forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 the DOORS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/09/2014 : 13:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote






Muzicka grupa Doors je bila jedna od najpopularnih i najuticajnih rok grupa 60ih i 70ih.
Doorsi su nastali 1965. Dzim Morison i Rej Manzarek su se upoznali na UCLA fakultetu za pozoriste, film i televiziju, ali su napravili bend tek u julu te godine kada su se slucajno sreli na plazi Venice Beach. Morison je rekao da se u poslednje vreme posvetio pisanju pesama, Manzarek ga je pitao da otpeva neku, a Morison je otpevao Moonlight Drive. Manzarek je bio odusevljen!



Njih dvojica su odlucili da bend nazovu The Doors po knjzi Aldous Huxleya ,,The Doors of Perception" (Vrata spoznaje), a taj naslov je bio citat iz poeme engleskog pisca Williama Blakea koji je glasio: ,,If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite".



Manzarek je u bend doveo jos 2 druga sa casova meditacije a to su bili Robbie Krieger i John Densmore. Tada su Doorsi nastali.



Dakle clanovi benda su bili:
1) Jim Morrison, pevac
2) Ray Manzarek, klavijaturista, prateci vokal
3) Robbie Krieger, elektricna gitara
4) John Densmore, bubnjevi



Izdali su 6 albuma
-The Doors 1967
-Strange Days 1967
-Waiting for the Sun 1968
-The Soft Parade 1969
-Morrison Hotel 1970
-LA Woman 1971

Tada je Morrison iznenada umro u Parizu o tome cu pisati kasnije kada se razvije tema ili mozda vec veceras. Posle njegove smrti Doorsi su nastavali kao trio izdavsi jos

-Other Voices 1971
-Full Circle 1972


Da li ste ih slusali u mladosti, da li ih sada slusate, sta mislite o njima?



Ja volim sve njihove albume ali su mi najdrazi LA Woman i The Soft Parade.



Edited by - going going on 13/02/2015 19:46:29

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 09/09/2014 : 14:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
I dalje jedan od najdražih bendova.

Preslušao sve dostupno dvadesetak puta...

Evo jedna reprezentativna:


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/09/2014 : 14:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno moj najdrazi bend svih vremena.
Once upon a time sam bio doslovno opsjednut Doorsima i slusao ih non stop. Godinama sam presao na druge stvari ali prva ljubav je prva ljubav, kad nabrajam najdraze bendove nema bez njih.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/09/2014 : 14:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najdražih bandova. Svaki dan pustim barem jedanput The End

Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/09/2014 : 16:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče genijalnost u svakom pogledu osim jednog... Ne pušim baš Morrisonove drogirano mulačke tekstove. Raditi pjesnika od njega mi je ipak malo previše. Za sve ostalo kapa doli, mislim da nije nikad postojala veća kemija među članovima jednog benda.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/09/2014 : 16:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Bend uz ciju sam glazbu odrastao i ujedno moj omiljeni bend..
Posjedujem sve albume na vinilu .
Doorsi su moja riznica sjecanja...svaka stvar na dnevno svjetlo izvlaci neku uspomenu.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/09/2014 : 23:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Najbolje uzivo izvodjenje Break on through to the other side.

Doorsi su nastupali na festivalu na ostrvu Wight u Engleskoj, Dzim je bio usred sudjenja zbog incidenta u Majamiju (o kome cu pisati neki drugi put). Morisson je bio duboko u depresiji i zbog toga je furao bradu i ugojio se. Meni izgleda bas starije i zrelije sa bradom.

Ovo ce ispasti da je ustvari poslednji uzivo snimljen nastup Doorsa. Posle ovog koncerta su nastupali samo jos 2 puta svi zajedno pre nego sto je Dzim otisao u Pariz.




Primetio sam po svojim drugovima iz skole da 50 posto njih zna ko je Dzim Morison i da su culi za grupu Doors ali ih niko ne slusa. Pokusao sam par puta, pustao sam im pesme ali kazu ili da je prespora muzika ili da je dosadna, ja se ne slazem, njihove pesme znaju da pucaju od dinamike i energije a znaju da budu i smirene i emotivne kad treba.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/09/2014 : 19:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Jedni od najboljih. "Light my fire", "People are strange", "Riders in the storm", "Soul kitchen", "Break through to the other side" i nenadmašni "The end".
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2014 : 19:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jedna od mojih omiljenih...



Ovdje sve pase..sve je prejebano mocno i svaki put me otkaci sa lanca

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/09/2014 : 20:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ima jedna pjesma koja se ne spominje baš često a meni je ujedno i njihova najbolja.

Brzo, kratko i dovoljno. Za podizanje energije ujutro, uz kavu, umjesto rahatlokuma.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/09/2014 : 20:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Neke od mojih omiljenih.



edit: sviđa mi se ovaj topic. Hvala autoru na pruzenoj mogucnosti da
se prisjetimo dobre glazbe.




~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 10/09/2014 20:48:13
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/09/2014 : 20:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/09/2014 : 01:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie


edit: sviđa mi se ovaj topic. Hvala autoru na pruzenoj mogucnosti da
se prisjetimo dobre glazbe.






Nema na cemu Charlie! Drago mi je da ti se svidja topik.Slobodno se raspisi i na ovoj temi kao i na drugim temama.

