forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Internetski identitet
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/09/2014 : 20:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12

Sve to ovisi. Npr. netko može ostaviti šest tisuca postova u kojima se doima intelektualcem i zrelim pojedincem i onda ga upoznaš uživo a on se ponaša kao malo dijete. Može i obratno. Može kako god, nikad ne znaš. Što se mene tice, u više slucajeva cu se prevariti nego pogoditi neciji karakter u stvarnom životu naspram onog virtualnog.




moguce je i to, ako nisi veci dio njegovih postova procitao, a onda sasvim slucajno tu osobu upoznaš u živo. a moguce je da su neki ovdje došli zabavljati se, nije ih briga za ništa.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/09/2014 : 21:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Da li bi osobe poput onih s topica "Smijeh/tuga" opstale duze vrijeme u svojoj okolini i bile tolerirane ili bi ubrzo ostale same, izolirane od drustva?




taj topic nekima služi za napumpavanje postova i što bržeg dolaska do zvjezdica, ništa opasno i za razmatrati.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 14/09/2014 : 21:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
Ja se baš i nesjecam da sam bilo kada i bilo gdje napisao nešto što i nemislim-bilo ovdje ili nekome sms porukama. Ko je covjek-covjek je,a ko je šupak-šupak je-bez obzira dali se skriva iza ekrana ili ga se gleda uživo.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/09/2014 : 22:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
da a što ako te netko za.ebava ili provocira, bolje se glupirati s tom osobom nego se svaditi, a onda se ne piše istina.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 14/09/2014 : 22:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

da a što ako te netko za.ebava ili provocira, bolje se glupirati s tom osobom nego se svaditi, a onda se ne piše istina.

Na takav nivo inteligencije nastojim da i ne odgovaram. Pa ako provocira-možda se toj osobi i cini da je pametniji,pa mu ego naraste za koji centimetar. Shvatam šalu i prihvatam je,ali sa kretenima uopce ne ulazim u diskusiju (onima što provociraju).
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/09/2014 : 23:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Internet je stvarnost koja se nimalo ne razlikuje od stvarnog života - štoviše je dio stvarnosti u onolikoj mjeri koliko i posao koji radimo, obitelj i prijatelji oko nas i sve što nas okružuje - i u kojoj lažemo, pretvaramo se i glumimo, ili pak ne radimo ništa od toga, baš kao i u svakodnevnom životu.

Kao što svakodnevno biramo odjecu i uredujemo se pred izlazak iz stana, vjerujuci da izgledamo dobro i da cemo se dobro predstaviti prijateljima, kolegama ili curama kojima se upucavamo, tako i na forumima i društvenim mrežama (tko je na njima) biramo avatare, nickove i ostale stvari za koje vjerujemo da ce nas predstaviti u najboljem svjetlu, odnosno onakvima kakvima sami sebe želimo vidjeti i doživjeti, i kako želimo da nas drugi dožive.

Kao i u svakodnevici tako i na internetu, što je veca razlika izmedu onoga kakvi stvarno jesmo i kakvima se želimo vidjeti odnosno kakvima želimo da nas drugi vide i dožive, to više glumimo, pretvaramo se i lažemo i to su vece naša i stvarna i metaforicka egzistencijalna nelagoda i frustracija.

Ona nelagoda i frustracija koje proizlaze iz diskrepancije naših htijenja i mogucnosti, iz poremecenosti slike koju imamo o sebi i one koju bismo htjeli lažno predstaviti, odnosno nelagoda koja je odraz naše mržnje prema samima sebi. Što više ne podnosimo i mrzimo same sebe, pri cemu je to cesto podsvjesno ili barem dobro prikriveno, to više pribjegavamo pozi, licemjerju, lažima i provokacijama, jednostavno jer se u svemu tome osjecamo ugodnije tj. manje loše.

A to se onda u našim nastupima vidi, i u svakodnevici i na internetu, pa se lažljivci, licemjeri, provokatori, pozeri i opcenito lažnjaci lako detektiraju i u "stvarnom" i u "virtualnom" životu.

I po tome stvaramo prijatelje i "prijatelje", prve u svakodnevnom životu a druge na forumu, Fejsu i slicnim društvenim mrežama, biramo ljude koji nam odgovaraju i pred kojima moramo najmanje ili ne moramo uopce glumiti, s kojima možemo biti onakvi kakvi jesmo.

