forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najprecjenjeniji stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/10/2014 : 11:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
osim što postaješ snobina
istančavajući svoj sttripovski ukus na balkanu
praznite svoj novčanik i stvarate veeelike probleme što bi reko timber bil :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 11:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

osim što postaješ snobina
istančavajući svoj sttripovski ukus na balkanu
praznite svoj novčanik i stvarate veeelike probleme što bi reko timber bil :D




Svatko razbacuje svoj novac kako hoće.
Snob si ako misliš da te to što čitaš to i to čini boljim od drugih.
I Bonellijevci mogu biti snobovi.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18378 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 12:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by Tonto
Ako je jedan bonellijevac probao hermanna, moebiusa, fonta, millera, gaimana, moorea, taniguchija, macana, kordeja... pa zaključio da mu se ništa od toga ne sviđa i da je bonelli bolji i da je to ono što traži onda svaka čast... postoji li takav?



Vjerojatno da. Ali mi je nezamislivo da ta osoba ima više od 12 godina.


Nezamisivo ili ne...imam (nazalost) vise od 12 godina i ono gore je moj opis...
Probao sam dosta tih razvikanih stvari gore nabrojanih ali jedino bonelli mi je pisan na dusu...u njemu istinski uzivam, ostalo me vecidio smori...dobro mi pase i ponesto od bd skole ali bez bonellija verovatno nebi ni citao stripove...
Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina...nije problem cijena, problem je sto su neki te naslove uzdigli na tron savrsenstva...a daleko su od toga....
Ono "samo dobri i blbla" je samo neciji ukus i probanje forsiranja itog drugima...
Da rezem vene jer se ne uklapam u vas kalup?
Oprostite na direktnosti ali dosta vec jednom podcenjivanja nekih citatelja...makar bili oni "samo" neuki,neodrasli i zaostali bonellijevci...
Pozdrav visosti stripovska od vaseg poniznog sluge.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 24/10/2014 : 12:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by Tonto
Ako je jedan bonellijevac probao hermanna, moebiusa, fonta, millera, gaimana, moorea, taniguchija, macana, kordeja... pa zaključio da mu se ništa od toga ne sviđa i da je bonelli bolji i da je to ono što traži onda svaka čast... postoji li takav?



Vjerojatno da. Ali mi je nezamislivo da ta osoba ima više od 12 godina.


Nezamisivo ili ne...imam (nazalost) vise od 12 godina i ono gore je moj opis...
Probao sam dosta tih razvikanih stvari gore nabrojanih ali jedino bonelli mi je pisan na dusu...u njemu istinski uzivam, ostalo me vecidio smori...dobro mi pase i ponesto od bd skole ali bez bonellija verovatno nebi ni citao stripove...
Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina...nije problem cijena, problem je sto su neki te naslove uzdigli na tron savrsenstva...a daleko su od toga....
Ono "samo dobri i blbla" je samo neciji ukus i probanje forsiranja itog drugima...
Da rezem vene jer se ne uklapam u vas kalup?
Oprostite na direktnosti ali dosta vec jednom podcenjivanja nekih citatelja...makar bili oni "samo" neuki,neodrasli i zaostali bonellijevci...
Pozdrav visosti stripovska od vaseg poniznog sluge.

Potpis na sve napisano telleru, dodao bih i da bi se trebali ispričati što volimo Bonelli.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/10/2014 : 12:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ne tražiti ništa van samo jedne škole stripa jest ništa drugo doli lijenost duha i konformizam.
O tome govori čovjek supermark koji je kao i neobično- u pravu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/10/2014 : 12:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam toliko loših nebonelli stripova da bi mi trebalo sat vremena da sve spomenem. Ali kul je pljuvati Bonelli. Pa neka bude, mene to neće pokolebati... :)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 13:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Pročitao sam toliko loših nebonelli stripova da bi mi trebalo sat vremena da sve spomenem. Ali kul je pljuvati Bonelli. Pa neka bude, mene to neće pokolebati... :)



Uvijek je bilo kul pljuvati po popularnim stvarima.
Bome ima jako puno loših američkih (a i ostalih) stripova, s tim se u potpunosti slažem.
Ja sam za proširivanje ukusa, a ne za odbacivanje. A sad, što nekom više paše Zagor ili Watchmeni, to je stvar ukusa, ali ne treba zbog predrasuda odbacivati nešto što nikad nisi ni pročitao.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2014 : 13:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina

aj sad primjeni to i usporedi prodaju jednih, recimo, Watchmena i Zagora na svjetskoj razini.

