forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 39 - SOS Sreća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/03/2016 : 21:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo stižem polako i nadoknađujem veliki zaostatak.
Hvala Dini na preporuci i kolegi na prodaji.
Strip mi je već viđeno, ali ne u ovom format tako da svaka pohvala.
Pohvala i preporučiteljima, jer ili nema loših stripova ili je meni ko malom dijetetu sve novo i super.
Mora da se i mačkima sviđa kad su ga cijelog pretumbali.
10/11 ili to tako ne može

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 03/03/2016 : 08:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 17/08/2016 : 12:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
8,5/10
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 15/12/2016 : 22:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar strip čija priča je (mada reciklirana u više navrata) bez problema podnijela protok vremena + retro štih ručnog kolora i crteža da se prisjetimo kako je to bilo u predračunalno doba. Može stati komodno uz bok najboljim ostvarenjima iz popularne kulture (filmovi, serije, knjige) o distopijskim društvima.

Edited by - zarmix on 15/12/2016 22:14:33
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/03/2017 : 11:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Cromwell kaze da je poruka univerzalna, zarmix da je priča reciklirana, a ja sam sklonija zarmixovoj ocjeni nego Cromwellovoj.

Ima odličnih distopija (od klasika, pada mi na pamet Vrli novi svijet i Fahrenheit kao nešto originalnije, a 1984. kao manje originalna, što znači da se već i u klasicima moze cjepidlačiti oko toga tko je istinski majstor), no s distopijama treba biti oprezan. Praktički je nemoguće izmisliti tu nešto posebno originalno, a čovjek je iz nekog razloga svejedno iznova i iznova prijemčiv na te priče, zeleći se ponovno i ponovno šokirati. Meni je definitivno privlačnija ona inačica distopije u kojoj vlada visoka tehnologija i takve radije čitam, a od ovih običnih totalitarizama uvijek bjezim - nekako mi više nalikuju na povijesne sadrzaje, negoli na fikciju.

U tom smislu je SOS sreća dosadna, predvidljiva i klišej. No, s druge strane, divna stvar s SOS srećom je upravo u tome što ponekad uspijeva biti vrlo duhovita, laka, puna nekog prirodnog ljudskog bunta i teznje da nađe smijeh i u teškosti postojanja. Fascinantna mi je i ta teznja čovjeka da u teškim trenucima ide u podzemlje, kao štakor, i da tamo uspijeva pronaći sigurnost - voljela bih više znati o tom atavizmu.

Velika prednost stripa jest u tome na koji je način podijeljen: poglavlja čine stvar preglednom, uzbudljivom, sistematična su na način koji mi definitivno prija, a svaka priča je lijepo zaokruzena: u tom smislu mogu samo nizati pohvale. Velika mana stripa jest u likovima koji su svi odreda vrlo aljkavo karakterizirani, što nije moralo biti baš do te mjere plošno odrađeno.

Mada mi je strip više kao ponovljena izvedba neke poznate pjesme, ipak mi je ta pjesma dobra, a izvedba od boljih koje sam čula. Stoga ipak kupujem i osjećam oko toga stanovitu radost :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/11/2017 : 19:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao jutros.
Odlicno, Van Hamme je legenda, ja jos stvarno nisam naletio ni na osrednji a kamoli los njegov strip!
Kao sto je netko vec napisao, i mene je ovo prvo asociralo na Black Mirror.
Svi smo mi poslusne ovcice htjeli to priznat ili ne (ajde neki vise, a neki manje), cak je dosta toga dobro i predvidio :)
Kraj mi je odlican, premda mislim da strip nebi nista izgubio i da nema tog treceg toma.
E sad o tome koliko je sto originalno...bzvz mi je o tome raspravljat kad je Van Hamme ovdje odradio odlican posao.




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2017 : 19:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Sada se postavlja pitanje, hoće li Fibra objaviti nastavak?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/11/2017 : 20:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A ima i nastavak?
Kako se zove?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2017 : 20:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A ima i nastavak?
Kako se zove?