Licemjer je uvijek licemjer, mizantrop je mizantrop a pozer je pozer, i tu u konacnici nema glume jer se i ovdje lako prepoznaju kao i medu ljudima koji nas okružuju u materijalnom svijetu.

Baš kao što je osoba koja nam odgovara uvijek ona koju cemo sistemom detekcije i eliminacije i ovdje prepoznati, pa cemo se u materijalnom svijetu s njom naci na kavi i pivi, razmijeniti brojeve mobitela i možda zapoceti nekakav prijateljski ili barem poznanicki odnos. I baš kao i u materijalnom svijetu - kad se virtuala nastavlja u stvarnosti to i jest materijalni svijet - možemo se u nekome naknadno razocarati i shvatiti da smo se prevarili.

Sve je isto, nikakve tu razlike nema.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 14/09/2014 23:05:42
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/09/2014 : 23:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

to je dobar put




zivim nesto..(nastojim) sto bi se jednom rjecju moglo nazvati Sadhana.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2014 : 23:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 15/09/2014 : 08:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
ovo tu odgovara ko nutela na bijeli kruh
http://www.index.hr/lajk/poster/42933/deveti-krug-pakla

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2014 : 15:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Molila bih clana Igor 12 da pojasni svoj post, koja mu je svrha i znacenje.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 15/09/2014 : 15:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Molila bih clana Igor 12 da pojasni svoj post, koja mu je svrha i znacenje.


probati cu,znam da je tebi teško udovoljiti..elem,osvrnula si se u svom postu kako ima raznoraznih internetskih manijaka koji se sakrivaju pa pišu lascivne poruke ženama..ovi se ne skrivaju

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2014 : 16:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ne mozemo promijeniti svijet. Sad kad to znamo, ajmo doma, pa cemo sutra iznova gundjati kako nista ne valja...
Ne...ne..ne...ne mozemo promijeniti svijet, ali mozemo njegovu minijaturicu, koja je nas djelic svijeta i drustva.
Zasto da budem zrtva i trosim svoje vrijeme na kukanje kad ja mogu nesto promijeniti. Tako ce i biti. Zelim se osjecati slobodnom da budem zena, da kao zena kazem sto mislim i osjecam i da me se zbog toga netko ne nadje isprovocjran ili pozvan tretirati s visoka i omalovazavajuci me.
Na forumu je zabranjena politika, ali to ne znaci da je i politicki korektno izrazavanje. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 15/09/2014 : 17:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
imamo prozore kod kuce, bacit prvo tv, onda racunar, pa "pametni" telefon i slobodni bi bili :)
Ja ti sjedim za ekranom samo kad sam na poslu-k sreci mogu da pogledam i ostale stvari. Na mailove (yahoo, gmail,..) ne idem više, zatvoricu ih. Vec sam par puta slušao, pa poslali smo vam na mail. Ne trebaju mi. "pametnog" telefona-ne znam koji je sad broj 3 ili 6? ne upotrebljavam, a racunam i ovog obicnog skenslati-dobro ti dodje jedino ako negdje ostaneš kolima ili se izgubiš negdje.
Imam obican kod kuce, onaj klasicni. Tv malo gledam-ovih reality šovova-ne gledam, amer. filmova(osim izuzetka) sam se najeo. itd itd. Više puta pozovem društvo, pa se družimo-kartamo, igramo društvene igre,...možda to fali danas malo više.

Carli, kad se probudiš u novi dan sa nasmješkom i kažeš, iako je vani oblacno-vreme nema veze-naravno bolje je suncano, kako sam sretna, evo novi lep dan. Sretna sam, kad idem novom danu nasuprot i svaki dan se desi nešto lijepo....

baš sam juce stavljao tu pjesmu-nadam se da ce se bar malo razumijeti
paše ovdje



mariborska grupa Okttober.
Lep dan prica o tome, da ne glede koliko, kako, šta u životu prepotujemo ili doživimo, nas put uvijek iznova zapelje nazad ka samim sebi i da imamo sami tu moc, da promenimo sliku, predstavu ili dojam o tome kakav je svijet. Nije razlicit i nece biti razlicit. Uvijek ce biti idioti i ratovi. Uvijek ce biti oni, koji uništavaju i plaše. Jer svijeta u globali ne možemo promeniti, možemo promeniti svoj pogled nanj i ga bar tada, kad se toga zavemo, za trenutak izklopimo.

tekst sa google prijevoda-malo po indijanski:

Prekrasan dan

Znate li što je danas dobar dan?
Znate li zašto je danas tako lijep dan?
reci mi ...

