forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 DC filmovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/07/2016 : 16:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Bolje da nije. Radije bih pogledao superherojski film bez humora, nego sa hrpom bezveznih "vickastih" doskočica.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2016 : 16:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Bolje da nije. Radije bih pogledao superherojski film bez humora, nego sa hrpom bezveznih "vickastih" doskočica.



Slazem se. Iako mi je u Wonder Woman traileru skroz okej onaj fazon na kraju.
Ali za Justice League mislim da nema potrebe za humorom, cinizmom da, ali humorom ne. A i pogledao sam oba trailera opet, bolji mi je ovaj za WW, vise se njoj radujem nego Justice Leagueu.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/07/2016 : 17:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, mene ova Vonderka uopšte ne fascinira. Jest da je onaj džingl koji je prati dobar 8)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/07/2016 : 22:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2016 : 22:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Flash ima čudan armor.
Kao Power Ranger.
Aquaman zato ima cool armor.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2016 : 22:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by swamp thing

Bolje da nije. Radije bih pogledao superherojski film bez humora, nego sa hrpom bezveznih "vickastih" doskočica.



Slazem se. Iako mi je u Wonder Woman traileru skroz okej onaj fazon na kraju.
Ali za Justice League mislim da nema potrebe za humorom, cinizmom da, ali humorom ne. A i pogledao sam oba trailera opet, bolji mi je ovaj za WW, vise se njoj radujem nego Justice Leagueu.


Upravo suprotno.
U svakom Justice League crtiću Flash i/ili Green Lantern su šaljivđije i ima humora tu i tamo.

Problem je što DCEU ni sam ne zna što želi.
BvS je bio preozbiljan, pretenciozan, s usiljenim pokušajima cinizma one bijede od Luthora.
Film je omražen i sad okreću novi list.
No problem je što sad bacaju usiljen humor i tako predstavljaju film, što nije dobro.
Trebali su prvo predstavljanje Justice Leaguea predstaviti epski, a ne kao da Vin Diesel okuplja Fast and Furious ekipu s komedija muzikom.
A onda humor slobodno staviti u sam film, pametno i gdje treba.

Pogledajte samo trailer za Doctor Strange.
Bit će ozbiljan, a ne mračan. Epski, a ne pretenciozan.
I tako trailer djeluje.
Predstave epski, magičan, misteriozan film.
I onda na kraju trailera stave fora doskočicu da se vidi da je to i dalje Marvel i da neće biti samo why-so-serious.

A DC ide iz jedne krajnosti u drugu.
I ne uspijeva im.
Ok je Suicide Squad, to je ludo i to čini se zabavno, i pametno ludo.
No Justice League treba biti predstavljen ozbiljno i epsko, ali ne patetično i pretenciozno kao BvS. I nek stave i koju doskočicu, ali ne da je 3/4 teasera usiljen humor.
Je li za to kriv Snyder kojem su rekli da ubaci humor, a očito je da mu to ne leži, ili netko drugi, ne znam.
No DCEU se trudi, ali gubi.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/08/2016 : 20:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Čitam recenzije za Suicide Squad i svi ozbiljniji portali teško pljuju po filmu.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/08/2016 : 20:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ajoj.
Žao mi je zbog toga.
Djelovao mi je svježije i zabavnije od BvS po trailerima.
Ali DC-u baš ne ide.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 21:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni se kao najveći problem ispostavlja to što su adaptacije DC-jevih stripova uvijek vrlo pretenciozne, i u ideji i u izvedbi, a suštinski se svode na pokušaje kreiranja mitskih priča napumpano "većih od života", ali trivijalnim sredstvima i načinima.

Oni su kao ozbiljni i ne žele humor, ali se ta "ozbiljnost" svodi na patetiku i pozerstvo uz naglašene stilizacije i posezanje za kičem. Kod Marvela ima i stilizacija i kiča, apsolutno, ali se pretencioznost uglavnom ne vidi (osim dijelom u Osvetnicima), a i često naglašeni humor je tu da sve usmjeri prema zabavi i nepretencioznosti.

DC-jevci sebe shvaćaju pretjerano ozbiljno, a htjeli bi da ih takvima doživi i publika, dok su Marvelovci inteligentniji i znaju da humor i (auto)ironija ne umanjuju ozbiljnost, dapače, a cjeline čine protočnijima, duhovitijima, zabavnijima i gledljivijima.

I kad u DC-ju skuže da konkurencija ima pametnije i isplativije koncepte odluče to promijeniti, ali opet čini se nedovoljno osmišljeno, dodavanjem usiljenig humora i neuvjerljive autoironije.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/08/2016 21:21:19
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/08/2016 : 22:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja pak smatram da je najveći DC-jev problem upravo - konkurencija. ;)

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/08/2016 : 22:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
David Ayer je cenjen i vrlo dobar reziser, barem sudeci po dva njegova filma sto sam pogledao. Ne verujem da bi uspeo da napravi katastrofu kao sto je to uspeo Zack Snyder.
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 02/08/2016 : 23:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Ajoj...
https://www.rottentomatoes.com/m/suicide_squad_2016/

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/08/2016 : 23:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ma ajde
Pocinje da mi se vini da su se namerno okomili na DC, prosto mi je neverovatno. Ili je hype i uzbudjenje preveliko ili su se stvarno namerno okomili.

