forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Argument.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/10/2014 : 12:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Poll Question:
Koliko ste daleko spremni ici da bi u diskusiji dokazali svoj argument.
Svi ovdje vrlo dobro znamo situaciju kada se oko neke teme povede zestoka diskusija gdje strane sa razlicitim stavovima nebiju 20 stranica topica i sate provedu pred tipkovnicom da bi obranile svoj stav.
To nam je u krvi i u prirodi, no zasto je ustvari tako?



Results:
Beskompromisno i do kraja [15%] 4 votes
Daleko ali spremen na kompromis. [42%] 11 votes
Odustajem jer pametniji popusta [8%] 2 votes
Ne volim diskusirati [15%] 4 votes
Trolam [8%] 2 votes
Pokusavam smiriti strasti. [12%] 3 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 26 counted »» Last Vote: 24/10/2014 17:09:36

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 19/10/2014 18:10:24

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/10/2014 : 12:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
prvo

i stavi da glasaju samo clanovi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/10/2014 : 13:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Svaki covjek ima svoj pogled na stvari i svoju istinu. Na postoji jedna univerzalna istina (bar ne za svaku situaciju).
Ako sam u nešto baš siguran (a to je rijetko), objasnim pa tko hoce neka posluša, a tko nece neka to vidi kako mu volja. Nemam vremena provest 5 sati za tipkovnicom dokazujuci da je more plavo, a ne zeleno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2014 : 13:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Svaki covjek ima svoj pogled na stvari i svoju istinu. Na postoji jedna univerzalna istina (bar ne za svaku situaciju).


Istina i nije istina. Pogled na stvar nije "svoja istina" jer dvije diametralno suprotne istine ne mogu postojati, istina je jedna sama. Pogled na istinu ili situaciju moze.

Ako si mislio na "grey zone", to nisu dvije istine.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/10/2014 : 13:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Svaki covjek ima svoj pogled na stvari i svoju istinu. Na postoji jedna univerzalna istina (bar ne za svaku situaciju).
Ako sam u nešto baš siguran (a to je rijetko), objasnim pa tko hoce neka posluša, a tko nece neka to vidi kako mu volja. Nemam vremena provest 5 sati za tipkovnicom dokazujuci da je more plavo, a ne zeleno...



pa ako je neko na tripu može mu bit i zeleno i crveno i svakakvo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/10/2014 : 14:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Iznio bih svoje argumente-ukratko, i to je to, pametnom dosta....ne planiram diskutirati u beskraj.
...valjda bi to znacilo da ne volim diskutirati:)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/10/2014 : 14:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nemam vremena provest 5 sati za tipkovnicom dokazujuci da je more plavo, a ne zeleno...



Eh, ne trebaš ici dalje od Jadranskog mora sa talijanske strane...kod Venecije je vecinom zeleno, a tamo gdje se u njega uljeva rijeka Po (u blizini Ravene) je i bolesno smede boje (ali nema veze,šaruni su veliki i grizu ko' ludi;)
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/10/2014 : 14:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
B) Daleko, ali spreman na kompromis.

Argumentirano zastupam svoje stavove, ali ako ili kad vidim da se došlo do zida, da su neke razlike u gledištima nepremostive i da dalje iz bilo kojih razloga ne ide - stajem.

Zapravo ne znam je li to kompromis, više je toleriranje da druga strana ima pravo na svoje mišljenje, bez obzira koliko se ja s njim ne slagao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/10/2014 : 15:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
obicno vec na samom pocetku protivniku spicim takve snažne argumente da sirotog sugovornika jednostavno obezglavim toliko da sa njegove strane ne dolazi ništa drugo osim ocajnickog koprcanja poražene zvijeri sa naramnkom uvreda ad hominem, koje su samo potvrda snage moga stava.

nakon toga se jednostavno povucem/odustanem, jer pametniji popušta.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2014 : 16:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
obicno me ne zanima što drugi ima reci
tako da su argumenti nebitni
ovo je forum iskazujem svoje mišljenje nikom nisam naudio
tude me ne interesuje :D osim ako je rijec o necemu o cemu nemam stav tad studiram pojmove i terminologiju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/10/2014 : 17:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

obicno me ne zanima što drugi ima reci
tako da su argumenti nebitni
ovo je forum iskazujem svoje mišljenje nikom nisam naudio
tude me ne interesuje :D osim ako je rijec o necemu o cemu nemam stav tad studiram pojmove i terminologiju



svaka cast majstore,tude necemo,svoje ne damo.ko je taj velikan koji je izgovorio tu povijesnu recenicu?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/10/2014 : 17:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by zeljko

obicno me ne zanima što drugi ima reci
tako da su argumenti nebitni
ovo je forum iskazujem svoje mišljenje nikom nisam naudio
tude me ne interesuje :D osim ako je rijec o necemu o cemu nemam stav tad studiram pojmove i terminologiju



svaka cast majstore,tude necemo,svoje ne damo.ko je taj velikan koji je izgovorio tu povijesnu recenicu?


najveci sinko. najveci je to rekel:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/10/2014 : 18:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
drugo i predzadnje

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 19/10/2014 : 18:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by zeljko

obicno me ne zanima što drugi ima reci
tako da su argumenti nebitni
ovo je forum iskazujem svoje mišljenje nikom nisam naudio
tude me ne interesuje :D osim ako je rijec o necemu o cemu nemam stav tad studiram pojmove i terminologiju



svaka cast majstore,tude necemo,svoje ne damo.ko je taj velikan koji je izgovorio tu povijesnu recenicu?


najveci sinko. najveci je to rekel:)


rijecki pizdunu,bez politike

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 19/10/2014 : 18:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
dobro purgeru i mamicevcu:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/10/2014 : 18:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Obi-wan

Svaki covjek ima svoj pogled na stvari i svoju istinu. Na postoji jedna univerzalna istina (bar ne za svaku situaciju).


