forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Škotski referendum o nezavisnosti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/09/2014 : 21:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 18/09/2014 : 23:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
Moze li Skotska, kao suverena drzava prezivjeti?



Odgovor je, MOZE !

Necu sad sve prevoditi,samo sto sam crveno zaokruzio.

"Skotska bi bila, jedna od 20, najbogatijih zemalja na svijetu".

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 18/09/2014 23:19:22
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 18/09/2014 : 23:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/09/2014 : 23:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood


ne budi ti naivan .škotska nije crna gora.
a crnogorci su i prije eura imali dojce marku





ako škotska izade to je kraj funte

engleska ce biti prisiljena odbaciti taj kolonialni papir i uvesti modernu evropsku monetu

il nek se tornjaju iz EU




vjerovatniji scenarij

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2014 : 00:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Leonid

Ti si povukao pitanje Galicije,ne ja.Dakle kažeš "ne pate odvajanja ali bi se mogli odvojiti".
Ja sam ti rekao zašto,kroz povijest su zadržali neku svoju posebnost,imaju poimanje da su zaseban narod.Naravno to je došlo tek nakon što se u Europi pocela širiti svijest o nacionalnim državama.

No kažem,kod njih ocito ne pravladava mišljenje da Španjolska nije njihova država.Po tome se razlikuju od Katalonije i Baskije.
Galicija ima osnovu za nekakvo odvajanje ali ocito ta ideja nema neke jake temelje u narodu.Kao što dobar dio Škota ne želi van V.Britanije.



da,jerbo imaju cak i svoj jezik,škoti odavno melju engleski.
i škoti su podiljeni oce ili nece.
dok npr Veneto ,da je referendum bi sigurno izaša iz italije.
šta san uostalom vec spomenija.
ocito me ne kužiš šta želin rec.
ekonomska pitanja su danas cak i važnija u europi nego neka cisto nacionalna.


Sad bolje razumijem ali koji su onda razlozi za izlazak Škotske? Ekonomski ili nacionalni zanos? Ili možda oboje?

Ako su samo ekonomska pitanja problem,onda mogu svi tako dok ne nastane 30+ novih država....što mi nema smisla.
No cini se da je baš tako Veneciji,vidim da oko toga imaš dosta informacija pa vjerujem



za škotsku u igri je i ekonomija i nacionalizam,odnosno više neki izgubljeni nacionalni ponos.
ironicno je da su škoti podiljeni oko tog pitanja,rezultati su neizvjesni.
koja god opcija da pobjedi bice vjerovatno za dlaku

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 19/09/2014 : 00:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message
quote:
Originally posted by BiDi





Ovo je 110% ukupno?

Inace, da ostanem ontopic, sumnjam da ce izglasati.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2014 : 00:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dsormaz1

Nitko nije spomenuo primjer Quebeca u Kanadi. Oni su vec imali nekoliko slicnih referenduma i niti jedan nije prošao. A tamo su razlike (bar one jezicne i religijske) izmedu frankofonog i anglofonog stanovništva velike.



da. mislin da su 2 puta dosad imali referendum.zadnji put za dlaku postali nezavisni.




Quebéc uživa najvecu mogucu autonomiju, skoro pa je de facto nezavisan.



de facto je,de jure nije

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2014 : 07:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.index.hr/vijesti/clanak/skotski-referendum-skoti-izglasali-ne-neovisnosti/772280.aspx

kakvi jadnici

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/09/2014 : 07:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
http://www.jutarnji.hr/povijesni-dan-za-skotsku-gradani-odlucuju-hoce-li-ostati-dio-ujedinjenog-kraljevstva-ili-ce-proglasiti-neovisnost/1221099/

55% protiv!
Najveci škotski grad Glasgow: 53% za odcijepljenje, glavni grad Edinburgh: 61% protiv.

Edited by - dsormaz1 on 19/09/2014 07:32:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2014 : 07:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ma smiješni su. sprdacina. braveheart,haha.kindergarten

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/09/2014 : 07:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Jebiga.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/09/2014 : 08:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ništa cudno ni iznenadujuce.
Samo su pragmatizmu, nastavljanju po starom i poznatom te grubo receno razumu dali prednost pred idealizmom, nepoznatim, stvarnim i mogucim problemima i emocijama.

Izabrali su status quo i s racionalne strane nisu pogriješili, ali su zajebali nacionalne sentimente. Pretpostavljam da ce za 10-ak godina biti novi referendum, pa cemo onda vidjeti na ciju ce stranu vaga pretegnuti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/09/2014 : 08:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Normalan i razuman ishod, sve drugo bi bilo van svake pameti. Vjerujem da bi ako ponovo bude referendum za desetak godina pobjeda bila još ubjedljivija.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/09/2014 : 08:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ako je tako vecina odlucila onda u redu! Moje mišljenje je da izlazak Škotske iz UK svijetu ništa dobro ne bi donio.