Ne podcijenjujem one koji su probali druge stripove, nego ne uvažavam mišljenja onih koji nisu. Telleru, u mom postu imaš dio "svaka čast" koji bi se u ovom slučaju odnosio na tebe tako da se ne bi trebao osjetiti uvrijeđenim.

...a zašto neki od vas koji vole bonelli sve napade na te stripove doživljavate na osobnoj razini to je druga stvar. Vjerovatno zato što ste i nesvjesno svjesni upitnosti njihove kvalitete.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/10/2014 : 13:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kakva rasprava
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5119 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 24/10/2014 : 13:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Zabluda većine je upravo ovo što se vrti na zadnje dvije strane ovog topica...
Stripu ne treba gledati na etiketu izdavačke kuće, pa čak niti na ime autora jer si samo stvarate nepotrebne predrasude!
Ime precjenjenog autora je glavni uzrok precjenjenosti stripa, kao što je i glavni uzrok podcjenjenosti nekog autora uzrok tome da nešto kvalitetno i dobro ostane neprimječeno...
Blago meni koji uzimam i čitam baš sve što mi dođe pod ruku...nakon toga, svoj sud o pročitanom mogu podijeliti sa svakim koga zanima, sviđali se vama ti moji dojmovi ili ne, potpuno je nevažno!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22133 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/10/2014 : 13:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina

aj sad primjeni to i usporedi prodaju jednih, recimo, Watchmena i Zagora na svjetskoj razini.



Bolje za tebe da to ne uradi, vjeruj mi na rijec.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/10/2014 : 13:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by Tonto
Ako je jedan bonellijevac probao hermanna, moebiusa, fonta, millera, gaimana, moorea, taniguchija, macana, kordeja... pa zaključio da mu se ništa od toga ne sviđa i da je bonelli bolji i da je to ono što traži onda svaka čast... postoji li takav?



Vjerojatno da. Ali mi je nezamislivo da ta osoba ima više od 12 godina.


Nezamisivo ili ne...imam (nazalost) vise od 12 godina i ono gore je moj opis...
Probao sam dosta tih razvikanih stvari gore nabrojanih ali jedino bonelli mi je pisan na dusu...u njemu istinski uzivam, ostalo me vecidio smori...dobro mi pase i ponesto od bd skole ali bez bonellija verovatno nebi ni citao stripove...
Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina...nije problem cijena, problem je sto su neki te naslove uzdigli na tron savrsenstva...a daleko su od toga....
Ono "samo dobri i blbla" je samo neciji ukus i probanje forsiranja itog drugima...
Da rezem vene jer se ne uklapam u vas kalup?
Oprostite na direktnosti ali dosta vec jednom podcenjivanja nekih citatelja...makar bili oni "samo" neuki,neodrasli i zaostali bonellijevci...
Pozdrav visosti stripovska od vaseg poniznog sluge.



Sorry teller! Nisam mislio nikog uvrijediti.
Ako je meni nešto nezamislivo to ne znači da ja po tome pljujem.
Jednako kao ovo gore, meni je nezamislivo da itko stariji od 14 godina tko razmišlja svojom glavom vjeruje u postojanje Boga.
Jesam li ja time sve vjernike svih mogućih svjetskih vjeroispovjesti proglasio manje vrijednima. Ne! Hoće li oni moju izjavu shvatiti uvredljivo. Možda. I šta sad?
Ja nigdje ne tvrdim da sam viši oblik života od onih koji se deklariraju kao bonellijevci ili vjernici. Meni je jednostavno neshvatljiva njihova orjentacija. Moguće da sam ja niži oblik života. A moguće je i da su u širem kontekstu sve to nevažne pizdarije.

Ima li Fibra precjenjenih stripova? Ima. Po meni je 90% Fibrinog kataloga gotovo nečitljivo. I šta sad? Nevalja mi bonelli, nevalja mi fibra. Gdje ja spadam? Po nekima bih trebao prestati čitati stripove i prijeći na knjige ili filozofske eseje. Ma nemoj! A da jednostavno počnem raditi stripove kakve bih volio čitati? E to mi je draža opcija.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7752 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2014 : 13:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Tonto

>Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina

aj sad primjeni to i usporedi prodaju jednih, recimo, Watchmena i Zagora na svjetskoj razini.



Bolje za tebe da to ne uradi, vjeruj mi na rijec.

