forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Dylan Dog - Kiša
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 18/10/2014 : 15:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Odlično, samo nastavi. U oko s umi pali listovi od knjige-veoma precizno nacrtano

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 19/10/2014 : 03:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Vr!

Piši propalo!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 17/07/2015 : 10:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
OK, Harise, mi i dalje čekamo da nam kažeš kakva je bila reakcija iz SBEa na sav ovaj tvoj trud
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 23/07/2015 : 00:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

OK, Harise, mi i dalje čekamo da nam kažeš kakva je bila reakcija iz SBEa na sav ovaj tvoj trud


"Hi Zlatibor,
I read the story, it's nice and moving. The drawings are still a bit out of balance, in some parts they are beautiful, in some other parts a bit too unexpert.
But it's a short story that fulfills Dylan style and I did appreciate it. Thanks.
Paola"

To je to/sve.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/07/2015 : 21:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Assa. To je malo.obeshrabrujuce.
Ali malo.
Da sam na tvom mestu tek sada bih nastavio da crtam i bombardujem mailove, forume, fb grupe. Ne daj da te zaborave jer si vec zapazen

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 25/07/2015 10:08:49
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/07/2015 : 21:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Imam osjecaj da bi IGMAN dobro crtao naslovnice za Bonelli!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/07/2015 : 21:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ma hocu reci MisterYES, uletio mi igman zbog posta maloprije
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/07/2015 : 01:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Imam osjecaj da bi IGMAN dobro crtao naslovnice za Bonelli!


Imam osjećaj da te možda osjećaj vara
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/07/2015 : 02:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ma hocu reci MisterYES, uletio mi igman zbog posta maloprije


Nemoj, supermark, da ti igman uleće
Što se tiće MrYesa, tu se slažemo - crtež mu je dovoljno zreo i za naslovnice. Na kraju krajeva, za naslovnicu je i dobio nagradu
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/07/2015 : 02:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Mr. Yes, eto vidiš da se je isplatilo uložiti trud- Paola ti je čak i hvala rekla!
Pa zar od svih njih, kojima si poslao svoj rad, samo Paola ti se udostojila odgovoriti i to s dvije šture rečenice?

Mislim da ovaj tvoj rad zaslužuje malo veći osvrt i pažnju od toga što si dobio.
Odgovor joj djeluje vrlo općenito... ono, lijepo i hvala što si mi pokazao svoj rad. Pozdrav.

Što uraditi s takvim odgovorom?
Ne znaš ni što valja, ni što ne, niti da li je i zanima.
Bar da ti je obrazložila što joj je tu 'unexpertno'

Sve što su ti ranije naveli Tonto, Dupli i Mogorović stoji, ali, u biti, sve su to sitnarije koje i profi crtači znaju raditi i koje se, uz malo pažnje i iskustva, lako izbjegnu.
Kada pogledam strip kao cjelinu ne vidim ništa toliko pogrešno da bi nazvao nestručnim.
Možda bi trebao zamoliti Paulu da ti malo obrazloži što joj se to toliko nesviđa. OK, mogla bi ti svašta nabrojati, ali meni bi se i to više sviđalo nego ovakav nikakav odgovor.

Možda Patak ima pravo, treba ih sve zatrpavati radovima i od svih tražiti odgovor. Izgleda da nije dovoljno samo poslati rad, trebaš ih i 'daviti'. Nešto kao što radi član Željko Ferri- ne pošalje samo rad,pa ode nešto drugo crtat, već ih i 'natjera' da ga zapamte
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/07/2015 : 07:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Assa. To je malo.obeshrabrujuce.
Ali malo.
Da sam na tvom mestu tek sada bih nastavio da crtam i bombardujem mailove, forume, fb grupe. Ne daj da te zaborave jer si vec zapazen



Da, nema ničeg boljeg od spama ta pokažeš ljudima da si tu. Nisi valjda ozbiljan Patak?

