forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 242 - Žig sramote
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/11/2014 : 14:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sada će još ispasti da su NN i MM najkvalitetniji Bonelli serijali koji ultra razvijaju moždane vijuge.
Meni je ono malo što sam pročitao od njih bilo ultra dosadno pa sam brzo odustao od tih serijala ali vjerujem da je to samo zato što me žanrovski nimalo ne privlače bez obzira na samu kvalitetu epizoda o kojima nisam ''školovan'' govoriti.
Kada se govori o serijalima koji potiču na razmišljanje treba spomenuti Dylan Doga i Magičnog Vjetra ali kako DD redovno izlazi na kioscima a MV je izdao Libellus njih nitko ne spominje.
Važno je da se uvijek kuka zbog ista 2 serijala koji vjerojatno s nekim razlogom ne izlaze na kioscima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 27/11/2014 : 14:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da kod Dylana moras i mozak ukljuciti :P
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 27/11/2014 : 14:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ljudi kukaju jer pored ova dva stripa izdaje se Kit Teller koji je većini ipak daleko naivniji strip od pilota i detektiva nemogućeg, pa i od Nathana Nevera i Larryja taksista.

Izdavalo bi se to, ali nema se novca za kupnju svega, ne ide i gotovo. Osim Zagora sve ostalo od Bonellija na kioscima graniči s profitabilnošću (pogotovo Tex). Ludensu bi bolje bilo da su umjesto kolekcionarskih Zagora pokušali oživjeti makar jedan od ugašenih serijala.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/11/2014 : 14:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Je neandretalac java nije naivan,naivan je frenki beleven...
Da se razumemo, kupovao sam ja sve te na kioscima odpisane junake...sve trostruko da bi se odrzali ali badava...
Marti do broja 120 je odlican,poslje jad i beda...
Nathan je dobar ali fantazi danas vise ne pali izgleda...
Pilotovo najbolje vec je izaslo ili izlazi kod libellusa, ovo pred kraj jad i beda...
Te odpisane junake kupovalo je u najbolje vrijeme 800-1200 ljudi,danas nebi ni toliko...
Ne sumljam da su i prava bonelli/panini skuplja od onih ifedizioni...sve je to razlog da je stanje na kioscima takvo kakvo je...
Da ne izlaze marti,nathan,pilot,lazarus..nisu krivi ni navedeni junaci ni citatelji..mozda samo njihov/nas ne(ukus)....
Mozda ljudi u stripovima traze laku,naivnu zabavu a ne teske teme i previse mozganja...
Da jim ti zamerimo?...mozda ali nema smisla...a ni potrebe,zasto ljudima mjenjati ukus? Pustite jim zabavu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2014 : 15:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako neko misli da je pametniji zato što čita NN i MM od onih koji čitaju Bleka iKita grdno se vara.Kod ovih drugih znaš da je to šund a ovi prvi se pretvaraju da su nešto više ali nisu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2014 : 15:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tko se pretvara? Meni je MN sasvim ok Bonelli stivo, ni toliko bolje ni toliko losije od ostaloga u SBE katalogu, sasvim opustavajuce (za razliku od nekoliko ostalih junaka Ludensa koje ne mogu vise probaviti, ili mozda s mukom). Nikada ga nisam niti cu primjerivati sa "klasicima", to je druga prica. Ali jebi ga, dajte nama jos tih par brojeva do kraja serijala, ali da budu na kioscima. Moze skuplje od 18 kuna, nema problema, moze u onim kvazi maxi izdanjima, samo da zavrsimo (svrsimo) vec tu pricu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/11/2014 : 15:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ako neko misli da je pametniji zato što čita NN i MM od onih koji čitaju Bleka iKita grdno se vara.Kod ovih drugih znaš da je to šund a ovi prvi se pretvaraju da su nešto više ali nisu.


jaki car...uvjek tajo direktan,zajebantski,iskren i pre svega realan....
Moj kandidat za forumasa 2014-te...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2014 : 16:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šta 2014?Ja sam forumaš desetljeća!
Zahtjevam da mi se oda počast u vidu da se rezervira za mene prve dvije stranice vitrine na aukcijama(besplatno,normalno),da me se pri razgovoru na forumu titulira sa Vaša Jakosti i da se uvede godišnja štafeta na moj rođendan,prilikom koje bi delegacija forumaša donosila štafetu i darove/tribut do moje skromne vile,koju bi napravile radne forumaške mase u znak odanosti.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 27/11/2014 16:04:58
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/11/2014 : 16:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Šta 2014?Ja sam forumaš desetljeća!
Zahtjevam da mi se oda počast u vidu da se rezervira za mene prve dvije stranice vitrine na aukcijama(besplatno,normalno),da me se pri razgovoru na forumu titulira sa Vaša Jakosti i da se uvede godišnja štafeta na moj rođendan,prilikom koje bi delegacija forumaša donosila štafetu i darove/tribut do moje skromne vile,koju bi napravile radne forumaške mase u znak odanosti.