Zove se isto, samo je dodan podnaslov "Saison 2" (2. sezona).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2017 : 22:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
slobodno može da preskoči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2017 : 22:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

slobodno može da preskoči.


Čitao si ga?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2017 : 23:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisam,ali za toliko imam nekog iskustva da znam da je najobičniji pokušaj uzimanja dodatnih para na staroj slavi.
Serijal se nastavlja nakon bezmalo 30 godina sa drugim scenaristom - skrnavljenje stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/11/2017 : 23:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nisam,ali za toliko imam nekog iskustva da znam da je najobičniji pokušaj uzimanja dodatnih para na staroj slavi.
Serijal se nastavlja nakon bezmalo 30 godina sa drugim scenaristom - skrnavljenje stripa.


Heh, meni iskustvo govori da svemu treba dati šansu, pa makar se radilo i o pokušaju uzimanja para na staroj slavi. U suprotnom bih si uskratio neke sjajne stripove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2017 : 23:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

nisam,ali za toliko imam nekog iskustva da znam da je najobičniji pokušaj uzimanja dodatnih para na staroj slavi.
Serijal se nastavlja nakon bezmalo 30 godina sa drugim scenaristom - skrnavljenje stripa.


Heh, meni iskustvo govori da svemu treba dati šansu, pa makar se radilo i o pokušaju uzimanja para na staroj slavi. U suprotnom bih si uskratio neke sjajne stripove.


ne kažem,postoje i izuzeci i razumem o čemu govoriš - ali toliko je mnogo noviteta kojima (po meni) treba dati šansu pre,pa mi ovo dođe kao nešto prilično nebitno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/11/2017 : 06:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ja sam ovdje pije svega mislio negdje skinut sken pa vidit je to cemu.
Ali nemogu nac ni sken :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 21/11/2018 : 19:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
imaš na dupuis stranici nekoliko tabli (tabla sa brojem 7 sa kojom počinje uvid u knjigu, moine te buni paginacija, jerbo taj planš jeste prvi u toj tzv drugoj sezoni; prethodi toj tabli opširni uvodnik, da ne kažem predgovor:=) )

https://www.dupuis.com/s-o-s-bonheur-saison-2/bd/s-o-s-bonheur-saison-2-tome-1-s-o-s-bonheur-saison-2-1-2/65659?id=65659

e sad. dal se nastavlja na kraj prve sezone, el ispoštovan kontinuitet te karakteri, navike, ponašanja i odnosi, čini mi se ko nebitno (taj integral jeste celina, da li se sada cedi suva drenovina, kako volšebnik anto na neviđeno mantra, pa, videćemo, zapravo, pročitaćemo.

uglavnom, taj privju je dostupan, nisam siguran koliko me ovakav crtež vata, ako uopšte. no, valja obnoviti gradivo, te jopet overiti fibrino izdanje, pa tek u tom ključu posmatrati ovaj nadovez.

a da mi je ta prva sezona prijala, pa jeeeste:)

a da mi je ova druga odbojna, da. već na prvi pogled? aha!

oću li joj dati šansu?

pa da, a što ne bi;)



kako to izgleda, korica:



prva tabla

Piši propalo!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 21/11/2018 : 21:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Dobro, ja sam ovdje pije svega mislio negdje skinut sken pa vidit je to cemu.
Ali nemogu nac ni sken :)

oš ti šiljem? ili ti rečem di ga najdeš;)

Piši propalo!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/11/2018 : 10:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Dobro, ja sam ovdje pije svega mislio negdje skinut sken pa vidit je to cemu.
Ali nemogu nac ni sken :)

oš ti šiljem? ili ti rečem di ga najdeš;)



Ajd mi na PM baci link, fala

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Zula
Average Member

764 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/01/2019 : 14:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
SOS Sreća

