forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatske autoceste
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 20:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Je, dok se mora i dok je neizbježno, ali se i za HŽ ocajnicki traži bilo kakav kupac, može i onaj izgledni kriminalac iz Rumunjske.

Kad bi nam željeznice bile u barem kako-tako upotrebljivom stanju, a ne još uvijek prakticki onakve kakve nam je ostavila Austrija, i tu bismo žestoko tražili koncesionara.

Ovako ce biti izuzetno teško utrapiti ih bilo kome, kad su u tako jadnom stanju.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/10/2014 : 21:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
pa bilo bi mi logicnije da su prodali hž nego autoceste.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 21:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Vjerojatno i bi da su mogli naci bilo kakvog kupca, može i mutnog, makar i s Kajmanskih ili Djevicanskih otoka.

S druge strane, možda se HŽ namjerno zapostavlja da bi se podigla vrijednost i cijena autocestama. No tu sam vec na terenu teorije urote.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/10/2014 : 21:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vjerojatno i bi da su mogli naci bilo kakvog kupca, može i mutnog, makar i s Kajmanskih ili Djevicanskih otoka.

S druge strane, možda se HŽ namjerno zapostavlja da bi se podigla vrijednost i cijena autocestama. No tu sam vec na terenu teorije urote.





Ako je virovat ministru prometa, EU ce financirat 85% ulaganja u HŽ infrastukturu u narednih 10-ak godina. Željeznica je kaže ministar naša buducnost, a naših 15% ce se naplatit iz goriva.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 22/10/2014 : 22:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nisam potpisao, niti cu.

Nažalost, izgradnja autocesta je od prvog trenutka, još od idejne faze, bila neisplativa i neracionalna, jer bi se njima morao odvijati nažalost nemoguce velik promet na mjesecnoj i godišnjoj razini da bi opravdale svoje postojanje.

Razumijem da su nas s jedne strane na to vukli nacionalni sentimenti, od Savke i samodoprinosa do ponosa i planova koji su bili kule u zraku, a s druge se izgradnja financirala tada lako dobavljivim ogromnim kreditima koje cemo svi doživotno otplacivati, a da možda necemo ni doci do glavnice.

Izvrsno su napravljene, bez daljnjeg i bez obzira na višestruka preplacivanja apsolutno svih, ma i najmanjih poslova vezanih s njima, o višekratnim bojanjima tunela, gradnjama odvojaka do necijih kuca i vikendica te prekobrojnim naplatnim kucicama za zapošljavanje rodbine da i ne govorim, kao ni o svoj pljacki koja je sve pratila, ali to ne mijenja cinjenicu da su "ove i ovakve" autoceste neisplative.

Zar je netko stvarno ocekivao da ce naša industrija i trgovina toliko procvjetati pa da ce svakodnevno autocestama juriti prekrcani šleperi, a da ce Dalmacija i priobalje postati Kalifornija iz Gabricevih snova, pa da ce nam ceste stalno biti prekrcane putnicima???

Sad smo tu gdje jesmo, neisplative ceste na kojima mi nismo sposobni uprihodovati dovoljno ni za otplatu kredita, a kamoli za makar skromnu zaradu, moramo prepustiti onima koji su za to sposobni, pa su još voljni i potrošiti milijarde.

I to nema veze s aktualnom vlašcu, za dvije godine ce i nova ili opet ista vlast ponavljati ovo isto, a Don Quijote Mijat Stanic i njegovi sindikalisti ce prosvjedovati.

Nažalost opet uzaludno i besplodno, vodeni srcem i sentimentima a ne razumom.



E kad bi tako svi razmišljali bili bi u srednjem vijeku. Tako se nikad ama bas nista ne bi napravilo. Sto ce nam asfaltirani put kad je makadam sasvim dobar, sto ce nam most kad možemo okolo, sto ce nam sportska natjecanja, kulturna dogadjanja, javne knjižnice kad ne donosi lovu itd.itd. Autoceste su odlicna stvar iz jako jako puno razloga i bile bi itekako profitabilne da se nije kralo, da se nisu namjestali natjecaji, farbali tuneli po nekoliko puta, zapošljavali uhljebi, dizali nepovoljni krediti, sklapali štetni ugovori i sl. Za vrijeme Racana mislim da se radilo jos koliko toliko dobro, a onda je došla banda i sve razjebala

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 22:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Natira san cacu i mater da potpisu. Mater doduse nisan natirava, dok cacu jesan. Nekih 20-ak minuta revanja priko moba je odradilo svoje

+ vrbova san desetak kolegica i kolega da potpisu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 22/10/2014 : 23:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message
Svaka cast
lagano ce to poc
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/10/2014 : 23:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Natira san cacu i mater da potpisu. Mater doduse nisan natirava, dok cacu jesan. Nekih 20-ak minuta revanja priko moba je odradilo svoje

+ vrbova san desetak kolegica i kolega da potpisu


jel onda dobiješ neki popust u konzumu?ono 10%?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 23:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Sve i da ima - neman koristi od toga.
Ne kupujen u Konzumu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 23/10/2014 : 13:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
Izgradnja autocesta je odlicna stvar i sve bi to dobro funkcioniralo da HAC i ARZ nisu prenapuhali potrebni broj radnih mjesta.
Nijedna Vlada nema hrabrosti to rašcistiti jer ne žele gubiti glasove pa vruc krumpir prebacuju na privatnike.

Problem je i taj ugovor sa koncesionarom.Spominje se da ce mu država placati ako ne bude dovoljno prometa.
Sve to miriše na još jednu katastrofalnu pricu,a ona u HŽ-u je još gora.Svako malo grade 30-40 kilometara pruge,ulupaju nekoliko stotina milijuna kuna,a ne znam tko to kontrolira.

Mislim da nas ceka bankrot pri kraju 2015.
Zatim dolazi MMF i reže sve place linearno za 30-40% i vjerojatno dobar dio mirovina.Onda slijedi privatizacija svega što je ostalo,osim možda HEP-a i voda.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 23/10/2014 : 21:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by hello
Za vrijeme Racana mislim da se radilo jos koliko toliko dobro, a onda je došla banda i sve razjebala


Ma da, pogotovo dok je Cacic bio ministar. Onda se nije ništa kralo, sve je bilo "transparentno" i "pošteno".
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/01/2015 : 16:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
http://www.kulturpunkt.hr/content/formalnost-lisena-sadrzaja

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000