kako me sve to podsjeca na castovanje lika i dijela naseg dragog marsala Tita...pa znas da sam ja odmah ZA...i poslje Tita Jaki!...zasto ne...evo javljam se za prvog stafetonosca Vasa Visosti...bit ce to za mene ogromna cast, osjecaj skoro ko da sam osobno upoznao Anu cetiri pistolja....jos to da dozivim pa mogu bez lose savjesti na nebeske pasnjake Manituu za vodonosu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1590 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 28/11/2014 : 14:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
ova naslovnica me vraća u djetinjstvo...od ovog broja mi je stari zabranio kupovanje zagora zbog škole...




"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"

Edited by - piquet on 28/11/2014 14:39:29
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2014 : 15:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
osjecaj skoro ko da sam osobno upoznao Anu cetiri pistolja....


Nisam Ana ali 4 pištolja bi nekako iskopao.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/11/2014 : 16:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

ova naslovnica me vraća u djetinjstvo...od ovog broja mi je stari zabranio kupovanje zagora zbog škole...



Tako to inače ide ali ja sam srećom imao spremište kod djeda gdje sam skrio mnogo stripova (prije svega Zagora i Mister Noa) od očiju roditelja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/11/2014 : 16:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kakvi paradoksi, kamoli sreće da djeca danas više čitaju stripove, bili bi daleko pismeniji, elokventniji... A nama su ih zabranjivali.
Bio bih jako sretan kada bi moja malena čitala stripove :)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/11/2014 : 19:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bezvezna panika se digla zbog nastavka zagora...
Pa kvragu, nijedan strip,ali bas nijedan ove zadnje ture, nema najave sljedeceg broja..svi imaju u najavi malog rendzera br.6..
Ako tako gledamo ukidaju se sva izdanja...osim kit tellera...razlog je po mome taj da se kupuju autorska prava za jednu godinu i izdanja za ovu godinu su sada objavljena...bernard/ludens ceka nove materiale...nadam se da nece novi brojevi kasnit zbog kupnje prava za 2015-tu...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2014 : 20:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onda ćemo uzimati Kit Tellera dok Ludens ne sredi sve ugovore.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/11/2014 : 20:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dolazi Kraj!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/11/2014 : 20:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Dolazi Kraj!


zemlji se blizi asteroid?.....ISovci su presli Tursku?...
Sve ima svoj kraj, samo je ZAGOR besmrtan...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 30/11/2014 : 00:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by piquet

ova naslovnica me vraća u djetinjstvo...od ovog broja mi je stari zabranio kupovanje zagora zbog škole...



Tako to inače ide ali ja sam srećom imao spremište kod djeda gdje sam skrio mnogo stripova (prije svega Zagora i Mister Noa) od očiju roditelja.


A ja sam imao svoj ormarič sa stripovima kod bake...

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/11/2014 : 00:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svi smo radili slične stvari: ja sam stripove skrivao također kod bake i djeda, u kredencu u njihovoj sobi koji i nisu previše koristili, ali u drugom redu iza ukrasnih tanjurića, obiteljskih fotografija itd., tako da ih odrasli ne mogu primijetiti čim otvore kredenac.

Najopasnije su bile situacije kad bih staru nečim naljutio, a kažnjavala me gotovo isključivo bacanjem stripova. Ja bih uvijek navijao za batine, jer one ne traju dugo i ne ostavljaju posljedice, ali ona je lukavo udarala tamo gdje me najviše boljelo - po stripovima.

Istina, ponekad su znale stradati i sličice pa i čitavi skoro popunjeni albumi, ali to je bilo rijetko. U 90 % slučajeva bi nastradali stripovi, ZS i LMS.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/11/2014 : 10:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svi smo radili slične stvari: ja sam stripove skrivao također kod bake i djeda, u kredencu u njihovoj sobi koji i nisu previše koristili, ali u drugom redu iza ukrasnih tanjurića, obiteljskih fotografija itd., tako da ih odrasli ne mogu primijetiti čim otvore kredenac.