Istina i nije istina. Pogled na stvar nije "svoja istina" jer dvije diametralno suprotne istine ne mogu postojati, istina je jedna sama. Pogled na istinu ili situaciju moze.

Ako si mislio na "grey zone", to nisu dvije istine.




Hmm, zar nije upravo covjek mjerilo svih stvari onih koje postoje da postoje a onih, koje ne postoje, da ne postoje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/10/2014 : 18:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Neki dan sam se uvalio u diskusiju o filmu Into the Wild .
Moji sugovornici tvrde kako je film prica o 1-slobodi, 2-trazenju smisla zivota, 3-povratku prirodi, dok sam ja zastupao tezu 4--film je prica o decku koji si je umislio da je zivot neubrana zlatna jabuka , pa se na kraju otrovao nekom travuljom i skoncao ko pas u nekoj krntiji od busa.
E sad, i ja sam prije nekoliko godina bio zastupao tezu 1,2,3 , ali kada sam ovaj film jos jednom pogledao trijezan i clean shvatio sam da je teza 4 ipak nazalost najbliza istini.
Umjesto da mojim sugovornicima odmah to kazem ja sam od pocetka tvrdo zastupao tezu 4 i naravno da je doslo do burne diskusije.
Naravno moja teza je negacija svih njihovih teza pa mi je bilo lakse voditi diskusiju , ali sam znao da ce doci trenutak kada ce oni to skuziti i ujediniti se ..i tako i bi

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/10/2014 : 20:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Obicno se držim one "pametniji popušta" i obicno sam ja taj "pametniji", pogotovo kad udem u debatu sa budalom. Ne mislim pritom na forum. Forum je oke... odnosno mora biti razlicitih stavova. Tipkam, dok ne prenesem misao, koju sam htio prenijet. Uopce mi nije toliko namjera uvjerit forumkog "sugovornika"... prije one, koje citaju.

Problem je kad ti život donese budale u stvarnom životu, a ne možeš ih se samo tako rješit. Primjer je moj bivši cimer... koji je to pokvarenjak bio. Uvijek sam izbjegavao ozbiljne debate s njim, ali jednom sam išao do kraja. Svadali smo se u stanu, na putu do trgovine, pred blagajnicom koja nas je cudno gledala, nazad na putu do stana i onda još malo u stanu. Svadali smo se zbog Mamica. On je zagovarao, da su robovlasnicki ugovori koje ima sa igracima dobri i da je Maminjo opcenito božji dar hr nogometu. Ja se nisam složio. :)

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/10/2014 : 20:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Neki dan sam se uvalio u diskusiju o filmu Into the Wild .
Moji sugovornici tvrde kako je film prica o 1-slobodi, 2-trazenju smisla zivota, 3-povratku prirodi, dok sam ja zastupao tezu 4--film je prica o decku koji si je umislio da je zivot neubrana zlatna jabuka , pa se na kraju otrovao nekom travuljom i skoncao ko pas u nekoj krntiji od busa.
E sad, i ja sam prije nekoliko godina bio zastupao tezu 1,2,3 , ali kada sam ovaj film jos jednom pogledao trijezan i clean shvatio sam da je teza 4 ipak nazalost najbliza istini.
Umjesto da mojim sugovornicima odmah to kazem ja sam od pocetka tvrdo zastupao tezu 4 i naravno da je doslo do burne diskusije.
Naravno moja teza je negacija svih njihovih teza pa mi je bilo lakse voditi diskusiju , ali sam znao da ce doci trenutak kada ce oni to skuziti i ujediniti se ..i tako i bi



Sjecam se kad je taj film izašo. Na imdb-u su se vodile iste debate. I ja sam s vremenom skužio, da je teza 4 u pitanju. :)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2014 : 20:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

Iznio bih svoje argumente-ukratko, i to je to, pametnom dosta....ne planiram diskutirati u beskraj.
...valjda bi to znacilo da ne volim diskutirati:)


Taj sam

Have mercy
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 19/10/2014 : 21:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
ako mi se da, onda B). Kad vidim da je onaj drugi zacementiran i ne prihvaca ni ideju o debati i mogucnosti prihvacanja suprotnih argumenata, onda baci u pm - odustajem. Mada je to teško, kad su u igri prijatelji i familija. Kod ostalih odma napuštam igru - fuck'm all.
-----
Mada se bojim, da ponekad i sam krocim na drugu stranu...penitencijadite.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/10/2014 : 00:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Hello

Spremna sam jako daleko - otici.
A tek ponekad naidem na sugovornika zbog kojeg vrijedi ostati.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/10/2014 : 10:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
od svega pomalo, zavisi od teme razgovora. zato ne mogu glasati
Inace Murdoc, odlicna tema

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/10/2014 10:03:17
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/10/2014 : 10:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
sugovornici... to sam ja :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/10/2014 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Iznesem svoje pa ako mi je baš stalo do teme onda diskutiram, a inace se ne zamaram previše.
Ponekad zapnem za svoje više zato da sugovorniku ne dam gušta nego što mi stalo do teme, ali to je rijetko.
Nemam baš vremena na bacanje.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/10/2014 : 14:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ako je u pitanju nešto što se tice mene osobno onda sam spreman ici do kraja jer nitko nema pravo soliti mi pamet zbog mojih stvari.
Ako se radi o nekoj odredenoj temi mogu izreci svoje mišljenje ali se necu potrgati od objašnjavanja da bi to trebalo biti upravo tako... na kraju krajeva svatko ima pravo na svoj pogled na svijet.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000