Nema vijesti, nema istine
Nema tuge, nema nepravde
Nitko ne place
nitko ...

Znate li što je danas dobar dan?
Znate li zašto je danas tako lijep dan?
reci mi ...

Nigdje ne piše o grozotama
Sve je mirno i ništa nije grijeh
danas snovi, budi ono što jesi

Danas sam necu gledati te ljude
Tko su u zraku samo zbog zabrinutosti
Danas smo ovdje i ja ti..za trenutak svijet iskljucite

Znate li zašto je danas dobar dan
Stvarno, znaš zašto je tako lijep dan
reci mi ..







Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 15/09/2014 18:34:42
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2014 : 18:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Lijep post i hvala ti na njemu Risar :)

Mogu ja neko vrijeme smjeskati se na svijet kako je lijep i iznad oblaka uvijek sunce sja..- sjedeci u fotelji..ali, ja sam ti vise operativka. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 15/09/2014 : 18:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Šta da ti kažem, nego hehe, bar nekome da staviš osmijeh na lice, pa i ja se još sad smijem
Pa život je lijep... svaki dan...znaš...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 15/09/2014 18:58:31
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2014 : 19:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Šta da ti kažem, nego hehe, bar nekome da staviš osmijeh na lice, pa i ja se još sad smijem
Pa život je lijep... svaki dan...znaš...


Znam
A znam i kad je tebi ljepsi od uobicajenog - kad na forumu zasvira Makedonija..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 15/09/2014 : 19:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Risar_69

Šta da ti kažem, nego hehe, bar nekome da staviš osmijeh na lice, pa i ja se još sad smijem
Pa život je lijep... svaki dan...znaš...


Znam
A znam i kad je tebi ljepsi od uobicajenog - kad na forumu zasvira Makedonija..





Pa to je tako, ako si 3 sedmice bez interneta, samo priroda, dobri ljudi oko tebe, prekrasne žene, super hrana. I to...to...da izdržiš tih 3 sedmice bez "pametnih" aparatura... pa to je to to ti je ŽIVOT

Ja ti više puta sanjam, da bi živeo negdje u Dalmaciji, kucica iz kamenja, svoj atelje, ehhh, možda, možda. Baš sad 1. u oktobru ti idem na ispopunjavanje crtanja i slikanja do jula sledece godine svaku srijedu-jedan plan se mi vec uistiniva, a drugi možda, samo sanjam

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 15/09/2014 19:07:59
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/09/2014 : 19:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ako sam razumjela jezik, ides na tecaj crtanja i slikanja mastas o svom ateljeu. Pokazes mi neke svoje radove? :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 15/09/2014 : 21:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ako sam razumjela jezik, ides na tecaj crtanja i slikanja mastas o svom ateljeu. Pokazes mi neke svoje radove? :)



Maštam samo o seljenju. videcu.
Imam neke radove od 7.razreda osnovne, malo sam lijen-do sad nemam toliko.Puno slika sam podelio naokolo. Videli su neki sa striparne neke moje radove. Kad stignem kuci ili sutra, cu pokušati malo poskenirati. Idem na pocetni tecaj najviše zbog boja, znam dobro da crtam sa olovkom, tušom i kemicnom olovkom, pokušao sam i oglje, ali barve mi ne idu baš. Na tecaj idem zato, da cu polako ovu leniju stran probuditi. A najradije crtam objekte, kuce, životinje, karikature....
Moja voditeljka je kazala, da cemo poceti sa sijencenjem olovkom, onda dalje, jedva cekam
Kad crtaš sliku, ja ju u prosjeku radim, kad gledam neki grad npr. 3 sata, kad crtaš, padnec nekako iz tog svijeta van u neki svoj svijet, divan osjecaj, nek ti kaže netko ko voli crtati.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 15/09/2014 21:49:59
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/09/2014 : 00:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ako sam razumjela jezik, ides na tecaj crtanja i slikanja mastas o svom ateljeu. Pokazes mi neke svoje radove? :)