@IGMAN2

zašto bi Paola trebala obrazložit svoje mišljenje? Nije ona urednik a niti ne vjerujem da je bio takav dogovor kao ni to da ej službeno slano njoj na mišljenje. Pretpostavljam da joj je Rick slao table jer su se upoznali na festivalu. I ona je lijepo odgovorila. Zašto se ti drugi nisu javili, ne znam.

Najbolje što Mister Yes može sada napraviti je crtati, crtati, crtati... Da si vidi greške i da ih vježbom nauči izbjegavati. Po ovim tablama je vidljivo da je sve bolji i bolji, samo treba nastaviti raditi.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/07/2015 : 09:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da treba da ih bombarduje novim radovima, bas kao sto to Zeljko radi. To kod italijana pali, provereno

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/07/2015 : 10:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da treba da ih bombarduje novim radovima, bas kao sto to Zeljko radi. To kod italijana pali, provereno

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 26/07/2015 : 01:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Odgovoriću svima ovako uopsteno;

Kada sam Buretu, po dogovoru, poslao table Zagora (ne samo onih, sada vec starih 5, koje se mogu naci ovdje, vec i neke druge...) rekao je otprilike "OK je ovo crtački, ali ako bas hoces da ga radis, moras ga raditi drugacije, starinski, pogotovo lice. Zbog fanova itd...pa posalji jos tabli, i kada budu OK, idemo na slijedeci korak". Medjutim tu je bila i jedna tabla Dylana na koju se osvrnuo sa drugim prijedlogom u stilu "No posto ti Dylan ide znatno bolje, umjesto Zagora, mozes uraditi nekoliko tabli Dylana, pa cu ih ja poslati Dylanovim urednicima" - i tako je (ugrubo rečeno) nastala ova "Kiša". Poslao sam je Buretu i zaista je odmah odgovorio "Dear Haris, I forwarded your nice test tables to makers of Dylan's series, and they will write to you their opinion. Best wishes" To je bilo krajem 2014. Od tada niko mi nije nista napisao, niti mi je on dao neki direktni kontakt.
Paralelno tome, kako je Deers pogodio, Zlatibor je (zbog licnog poznanstva) poslao strip i Paoli i Robertu. Ona je odgovorila ovo sto ste vidjeli, koliko znam Roberto nije. I meni je zbunjujuce bilo, kao da je shvatila da se radi o tek onako nekom projektu a ne o nekome ko zbilja ozbiljno tezi da udje u SBE.

Ali sve to je za mene sada negdje tamo iza...imam Bosellijev email koji "radi", odgovorio mi je par puta, i u dogovoru smo da ga "zatrpam" sa 15-20 nasumicnih tabli Texa, pa cemo dalje vidjeti. I to je ono sto i Patak predlaze...i sto sam svakako mislio uraditi. No kako sviram bass u jednom bandu, i aktivni smo...ne ide to brzinom kojom bih zelio da ide. Sjedim na 2 stolice. No do kraja godine cu ostati samo na jednoj od njih pa cu tek tada znati na cemu sam sa ovim crtanjem.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/07/2015 : 10:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislio sam da treba da ih bombarduje novim radovima, bas kao sto to Zeljko radi. To kod italijana pali, provereno



Hmm Željko i novi radovi. Kad na svaki Burattinijev post i na sve tematske stranice stavlja uvijek tri ista rada onda je to spam i prilično neprofesionalno. Ali ako kažeš da pali...


@ Mister Yes
Sretno!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/07/2015 : 12:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne, to kako Željko radi je preterano, odbojno nametljivo i kontraproduktivno.

