forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Pitanje za Mangalomane
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/09/2014 : 15:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote


Mangalomani zvuci bolje nego mangamanijaci

Salu na stranu.
Manga je jedini strip o kojem nemam ni iskustva ni pojma.
Kao takav bi vas zamolio da mi preporucite izdanja od Fibre, DW ili vec nekog treceg koje smatrate vrijedna posjedovanja u kolekciji.
Unaprijed hvala.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 07/09/2014 15:22:15

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 07/09/2014 : 15:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
najbolje ti je kupovati na engleskome mange
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 07/09/2014 : 16:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav. Ja ne spadam u Mangalomane,ali mislim da ti mogu dati savjet.
Ja sam isto tek nedavno počeo čitati mange,i oduševljen sam onime što sam pročitao.
Kad se navikneš na crtež,koji je meni vrlo dobar,i na naopako čitanje postaje sve bolje.

Od 'domaćih' izdanja toplo preporučam:
Daleko susjedstvo i Bosonogi Gen od Fibre, te prije svega Ikigami od Festina Lente. Mislim da nećeš požaliti.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/09/2014 : 16:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Pozdrav. Ja ne spadam u Mangalomane,ali mislim da ti mogu dati savjet.
Ja sam isto tek nedavno počeo čitati mange,i oduševljen sam onime što sam pročitao.
Kad se navikneš na crtež,koji je meni vrlo dobar,i na naopako čitanje postaje sve bolje.

Od 'domaćih' izdanja toplo preporučam:
Daleko susjedstvo i Bosonogi Gen od Fibre, te prije svega Ikigami od Festina Lente. Mislim da nećeš požaliti.

Hvala

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/09/2014 : 17:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ja bih preporučio sve naslove od Fibre, zatim One Piece i Uzumaki od Darkwooda, te Oštricu besmrtnika i Bilježnicu smrti od Algoritma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 07/09/2014 : 17:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Od tih Fibrinih mi je najbolji Šetač, vidim nitko ti ga nije preporučio pa eto...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/09/2014 : 17:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Brizno zapisujem...hvala , hvala

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/09/2014 : 17:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mangaloljupci? :D


A Ikigami ne? Ah, vidim dicmanjac preporucio.


Uzumaki je siksit. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/09/2014 : 17:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Vrh bogova
samo ime vrijedi i za kvalitetu stripa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/09/2014 : 17:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Od tih Fibrinih mi je najbolji Šetač, vidim nitko ti ga nije preporučio pa eto...


quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ja bih preporučio sve naslove od Fibre, zatim One Piece i Uzumaki od Darkwooda, te Oštricu besmrtnika i Bilježnicu smrti od Algoritma.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 07/09/2014 : 18:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ti si poslao svoj post dok sam ja pisao svoga.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 07/09/2014 : 18:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
problem s ovim algoritmovim je što tko zna kada i dali ce izdati do kraja oštricu besmrtnika i bilježnicu smrti. Od bilježnice im je ostao samo jpš zadnji broj pa ga nisu izdali vec jako dugo
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/09/2014 : 19:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

problem s ovim algoritmovim je što tko zna kada i dali ce izdati do kraja oštricu besmrtnika i bilježnicu smrti. Od bilježnice im je ostao samo jpš zadnji broj pa ga nisu izdali vec jako dugo



Postoji i bitniji problem a to je da su oba stripa katastrofa i definitivno ih ne bi preporucio nekome tko tek pocinje s mangom. Ostrica je lijepo nacrtani akcijski strip s potpuno besmislenom radnjom bez glave i repa. Izdrzao sam do trece knjige. Biljeznica smrti je adolescentska izdrkotina koju u najmanju ruku ne bih preporucio nikome tko je punoljetan. Izdrzao sam, mislim sve skupa nekih dvadesetak stranica. Naravno, to je samo moje misljenje.

S druge strane radije kreni sa fibrinim mangama (Tezuka, Taniguchi, Nakazawa). Topic imas za svaku posebno pada ne ponavljam, sve je vec receno.

Darkvudove jos nisam citao ali koliko sam shvatio one ciljaju malo mladju publiku?

Na engleskom sam citao Buddhu od Tezuke i to je izvrsno, te Lone Wolf and Cub Koikea i Kojime kojeg obozavam i svakako preporucam.

Uz to sam dobio puno pohvala i preporuka za Urasawu (20th Century Boys, Monster, Pluto) ali nisam imao prilike citati do sada.

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 07/09/2014 : 19:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Death Note ni meni nije ništa posebno (uspio sam izdržati do druge knjige).

Može li mi netko preporučiti koju dobru humorističnu mangu (ako može geg strip)? Hvala.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 07/09/2014 : 19:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Death Note ni meni nije ništa posebno (uspio sam izdržati do druge knjige).

Može li mi netko preporučiti koju dobru humorističnu mangu (ako može geg strip)? Hvala.



GTO - Great Teacher Onizuka

Radi se o tome da neki lik koji inače ne radi ništa, osim što gleda ispod ženskih suknjica...od jednom želi postati najbolji učitelj :D

Da ne govorim da su mu studentice u onim sexy minicama....lol

Ja imam prva 2 broja,a stižu mi još 4 nastavka,super zabavno :D
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 07/09/2014 : 19:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by maddjuro

problem s ovim algoritmovim je što tko zna kada i dali ce izdati do kraja oštricu besmrtnika i bilježnicu smrti. Od bilježnice im je ostao samo jpš zadnji broj pa ga nisu izdali vec jako dugo



Postoji i bitniji problem a to je da su oba stripa katastrofa i definitivno ih ne bi preporucio nekome tko tek pocinje s mangom. Ostrica je lijepo nacrtani akcijski strip s potpuno besmislenom radnjom bez glave i repa. Izdrzao sam do trece knjige. Biljeznica smrti je adolescentska izdrkotina koju u najmanju ruku ne bih preporucio nikome tko je punoljetan. Izdrzao sam, mislim sve skupa nekih dvadesetak stranica. Naravno, to je samo moje misljenje.