Maštam samo o seljenju. videcu.
Imam neke radove od 7.razreda osnovne, malo sam lijen-do sad nemam toliko.Puno slika sam podelio naokolo. Videli su neki sa striparne neke moje radove. Kad stignem kuci ili sutra, cu pokušati malo poskenirati. Idem na pocetni tecaj najviše zbog boja, znam dobro da crtam sa olovkom, tušom i kemicnom olovkom, pokušao sam i oglje, ali barve mi ne idu baš. Na tecaj idem zato, da cu polako ovu leniju stran probuditi. A najradije crtam objekte, kuce, životinje, karikature....
Moja voditeljka je kazala, da cemo poceti sa sijencenjem olovkom, onda dalje, jedva cekam
Kad crtaš sliku, ja ju u prosjeku radim, kad gledam neki grad npr. 3 sata, kad crtaš, padnec nekako iz tog svijeta van u neki svoj svijet, divan osjecaj, nek ti kaže netko ko voli crtati.



I ja slikam, zato sam se i "zakacila" za te rijeci u tvom postu..
sve znam.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/09/2014 : 01:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Molila bih clana Igor 12 da pojasni svoj post, koja mu je svrha i znacenje.


probati cu,znam da je tebi teško udovoljiti..elem,osvrnula si se u svom postu kako ima raznoraznih internetskih manijaka koji se sakrivaju pa pišu lascivne poruke ženama..ovi se ne skrivaju



A sto se tebe tice; bila sam ti u profilu. Par stranica od pocetka, par od kraja.. Nisi mi bio niti si mi zanimljiv da bih citala tvoje postove dok se nisi okomio na mene.
Sad vidim da je moderator u pravu i da sam doista ravnopravna na forumu jer od tvog prvog - PRVOG! posta nailazim na obican upad i samo nepostivanje i provociranje i obracanje s visoka clanovima ove zajednice, ne biras ti ni dob ni spol.. drago mi je da sam ravnopravna s kolegama. :)
No, i medutim, tvoj upad i ponasanje na forumu odgovara profiluu seoskog baje koji svima - SVIMA! soli pamet i
ophodi se gotovo prema svima s omalovazavanjem, sto opet mnogo govori o tebi i nije mi trebalo dugo, nakon sto si iskrsnuo tim stilom pred mojim ocima, da shvatim da cu u ovom slucaju trebati poduzeti nesto jer, sasvim u skladu s tvojim profilom, ti ces nastaviti provocirati a ja ovdje ne zelim trositi vrijeme na tebe da ti pojasnim da ja nisam za tebe - mala, dast, cartlita..niti da mi se obracas ko priprosti seljacina bez razloga osim ako nemas nesto reci na temu o kojoj raspravljamo, o temi o kojoj raspravljamo - ne o meni i ne o ostalim kolegama forumasima vec O TEMI!
Premalo je medu nama postova, tvog uvazavanja, takta i nekih zajednickih tema ili spamova, ako bas hoces, da bih ti dozvolila odjednom tako nesto.
I ja sam jednom bila nova. Mislim da sam malo drugacije dosla do ravnopravnosti i uvazavanja ovdje od tebe. Stari forumasi znaju kako i kada i znaju oni koji su to, da me mogu zvati Charlita, Ðast..babanaklapaca- tako nekako..i kako god. To je jednostavno tako, da sad promijene, mislila bih da nesto nije u redu s njima.
Svaka zajednica, pa i ova virtualna, ima neka svoja nepisana pravila..Ne mozes preko reda i ne mozes preko njih. Mozes samo protiv sebe. Nadam se da smo se razumjeli.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/09/2014 : 01:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
A osim toga, jebes moderatora koji ne zna sto bi.
Valja stvari uzeti u svoje ruke.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/09/2014 : 07:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Ja sam mislio da ti je igor na ignore
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 16/09/2014 : 08:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

Ja sam mislio da ti je igor na ignore


ponekad i najvece ljubavi zapocinju ignorancijom

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/09/2014 : 09:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Kad ti je netko na nisanu ne moze ti biti na ignore, zar ne?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000