(brišem i editujem)

Shvatam da moja izjava gore aludira na takav tip bombardovanja italijana po svim ćoškovima mreže. Ispravljam se:
Kao što sam mu već ranije govorio, još posle DD Cover Reloaded konkursa 2013.godine, je da tek sada, kada je nešto od njih ubrao, treba da radi poster-ilustracije i po koju kratku priču, otprilike u razmacima od mesec dana, koliko mu je dovoljno da odradi jedan kvalitetan, smislen i tehnički složen rad. Kada to uradi, ode lepo na ZTN, SCLS, neki treći koji je posvećen baš Dylanu Dogu, fb grupe Dylaniati i ostale...ukratko na sajtove i ćoškove društvenih mreža za koje ZNAMO da su pod budnim okom nekolicine ljudi iz staffa. Jednom mesečno, na nekoliko fiksnih mesta.

Kažem od te 2013. pošto je od tada ime Haris Varajić znači već nešto u ondašnjim krugovima. Poznatiji im je on nego Haris Džinović

Da mora malo da prodaje sebe, mora. Ali, neka bude pažljiv i izbirljiv

Jer, kako znamo, svi iz SBE staffova su podložni uticajima samih fanova. Prvo zeleno svetlo koje je Željko npr. dobio preko fb je bilo (gle slučaja) nakon što je par fanova Burattiniju reklo na faceu: Moreno, MORAŠ da ga angažuješ.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/07/2015 18:59:50
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 27/07/2015 : 00:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče tog 'zatrpavanja', to sam spomenuo jer tu prepoznajem i sebe. Kao i Haris (bar je tako jednom rekao) i ja , kad nešto nacrtam- to mi je nacrtano. Gotovo. Zgotovljena priča, napisao sam kraj... daj nešto drugo da crtam.
A to je pogrešno, jer tu tek počinje stvar.

Imaš proizvod i trebaš ga (a i sebe) izreklamirati i prodati.
Prema tom zgotovljenom stripu bi se trebao postaviti kao prema najvažnijoj stvari na svijetu, kao da je to nešto najbolje što se svijetu dogodilo- i daj mu to i da sazna!
Treba i prodati stvar. Postoji samo onaj strip za kojeg je publika i čula. Nacrtao si strip i neka svi saznaju za njega, odnosno, daj narodu da sazna koliko su sretni što mogu upoznati to tvoje djelo.
Narod je lijen i trom i trebaš mu više puta i na više načina ponuditi tu sreću.

Meni je nevjerojatni (i još i pozitivni) primjer nečeg takvog Marko Dješka!
Čovjek nacrta strip i krene u pohod. Prezentacije od grada do grada, ukljući sve vidove javnih medija, pa Zuhru, Macana, Zimonića... prava ofanziva... Sa stripom 'Bul i Bal' krenuo je još i dalje. Svaka mu čast, čovjek je stvorio nešto i želi da baš svi znaju za to. Poštuje svoj trud i vjeruje u ono što radi. Odlično crta, ali se odlično i prezentira.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 28/07/2015 : 11:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Ponovo cu uopsteno reci (ne volim ono "@taj i taj" "prozivanje") pa ce se ugl. svako pronaci u odgovoru;

Meni je sama cinjenica kada Bure napise da ce ti rad poslati drugim urednicima poprilicno odradjen posao u smislu "zatrpavanja" i promocije. Zvuci kao zavrsna faza cak. Kao da preskocis svo ne/potrebno smaranje po mrezama da bi neko upravo uradio to sto je i on. Plus Zlatiborov kontakt sa dvoje glavnih Dylanovaca. Tako da nisam osjecao potrebu da "dosadjujem" dodatno ikome.
Medjutim, nesto jest fakat cudno...ide u najbolju ruku presporo. Tako da jesam (ovo pisem prvi put) u medjuvremenu jos par puta "cacnuo" Bureta, doduse nekim drugim radovima ali nije bilo odgovora.
I kad smo kod self/promocije, drugacije bi bilo da imam zaista svoj strip u tom smislu, bar 40tak tabli ili nesto, jer ne mogu na isti nacin promovisati nesto sto su tek probne table/mali broj njih, tj. jako kratka prica. To nas opet vraca na to da ja mislim da sam obzirom na vrstu probe koju sam radio, sasvim uredno dosao do ljudi koji to treba da vide...zasto je feedback mlak, zaista mi nije najjasnije.
Tu sam za sve sugestije kako da im to bolje zapadne za oko.

