forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Serijal sa kojim ste prekinuli ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 11/11/2014 : 14:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ја sam kolekcionar. Ne odustajem...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/11/2014 : 14:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ni ja ne odustajem od nekih serijala pa makar bezveze stajali na policama (ili u kutijama ili po podu).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7616 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/11/2014 : 14:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Gea,Caravan i Leo Pulp, a razmišljam se da prekinem sa Jonathan Steeleom, Gregory Hunterom, Legs Weaver i Adamom Wildom.


a lukas i napoleon?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7616 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/11/2014 : 14:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
odustao sam od onih izdanja sa kojim je i izdavač prestao kod nas...
tipa šangaj devil, dix i slično, ali naravno da ću ako i/ili kad izađu nastavci uzeti i te brojeve...priznajem da dosta toga nisam pročitao,ali ipak je i kolekcionarstvo draž...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/11/2014 : 15:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam odustao ni od jednog serijala, što pratim pratim a sad iskoristio povoljne uvjete i proširio kolekciju. Jest da ima dosta nepročitanog (od serijala koji idu npr. zadnja 3 broja Mikija) i ljeniji sam ali sve će valjda doći na red.

loading...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4987 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 12/11/2014 : 08:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote

Mister No na pola serijala (zasićenje),
dok je sin odustao od Mikija (nakon knjige 10) i prešao na Bleka kojeg sada proždire,, Zagor mu je i dalje No.1

45 godina Alan Forda u HR MELISA samo što nije

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 12/11/2014 : 09:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by C Celtic

Gea,Caravan i Leo Pulp, a razmišljam se da prekinem sa Jonathan Steeleom, Gregory Hunterom, Legs Weaver i Adamom Wildom.


a lukas i napoleon?


Ma i to ću da ukinem

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 12/11/2014 : 11:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Blek i Mark...odavno
ne-Nolittin Chico specijal prodao i rekao: more, mrš!
(Sclavijevog Horror Čika zadržim dok ne naiđem na Čika u Drakulinom dvorcu. Tada će ovo Ludensovo govno da ode u more mrš)
Alan Ford. Više me ne interesuje ništa nakon broja 75. Bez Magnusa to nije to

U Španiji babe liče na krastave žabe

Jbg. čudno mi je da kao pravi Zagorovac ne priznaješ pojedine epizode serijala kao što su Čiko specijali. Ja tu ne pravim rezove.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/11/2014 : 11:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
A, gle, meni je čudno da bilo šta starije od 20 godina kupuje te sterilno prevedene besmislice. Jbg, sto ljudi sto maraka :)
Možda je do prevoda. Nisam imao sreće da čitam original. Znam da su Chico story i Horror Chico skroz-naskroz upropašteni.
Zagorovac se može biti i zdrave pameti

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

writer
Starting Member



Slovenia
95 Posts

Member since 30/12/2008

Posted - 12/11/2014 : 14:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send writer a Private Message  Reply with Quote
Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/11/2014 : 14:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.


Ti si kao stvoren za Agarthijevo izdanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/11/2014 : 15:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Ukusi su ukusi, ali ne možeš proceniti neki serijal na osnovu četiri sveske. Meni je sve i jedan nasumično kupljen Dampir, pogotovo oni između 100 i 150, sjajan. Idejno i realizacijom (što scenarijom što crtežom)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2014 : 15:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

A, gle, meni je čudno da bilo šta starije od 20 godina kupuje te sterilno prevedene besmislice. Jbg, sto ljudi sto maraka :)
Možda je do prevoda. Nisam imao sreće da čitam original. Znam da su Chico story i Horror Chico skroz-naskroz upropašteni.
Zagorovac se može biti i zdrave pameti



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

writer
Starting Member



Slovenia
95 Posts

Member since 30/12/2008

Posted - 12/11/2014 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send writer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Ukusi su ukusi, ali ne možeš proceniti neki serijal na osnovu četiri sveske. Meni je sve i jedan nasumično kupljen Dampir, pogotovo oni između 100 i 150, sjajan. Idejno i realizacijom (što scenarijom što crtežom)



Ja sam pročitao ta 4 komada, možda i 5, početne epizode, među prvih 15. Pa sam odustao jer mi se na početku nije svidela ideja i radnja stripa. Crtež jeste dobar.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2014 : 16:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Dampira nisam citao, ali Magicni Vetar je jedan od najboljih duzih Bonellijevih serijala. Procitao sam 10ak epizoda iz prvih 30 prica i svaka me je odusevila!

