forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 LUDENS - pogresni / tocni brojevi ???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/10/2014 : 20:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Zasto su u Zagor redovnoj seriji,navedeni pogresni brojevi orginala??? Jel to iz cejfa il znate bolje od Talijana?

Unaprijed,hvala na odgovoru.

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - mladjo on 14/10/2014 20:36:16

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2014 : 20:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To i mene zanima jer Ludens bježi 50-ak brojeva u odnosu na stvarni original.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 13/10/2014 : 20:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se to isto zapitao prije par dana. Valjda je nešto zapelo kod SD.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/10/2014 : 21:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
http://stripovi2.tripod.com/id37.html

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/10/2014 : 21:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nisu navedeni pogresni. Mislim da ludens broji i zenith izdanja
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2014 : 21:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da, sada vidim da u Ludens kolekcionarcu kod epizode Zasjeda u šumi piše Prvo izdanje Zenith Gigante br. 52, srpanj 1965. dok recimo Libellus nema navedenu takvu numeraciju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/10/2014 : 21:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

To i mene zanima jer Ludens bježi 50-ak brojeva u odnosu na stvarni original.


Pa ti koje Ludens navodi stoje u stvarnom originalu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25753 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2014 : 21:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a navodno svi ovi su ljubitelji zagora

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2014 : 21:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by DODSFERD

To i mene zanima jer Ludens bježi 50-ak brojeva u odnosu na stvarni original.


Pa ti koje Ludens navodi stoje u stvarnom originalu.


Nikada nisam držao talijanski original pa neznam što piše unutar korica ali na Bonelli sajtu je navedena normalna numeracija a ne Zenith. http://www.sergiobonelli.it/scheda/3746/Zagor.html

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/10/2014 : 23:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ludensova numeracija je ok.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/10/2014 : 23:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, Ludensova numeracija je ok, to što neki ne znaju osnove zagorologije je druga stvar.

Šalu na stranu, VČ je napravio puno bolje od Ludensa tako da je stavio obje numeracije i Zenith i normalnu, a jedna i druga su u redu tj. ispravne.

Edited by - solar on 13/10/2014 23:41:59
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/10/2014 : 23:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ludensova numeracija je ok.


Naravno da je ok, za 4 mjeseca stiže toliko očekivani broj 600.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/10/2014 : 23:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031

Ludensova numeracija je ok.


Naravno da je ok, za 4 mjeseca stiže toliko očekivani broj 600.



Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 14/10/2014 : 00:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem svim! Pogotovo clanu Beva.

Evo pronasao sam, Lu brojevi su tocni.

http://www.amazon.it/ZENITH-GIGANTE-ZAGOR-N-477-guerriere/dp/B00ABL0ZRG


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/10/2014 : 12:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
izgleda da je u boneliju bila česta pojava tamo negdje od 50-ih do 70-ih godina da rade serijale u kojima bi išli više junaka koji bi se smjenjivali...onako kako su i kod nas radili u dnevniku sa zlatnom serijom i lunov magnus stripom...tako da smo prvo imali collana zenith prvu seriju od 20-ak brojeva sa par junaka..nakon nje je išla druga serija colane zenith gdje su do broja 51 išli razni junaci tipa tim i dasti,kočiz,hondo...sa brojem 52 ide prvi broj zagora i nakon toga samo zagor ide u toj seriji do danas..

sa markom je bilo nešto drukčije...colana araldo prva serija je imala 5 brojeva sa junacima tipa alan leboux,red buck,gun flint,da bi nakon tih 5 brojeva krenula druga serija colane araldo sa markom od prvog broja pa do kraja..samo što je mark, za razliku od zagora koji je išao u cijelom stripu, išao na 64 strane a na ostalih 32 strane su išli alan mistero,blek,traper keri...

nakon ovih serija je išla i colana rodeo sa pričama sa divljeg zapada,reprintom tima i dastija i još nekim junacima...

zadnji pokušaj ove vrste edicije je bio tamo negdje početkom 90-ih sa serijalom tutto west gdje smo imali reprinte ovih junaka iz colane zenith i colane rodeo i jednog novog junaka river bila, ali je ta serija završila sa brojem 45.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/10/2014 : 15:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

izgleda da je u boneliju bila česta pojava tamo negdje od 50-ih do 70-ih godina da rade serijale u kojima bi išli više junaka koji bi se smjenjivali...onako kako su i kod nas radili u dnevniku sa zlatnom serijom i lunov magnus stripom...tako da smo prvo imali collana zenith prvu seriju od 20-ak brojeva sa par junaka..nakon nje je išla druga serija colane zenith gdje su do broja 51 išli razni junaci tipa tim i dasti,kočiz,hondo...sa brojem 52 ide prvi broj zagora i nakon toga samo zagor ide u toj seriji do danas..





Evo lepo vam je objasnio Zlatan.

