forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 37 - Portugal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/10/2014 : 14:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Bez inspiracije, bez želja, bez projekata, strip-crtač i scenarist Simon Muchat blago vegetira u poslu i dovodi do očaja svoju djevojku Claire koja bi htjela da se malo više posveti njihovoj vezi. Hoće li, kad ga pozovu na nekoliko dana u Portugal odakle potječe njegova obitelj i kamo nije išao od djetinjstva, otkriti novi način življenja? A možda i pronaći zametak nove inspiracije?

Cyril Pedrosa daje nam introspektivnu priču koja istražuje egzistencijalne slojeve i nabore jedne isprazne svakodnevice koja je izgubila suštinu i okus, ali i priču o novom rođenju kroz ponovno otkrivanje mjesta iz djetinjstva, skrivenog u maglama sjećanja.

Kolorka 37 • Portugal • 260 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cyril Pedrosa • Crtež Cyril Pedrosa • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 1.10.2014. • Cijena 220 Kn

Trouble will find me

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 01/10/2014 : 15:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Portugal / Cyril Pedrosa


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/10/2014 : 15:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovo jedva cekam da dovatim
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2014 : 21:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čim se sjetim Tri sjene, odmah mi i na ovo procure sline.

Mljac!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2014 : 12:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Stiglo mi je; tek treba da dođe na red za čitanje, ali na samo prelistavanje, ovo deluje deluje prelepo!!!!

Ako i priča isprati ovaj predivan crtež, imaćemo pravu bombu od stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/10/2014 12:46:59
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/10/2014 : 17:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čim se sjetim Tri sjene, odmah mi i na ovo procure sline.

Mljac!





Predivan strip, mislim na Sjene, samo cu ga tesko jos jednom procitati, kapiras vec zbog cega - da ne spojlujem. Nadam se da ce ova prica biti laksa. Sledece nedelje mi stizu Fibre, dosta izdanja od kojih puno ocekujem, pa cemo da vidimo
Ono sto me posebno raduje sto mi stize dosta toga od autora za koje prvi put cujem, ali privju je presudio da krenem da se upznajem sa nekim novim scenaristima
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/10/2014 : 21:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čim se sjetim Tri sjene, odmah mi i na ovo procure sline.

Mljac!





Predivan strip, mislim na Sjene, samo cu ga tesko jos jednom procitati, kapiras vec zbog cega - da ne spojlujem. Nadam se da ce ova prica biti laksa. Sledece nedelje mi stizu Fibre, dosta izdanja od kojih puno ocekujem, pa cemo da vidimo
Ono sto me posebno raduje sto mi stize dosta toga od autora za koje prvi put cujem, ali privju je presudio da krenem da se upznajem sa nekim novim scenaristima


Tekse care, ne znam sta si porucio ali sa ovim nema greske.I ti
se vidim kao i ja jos uvek radujes svakom novom autoru i stripu.
A Fibra je nesto najbolje za to
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/10/2014 : 10:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Fenomenal!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/10/2014 : 01:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Kupiti ću ovu knjigu jer su me Sjene satrale, pa autoru dajem velik kredit.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/10/2014 : 08:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Procitao sinoc...moj kandidat za strip godine, bravo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/10/2014 : 09:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Procitao sinoc...moj kandidat za strip godine, bravo



eh, zar je bolji i od 5 je savrsen broj ;)?
ja sam ovaj Portugal ostavio za decembar, kad vreme zasere i kad bude ladno. pravo vreme za Portugal
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/10/2014 : 13:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Procitao sinoc...moj kandidat za strip godine, bravo



eh, zar je bolji i od 5 je savrsen broj ;)?
ja sam ovaj Portugal ostavio za decembar, kad vreme zasere i kad bude ladno. pravo vreme za Portugal


Hmmm...Petica mi je bolja, mada me Portugal odusevio, prvo zbog
Pirtugala, a drugo, nista nisam ocekivao.
Ali, svakako preporuka za citanje i "imanje"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/10/2014 : 16:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Mozda sam bio preblag, OBAVEZNO citati i IMATI
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2014 : 16:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Mozda sam bio preblag, OBAVEZNO citati i IMATI

so be it

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2014 : 16:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip;u šta nisam ni sumnjao.
I čita se jako brzo,mada na listanje deluje da zahteva poprilično vremena;zbog toga sam planirao da odvojim ceo vikend na njega, ali nije mi trebalo više od dva i po,tri sata.

Jedan lep "slice of life" strip, a ja bih ga još bliže definisao kao "porodični".
Prva trećina albuma mi je možda i najslabija karika u knjizi, i tek odlaskom na Agnesinu svadbu, počinje ono "pravo".Do samog kraja,bukvalno sam progutao strip.
Taj prvi deo "Po Simonu", jednostavno me nije "dirnuo u žicu",što ostatak stripa jeste uradio.Kraj je jako lep.
Pedrosin crtež je autentičan i krajnje simpatičan,sa povremenim menjanjem stilova.Jedino mi se ne dopada ono kad prikazuje pojedine scene u Portugalu (i u prvom i u drugom odlasku) sa prozirnim likovima.

