forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Povratak ispricanim pricama- Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 11:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Topic osmisljen za one koji ponovo citaju procitanu pricu, vacaju se starim pricama, starim putevima zagora.




- Kojim pricama se vracate po nekoliko puta?

- Da li vam je prica jos bolja ili nema vise onog starog uzbudenja
kao kada ste citali prvi puta?

- Kojem periodu zagora se rado vracate?

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 11:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja se bas spreman ponovo poceti od zasjede u sumi
Vec pet-sest puta sam startao a mislim da sam zavrsio samo jednom ili dva puta.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/10/2014 : 11:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Sve sam više skloniji ideji da bi Zagor trebao dobiti vlastiti podforum.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/10/2014 : 11:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Najrađe se vraćam na sjevernoameričku odiseju + ostatak do gašenja SD. Mislim da sam najviše puta čitao Morsku stravu i Osvetu Vudu.

Sad hvatam konce postafričkog perioda te sam upravo počeo čitati prvu sagu sa profesorom Richterom. (nije baš bajno počelo).

Uvijek se rado vratim nekim Tonninelijevim i Caponeovim pričama (Capone jasno bolje odoljeva zubu vremena).

Planiram studiozno ponoviti "zlatni period" ali to je zahtjevna građa i prvo ću riješiti postafrički period.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 11:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ti si odrastao na SD pricama?
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/10/2014 : 11:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Odrastao sam na SD pričama + bratova kolekcija Zlatne serije (Toninneli era) i Zagoru extra. Sigurno manje nostalgično pristran od nekih koji su odrastali uz jedan perod.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/10/2014 : 11:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Sve sam više skloniji ideji da bi Zagor trebao dobiti vlastiti podforum.


Da, to sam i ja u vise navrata Markosu predlagao.
Mislim da bi, gledajuci na duze vrijeme, svi od te ideje profitirali.

Tema:
- Kojim pricama se vracate po nekoliko puta?
* sve epizode procitam vise puta. One slabije evtl. samo 2x.

- Da li vam je prica jos bolja ili nema vise onog starog uzbudenja
kao kada ste citali prvi puta?
* U vecini slucajeva dozivljaj je isti kao i prije x godina. Ima izuzetaka.

- Kojem periodu zagora se rado vracate?
* Period je nebitan. Radi se o pojedinim pricama, bez obzira iz kojeg su doba. Ima epizoda koje sam procitao 10x.

Edited by - King Warrior on 16/10/2014 11:50:11
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 11:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto na SD bez zlatne serije... iako bas ne volim kriticare zagora slicno razmisljamo, zato i pitam.
Vidis SD mi je najbolji period, price iz extra edicije mi nisu nesto kao niti one iz zlatne serije... iako ima dosta maestralnih, zapravo vise ima maestralnih nego onih losijih...epizode koje nisam procitao iz tog doba ( a jedva cekam da procitam ) i necu cekam LU
-povratak supermajka
-zrtva ki-noah
-nepoznati svet
-jeti
-DEMONI LUDILA
-tonkino prokletstvo
-potop u darkvudu
-SINDROM BELZEBUL
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/10/2014 : 11:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja sam isto na SD bez zlatne serije... iako bas ne volim kriticare zagora slicno razmisljamo, zato i pitam.
Vidis SD mi je najbolji period, price iz extra edicije mi nisu nesto kao niti one iz zlatne serije... iako ima dosta maestralnih, zapravo vise ima maestralnih nego onih losijih...epizode koje nisam procitao iz tog doba ( a jedva cekam da procitam ) i necu cekam LU
-povratak supermajka
-zrtva ki-noah
-nepoznati svet
-jeti
-DEMONI LUDILA
-tonkino prokletstvo
-potop u darkvudu
-SINDROM BELZEBUL



A Svemirska braća?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 12:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam to, nije potrebno komentirati.
Velike dojmove su ostavili za mene i jos neke epizode, ne bi ih usporedivao s nekim drugim, kako kaze king zagor u biti nema perido svaka prica je prica za sebe...posebna,savrsena ili manje savrsena.Svaka ima " dusu" i nesto posbeno sto te tjera da im se vracas, ponovo i ponovo pa i one najlosije poput " svetog jelena ".
- hagotova moc
- gospodar vremena
-hiljadu lica straha

*Govorim o epizodama koje tek trbajuizaci u LU posto pratim tu ediciju.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 12:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Sve sam više skloniji ideji da bi Zagor trebao dobiti vlastiti podforum.


Slazem se i ja, mozda uvjeriti vlasnika sajta jednim topicom s glasovanjem?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/10/2014 : 12:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Odrastao sam na SD pričama + bratova kolekcija Zlatne serije (Toninneli era) i Zagoru extra. Sigurno manje nostalgično pristran od nekih koji su odrastali uz jedan perod.