Edited by - MisterYES on 28/07/2015 11:40:14
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/07/2015 : 19:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 01/08/2015 : 12:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Dobro, i ti ga sad ode u sitnice...ako isto to primjeniš na bilo sta od Bonellija, pa i kod Ville...vidjeces na nisu ni oni u deficitu sa time.
Ako će im takve stvari biti razlog da nekoga ne prime, onda...neka mi neko javi da dzaba ne gubim vrijeme.

Stvar je u tome ima li tu dovoljno toga sto je dobro spram onoga sto nije, i na šta od to dvoje se stavlja fokus, i zasto?

Sve i da sad tu sjenku ispravim digitalno, hoce li to biti onda TO, ili ces iskopati drugi kadar gdje opet nešta zapinje? Bice ovo drugo 100%, - i tako mozemo u negogled.
A ja jos nisam vidio savrsen strip po tom pitanju...ili ako crtač ima taj segment OK, masa drugih stvari mu nevalja, samo ja to ne isticem na sva zvona kod drugih (jedino ono sto mi se svidja).

Edited by - MisterYES on 01/08/2015 12:27:59
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 01/08/2015 : 12:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa MisterYES-om, da je ova analiza, bez obzira na točnost, ipak nepotrebna. Ja bih među prvima tu bio sklon analizirati, poznato je većini, ali, mislim da nema potrebe secirati crtež, koji je dojmom dopadljiv i zanatski korektan, odnosno, oku prihvatljiv na prvi pogled. Jer, ovi detalji, koje analiza obuhvaća, vidljivi su tek, kao sitne nepreciznosti, kada se ide s namjerom detaljnog proučavanja crteža. Tisuće stranica Bonellijeve produkcije su prepune lijepih i kvalitetnih crteža sa ovakvim sitnim perspektivnim greškama. I nikome nije pala dlaka s glave, niti je otpušten iz staffa. Niti mu je to bio ključni kriterij za ulazak u staff. Stoga se MisterYES ne mora bojati ovakvih analiza. Ne utječu one na dobar dojama, koji on svojim radovima ostavlja.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 01/08/2015 : 18:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da analiza stoji (usput, odlične table!)
Urednicima u SBE, u principu, ne treba novih crtača. Jednom mi je osoba iz Bonellija otvorila ormar pun probnih tabli mladih autora. Pitao sam "i, kakvi su?" Čovjek mi je rekao: "nemamo pojma!"
Greške poput ove perspektive im nude mogućnost da nađu izgovor i da ti kažu "ispravi pa dođi opet".
Što je upravo ono što rade.
Utisak na forumu je drugačiji nego utisak u redakciji.
Kad si u staffu, u staffu si. Kad nisi, ne daj im izgovor.
Osim toga, prije jedno desetak godina sam bio član jednog "slavnog" italijanskog foruma crtača koji više ne postoji. Bio je tu i Recchioni. Od tih likova koji su TAD bili tu, neki danas rade za Dyd (uglavnom na color festu i side projectima). Ali su u međuvremenu radili alternativne stripove i objavljivali, bili su vidljivi. Recchioni, kad je došao na trenutnu poziciju, rekao je "ako si crtač, nemoj ti tražiti mene, ja ću naći tebe". I to je otprilike ono što se ovim novim autorima dogodilo (mislim, recimo, na Ausonia).
Teško da će redakcija SBE pružiti priliku nekome ko nije dokazao da može ispoštovati rokove nacrtavši i objavivši 96 tabli za nekog drugog. Tako da bi moj savjet (možda glupav) bio taj da im pokušaš malo prići "sa strane", to jest pokušati OBJAVITI negdje gdje te mogu vidjeti (ne znam koje su sad tamo aktualne izdavačke kuće, da li je živ Coconino, Tunue'itd...) Naravno, uvijek postoji izuzetak. Koliko znam, Franzella je banuo u SBE s tablama i pokojni Corteggi ga je odmah zaposlio.
Na kraju, sudeći po izborima koje Recchioni radi u zadnje vrijeme, rekao bih da mu nekako više odgovaraju MANJE bonellijevski crtači, alternativi, ekspresionistički itd... Čovjeku su dali odriješene ruke, i on hvata neke vrlo netipične crtače... jer tako je u mogućnosti (sviđa mu se to).
Sve ovo su relativno šuplje priče, jer najčešće je, kao i u svakom kreativnom poslu, presudna sreća.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/08/2015 : 01:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