A novi ghostbustersi 73 posto??? Nisam ih gledao, ali...

Edited by - going going on 02/08/2016 23:49:05
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/08/2016 : 00:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo Jeremy Jahnsu se svideo film! I to vrlo.
Istina je da se ne slazem uvek sa njim, ali vrlo cesto nam se poklope razmisljanja pogotovo oko superherojskih filmova.

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 03/08/2016 : 01:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ma ajde
Pocinje da mi se vini da su se namerno okomili na DC, prosto mi je neverovatno. Ili je hype i uzbudjenje preveliko ili su se stvarno namerno okomili.



Samo se tješi . Sudeći po prva dva filma iz DCEU-a, ne bih se čudio da i SS ispadne sranje iako to nimalo ne želim.

Ako je Suicide Squad zaista loš, likovi snimaju bezvezne filmove, kratko i jasno. Pričati o nekoj uroti je smiješno. Dapače, nazvao bih to čistim fanboyanjem.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 03/08/2016 : 10:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ma ajde
Pocinje da mi se vini da su se namerno okomili na DC, prosto mi je neverovatno. Ili je hype i uzbudjenje preveliko ili su se stvarno namerno okomili.



Kako bi film s toliko (široj publici) nepoznatih likova i mogao ispasti išta drugo osim totalnog kaosa?

Nije se nitko okomio na DC, nego rade grešku za greškom, pokušavajući na silu "stići" Marvel. Ovi su, pak, lijepo i polako gradili cijelu priču o likovima, koja je na kraju (faza 1) kulminirala Avengerima - a film, iako također natrpan svim i svačim, se nije činio usiljenim, jer je bio logičan nastavak priče. Svi se ostali filmovi nakon toga lijepo naslanjaju na temelje, i dosad nema lošeg naslova. (Slabijeg možda da, no baš lošeg - ni blizu).

A DC bi odmah krenuo s Justice League, unatoč tome što će samo 2 lika imati svoje filmove prije nego se film izbaci.
Ne znam čija je ideja bila dati toliki prostor Snyderu, no tip očigledno nije baš najbolji izbor, i trebalo bi ga poslati nek radi npr. Sucker Punch 2 (jer je u tome i dobar - vizualne ekstravagancije, sadržaja upitne kvalitete).

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/08/2016 : 11:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by going going

Ma ajde
Pocinje da mi se vini da su se namerno okomili na DC, prosto mi je neverovatno. Ili je hype i uzbudjenje preveliko ili su se stvarno namerno okomili.



Kako bi film s toliko (široj publici) nepoznatih likova i mogao ispasti išta drugo osim totalnog kaosa?

Nije se nitko okomio na DC, nego rade grešku za greškom, pokušavajući na silu "stići" Marvel. Ovi su, pak, lijepo i polako gradili cijelu priču o likovima, koja je na kraju (faza 1) kulminirala Avengerima - a film, iako također natrpan svim i svačim, se nije činio usiljenim, jer je bio logičan nastavak priče. Svi se ostali filmovi nakon toga lijepo naslanjaju na temelje, i dosad nema lošeg naslova. (Slabijeg možda da, no baš lošeg - ni blizu).

A DC bi odmah krenuo s Justice League, unatoč tome što će samo 2 lika imati svoje filmove prije nego se film izbaci.
Ne znam čija je ideja bila dati toliki prostor Snyderu, no tip očigledno nije baš najbolji izbor, i trebalo bi ga poslati nek radi npr. Sucker Punch 2 (jer je u tome i dobar - vizualne ekstravagancije, sadržaja upitne kvalitete).





Samo ovo boldano: nije nužno, jer je recimo i u Guardians of the Galaxy hrpa široj publici nepoznatih likova, pa je film svejedno ostvario odlične i komercijalne i kreativne rezultate.

Sva je stvar u ambicijama i vještini ekipe okupljene oko filma, u stupnju autorskih sloboda i izvedbene hrabrosti pa i provokativnosti (Deadpool), u građenju vlastitih koncepata a ne pukom oponašanju onih konkurencije, i u koncipiranju šire slike odnosno univerzuma koji se želi graditi.

Kod DC-ja nažalost zasad sve šepa i kreće se od podnošljivog preko slabog do lošeg. Krajem 80-ih i početkom 90-ih oni su s Burtonovim Batmanima nametali koncepte i pristupe, a danas umjesto originalnosti nude imitiranja konkurencije.




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 03/08/2016 : 11:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Pošteno, GoTG su dobar primjer (i sjajan film).