Pored svih hitova Doorsi imaju i silne pesme koje su nezasluzeno zaboravljene.

Naprimer



Hyacinth House je sigurno najtuznija od svih njihovih pesama. Morisonov stalozen i zreo glas odise tugom i setom. Peva o tome kako mu je potreban novi drug, kako je frustrirani svojim okruzenjem, svi zele da budu sa njim jer je on Dzim Morison ,,ludak koji skace po sceni i zajebava se i ima dosta para" a ne zato jer ga iskreno cene kao pesnika i kao coveka.

Hyacinthus je bio lik iz grcke mitologije, Apolonov ljubavnik. Apolon ga je slucajno ubio dok su se takmicili u bacanju koplja, Apolon to nije mogao sebi da oprosti i voleo je previse Hyacinthus da bi ga pustio da ode u Had te ga je pretvorio u biljku.

Edited by - going going on 11/09/2014 01:12:10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/09/2014 : 01:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@murdoc

Slazem se!
Sve pesme sa albuma The Soft Parade kidaju.

Ima i odlicno uzivo izvodjenje ove pesme od kojeg se uvek najezim evo ga:



Inace meni su sa Soft Paradea najbolje pesme

Melodicna i emotivna Wishful Sinful


i prava rokerska, odsecna Wild Child
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 12/09/2014 : 00:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Upravo slusam pa posla naci na youtube da stavim i ovdje.
Laganini za noc ..


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/09/2014 : 06:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
doorsi...slušam ih skoro 25 godina...prva rock ljubav...nenadjebivi...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

wer
New Member



113 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 12/09/2014 : 13:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wer a Private Message  Reply with Quote
i ja jih več dugo slušam. Kod nas je bio nedugo nazad dokumentarac o Doorsima, naravno sam ga pogledao, ako nekog interesira link:
http://www.youtube.com/watch?v=XqTum7zFtPY
Meni jedna od boljih People are strange:
People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven, when you're down
When you're strange
Faces come out of the rain
When you're strange
No one remembers your name
When you're strange
When you're strange
When you're strange
People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven when you're down
When you're strange
Faces come out of the rain
When you're strange
No one remembers your name
When you're strange
When you're strange
When you're strange
When you're strange
Faces come out of the rain
When you're strange
No one remembers your name
When you're strange
When you're strange
When you're strange.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/09/2014 : 20:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo bas sad slusam Other voices prvi album bez Morissona i svidja mi se. Drugaciji je pristup nego kada je bio Morisson ali nisam ni ocekivao da ce sve ostati isto kao da je Morisson idalje tu.
Lepo su to odradili momci!

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 13/09/2014 : 23:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
prvi Doors album koji sam ugrabio krajem 70-ih bio je Waiting for the sun. Još uvek me drmaju Hello I love you, Spanish caravan, Unknown soldier i My wild love:



Pa da ne bude uvek sve ozbiljno u vezi Doorsa, evo:



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2014 : 23:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Morrison i Manzarek podstaknuti svojim znanjem koji su pokupili sa Akademije filma snimaju jedan od prvih spotova uopste u muzici za Break on Through to the Other Side sa svog prvog albuma.


Ovaj video prikazuje ono sto nas ceka u ovom albumu, slicno onome sto vidimo na omotu albuma. Maestralnog Manzareka na klavijaturi kako jednom rukom svira bas a jednom pianino, vidimo Krigerove magicne prste na gitari i raspolozenog Johna Densmorea na bubnjevima i Jima punog entuzijazma, snage i energije. Konacno je dobio priliku da bude u centru paznje i da bude zvezda i to nece propustiti.
I kao i sve zvezde svoj zivot je zavrsio praskom!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2014 : 23:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U decembru 1967. Doorsi su ucestvovali kao muzicki gosti u emisiji zabavnog karaktera ,,The Jonathan Winters Show". Svi clanovi benda su odranije pratili i voleli emisiju tako da kada su bili pozvani, odusevljeno su prihvatili da ucestvuju.


Trebalo je da izvedu ,,Light my fire" i jos jednu pesmu po svom izboru. Doorsi su jednoglasno izabrali pesmu zbog koje se bend i sastavio i prvu pesmu koju su ikada izveli ,,Moonlight Drive". Po meni jedna od njihovih najlepsih pesama zbog koje sam se i zaljubio u Doorse.

Muzika je pustana preko matrice iz tehnickih razloga, da bi se lepse culo, ali je Dzim mogao slobodno da peva. I svojski se potrudio da dobro otpeva!


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/11/2014 : 20:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote

Edited by - going going on 08/11/2014 20:46:51
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/11/2014 : 01:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
A gle cega sam se sjetila.
Dva put je dva put, ali ne ista greska. Drugi put je izbor.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/11/2014 : 00:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote


ima vrhunsku štimu ovaj vejder
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/12/2014 : 22:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Danas je 70. rodjendan Dzona Densmora, bubnjara Doorsa.

Evo jednog lepog videa gde se vidi svo njegovo umece.(Od 2.25 krece pesma)

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/12/2014 : 08:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Bio u petak na ovim dečkima https://www.facebook.com/CrystalShipDoorsTributeBand ... jako dobri. Oporavljao se dva dana.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000