Ma to sam lupio onako, ako imaš točan podatak baš me zanima, možeš i na pm. Argument mu je pizdarija, prodaje se i rozga bolje od floyda kod nas.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 13:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by Tonto
Ako je jedan bonellijevac probao hermanna, moebiusa, fonta, millera, gaimana, moorea, taniguchija, macana, kordeja... pa zaključio da mu se ništa od toga ne sviđa i da je bonelli bolji i da je to ono što traži onda svaka čast... postoji li takav?



Vjerojatno da. Ali mi je nezamislivo da ta osoba ima više od 12 godina.


Nezamisivo ili ne...imam (nazalost) vise od 12 godina i ono gore je moj opis...
Probao sam dosta tih razvikanih stvari gore nabrojanih ali jedino bonelli mi je pisan na dusu...u njemu istinski uzivam, ostalo me vecidio smori...dobro mi pase i ponesto od bd skole ali bez bonellija verovatno nebi ni citao stripove...
Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina...nije problem cijena, problem je sto su neki te naslove uzdigli na tron savrsenstva...a daleko su od toga....
Ono "samo dobri i blbla" je samo neciji ukus i probanje forsiranja itog drugima...
Da rezem vene jer se ne uklapam u vas kalup?
Oprostite na direktnosti ali dosta vec jednom podcenjivanja nekih citatelja...makar bili oni "samo" neuki,neodrasli i zaostali bonellijevci...
Pozdrav visosti stripovska od vaseg poniznog sluge.



Sorry teller! Nisam mislio nikog uvrijediti.
Ako je meni nešto nezamislivo to ne znači da ja po tome pljujem.
Jednako kao ovo gore, meni je nezamislivo da itko stariji od 14 godina tko razmišlja svojom glavom vjeruje u postojanje Boga.
Jesam li ja time sve vjernike svih mogućih svjetskih vjeroispovjesti proglasio manje vrijednima. Ne! Hoće li oni moju izjavu shvatiti uvredljivo. Možda. I šta sad?
Ja nigdje ne tvrdim da sam viši oblik života od onih koji se deklariraju kao bonellijevci ili vjernici. Meni je jednostavno neshvatljiva njihova orjentacija. Moguće da sam ja niži oblik života. A moguće je i da su u širem kontekstu sve to nevažne pizdarije.

Ima li Fibra precjenjenih stripova? Ima. Po meni je 90% Fibrinog kataloga gotovo nečitljivo. I šta sad? Nevalja mi bonelli, nevalja mi fibra. Gdje ja spadam? Po nekima bih trebao prestati čitati stripove i prijeći na knjige ili filozofske eseje. Ma nemoj! A da jednostavno počnem raditi stripove kakve bih volio čitati? E to mi je draža opcija.




Ako si dobar crtač i pripovjedač, ovo zadnje je najbolja opcija...a Na mjestu vojna je uz par Torghalovih radova nešto najbolje na ovom forumu.
Zašto ti je religioznost nezamisliva?
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/10/2014 : 13:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx
Zašto ti je religioznost nezamisliva?



Uf, zaspamat ćemo topic.
Jednostavno nemam čip za to. Mlađi brat i sestra su mi vjernici.
Jednako smo odgajani u obitelji koja nije bila jasno deklarirana po pitanju religioznosti. Njima je religija dala neke odgovore (posebice bratu), a ja nisam ni imao potrebu postavljati pitanja jer su mi stvari izgledale prihvatljive same po sebi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 15:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by Tonto
Ako je jedan bonellijevac probao hermanna, moebiusa, fonta, millera, gaimana, moorea, taniguchija, macana, kordeja... pa zaključio da mu se ništa od toga ne sviđa i da je bonelli bolji i da je to ono što traži onda svaka čast... postoji li takav?



Vjerojatno da. Ali mi je nezamislivo da ta osoba ima više od 12 godina.


Nezamisivo ili ne...imam (nazalost) vise od 12 godina i ono gore je moj opis...
Probao sam dosta tih razvikanih stvari gore nabrojanih ali jedino bonelli mi je pisan na dusu...u njemu istinski uzivam, ostalo me vecidio smori...dobro mi pase i ponesto od bd skole ali bez bonellija verovatno nebi ni citao stripove...
Fibra ima precjenjene stripove...vidi se to i po tome da se neki vrhunski naslovi vucaraju neprodani ohoho godina...nije problem cijena, problem je sto su neki te naslove uzdigli na tron savrsenstva...a daleko su od toga....
Ono "samo dobri i blbla" je samo neciji ukus i probanje forsiranja itog drugima...
Da rezem vene jer se ne uklapam u vas kalup?
Oprostite na direktnosti ali dosta vec jednom podcenjivanja nekih citatelja...makar bili oni "samo" neuki,neodrasli i zaostali bonellijevci...
Pozdrav visosti stripovska od vaseg poniznog sluge.