S druge strane radije kreni sa fibrinim mangama (Tezuka, Taniguchi, Nakazawa). Topic imas za svaku posebno pada ne ponavljam, sve je vec receno.

Darkvudove jos nisam citao ali koliko sam shvatio one ciljaju malo mladju publiku?

Na engleskom sam citao Buddhu od Tezuke i to je izvrsno, te Lone Wolf and Cub Koikea i Kojime kojeg obozavam i svakako preporucam.

Uz to sam dobio puno pohvala i preporuka za Urasawu (20th Century Boys, Monster, Pluto) ali nisam imao prilike citati do sada.





Ne želim reći da su ovi stripovi katastrofa jer ih nisam čitao još.
Ali slažem se s tobom da je bolje da krene sa Fibrinim mangama, jer i ako mu se na prvu me svidi crtež, priče su extra...

Ja sam počeo sa Darkwoodovim mangama (kao što si rekao za mlađe su uzraste i crtež je prekičast i nejasan za nekog ko prvi put čita mange), i nisam se oduševio, skoro odustao od manga, sreća naletila Fibra :D

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/09/2014 : 20:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Baci pogled i na Fibrinog Adolfa, neces pozaliti.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/09/2014 : 21:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Brizno zapisujem...hvala , hvala


Ne nasjedaj olako. Svašta ti preporučuju.
Uzmi najbolje Bilježnicu smrti i ako ti se to ne svidi odustani od mange. To je onako intelektualni triler koji mogu čitati i odrasli.
Vrh bogova je dobar ako te zanima planinarenje. Djelovi borbe čovjeka i planine su super, ali ostatak blijed.
Oštrica besmrtnika prosjek na momente nečitljivo.
One piece i Naruto su predjetinjasti.
Uzumaki je solidan, zabavan, bizaran i otkačen horor u 3 broja. Ovo mi je poslije Bilježnice još najprihvatljivije.
Balada o janjetu traži posebno stanje svijesti za čitanje. Namjenjeno tinejdžerima.
Warcraft i Starcraft su sranja.
Psy-Comm i Riding shotgun sam čitao davno, ali sjećam se da su bili zabavni.

Pa sad ti vidi šta ćeš.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/09/2014 : 21:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Moje preporuke:

Tezuka: Adolf, Buddha, Phoenix, Ode to Kirihito.
Kojima & Koike: Lone Wolf and Cub
Rumiko Takahashi: Maison Ikkoku
Ikegami: Sanctuary, Crying Freeman (prva 2).
Masashi Tanaka: Gon
Makoto Kobayashi: What's Michael?
Sanpei Shirato: Legend of Kamui
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 07/09/2014 : 21:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
tu je i akira,koju me čudi da nisu preporučil. Doduše Akira je nešto starija manga iz 88'e. Možeš je naći na ovim stripovskim aukcijama
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/09/2014 : 16:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi, hvala
Mislim da cu poceti sa Setacem i Adolfom

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 08/09/2014 : 17:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

GTO - Great Teacher Onizuka

Radi se o tome da neki lik koji inače ne radi ništa, osim što gleda ispod ženskih suknjica...od jednom želi postati najbolji učitelj :D

Da ne govorim da su mu studentice u onim sexy minicama....lol

Ja imam prva 2 broja,a stižu mi još 4 nastavka,super zabavno :D



nije tacno da onizuka ne radi nista. gto mangi prethode bad company i shonan junai gumi koje lepo pokazuju zasto je onizuka takav. on se sa ucenicima zafrkava, a pokusava da im daje zivotne savete. bio je veliki delikvent. inace mange sa delikventima su obicno solidne, lep sklop komedije i tuce.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/09/2014 : 18:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Vrh bogova je dobar ako te zanima planinarenje. Djelovi borbe čovjeka i planine su super, ali ostatak blijed.




ajd sad sam sve čuo
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/09/2014 : 18:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Može li mi netko preporučiti koju dobru humorističnu mangu (ako može geg strip)? Hvala.


http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Slump

http://en.wikipedia.org/wiki/Cromartie_High_School

http://en.wikipedia.org/wiki/Ranma_%C2%BD

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 08/09/2014 : 18:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drablj

quote:
Originally posted by dicmanjac

GTO - Great Teacher Onizuka

Radi se o tome da neki lik koji inače ne radi ništa, osim što gleda ispod ženskih suknjica...od jednom želi postati najbolji učitelj :D

Da ne govorim da su mu studentice u onim sexy minicama....lol

Ja imam prva 2 broja,a stižu mi još 4 nastavka,super zabavno :D



nije tacno da onizuka ne radi nista. gto mangi prethode bad company i shonan junai gumi koje lepo pokazuju zasto je onizuka takav. on se sa ucenicima zafrkava, a pokusava da im daje zivotne savete. bio je veliki delikvent. inace mange sa delikventima su obicno solidne, lep sklop komedije i tuce.



Znam da imaju još neki popratni serijali oko ovog lika, radnja prije, ali samo sam ukratko htio opisati o čemu se radi, tj,prva dva broja koja ja imam.
Uglavnom,meni je super zabavna ;)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/09/2014 : 19:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan

Vrh bogova je dobar ako te zanima planinarenje. Djelovi borbe čovjeka i planine su super, ali ostatak blijed.




ajd sad sam sve čuo



Dijelim Wanovo mišljenje. Eto, sad si čuo dvaput.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000