forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex 125
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 19/09/2014 : 22:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.



Točno to. Mislim da je broj ljudi u Hrvatskoj koji imaju kolekciju VČ Texa zanemariv. Pa i Zagor je brži u Srbiji nego u Hrvatskoj, pa se Ludensov Zagor svejedno prodaje. I s DD-om je Ludens u extra seriji krenuo s onim što je izdao VČ.

Velika većina ljudi koji kupuju Ludens u Hrvatskoj vjerojatno nije ni čula za VČ, a kamoli da ga kupuje. Ovaj forum nije mjerilo, da je sada bismo na kioscima imali Mister Noa, Magičnog, Kena Parkera, Martina...
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/09/2014 : 22:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.



Točno to. Mislim da je broj ljudi u Hrvatskoj koji imaju kolekciju VČ Texa zanemariv. Pa i Zagor je brži u Srbiji nego u Hrvatskoj, pa se Ludensov Zagor svejedno prodaje. I s DD-om je Ludens u extra seriji krenuo s onim što je izdao VČ.

Velika većina ljudi koji kupuju Ludens u Hrvatskoj vjerojatno nije ni čula za VČ, a kamoli da ga kupuje. Ovaj forum nije mjerilo, da je sada bismo na kioscima imali Mister Noa, Magičnog, Kena Parkera, Martina...

Potpis.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2014 : 01:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
od 1400 kupaca ako otpadne 100,200 kupaca može ugroziti dalje izlaženje Texa.Bolje preskočiti na broj 600.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/09/2014 : 07:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.



Točno to. Mislim da je broj ljudi u Hrvatskoj koji imaju kolekciju VČ Texa zanemariv. Pa i Zagor je brži u Srbiji nego u Hrvatskoj, pa se Ludensov Zagor svejedno prodaje. I s DD-om je Ludens u extra seriji krenuo s onim što je izdao VČ.

Velika većina ljudi koji kupuju Ludens u Hrvatskoj vjerojatno nije ni čula za VČ, a kamoli da ga kupuje. Ovaj forum nije mjerilo, da je sada bismo na kioscima imali Mister Noa, Magičnog, Kena Parkera, Martina...

Potpis.




A ne znam, vidjet ćemo za godinu i pol što će biti. Ja osobno mislim da će biti preskok, jer inače zauvijek gube, kako jaki kaže 100, možda 200 kupaca, a možda i više. A to je jako puno kad već jedva preživljavaju. Pogledajmo malo povijest, pa preskakanja su bila stalno prisutna.

Ako i preskoči VČ, neće sigurno krenuti od broja 600, jer će u to vrijeme i Libellus to objaviti. Mogu krenuti jedino sa najnovijima!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4586 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/09/2014 : 07:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ali gube se i srpski kupci Ludensa, tesko ce neko duplirati. Preskok.

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2014 : 09:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Johnny Difool
Inače, koliko znam ubrzavanje svih Bonellijevih kiosk-edicija nova je izdavačka politika Ludensa, a na račun toga će patiti (zapravo već duže pate) albumi i integrali.



A koji to Ludensovi albumi i integrali pate zbog navodno ubrzanih kiosk stripova?


nemoj se jaki praviti blesav - Bookglobe,Ludens,Strip-Agent;sve su to zasebni izdavači, ali jako povezani.
I ovo pojačano izdavanje i Alan Fordova u 100 varijanti i Zagora i svih drugih kiosk izdanja je povuklo da se izdavač(i) manje koncetrišu na albume i integrale.
Ali opet, ne krivim toliko izdavače koliko kupce koji sa 30,40 i 50+ godina i dalje kupuju i čitaju Bleka,Marka,Mikija,malog Rendžera i Zagora (u sto varijanti), a ne misle ni da pokušaju da vide kako bi im išli stripovi prikladniji za njihov fizički i mentalni uzrast.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2014 : 09:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.