Manfredi rastura, a i crtaci su odlicni (najvise bih izdvojio Frisendu, Ortiza i Piccata).

Posto je Libellus preskup, sve se nadam da ce nas u skorije vreme u buducnosti obradovati Veseli cetvrtak ili mozda jos bolje Darkvud sa izdanjem Magicnog vetra po pristupacnoj ceni!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/11/2014 : 18:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na Magičnom Vjetru su zapeli određeni izdavači jer su većinom bili nedorasli zadatku da ga izguraju do kraja.
Libellus je skup ali je veća nevolja što je 15-ak brojeva rasprodano ali se mogu nabaviti preko aukcija, ja sam nedavno osvojio prvih 8 knjiga gdje su me one 5-8 izašle i povoljnije od izdavačke cijene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 12/11/2014 : 18:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog...ovi novi
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2014 : 21:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Caravan- prekinuo na pola. Geu pročitao prvi broj-nije mi se nikako svidjela. Dampyr više ne uzimam. Prodao Brad Barrona. Želim prodati Jeremiaha 10 tak albuma -nakon drugog čitanja nije to to. Odustao i od XIII nakon drugog integrala. AF HC Klasik. AF Extra. Od Libellusa svojevremeno sam redovito uzimao MM. Nakon 30-tog broja odustao. Prodao i almanahe,kao i priče iz Baze drugdje. A najnovije što sam odustao je Jedno Doba Jedna Priča (iako se moža i vratim sakupljanju...). Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 12/11/2014 : 22:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Caravan- prekinuo na pola. Geu pročitao prvi broj-nije mi se nikako svidjela. Dampyr više ne uzimam. Prodao Brad Barrona. Želim prodati Jeremiaha 10 tak albuma -nakon drugog čitanja nije to to. Odustao i od XIII nakon drugog integrala. AF HC Klasik. AF Extra. Od Libellusa svojevremeno sam redovito uzimao MM. Nakon 30-tog broja odustao. Prodao i almanahe,kao i priče iz Baze drugdje. A najnovije što sam odustao je Jedno Doba Jedna Priča (iako se moža i vratim sakupljanju...). Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.


Tebi bi bilo lakse I krace da napises od cega nisi odustao.. mada sam I sam takav. Stalno idem u neka kresanja kolekcije pa cak I promjene u konceptu kolekcioniranja.. cesto se pitam da li je bolje imati komplete stripova tipa Grystorma, Secreta, Dr. Morga, JPJD ili za te pare uzeti nekakve Konane, Hulkove, Stvorenja iz mocvare ili Torgale? Cesto mjenjam misljenja pa mi kolekcija cesto mjenja sadrzaj..
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 12/11/2014 : 22:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23
Puno serijala nemam niti želju (niti mogućnoti) započeti. Prestao sam i sa DD extra kad je došao do VČ, kao što ću prestati sa VČ kad dođe do redovnog Ludensa.



Pa zar neće VČ opet prestići Ludens za par meseci/godina zbog mesečnog ritma. Onda ćeš opet da prestaneš sa Ludensom? I ja se lomim koji da pratim dalje.
Stvarno šteta za Dylana, do prošle godine se moglo pratiti 3 izdanja (2 Ludensova i VČ) a ubrzo ćemo spasti na jedno. Sve se nadam da će VČ kad dođe do 300 da skoči na najnovije, al verovatno od tog nema ništa.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 12/11/2014 : 23:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Posto je Libellus preskup, sve se nadam da ce nas u skorije vreme u buducnosti obradovati Veseli cetvrtak ili mozda jos bolje Darkvud sa izdanjem Magicnog vetra po pristupacnoj ceni!