S druge strane, u SS likova ima još više + tu je i Joker, cijela njegova pozadinska priča s Ivy, Batman, Flash, i tko zna što još sve ne.
Uglavnom, idem u petak gledati, pa što bude

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/08/2016 : 00:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvaci iz razornih kritika Suicide Squada:


The Daily Beast: ‘Nije baš važno tko je sve u filmu i s kime se bore i zašto. Ovi superzlikovci jednostavno ne ostavljaju dojam kao da pripadaju u područje istog poštanskog broja kao DC-jevi smioni, urbani antiheroji, kamoli u isti film’

The Hollywood Reporter: ‘Nažalost, rezultat djeluje poput nekog sportskog dream teama čiji udruženi napori nisu ni blizu talentu koji zapravo svatko od njih samostalno ima’

Vanity Fair: ‘Odred otpisanih je loš. Ne zabavno loš. Ne iskupljivo loš. Ne ona vrsta lošeg koje je, zapravo, nesretan rezultat umjetnikove težnje i časnog pokušaja da postigne nešto ambiciozno, i onda jednostavno ne uspije. Odred otpisanih je naprosto loš film’

Gizmodo: ‘Ni u jednom trenutku nemate osjećaj da se radi o pravom, povezanom filmu. Djeluje poput filma B kategorije – nakrcanom akcijom, ali svejedno B kategorije – koji je slučajno smješten u DC svijet’

Variety piše da je Ayerov film ‘zaražen jednakom vrstom korporativne vizije od koje je patio uglancani i smrtonosno samozadovoljni Batman vs. Superman Zacka Snydera’, a koji su kritičari pokopali jednakim žarom.

Tech Insider: ‘Jednostavno je nemoguće ostvariti emocionalnu povezanost s desetak likova u dvosatnom filmu’





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 04/08/2016 : 08:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Izvaci iz razornih kritika Suicide Squada:

Gizmodo: ‘Ni u jednom trenutku nemate osjećaj da se radi o pravom, povezanom filmu. Djeluje poput filma B kategorije – nakrcanom akcijom, ali svejedno B kategorije – koji je slučajno smješten u DC svijet’

Variety piše da je Ayerov film ‘zaražen jednakom vrstom korporativne vizije od koje je patio uglancani i smrtonosno samozadovoljni Batman vs. Superman Zacka Snydera’, a koji su kritičari pokopali jednakim žarom.



počet ću vjerovati u urote :-)

i što je onda? pretjerano korporativno uglancan ili B kategorija? nemre bit i jedno i drugo.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/08/2016 : 10:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Za Variety je ovdje problem "korporativna vizija", dok je BvS "uglancan i smrtonosno samozadovoljan", dakle Suicide Squadu se ne prigovara zbog pretjerane uglancanosti. Odnosno, ne prigovara mu se formalno, jer ne sumnjam da nije ispeglan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/08/2016 : 13:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Gledao.


Spojleri:






Unatoč skepticizmu na temelju trailera (jer očekivao sam ovako nešto, iako sam se nadao da griješim) i svjesnom zanemarivanju prvih ocjena,
ne mogu se načuditi koliko mi je film .. pa, naprosto - loš
Natrpano je svega i svačega, zbrzano, većina likova mi uopće nije bila zanimljiva (iako su donekle pogođeni - recimo, Harley. Margot je sjajan izbor, ali usiljeni humor sa brojnim one-linerima je bio iznimno naporan. Deadshot - okej, sve dok Smith ne krene sa svojim tipičnim preglumljavanjem; a dio pred kraj, sa slow-motionom koji nikako da završi i krupnim planom s Willovom facom .. ajme, okretanje očiju), priča slaba (kao i negativci).

Joker .. i nije bio toliko loš, obzirom na ostatak; čak se i uklapao u "viziju" pretjerivanja (realno, nije ni do koljena Ledgeru - ali film nije ni pokušavao imitirati Nolana, pa je ta usporedba suvišna. Zanemarite.), no da se pojavljivao više - bio bi prenaporan.

Izbor glazbe je zapravo najbolji dio filma; ubacili su hrpu sjajnih pjesama - no to je išlo do te mjere da mi se u par navrata činilo da scene redaju samo zato da, ironično, imaju vizualnu podlogu za glazbu

Nije najgori ikad (generalno, produkcija (i post-produkcija) je ipak solidna), ali kad bi davao ocjenu .. 5 (ili nategnutih 6)/10. Teški mediokritet, kojeg nemam ni najmanju želju ponovo vidjeti. Ikad.
Marvelu s ovim jednostavno ne mogu parirati.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 06/08/2016 : 14:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A čini se da će oboriti opening week zaradu za osmi mjesec, lol.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/08/2016 : 15:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
A ono, film je bio iščekivan, pa su brojni (i ja) zanemarili prve kritike; treba vidjeti kako će se zarada kretati nakon što krenu reakcije gledatelja.


Usput, prikazali su trailer za WW prije filma -
jako dobro mi izgleda na velikom platnu. Tu imam sasvim druga očekivanja, miriše mi na nešto puno bolje od SS kaosa i veselim se filmu.
Glazbena tema - strava

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/08/2016 : 03:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Suicide Squad - loš, ali nije sranje. Kao pristojnija epizoda novih Alan Fordova. Snimit ću video recenziju pa ću je šibnuti ovdje.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000