Točno to. Mislim da je broj ljudi u Hrvatskoj koji imaju kolekciju VČ Texa zanemariv. Pa i Zagor je brži u Srbiji nego u Hrvatskoj, pa se Ludensov Zagor svejedno prodaje. I s DD-om je Ludens u extra seriji krenuo s onim što je izdao VČ.

Velika većina ljudi koji kupuju Ludens u Hrvatskoj vjerojatno nije ni čula za VČ, a kamoli da ga kupuje. Ovaj forum nije mjerilo, da je sada bismo na kioscima imali Mister Noa, Magičnog, Kena Parkera, Martina...


ima ovde dosta istine, ali pitanje je da li je taj broj baš zanemarljiv.
I ne treba zanemariti ni kupce u srbiji - pa, ako ih je u hrvatskoj 100 ili 200, ovde kod u srbiji nas je sigurno 150 ili 250, pa to daje sumu od 250 do 450.
Ako je ukupan broj ljudi 250 , i to bi se odrazilo na prodaju i rentabilnost Texa; ali, ako je taj broj 400 ili više, pitanje je da li će se Tex i dalje nastaviti u nekom normalnom ritmu, jer je bilo priče da je ovaj serijal blizu granice isplativosti.

I zbog toga,ruku,nogu, pa čak i glavu dajem da će Ludens sigurno napraviti preskok; e sad, koliki, pitanje je, jer se mora uzeti u obzir i Libelus gde opet ima par stotina njih koji imaju ova izdanja, pa se i to mora uzeti u obzir.

A svi oni koji do sada nisu kupovali VČ Texa, stvar je prosta kao pasulj - lepo poruče (ako nisu iz Zg) primerke iz zagrebačkih striparnica i sa par porudžbi nabave sve Texove - i svi srećni i Ludens i VČ i texofili!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/09/2014 09:42:36
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 20/09/2014 : 10:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Ali opet, ne krivim toliko izdavače koliko kupce koji sa 30,40 i 50+ godina i dalje kupuju i čitaju Bleka,Marka,Mikija,malog Rendžera i Zagora (u sto varijanti), a ne misle ni da pokušaju da vide kako bi im išli stripovi prikladniji za njihov fizički i mentalni uzrast.



Ih, kod mene je mentalni uzrast odavno prest'o da prati fizički
(još prije dvajs' i kusur godina)...

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4586 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/09/2014 : 10:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.



Točno to. Mislim da je broj ljudi u Hrvatskoj koji imaju kolekciju VČ Texa zanemariv. Pa i Zagor je brži u Srbiji nego u Hrvatskoj, pa se Ludensov Zagor svejedno prodaje. I s DD-om je Ludens u extra seriji krenuo s onim što je izdao VČ.

Velika većina ljudi koji kupuju Ludens u Hrvatskoj vjerojatno nije ni čula za VČ, a kamoli da ga kupuje. Ovaj forum nije mjerilo, da je sada bismo na kioscima imali Mister Noa, Magičnog, Kena Parkera, Martina...


ima ovde dosta istine, ali pitanje je da li je taj broj baš zanemarljiv.
I ne treba zanemariti ni kupce u srbiji - pa, ako ih je u hrvatskoj 100 ili 200, ovde kod u srbiji nas je sigurno 150 ili 250, pa to daje sumu od 250 do 450.
Ako je ukupan broj ljudi 250 , i to bi se odrazilo na prodaju i rentabilnost Texa; ali, ako je taj broj 400 ili više, pitanje je da li će se Tex i dalje nastaviti u nekom normalnom ritmu, jer je bilo priče da je ovaj serijal blizu granice isplativosti.

I zbog toga,ruku,nogu, pa čak i glavu dajem da će Ludens sigurno napraviti preskok; e sad, koliki, pitanje je, jer se mora uzeti u obzir i Libelus gde opet ima par stotina njih koji imaju ova izdanja, pa se i to mora uzeti u obzir.

A svi oni koji do sada nisu kupovali VČ Texa, stvar je prosta kao pasulj - lepo poruče (ako nisu iz Zg) primerke iz zagrebačkih striparnica i sa par porudžbi nabave sve Texove - i svi srećni i Ludens i VČ i texofili!