Volim kad me nešto ugodno iznenadi (zaista čudno, zar ne?).
Jedino se bojim da će ovo što pišem pročitati netko gore kome se to neće svidjeti, a onda sam nadrapao. A kad nadrapam, skupit ću dovoljnu količinu istomišljenika pa ćemo zajedno prvo prkositi, a onda i svrgnuti one kojima se pročitano nije svidjelo… pa ćemo mi, nadrapani, biti ti koji ćemo druge čitati prema našim pravilima…
Iako mi se čini da su sve te promjene (prošle, sadašnje i buduće) mala i trenutna nagrada za sve nas na pozornici, a kontroler je kod nekog iza zavjese…

9/10
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/02/2019 : 22:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Prva priča me tako uvukla kada je glavni lik počeo istraživati po poslovanju svog poduzeća, i taman mislio, sad će biti sranja, a onda nagli prekid, kao da je netko promijenio program na tv-u, i prelazimo na drugu priču sa nekim drugim likovima. Tu je moje oduševljenje odmah spalo, ali mislio sam si, ajde ako to i jeste niz kratkih priča koje sa različitih uglova prikazuju distopiju, barem neka su dobre kao i prva priča, ali ne, neke priče su mi ok, druge baš i nisu, pa mi je entuzijazam još više splasnuo.

A onda je došla ta poduža zadnja priča, koja povezuje sve prethodne kratke priče, imamo odličnog policajca pred mirovinom kojeg muče moralne dileme kakvom je sustavu služio. Sama završnica odlična kao i generalno ideja što je stajalo iza ovih događaja, ali prenaivno mi je kako je to izvedeno, odnosno kako naš policajac saznaje za sve to, a i crtež i kolor, koji su mi je generalno pomalo zastarjeli, baš u ovom dijelu su mi znatno lošiji.

Da nema tog pada entuzijazma između napetog početka i uzbudljive završnice, cijela knjiga bi imala znatno bolju ocjenu. Na žalost, ponovljenim čitanjem nisu mi te slabije priče postale bolje, ali ipak mogao bih preporučiti za čitanje ako bih unaprijed upozorio na ove slabe momente da neki čitatelji ne izgube volju za dovršavanjem priče.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/02/2019 : 10:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
aj kad ste vec ovo podigli da se prepravim, sa manje odusevljenja pristupam ovom stripu, al svakako da jeste dobar

a o hamu, pa valjao jeste tamo negde do kraja 80tih, posle se prodao. al boze moj, to je standard u ljudskoj civilizaciji


quote:
Originally posted by kasper

sreca , jos jednom se Van Ham ovde utvrdio na poziciji broj 1 zivucih BD scenarista.

krenulo je ne tako bajno, posto 2/3 stripa cine price od po ~16 strana, gde svaka za sebe prica desavanja o svetu gde je sve bolesno i besmisleno uredjeno. ok, te price nose dah 80tih, jesu dobre, verovatno se na tu temu i ne moze ispicati vise kad se ima 16 strana. al ja nisam neki ljubitelj kratkog stripa, nit se vezem za likove. tu je problem. al vec pri nekim zavrsnim pricicama iste se preplicu, sve dobija neki visi smisao i tako sve postaje daleko zanimljivije. i onda je Ham razvalio u zadnjoj trecini, pri cemi brutalno ponetira u fenomelanoj zavrsnici, kako on vec to zna ciniti. ako su 2/3 stripa manje vise vidjene ideje iz tog vremena, ovde je Ham ispred njega (tog vremena).

crtez, prve 2/3 meastralan, na kraju popusta.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/05/2019 : 13:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Još jedan Van Hammeov zgoditak. Kratke priče imaju odličan ritam, nema tu slova ili sličice ni viška ni manjka, a završna priča povezuje priče koje uopće nisu trebale biti povezane, ali kad već jesu, izvedba je vrlo efektna, sa nekoliko tvistova.