Dobro, i ti ga sad ode u sitnice...ako isto to primjeniš na bilo sta od Bonellija, pa i kod Ville...vidjeces na nisu ni oni u deficitu sa time.
Ako će im takve stvari biti razlog da nekoga ne prime, onda...neka mi neko javi da dzaba ne gubim vrijeme.

Stvar je u tome ima li tu dovoljno toga sto je dobro spram onoga sto nije, i na šta od to dvoje se stavlja fokus, i zasto?

Sve i da sad tu sjenku ispravim digitalno, hoce li to biti onda TO, ili ces iskopati drugi kadar gdje opet nešta zapinje? Bice ovo drugo 100%, - i tako mozemo u negogled.
A ja jos nisam vidio savrsen strip po tom pitanju...ili ako crtač ima taj segment OK, masa drugih stvari mu nevalja, samo ja to ne isticem na sva zvona kod drugih (jedino ono sto mi se svidja).



Ja sam samo mislio da pomognem.
Vrlo dobro znam da ima Bonelijevih crtača koji su slabiji i koji greše, ali su očigledno kriterijumi za novajlije sa strane strožiji.

Ali ne znam jesi li ispravno shvatio, ne radi se o senci, nego kako već prethodnici rekoše o perspektivi.

Sto ispred Dilana kao da ima zasebnu perspektivu u odnosu na ostalo, pa se čini da kao da knjiga pada, odnosno da sto nije horizontalan. Sa ovakvom perspektivom stola, ako uzmemo da je sveska u horizontali, morala bi da se vidi gornja strana ormarića sa knjigama, a verovotno bi i fotelja izgledala drugačije itd. Perspektiva je rađena otprilike, na osećaj (ni linija sredine sveske na gađa gde treba), što mogu da rade iskusni crtači i da ne pogreše mnogo.

Takođe je Dilanova glava premala (on nije Supermen, već sam ti to jednom pominjao za ilustraciju), to povlači da vrat može izgledati prevelik. Mogu da postavim ovaj kadar i sa tom korekcijom.

Ako su to sitnice - a ja te perspektivne i anatomske stvarčice uočavam kod tebe, tuš ti je dobar, često predetaljan za strip, suviše likovni, treba više obratiti pažnju na olovku, jer je ulepšavanje (što rekoše Marvelovci) tušem na visokom nivou - i ako iz Bonelija nisu mislili na te stvari, onda možda kažu nešto samo da bi otkačili nekog.

Edited by - alexts on 02/08/2015 01:48:56
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 03/08/2015 : 01:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Ja sam samo mislio da pomognem.
Vrlo dobro znam da ima Bonelijevih crtača koji su slabiji i koji greše, ali su očigledno kriterijumi za novajlije sa strane strožiji.

OK hvala na dobrim namjerama, ALI, ne slazem se sa tim rezonom u startu, cak toliko da mi to djeluje kao neka lazna, nametnuta dilema koja se provlaci inace u prici oko novih autora...kao stroziji kriteriji za outsidere...evo i nek jesu, poenta se vraca na isto sto se mene tice, a to je; Da li je i po tim strozijim kriterijima ovo zaista toliko lose da ne moze proci? Ne mislim jbg...dakle jednostavno je, problem je druge prirode...vidjecemo koje.

quote:
Originally posted by alexts

Ali ne znam jesi li ispravno shvatio, ne radi se o senci, nego kako već prethodnici rekoše o perspektivi.