Isto i kod mene, SD sam kupovao u osnovnoj školi, a brat mi je također imao Zlatnu Seriju ali brojeve iznad 600, tj. Toninelli era, a extra sam kupovao na kiosku.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/10/2014 : 13:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Vidi se Solar zašto si vrstan zagorolog. Takva kombinacija je najbolja za objektivno sagledavanje Zagora lišena nostalgičnosti.

Tonka je dobro spomenuo Jetija, to je možda najambicioznija epizoda Tonninelija, trebao bih je ponoviti. Sjećam se da ima par lucidnih scena kakve ni Boselli ni Nollita ne bi smislili.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 13:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ah solar je davno ispricana prica
Jeti?
Imam osjecaj da je odlicna prica, nisam citao.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/10/2014 : 13:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Toninneli je smiksao Ramatha, Jetija, Bigfoota i Tibetansku mitologiju. Nekad mi je bila ludilo od priče, al odavno je nisam čitao. Nije bila lišena nekih Toninnelijevskih mana al ostala mi je u sjećanju kao vrhunska priča.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/10/2014 : 13:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odrastao na ZS periodu iz druge polovine 80-ih a to je ovo što Ludens trenutno objavljuje u extra seriji, dosta priča mi je ostalo u slabom sjećanju pa ću trebati sve to pročitati i usporediti sa erom Nolitte.
Period SD mi je potpuno nepoznat pa ne mogu imati nikakvo mišljenje u vezi njega.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 13:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-917-918-jeti/1289/
83 % ocekivao sam koji postotak vise
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/10/2014 : 13:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pa čine mi se prikladne ocjene, kad nešto prilazi 90% onda bi to trebao biti sam vrh. Jeti je viša srednja klasa. Mada ga moram ponoviti...

DODSFERD- Moraš se uhvatiti SD perioda, to je bar drugo zlatno razdoblje Zagora
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 13:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
DODSFERD- obavezno probaj nabaviti taj SD period, ne znas s to propustas...extra price:
-Tajanstveni samostan
-opsjednuti
-nestali istraživać
-aljaska
-zmajevi gusari
-SEDAM GRADOVA CIBOLE
-Dimni signali
-krv apaca
-OSVETA VUDU
-HELLINGEN JE ZIV
-MORSKA STRAVA
-SOTONSKI MORTIMER
-PRINC TAME

Strasne price
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/10/2014 : 14:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pa di opsjednute utrpa među ove fantastične priče. Katastrofalni nastavak katastrofalne priče. Taj Hegel von Axel (valjda tako) je najsmušeniji negativac u povijesti. Priča bez glave i repa. I još sve začinjeno kasnim Donatellijem, kada je ovaj totalno propao.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 14:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Meni se svida ta prica a i crtez isto... onaj prvi je bio jako los.
Ali cudna sam ja biljka... meni je noca mora na moru odlicna i scenaristicki i crtacki
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 16/10/2014 : 15:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Sve sam više skloniji ideji da bi Zagor trebao dobiti vlastiti podforum.



+1
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/10/2014 : 17:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Imam ja Nestalog istraživača i Osvetu vudu u Odabranim pričama, pokušat ću još nešto skupiti ali neda mi se ganjati SD izdanja (koja su teško nabavljiva) gdje treba skupiti više brojeva da se kompletira određena priča.
Znam da je neke priče izdao i VČ pa bi to trebalo biti lakše nabavljivo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 16/10/2014 : 17:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Imam ja Nestalog istraživača i Osvetu vudu u Odabranim pričama, pokušat ću još nešto skupiti ali neda mi se ganjati SD izdanja (koja su teško nabavljiva) gdje treba skupiti više brojeva da se kompletira određena priča.
Znam da je neke priče izdao i VČ pa bi to trebalo biti lakše nabavljivo.


ma nisu teško nabavljiva,ja sdam svoju kolekciju SD/ludens i extra popunio u cirka 5-6 mjeseci.malo preko aukcija,malo kod lastana,malo preko njuškala...

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/10/2014 : 18:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja preko aukcija ganjam HC izdanja koja mi fale dok za kiosk izdanja nemam baš volje. Nekako me ne privlači situacija kada ne mogu odmah nabaviti više brojeva u nizu i na istom mjestu, jedino da neletim na dobru ponudu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2014 : 18:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam rupu od 15-16 brojeva iz LU edicije extra i redovni... istina najstariji broj je prije godinu dana ali opet tridesetak stripova.
Imas na aukcijama prodavace koji bi ti mogli skrpati sve odjedom, trazi kopaj... vjeruj mi vrijedi svakog truda.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000