forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Savez Sovjetskih Socijalistickih Republika S.S.S.R
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 28/10/2014 : 17:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Evo ga ovako drugovi, da i ja napokon postavim neku pametnu temu vezanu za historiju. Kao mali sam dosta toga citao o Sovjetskom Savezu, Leljinu, Staljinu, Gorbacovu i Hrušcovu. Kroz bilješke i knjige, ova država mi se nekako svidjela jer imala je dobar sistem koji nije bio klasicni Komunizam kao na Kubi.

Citao sam o Staljinu, citao sam da je bio jako okrutan covjek koji nije mario za živote svojih saradnika i da je krivac za preko milion umrlih Sovjeta što je razbilo rekord poginulih ljudi tokom Drugog Svjetskog rata. Zatim sam citao o krizi na Kubi i uloga SSSR u svemu tome, što me jako podsjeca na krizu u Ukrajini gdje se Rusija umiješala.

Sada ako ko zna još više šta o SSSR-u, jer bi me jako zanimalo skoro sve: raketni program, vojska, svemirski program, Warshawski pakt, odnosi sa drugim zemaljima (pogotovo sa Jugoslavijom ) ali i kako bi ta zemlja danas izgledala da je opstala... Što nažalost nije

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16366 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/10/2014 : 18:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Kako bi danas izgledala? Pa onako kako je izgledala i dok je postojala. Vidljivi su tragovi tog vremena, u nekim krajevima sve izgleda kao u nekom starom filmu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/10/2014 : 18:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Kako je lijepo vidit da i nakon 25 godina od propasti komunizma ima mladih snaga koji ce nastaviti revoluciju.
Ljudska glupost je neuništiva.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/10/2014 : 18:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
pitam se odkuda tim mladim pionirima tolika fascinacija propalim državama?jel to nekakva vrsta mazohizma?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/10/2014 : 18:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
https://www.youtube.com/watch?v=mN3z3eSVG7A
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 28/10/2014 : 18:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Sva sreca da SSSR nije opstao i da su svi narodi oslobodjeni od ruske diktature. Rusi su samo imali dovoljno pameti da se sve mirno zavrsi. Steta samo sto su nasi, srpski, politicari previse verovali istim tim Rusima i njihovoj "vojnoj pomoci" kad je krenuo raspad SFRJ. Da su se i nase vodje slozile da se svi razdvojimo mirno, rata ni ovde ne bi bilo. Naravno ovo je moje licno misljenje zbog koga me ceo zivot napadaju.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/10/2014 : 18:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
jedan od sistema koji je zasluzan zasto danas socijalizam nije uspio. ne ide se iz feudalizma nikamo osim u kapitalizam a tek onda dalje.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/10/2014 : 18:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
wolfe bilo bi bolje da si fasciniran skandinavskim zemljama ili eventualno anarhistickom varijantom socijalizma - samoupravljanjem koje je postojalo u Jugi.

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 28/10/2014 18:42:37
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/10/2014 : 18:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
usput receno, topik ce ti biti vjerojatno zakljucan. mogao si malo pravila procitati, pastiru ovaca sto bi rekao bagi.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/10/2014 : 18:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Kako je lijepo vidit da i nakon 25 godina od propasti komunizma ima mladih snaga koji ce nastaviti revoluciju.
Ljudska glupost je neuništiva.



Srecom, živimo u zdravom, pravednom i progresivnom sustavu, pa takvo što nije potrebno; živimo "na kraju povijesti", kako rece Fukuyama. Liberalni kapitalizam i parlamentarna višestranacka demokracija.

Naravno da su ovo gluposti i da se grdno varaju oni koji misle da je sovjetski eksperiment ubio ljudsku cežnju za ostvarenjem egalitarnih principa.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/10/2014 : 18:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
valtere, neke stvari se ne mogu objasniti i steta je da trosis energiju na to.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/10/2014 : 19:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
S obzirom da ste vec poceli o nedozvoljenim temama i da bi vjerojatno bilo udaljavanja unedogled, topic ide pod kljuc.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000