Portugal mi je potpuno relaksirajući strip i čita se (morao bih da se ovako izrazim) punim plućima.Jedan od boljih stripova koje sam pročitao ove godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/10/2014 16:37:10
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 09/12/2014 : 23:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Skroz je dobar Portugal... ima jednu krajnje zanimljivu atmosferu melanholicnosti docaranu kroz sasvim obicne, zivotne dogadjaje... nisam bio u startu pripremljen za tako nesto jer nisam znao sta me ocekuje pa mi i prvi album nije bas najbolje odgovarao u tom smislu, ali kada sam "uhvatio" ili bolje receno kada me Portugal "uhvatio pod svoje" i kada sam se lagodno prepustio naraciji, atmosferi i ritmu pripovedanja... uzivanje u drugom i trecem albumu je bilo sveobuhvatno... kako u prici i nacinu njene interpretacije tako i u predivnom crtezu, boji i ukupnom vizuelnom utisku koji nam je Pedrosa na maestralan nacin ponudio...

Portugal, na neki nacin trazi jedan odredjeni "opustajuci" pristup u citanju da bi ponudio svoj maksimum... realno, fer ponuda... stoga i preporuka, opustiti se i prepustiti se Portugalu, uzivanje je zagarantovano... jos ako se tokom citanja progovori nesto i na portugalskom (sto je krajnje izvesno)... cilj je postignut... preporuka...

Edited by - stbojan on 15/12/2014 17:34:53
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/12/2014 : 12:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jos jedan veoma dobar strip u zastrasujucem naletu Fibre zadnjih meseci. lepo putovanje ovog puta sa Pedrosom, koji mi nije legao kod Tri senke.
da krenem od onoga sto mi se ne svidja. ovaj glavni lik Simon mi je isao na zivce u prvom delu, nekako je previse bezrazlozno sjeban u prvom delu stripa, da ga je autor radio bez devojke tad bi mi bolje legao. malo sam ovde vise ocekivao Portugaliju kako je naslov obecavao, manje rodbine Mucha, al ok.
autor ovde prikazuje tri generacije sa svim svojim voljama i nevoljama na zivotnom putu. i sto je ovde najbolje, sto jeste sustina stripa, svaki lik ima tu svoju 'dubinu', ima svoje razloge, ima svoje potrebe, na svoj nacina prica sa ostalima. Zadnji deo nam pored odlaska u Portugaliju daje je takodje i emotivni put koji oslobadja zarobljenu licnost (Simona).

crtez elegantan. crtez izaziva. crtez je ziv. crtez nabijen emocijama. boje u zadnjem delu predivne.

obavezno stivo za one kojima strip nije samo rokanje i kokanje

Edited by - kasper on 15/12/2014 12:27:44
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/01/2015 : 19:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip kao cjelina ali mi je ipak draži u dijelovima. Par stvari koje su me oduševile su baš u vezi priče o raštrkanoj porodici koja se susreće samo za pogrebe i svadbe. A i prilično sam siguran da imam i ja doma jedno slično pismo kao što je ono sa kraja albuma.

Crtež je dosta drukčiji od onog u Tri sjene, slobodniji i više Gipijevski. Malo mi je zasmetala boja u drugom djelu jer je na nekim mjestima imala pretamne tonove tako da ga je bilo gotovo nemoguće čitati u loše dobro osvijetljenoj prostoriji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2015 : 11:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
U pocetku se pitah gdje me vodi ovaj strip, ali dok sam razmisljao o tome, odvukao me je nizvodno kao tiha mocna rijeka ,sto u stvari i jest.
Pedrosa u svojoj introspektivi nenametljivo i neobavezno ,gotovo domacinski popunjava prazninu koju glavni junak nosi u sebi i sa sobom.
Ta je praznina u pocetku bez forme i pravca, bez okusa ,boje i mirisa..gotovo u hibernaciji, da bi sasvim polako i bez bilo kakve inicijative postajala topla i pocela ozivljavati.
Ono sto je interesantno je sto je i sam Simon promatrac u svojoj prici i ne utjece na njenu dinamiku vec pusta da okolina to cini svojom sopstvenom inercijom.
Moram priznati da me tematika emocionalno poprilicno dokacila , da sam si postavio par pitanja na koja na moje osobno iznenadenje nisam imao odgovora.
Portugal nam govori o puno toga, ali iz moga kuta gledanja najvise o vremenu..ne vremenu koje prolazi, ne vremenu kojeg nemamo, ne vremenu od kojeg strepimo, vec o vremenu kojem smo dopustili da zivi..u nama ,sa nama i dugo poslje nas..o tom vremenu govorim.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2015 : 13:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
novo od Pedrose
http://www.bedetheque.com/serie-48105-BD-Equinoxes.html?_ga=1.227888861.1122667837.1441972099

deluje dobro

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/09/2015 : 13:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

novo od Pedrose



hm, Kolor Fibra 68?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/09/2015 : 13:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ranije malo, mislim. Prava su već kupljena...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/09/2015 : 14:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ranije malo, mislim. Prava su već kupljena...



lelele
samo, da li je ovaj Pedrosa isplativ?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2015 : 14:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
super!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/09/2015 : 14:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da li postoji sansa za Ring Circus?

Edited by - kasper on 11/09/2015 14:07:54
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28913 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/09/2015 : 14:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ah, što je isplativo, tko to može znati...

Evo, work in progress. Nemojte uzimati redne brojeve zdravo za gotovo jer tu može biti (i biti će promjena), ali ovo je okvirno raspored za iduću godinu-dvije.


Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000