forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Boyhood
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 04/11/2014 : 15:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Sta mislite o ovom filmu sa revolucionarnim nacinom snimanja, moje misljenje je da je film odlican za ocenu 9, samo je malo razvucen, moglo je sve to stati u 25 minuta manje.

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/11/2014 : 20:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Na topicu Filmovi & co. sam postao svoje "mišljenje":


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31772&whichpage=227


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/11/2014 : 11:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Sta mislite o ovom filmu sa revolucionarnim nacinom snimanja, moje misljenje je da je film odlican za ocenu 9, samo je malo razvucen, moglo je sve to stati u 25 minuta manje.



meni je bio, ajmo reć zanimljiv

'revolucionarni način snimanja' mi je pri tom bio najmanje zanimljiv... prebrzo se to pretvori u gimmick da bi bilo interesantno, a što reče netko, negdje, svaka serija s dječjim glumcima koja potraje desetak ili više sezona nudi isto 'iskustvo' (iako, svaka čst Linklateru što ne forsira postupak i što sve izgleda prirodno...scenarij, posebno u momentima prijelaza je baš ispoliran)

sama priča mi spada pod kategoriju 'blago dosadno'. Ne što ne bi bila dobro ispričana, nego što je u ovom ili onom obliku ponovljena već miljardu puta....svaki teen film je varijacija na temu, a ovaj mi po pitanju priče ne donosi nikakve revolucionarne korake, samo dobar zanat (opet, ima tu po meni nepotrebnih pretjerivanja. Kako čitam, Linklater je likove muževa Patricie Arquette vukao iz vlastite biografije, al onaj drugi muž alkoholičar mi se ipak čini ko pripovjedni višak... ima dosta takvih stinica razasuth po filmu)

Najzanimljiviji dio filma mi je prikaz generacije rođene '96, dakle generacije koja djetinjstvo živi krajem 2000-ih, a u teen-godine ulazi 2010. I moram reć da mi je po tom pitanju film bio prilično 'stran' u smislu mizanscene, ikonografije, referenci i općeg osjećaja za prostor i vrijeme. Ne znam jel to Linklaterova krivica (koji je stari prdonja i koji može pričat s klincima koliko hoće, al ipak ne pripada toj generaciji pa mu ta kultura nije internalizirana) ili krivice zapravo nema. Na šta točno mislim - kad gledam "Trgovce" Kevina Smitha, znam sve likove iz tog filma u stvarnom životu...viđao ih po kvartu i tako to. Za mene taj film sažima cijelu jednu generaciju do u detalj.

Nisam siguran spada li "Boyhood" u istu vrstu filmova...prepoznaju li ga današnji šesnaestogodišnjaci kao svoj film. Prepoznavali ga ili ne, nije "Boyhood" ništa manje dobar (ili loš), al mene su baš takva pitanja okupirala dok sam gledao...sve ovo drugo (struktura, priča, režija) se da odradit s pola oka i uha.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000