+1

sangue navajo
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 20/09/2014 : 10:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.


Ja nisam kupovao od VČ jer sam čekao da vidim što će Ludens odlučiti.
Ako napravi preskok,ja ću na aukcijama pokupovati brojeve od VČ....ako Ludens nastavi normalno,onda ništa.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/09/2014 : 10:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dobro da nam anto definirao vanjske znakove i poteze koji definiraju fizički i mentalno neodrasle osobe....to je neka nova definicija...nisam je čuo dosad...dosta je da čitaš Marka, Bleka, Mikija, Tellera, Alan Forda, Zagora i I IDIOT i DEGENERIRAN doživotno si,.. hvala anto...po 100 put nam otvaraš oči...nikad si nisam dao izmjerit IQ, sad imam do toga još manje želje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 20/09/2014 11:08:19
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/09/2014 : 11:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam protiv preskakanja epizoda, teško da ću sad naglo počet nabavljat VČ Texa. Mislim da mnogi nsiu kupovali VČ.


Ja nisam kupovao od VČ jer sam čekao da vidim što će Ludens odlučiti.
Ako napravi preskok,ja ću na aukcijama pokupovati brojeve od VČ....ako Ludens nastavi normalno,onda ništa.


ja imam prvih 30 VČ Texova i čekam...možda več predugo, trebao bi uzet što mi fali prvom prilikom.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/09/2014 : 11:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Dobro da nam anto definirao vanjske znakove i poteze koji definiraju fizički i mentalno neodrasle osobe....to je neka nova definicija...nisam je čuo dosad...dosta je da čitaš Marka, Bleka, Mikija, Tellera, Alan Forda, Zagora i I IDIOT i DEGENERIRAN doživotno si,.. hvala anto...po 100 put nam otvaraš oči...nikad si nisam dao izmjerit IQ, sad imam do toga još manje želje.




Gle kako ti "lukavo" ubaciš Alana u post u kojem ga anto uopće ne spominje. Računaš da bi ti Alan mogao biti alibi za Marka i ostale, da bi malo njegova ugleda moglo pasti i na njih, jer s njima osim zemlje porijekla nema nikakve veze.

Ne podmeći i ne miješaj Alana gdje mu nije mjesto.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 20/09/2014 : 11:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by teller

Dobro da nam anto definirao vanjske znakove i poteze koji definiraju fizički i mentalno neodrasle osobe....to je neka nova definicija...nisam je čuo dosad...dosta je da čitaš Marka, Bleka, Mikija, Tellera, Alan Forda, Zagora i I IDIOT i DEGENERIRAN doživotno si,.. hvala anto...po 100 put nam otvaraš oči...nikad si nisam dao izmjerit IQ, sad imam do toga još manje želje.




Gle kako ti "lukavo" ubaciš Alana u post u kojem ga anto uopće ne spominje. Računaš da bi ti Alan mogao biti alibi za Marka i ostale, da bi malo njegova ugleda moglo pasti i na njih, jer s njima osim zemlje porijekla nema nikakve veze.

Ne podmeći i ne miješaj Alana gdje mu nije mjesto.





Od svih tih stripova čitam samo Alana i povremeno Zagora, ali Alan Ford je druga dimenzija u odnosu na sve Bonellije zajedno (osim možda najboljih priča Ken Parkera).
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 20/09/2014 : 11:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Dakle Ludensu ostaje da objavi još:






Nakon toga mislim i nadam se da će se prebaciti na najnovije brojeve.
Nisam siguran koliko bi se prodavali brojevi koje je izbacio VČ. Evo ja prvi neću uzimati te brojeve, jer sam krenuo sa VČ od broja 1 (Mefisto).
S druge strane, ne znam da li bi se isplatilo krenuti sa brojevima koje je LL izbacio (Buffalo Soldiers), iako bih ja onda uzimao ta izdanja jer ne kupujem LL.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 20/09/2014 : 11:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Ova priča La grande invasione ima odličnu ocijenu na ubc-u. Kombinacija Boselli-Marcello.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2014 : 12:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Quebrasco
Ih, kod mene je mentalni uzrast odavno prest'o da prati fizički
(još prije dvajs' i kusur godina)...