Jesam, ali je po meni (kao autoru crteza) sjenka jos veci problem ako cemo tako ici, jer pada na nacin da se ormarić cini kao da je odmah iza. Meni to vise bode oci nego perspektiva jer je ormarić ipak toliko daleko i toliko plitak da sve i ako mu se povrsina nacrta, to bi bile dvije linije toliko blizu; da se mogu prikazati kao jedna (nemoj ovo doslovice shvatiti, i crtati sada kako te linije nisu bas toliko blizu, to je jasno) ali malo saturiram svar da bih bio jasniji u tome da je sjenka veci problem tu sto se mene tice, a opet, tebi je nesto drugo, no crtež je moj ;) ...mozda ormaric ne stoji simetricno ni spram zida, i prozora i icega...mozda je nakrivljen...itd itd...pa bi onda izgledao upravo ovako, plus, sto to niko ziv ne bi primjetio u epizodi normalne duzine. Ili bi, ali nakon manijakalnog analiziranja iz 50 i nekog puta. Sto s pravom otvara pitanje, o cemu mi onda tu pricamo uopste? Mozda ovo za tebe nije nacin kako se crta, ali vjeruj, tek za mene to nije nacin kako se čita...

quote:
Originally posted by alexts
Takođe je Dilanova glava premala (on nije Supermen, već sam ti to jednom pominjao za ilustraciju), to povlači da vrat može izgledati prevelik. Mogu da postavim ovaj kadar i sa tom korekcijom.

Na ovo cu reci da sam glavu prosto sa merakom nacrtao upravo bas te velicine, eto, bio mi ćeif da Dylan malo ima sira ramena, i Villa je tako crta često, stoga o tome ne bih govorio kao gresci, u smislu previda i ikako.

quote:
Originally posted by alexts
Ako su to sitnice - a ja te perspektivne i anatomske stvarčice uočavam kod tebe, tuš ti je dobar, često predetaljan za strip, suviše likovni, treba više obratiti pažnju na olovku, jer je ulepšavanje (što rekoše Marvelovci) tušem na visokom nivou - i ako iz Bonelija nisu mislili na te stvari, onda možda kažu nešto samo da bi otkačili nekog.

Isti odgovor kao na prvo, pa majka mu stara tamo ima grozota koje ne mogu da prelistam ono ni na brzinu a bez da odmah taj strip odlozim i odustanem od citanja zauvijek jer je crtez nekada toliko, ne loš, nego s.t.r.a.v.i.č.a.n.!!! za gledanje...do te mjere užasan, da ne zelim uopšte da ni razmiljam o tome kakva je možda prica, pa da li vrijedi citanja...eto kakvi su za mene neki crtezi (i ja to tome nikada prvi ne bih pisao ili ikome ista govorio, pogotovo ne autoru ako ga licno znam, sem ovo sada "kada se već vučemo za jezike" jer ne znam vise kako da objasnim); a ti mi govoris o strozijim kriterijima?... A i ako ce oni raditi tako, i to sto govoris, pricati supljake samo da bi otkacili nekoga?...onda...ma bolje da i ne pisem sta mislim o tome, ako je to slucaj. Siguran sam da nije. Nema smisla da me uvjeravas da jeste.

Edited by - MisterYES on 03/08/2015 01:31:22
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 04/08/2015 : 09:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Dakle, zaključak je da je u Bonelli jako teško upasti, pogotvo ako nisi talijan. Bilo bi zgodno čuti priče npr. Parlova, Perovića, Kerca o tome kako su upali u staff (pogotovo Parlova, jer mi se čini da kad je upao u Bonelli nije imao iza sebe nekih zapaženih radova).
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000