Dakle originalna numeracija i numeracija Zenith Gigantea se razlikuje i ta razlika je 51 broj, jer je prvi broj originala Zagora objavljen u 52. broju Zenith Giganta.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2014 : 15:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zapravo je krivo objasnio. Collana Zenith Gigante je bila serija namijenjena reprintu najpopularnijih stripova koji su svoje prvo izdanje doživili u striscia formatu i postojala je prije prve Zagorove epizode. S brojem 52 je počeo reprint Zagora koji je bio toliko popularan da je, nakon što su se reprizirale sve epizode, Zagor počeo izlazit samo u tom formatu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 14/10/2014 16:00:10
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/10/2014 : 16:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ali uvijek je popularno nagrditi Ludens zbog bilo čega.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25753 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/10/2014 : 16:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zapravo je krivo objasnio. Collana Zenith Gigante je bila serija namijenjena reprintu najpopularnijih stripova koji su svoje prvo izdanje doživili u striscia formatu i postojala je prije prve Zagorove epizode. S brojem 52 je počeo reprint Zagora koji je bio toliko popularan da je, nakon što su se reprizirale sve epizode, Zagor počeo izlazit samo u tom formatu.


Tako je.Nakon reprinta strisciaostalih pa zagorovih) nastavljeno je sa zagorovim novim preijernim epizodama i tako sve do danas.
Podsjeti me koji je bio prvi zagorov strip originalno premijaerno objavljen u Zenith Gigante seriji?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/10/2014 : 16:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Deers

Zapravo je krivo objasnio. Collana Zenith Gigante je bila serija namijenjena reprintu najpopularnijih stripova koji su svoje prvo izdanje doživili u striscia formatu i postojala je prije prve Zagorove epizode. S brojem 52 je počeo reprint Zagora koji je bio toliko popularan da je, nakon što su se reprizirale sve epizode, Zagor počeo izlazit samo u tom formatu.


Tako je.Nakon reprinta strisciaostalih pa zagorovih) nastavljeno je sa zagorovim novim preijernim epizodama i tako sve do danas.
Podsjeti me koji je bio prvi zagorov strip originalno premijaerno objavljen u Zenith Gigante seriji?



Šestorica sa Plave zvijezde prema ovome tu:
http://it.wikipedia.org/wiki/Albi_di_Zagor
Mada je i u nekim prijašnjim epizoda bilo premijernog materijala.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25753 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/10/2014 : 17:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nevezano uz Zagora-tražim popis texovih priča sa brojem stranica.
Na UBc fumetti ima popis ali nema broj stranica svake priče a da ih zbrajam sa sbe editore nema smisla.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/10/2014 : 20:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Prebačeno u pdf Bonelli.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 14/10/2014 : 22:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Deers

Zapravo je krivo objasnio. Collana Zenith Gigante je bila serija namijenjena reprintu najpopularnijih stripova koji su svoje prvo izdanje doživili u striscia formatu i postojala je prije prve Zagorove epizode. S brojem 52 je počeo reprint Zagora koji je bio toliko popularan da je, nakon što su se reprizirale sve epizode, Zagor počeo izlazit samo u tom formatu.


Tako je.Nakon reprinta strisciaostalih pa zagorovih) nastavljeno je sa zagorovim novim preijernim epizodama i tako sve do danas.
Podsjeti me koji je bio prvi zagorov strip originalno premijaerno objavljen u Zenith Gigante seriji?



Šestorica sa Plave zvijezde prema ovome tu:
http://it.wikipedia.org/wiki/Albi_di_Zagor
Mada je i u nekim prijašnjim epizoda bilo premijernog materijala.

Hvala Deers! Ovaj link vrijedi zlata.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/10/2014 : 09:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislim da stricie i nemaju neke veze sa numeracijom koja je ovdje ključna i koja je ustvari dovela do ovog topica i pitanja u njemu koje se odnosi na razliku u brojevima...

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/10/2014 : 11:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovdje sam pronašao staru numeraciju po kojoj se sada u Italiji očekuje 643. broj Zagora iako prvih 51 Zenith izdanja nemaju veze s njime. http://bonellieditore.fumetto-online.it/index.php?EDITORE=BONELLI%20EDITORE&NX=176&COLLANA=ZENITH%20GIGANTE%20ZAGOR&vall=1

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/10/2014 : 12:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovdje sam pronašao staru numeraciju po kojoj se sada u Italiji očekuje 643. broj Zagora iako prvih 51 Zenith izdanja nemaju veze s njime. http://bonellieditore.fumetto-online.it/index.php?EDITORE=BONELLI%20EDITORE&NX=176&COLLANA=ZENITH%20GIGANTE%20ZAGOR&vall=1


nije to 643. broj Zagora već 643. broj Collana Zenith Gigante druge serije...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000