Sorry teller! Nisam mislio nikog uvrijediti.
Ako je meni nešto nezamislivo to ne znači da ja po tome pljujem.
Jednako kao ovo gore, meni je nezamislivo da itko stariji od 14 godina tko razmišlja svojom glavom vjeruje u postojanje Boga.
Jesam li ja time sve vjernike svih mogućih svjetskih vjeroispovjesti proglasio manje vrijednima. Ne! Hoće li oni moju izjavu shvatiti uvredljivo. Možda. I šta sad?
Ja nigdje ne tvrdim da sam viši oblik života od onih koji se deklariraju kao bonellijevci ili vjernici. Meni je jednostavno neshvatljiva njihova orjentacija. Moguće da sam ja niži oblik života. A moguće je i da su u širem kontekstu sve to nevažne pizdarije.

Ima li Fibra precjenjenih stripova? Ima. Po meni je 90% Fibrinog kataloga gotovo nečitljivo. I šta sad? Nevalja mi bonelli, nevalja mi fibra. Gdje ja spadam? Po nekima bih trebao prestati čitati stripove i prijeći na knjige ili filozofske eseje. Ma nemoj! A da jednostavno počnem raditi stripove kakve bih volio čitati? E to mi je draža opcija.



Meni je takođe nezamislivo da bilo ko ko ima više od 20, 20 i neku godinu i ima imalo pameti u glavi ne veruje u postojanje Boga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/10/2014 : 15:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne 20 nego 27

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/10/2014 : 15:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Baš spominjanje religioznosti ukazuje na svu precjenjenost snobovske družine.

Bonelli (nije jedini jasno al u našem europskom krugu glavni jest) slijedi koncept narodnog stripa. Strip svima a ne samo njima. Bonelli je uronjen u narodnu zajednicu i nesklon je elitizmu. To je ta superiornost Bonellija.

Za cijenu jednog fancy stripa kupiš Bonelli, kutiju kondoma, odvedeš malu na pizzu i popiješ po litra tamne točene. Strip iz naroda i za narod indeed.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/10/2014 : 15:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ko je bio u milanu sve mu je jasno... boneli je napravljen da ga čitaš dok se voziš metroom
baš toliko traje jedna prosječna vožnja...
ima 10% genijalnih nameta
80% prosjeka i 10% odrona kao i svaka druga "umjetnost"
medjutim ne prodaje muda pod bubrege kao ostale kuće i "umjetnici"

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/10/2014 : 16:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Baš spominjanje religioznosti ukazuje na svu precjenjenost snobovske družine.

Bonelli (nije jedini jasno al u našem europskom krugu glavni jest) slijedi koncept narodnog stripa. Strip svima a ne samo njima. Bonelli je uronjen u narodnu zajednicu i nesklon je elitizmu. To je ta superiornost Bonellija.

Za cijenu jednog fancy stripa kupiš Bonelli, kutiju kondoma, odvedeš malu na pizzu i popiješ po litra tamne točene. Strip iz naroda i za narod indeed.


Na ovom topicu se namlatilo solidnih gluposti, ali ova je najjača. Bonelli = Narodni strip;) Svašta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/10/2014 : 16:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
@anto - Meni je takođe nezamislivo da bilo ko ko ima više od 20, 20 i neku godinu i ima imalo pameti u glavi ne veruje u postojanje Boga.

Eto vidiš. Ne slažemo se po svjetonazorskom pitanju. Pošteno.
Hoćemo li sad prihvatiti jedan drugoga ili ćemo se pobiti?
Moram ovo pitati jer neznam što bih mislio s obzirom da ti je potpis: “Bez sekire si niko, bez pištolja ništa”

@zeljko – ne 20 nego 27

Ako nije indiskretno, zašto misliš da je potpis: “Utabanim stazama očaja!” nešto što bi želio podijeliti s drugima i što te pobliže opisuje?

@Poncho - Baš spominjanje religioznosti ukazuje na svu precjenjenost snobovske družine.