Da moj mentalni rast prati fizički ja bi bija jebeni ajnštajn

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2014 : 12:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A moga bi nas Bernard iznenadit pa ne preskakat ali u stilu jedna priča-jedan strip kao zagor klasik

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/09/2014 : 12:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dante1

Ova priča La grande invasione ima odličnu ocijenu na ubc-u. Kombinacija Boselli-Marcello.




Kombinacija Boselli-Marcello mene nikad nije razočarala, dapače.
Zapravo, što se Texa tiče kombinacije Boselli-bilo tko drugi uvijek pale.
Samo da nije Nizzijevo variranje nekoliko istih zapleta.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 20/09/2014 : 13:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći. Čak sam ubeđen da to ni ne čitaju, samo štancaju po policama. Bar ja tako radim sa Markom :D. Ko uopšte može ono da čita? Nakon svih ovih godina, pojedine epizode više podsećaju na dečije komedije b produkcije, nego li na nešto iole ozbiljnije. Ono današnji klinac, osnovac, kada uzme, kaže "koja je ovo glupost".
Ako ludens preskoči VČ to bi bilo ekstra. Onda bih kupovao i jedne i druge. Dokle god je Tex-a za čitanje.
Ovako, ako samo nastave, onda, zbogom ludens, jer nema potrebe za dupliranjem! I u Srbiji će im biti kraj sigurno. Dosta nas čita ludens Tex-a uporedno sa veselim! Jedini pametan potez, a koliko izvodljiv, bi bio da izbacaju po 2 sveske od jednom. Jedan vč a jedan sa preskočenim vč-om, numeracija, da se sračuna, nije problem sigurno. E tada bih nastavio sa ludensom. Ovo poslednje su gluposti. Ovo gore je ozbiljno :)

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2014 : 14:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ajmo udrit peticiju Bernardu da preskoči 100 brojeva.
ili bar da ubza Texa na mjesečni ritam.
ili da objavljuje kompletne epizode ovim ritmom(svaka 2 mj.)
samo da ne ostane ovako i bez preskoka.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 20/09/2014 : 14:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći.



Nije problem što netko iz nostalgije čita Marka, ali je tužno kad netko nikada ne da šansu ničemu različitom.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/09/2014 : 15:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja i dalje mislim da je brojka onih koji kupuju VČ izdanja u HR skoro zanemariva, 15-20 forumaša koji to rade nisu nikakvo mjerilo.
Kada dođem u striparnicu mene zanima ono što mogu kupiti na licu mjesta a ne nikakve narudžbe i čekanja (niti se isplati čekati 1-2 stripa).
Što se tiče preskoka, ako bi se njime došlo na one epizode koje objavljuje Libellus ja bih automatski stao sa Ludensom jer nema smisla kupovati izdanje koje je kvalitetom puno lošije od onoga kojega već imam.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 20/09/2014 : 15:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja i dalje mislim da je brojka onih koji kupuju VČ izdanja u HR skoro zanemariva, 15-20 forumaša koji to rade nisu nikakvo mjerilo.
Kada dođem u striparnicu mene zanima ono što mogu kupiti na licu mjesta a ne nikakve narudžbe i čekanja (niti se isplati čekati 1-2 stripa).
Što se tiče preskoka, ako bi se njime došlo na one epizode koje objavljuje Libellus ja bih automatski stao sa Ludensom jer nema smisla kupovati izdanje koje je kvalitetom puno lošije od onoga kojega već imam.



Siguran sam da više ljudi kupuje Teksa od VČ, nego onog od LL.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2014 : 15:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja i dalje mislim da je brojka onih koji kupuju VČ izdanja u HR skoro zanemariva, 15-20 forumaša koji to rade nisu nikakvo mjerilo.



Ti si ih izbrojio?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000