Distopijska slika budućnosti u kojom smo već pomalo živjeli osamdesetih kad su priče nastajale, a danas smo još bliže toj slici. SF distopije služe da se zapitamo kamo idemo, da bi bili na oprezu i kad možemo trudili se ne upadati u zamke koje budućnost nosi, a ne nužno da prokažu trenutni sistem kao truli i preporuče neki idealni. U skoro svakoj od ovih priča se tako može prepoznati i kritika socijalizma i kritika kapitalizma. Plus naravno orvelovsko-mooreovska kritika totalitarne big brother države.

Promotrimo priče iz naše današnje hrvatske perspektive:
- Karijerni plan je kritika bezličnog, bezdušnog kapitalizma. Nešto kao serija U uredu, samo u formi distopije, a ne sitcoma.
- U epizodi U vaše zdravlje imamo socijalni model zdravstva, no nekako kao da se kritika odnosi više na zapadnjački privatni model u kojem elementarna zdravstvena zaštita nije dostupna svima.
- Živio godišnji također podjseća na nekadašnji sindikalni model masovnih odmora, dobro poznat starijim generacijama na ovim prostorima, no opet, poanta da se godišnji odmori moraju strogo kontrolirati kako produktivnost i profit ne bi patili je primjereniji ovome današnjem dobu rada na praznike i nedjeljom. A i oni animatori i njihove parole baš liče na to kako danas izgledaju korporativni team buildinzi.
- Javna sigurost: OIB, kriptovalute, itd.
- Planiranje obitelji: OK, ova tema je bila aktualnija u SF-ovima tog doba (odnosno 70ih). Danas je još aktualna u drugim dijelovima svijeta (npr. u Kini je scenarij iz priče realnost), no u Europi je problem obrnut, premalo se djece rađa.
- Zaštićena profesija: tema umjetnika koji rade kako režim želi je opet nešto što naizgled podjeća na doba komunističke agitpropagande, no zapravo je vrlo bliska i našoj današnjoj situaciji u kojoj svi umjetnici ovise o subvencijama vladajućih (a sjetimo se samo tko je bio predzadnji ministar kulture, pa procijenimo koliko se vlast petlja u kreiranje podobne i nepodobne umjetnosti) ili u najboljem slučaju o korporativnim sponzorima.
- U pravu su oni koji kažu da su ovakve distopijske priče već viđene i prije i nakon (mene je asocirao i na strip Shangri La koji je nedavno izašao) ovog stripa, no ništa nisu izgubule na aktualnosti. Finalna priča Revolucija slobodno može biti priča o Venezueli 2019.

PS: što se tiče ovog nastavka, strip nije imao apsolutno nikakvu potrebu za nastavkom, još sa drugim scenaristom, prilično sam skeptičan da to ima ikakvog smisla.

Edited by - vukozec on 03/05/2019 13:44:05
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4600 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 22/03/2021 : 20:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Au, dugo je ovo bilo na mh listi. I tako cekajuci nova izdanja vidim nije se prodalo u af.

Druga prica ... brutalno aktuelna. Svi nose maske...

sangue navajo
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 23/03/2021 : 14:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Au, dugo je ovo bilo na mh listi. I tako cekajuci nova izdanja vidim nije se prodalo u af.

Druga prica ... brutalno aktuelna. Svi nose maske...



Cijeli je strip izuzetno aktualan, od samoga Hammeovog uvoda o gospodinu u uredu koji je radio besmislen posao, a bio uvjeren u suprotno. Svako poglavlje priča priču o svakodnevici koju živimo ili, ako nešto ne poduzmemo, hoćemo.

Humbert Coe
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 23/03/2021 : 14:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
A to si, u vezi s tim poglavljem, odlično primijetio. Ne treba zaboraviti ni zdravstvenu policiju koja tjera da se gleda vremenska prognoza i sve obavijesti. Zvuči vam poznato?

Humbert Coe
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000