S obzirom da sam ja spomenuo religioznost da li ovo znači da me smatraš snobom?
Kako je snob osoba koja nastoji izgledati otmjenom, biti što sličnijom pripadnicima tzv. visokoga društva (http://www.hrleksikon.info/definicija/snob.html) , molim te, objasni mi kojim to pripadnicima visokog društva ja želim biti sličan i što je po tebi visoko društvo?
E da, ovo “Matan und Jaranen” u potpisu. Da li to znači da podržavaš svjetonazor “silo nečista pet koraka isprid mene”, ŠvercKomerc i zajebi državu makar ti domovina bila, ili je to samo onako iz fore? Mislim da Matanu ne bi bilo ni na kraj pameti kupiti strip ako ga može skinuti s web-a.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 16:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni nema smisla ići nešto na silu čitati ako unaprijed znam da je to gubitak vremena.
Zašto bih ja išao čitati recimo mange kada mi je dovoljno jednostavno prelistati takav strip, pogledati preview ili neke table pa donijeti čvrstu odluku da to ne želim u životu.
Čitanje može doći u obzir kod onih stripova gdje mi je početni vizualni dojam ostavio nekakve nedoumice i nisam siguran kako postupiti ali kada je taj dojam praktično na nuli sigurno neću forsirati. To je kao da mi netko kaže hajde poslušaj Severinin album nekoliko puta, možda će ti se svidjeti.
Ma daj...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 24/10/2014 : 16:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Čitanje može doći u obzir kod onih stripova gdje mi je početni vizualni dojam ostavio nekakve nedoumice i nisam siguran kako postupiti ali kada je taj dojam praktično na nuli sigurno neću forsirati.



Kako onda zaključuješ koju knjigu vrijedi pročitati? Važan je odabir fonta ili ipak pročitaš par stranica?
Šalim se, bez uvrede
Tvoj stav je zanimljiv i mislim da je većina kupaca stripova takva.
Stripove kupuju na vizualni dojam da bi ih čitali, a ne gledali!!!
Nije mi u potpunosti jasno zašto je tome tako. I sam sam bio takav prije nego li sam pokušao raditi svoje stripove. Stvar je pogotovo čudna ako se uzme u obzir da većina stripova ima dva autora. Zašto ne dajemo šansu scenaristu ako nam se crtač ne sviđa?
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 16:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by DODSFERD

Čitanje može doći u obzir kod onih stripova gdje mi je početni vizualni dojam ostavio nekakve nedoumice i nisam siguran kako postupiti ali kada je taj dojam praktično na nuli sigurno neću forsirati.



Kako onda zaključuješ koju knjigu vrijedi pročitati? Važan je odabir fonta ili ipak pročitaš par stranica?
Šalim se, bez uvrede
Tvoj stav je zanimljiv i mislim da je većina kupaca stripova takva.
Stripove kupuju na vizualni dojam da bi ih čitali, a ne gledali!!!
Nije mi u potpunosti jasno zašto je tome tako. I sam sam bio takav prije nego li sam pokušao raditi svoje stripove. Stvar je pogotovo čudna ako se uzme u obzir da većina stripova ima dva autora. Zašto ne dajemo šansu scenaristu ako nam se crtač ne sviđa?



Zato što većina ljudi doživljava strip prvenstveno kao vizualni medij i gledaju na dopadljivost. Slično je i kod filmova gdje se često gleda prvenstveno na tehnologiju tj. specijalne efekte.
Scenarij je ipak onaj bitniji dio stripa i onaj koji doživljava strip samo po crtežu propušta mnogo. Zato bi trebalo pročitati barem desetak stranica prije nego se donese odluka.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 16:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

@anto - Meni je takođe nezamislivo da bilo ko ko ima više od 20, 20 i neku godinu i ima imalo pameti u glavi ne veruje u postojanje Boga.

Eto vidiš. Ne slažemo se po svjetonazorskom pitanju. Pošteno.
Hoćemo li sad prihvatiti jedan drugoga ili ćemo se pobiti?
Moram ovo pitati jer neznam što bih mislio s obzirom da ti je potpis: “Bez sekire si niko, bez pištolja ništa”


Pa moramo prihvatiti jedni druge,normalno;bez obzira na drugačije poglede na svet,postojanje Boga ili ukus u stripovima.To sam i hteo da ukažem sa onom svojim replikom na tvoj post (između redova).

Glede mog potpisa, tim rečima je jedan forumaš započeo komentar Fibrine Poline ( http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45312&whichpage=2 ), i taj slogan mi se toliko dopao, da sam ga morao staviti u potpis.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/10/2014 16:54:47
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000