Za one razocarane Škote ostaje pricekati novi referendum u buducnosti.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/09/2014 : 08:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by nagor

Tko se još usuduje predvidati? :)

Tko pogodi najbliže placa rundu za sve ostale. :)



55% za NE .

i tko sada placa cugu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/09/2014 : 09:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dsormaz1

Nitko nije spomenuo primjer Quebeca u Kanadi. Oni su vec imali nekoliko slicnih referenduma i niti jedan nije prošao. A tamo su razlike (bar one jezicne i religijske) izmedu frankofonog i anglofonog stanovništva velike.



da. mislin da su 2 puta dosad imali referendum.zadnji put za dlaku postali nezavisni.




Quebéc uživa najvecu mogucu autonomiju, skoro pa je de facto nezavisan.



de facto je,de jure nije




Pa to sam i napisao.
Hteo sam reci da bi ishodi ovih referenduma bili verovatno drugaciji kada bi te teritorije imale manja prava. Ovako, imaju skoro sve što jedna nezavisna država ima, a uz to još i "zaštitu" države pod cijem se okrilju nalaze.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2014 : 09:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Normalan i razuman ishod, sve drugo bi bilo van svake pameti. Vjerujem da bi ako ponovo bude referendum za desetak godina pobjeda bila još ubjedljivija.



misliš šta su ušli u najužuju konkurenciju za najvece jadnike u povijesti svita?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/09/2014 : 09:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by delboj

Normalan i razuman ishod, sve drugo bi bilo van svake pameti. Vjerujem da bi ako ponovo bude referendum za desetak godina pobjeda bila još ubjedljivija.



misliš šta su ušli u najužuju konkurenciju za najvece jadnike u povijesti svita?


Izbjegli su da to postanu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2014 : 09:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
sve je receno još u trainspotingu:

http://youtu.be/29-LRuuqFT0

its shite being Scottish!
We're the lowest of the low!
The scum of the fucking Earth!
The most wretched, miserable, servile, pathetic trash, that was shat into civilisation!
Some people hate the English, I don't! They're just wankers!
We, on the other hand, are colonised by wankers!
Can't even find a decent culture to be colonised by!
We're ruled by effete assholes!
It's a shite state of affairs to be in Tommy,
and all the fresh air in the world won't make any fucking difference!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 19/09/2014 : 10:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message
Nisu me uopce razocarali,kad sam gleda film Hrabro srce nikad mi nije bilo jasno zasto je onaj plemic napusta Williama tj. Nije mu pomoga u bitci jer da je bili bi sjebali Dugonju,sad napokon znam zasto!!!!

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/09/2014 : 10:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by nagor

Tko se još usuduje predvidati? :)

Tko pogodi najbliže placa rundu za sve ostale. :)



55% za NE .

i tko sada placa cugu



Ti placaš!

I ja sam htio rec 55, al rekoh Bravehart nosi barem jedan posto.
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 19/09/2014 : 10:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ništa cudno ni iznenadujuce.
Samo su pragmatizmu, nastavljanju po starom i poznatom te grubo receno razumu dali prednost pred idealizmom, nepoznatim, stvarnim i mogucim problemima i emocijama.

Izabrali su status quo i s racionalne strane nisu pogriješili, ali su zajebali nacionalne sentimente. Pretpostavljam da ce za 10-ak godina biti novi referendum, pa cemo onda vidjeti na ciju ce stranu vaga pretegnuti.




Salmond je izjavio da novog referenduma nece biti u skorije vreme.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 19/09/2014 : 10:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
Cini mi se da je prikladan onaj citat iz Trainspottinga.

Tommy: Doesn't it make you proud to be Scottish?

Mark "Rent-boy" Renton: It's SHITE being Scottish! We're the lowest of the low. The scum of the fucking Earth! The most wretched, miserable, servile, pathetic trash that was ever shat into civilization. Some hate the English. I don't. They're just wankers. We, on the other hand, are COLONIZED by wankers. Can't even find a decent culture to be colonized BY. We're ruled by effete arseholes. It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!


Ove price o neizvjesnom... Išli su i amerikanci u neizvjesno, i njima su govorili kako cete bez funte.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/09/2014 : 10:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
dobra odluka. u vremenima neobuzdane globalizacije i sveopce ekonomske i ine nesigurnosti, vecina škota je shvatila prednosti ostanka u jakoj i mocnoj kraljevini koju su, uostalom, i sami stvarali stoljecima i u kojoj uživaju velika i zaslužena prava. danas samo luzeri sanjaju i pozivaju na rušenja i otcijepljenja poput hrvata, slovenaca, bosanaca, ukrajinaca i sl...

Edited by - kiky on 19/09/2014 10:52:20
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/09/2014 : 11:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Ma svaka neovisnost donosi još vecu zavisnost. Realno, dobra odluka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000