I ja se tome nadam.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7616 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/11/2014 : 10:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by writer

Magični vetar - prekinuo posle 3 pročitana broja, nije mi leglo.
Dampyr - prekinuo posle pročitana 4 broja, glupa osnovna radnja, kompletno loše odrađen strip idejno.



Posto je Libellus preskup, sve se nadam da ce nas u skorije vreme u buducnosti obradovati Veseli cetvrtak ili mozda jos bolje Darkvud sa izdanjem Magicnog vetra po pristupacnoj ceni!


I ja se tome nadam.





SC, sfera i wizard su nekako dogurali sa magičnim do broja 22. bilo je tu i kombinacija kiosk izdanje, pa HC ograničen tiraž izdanje, pa onda par brojeva malo jačeg SC izdanja, i na kraju opet kiosk izdanje...i na tome je stalo....praksa je pokazala da kod nas na kioscima od boneli izdanja prolaz imaju samo ona izdanja koja su i u ZS i LMS izlazila tipa zagor,dilan, tex, miki, mark, blek....mada je i tu bilo par propalih projekata tipa mister no i marti od SA ili nik rajder od SD...
svi pokušaji sa kiosk izdanjem novih junaka, počevši od nathana,lazarusa( iako on i nije bonelli), dampira, magičnog, napoleona,julije su pokazali da ti dugi serijali i nemaju prolaz na našim kioscima ( izuzetak je bio mini serijal brad baron od VČ), i da je jedino rješenje ograničen tiraž i veća cijena...
tako da je sad postala praksa da svi novi serijali ( brendon,saguaro, dragonero, JDJP, siročad) obavezno idu u tom ograničenom tiražu i sa cijenom dva ili više puta većom od redovnog kiosk izdanja što je opet prihvatljivije od luksuznih libelusovih hc izdanja sa cijenama od 15-20 eura i više...

Edited by - zlatan bihac on 13/11/2014 10:04:21
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/11/2014 : 11:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Samo je problem što po pitanju Magičnog Vjetra nitko osim Libellusa nije ni prismrdio kraju serijala i teško je biti pametan da li čekati neko jeftinije izdanje koje se možda neće ni pojaviti ili uzimati odlično napravljene ali skuplje knjige.
Ista stvar je i sa Ken Parkerom koji nema adekvatne zamjene za Libellus/Fibra knjige, ja sam dugo čekao i onda jučer na Interliberu iskoristio ponuđeni popust pa uzeo 11 brojeva.
Možda ih nikada neću uspjeti sakupiti sve ali baš me briga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/11/2014 : 11:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Samo je problem što po pitanju Magičnog Vjetra nitko osim Libellusa nije ni prismrdio kraju serijala i teško je biti pametan da li čekati neko jeftinije izdanje koje se možda neće ni pojaviti ili uzimati odlično napravljene ali skuplje knjige.
Ista stvar je i sa Ken Parkerom koji nema adekvatne zamjene za Libellus/Fibra knjige, ja sam dugo čekao i onda jučer na Interliberu iskoristio ponuđeni popust pa uzeo 11 brojeva.
Možda ih nikada neću uspjeti sakupiti sve ali baš me briga.


kako ono ide...bolje zec u ruci nego.... blabla bla

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/11/2014 : 12:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pa, meni srećom ta domaća bahatost ne smeta toliko.
Imam ebay.it i lagano na naručivanje kompleta, daleko jeftinijih i to ovim redom:

Lazarus Ledd
Dampyr
Ken Parker
Magični Vetar
Nathan Never

Ovo kada skupim umirem sretan. A dok ne umrem, sve ostalo je bahaćenje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000