobro

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 15:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Znaci nakon što smo izašli sa Glavnog kolodvora i prošetali Tomislavcem i Zrinjevcem dolazimo na Trg Bana Jelacica ili jednostavno Trg







Nova godian na Trgu


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 02/09/2014 16:07:25
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/09/2014 : 15:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ti se uvatio tog spota ko pijan plota
a zagreb u njemu prekrasan
jedino što je to neki tukac snimao pa mu je sve u kontrasvjetlu pa izgleda sivo i boje su u kurcu
i u tom spotu je skoro sve kao sada
jedino je manje auta i neka stabla su narasla i asfalt obnovljen

kamene kocke su nestale sa zagrebackih ulica, što je dobro za aute, ali bilo je draži u tome - ostalo je još malo kod zapadnog kolodvora
asfalt je bolji, sredeno je dosta toga, fasade na zrinjevcu su obnovljene, ali baš one koje su u tom spotu (oko damije i uz botanicki vrt) su iste takve i sada, odnosno još su gore, jer je prošlo 30 godina

e da, botanicki vrt je još jedan biser zagreba i dio lenucijeve potkove
i maksimir sa zološkim vrtom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/09/2014 : 16:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
meni idu na zivce oni tamburasi u tkalcicevoj ispred nekog restorana preko puta historia. Svaki put kad bi tamo prosao ovog ljeta, cujem kako pjevaju o sorovima, konjima i ravnici. Nemam nista protiv Slavonije, ali na tom mjestu ako vec mora bit muzika, onda nek bude neka domaca zagrebacka. Pa ne mogu vlasnici restorana raditi sta god oce na javnoj povrsini.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 16:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Pogled sa nebodera na Trgu na katedralu


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/09/2014 : 16:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Pogled na neboder na Trgu


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 02/09/2014 : 16:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

jedini grad šta me na prvu osvojia je Venecija.






Ne znam baš, bio triput u Veneciji i svaki put slegao ramenima.
Smrad industrije, previše turista....i smrad kanala opcenito..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000