Najopasnije su bile situacije kad bih staru nečim naljutio, a kažnjavala me gotovo isključivo bacanjem stripova. Ja bih uvijek navijao za batine, jer one ne traju dugo i ne ostavljaju posljedice, ali ona je lukavo udarala tamo gdje me najviše boljelo - po stripovima.

Istina, ponekad su znale stradati i sličice pa i čitavi skoro popunjeni albumi, ali to je bilo rijetko. U 90 % slučajeva bi nastradali stripovi, ZS i LMS.





hm, pa ne znam baš. vidiš da i kao odrasli čitamo zagora.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/11/2014 : 10:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
To liječimo traume zbog stripova koje su nam roditelji nekad uništili, pa ih sad gomilamo. A kako nam je u nekim godinama Zagor bio sinonim za strip (nekima je to i danas), valjda se i tu gomilanjem Zagora oslobađamo trauma zbog zabrana čitanja i skupljanja, odnosno zbog uništavanja pustolovina omiljenog junaka.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/11/2014 : 11:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Svi smo radili slične stvari: ja sam stripove skrivao također kod bake i djeda, u kredencu u njihovoj sobi koji i nisu previše koristili, ali u drugom redu iza ukrasnih tanjurića, obiteljskih fotografija itd., tako da ih odrasli ne mogu primijetiti čim otvore kredenac.

Najopasnije su bile situacije kad bih staru nečim naljutio, a kažnjavala me gotovo isključivo bacanjem stripova. Ja bih uvijek navijao za batine, jer one ne traju dugo i ne ostavljaju posljedice, ali ona je lukavo udarala tamo gdje me najviše boljelo - po stripovima.

Istina, ponekad su znale stradati i sličice pa i čitavi skoro popunjeni albumi, ali to je bilo rijetko. U 90 % slučajeva bi nastradali stripovi, ZS i LMS.





hm, pa ne znam baš. vidiš da i kao odrasli čitamo zagora.




Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 30/11/2014 : 12:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Je neandretalac java nije naivan,naivan je frenki beleven...
Da se razumemo, kupovao sam ja sve te na kioscima odpisane junake...sve trostruko da bi se odrzali ali badava...
Marti do broja 120 je odlican,poslje jad i beda...
Nathan je dobar ali fantazi danas vise ne pali izgleda...
Pilotovo najbolje vec je izaslo ili izlazi kod libellusa, ovo pred kraj jad i beda...
Te odpisane junake kupovalo je u najbolje vrijeme 800-1200 ljudi,danas nebi ni toliko...
Ne sumljam da su i prava bonelli/panini skuplja od onih ifedizioni...sve je to razlog da je stanje na kioscima takvo kakvo je...
Da ne izlaze marti,nathan,pilot,lazarus..nisu krivi ni navedeni junaci ni citatelji..mozda samo njihov/nas ne(ukus)....
Mozda ljudi u stripovima traze laku,naivnu zabavu a ne teske teme i previse mozganja...
Da jim ti zamerimo?...mozda ali nema smisla...a ni potrebe,zasto ljudima mjenjati ukus? Pustite jim zabavu.


U najbolje vrijeme, u osamdesetim godinama te junake su kupovale desetine tisuća ljudi!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/11/2014 : 14:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by teller

Je neandretalac java nije naivan,naivan je frenki beleven...
Da se razumemo, kupovao sam ja sve te na kioscima odpisane junake...sve trostruko da bi se odrzali ali badava...
Marti do broja 120 je odlican,poslje jad i beda...
Nathan je dobar ali fantazi danas vise ne pali izgleda...
Pilotovo najbolje vec je izaslo ili izlazi kod libellusa, ovo pred kraj jad i beda...
Te odpisane junake kupovalo je u najbolje vrijeme 800-1200 ljudi,danas nebi ni toliko...
Ne sumljam da su i prava bonelli/panini skuplja od onih ifedizioni...sve je to razlog da je stanje na kioscima takvo kakvo je...
Da ne izlaze marti,nathan,pilot,lazarus..nisu krivi ni navedeni junaci ni citatelji..mozda samo njihov/nas ne(ukus)....
Mozda ljudi u stripovima traze laku,naivnu zabavu a ne teske teme i previse mozganja...
Da jim ti zamerimo?...mozda ali nema smisla...a ni potrebe,zasto ljudima mjenjati ukus? Pustite jim zabavu.


U najbolje vrijeme, u osamdesetim godinama te junake su kupovale desetine tisuća ljudi!


znan znan...u doba Yuge i Dnevnika bili su ogromni tirazi...kad sam mislio najbolja vremena mislio sam ona period slobodne i pocetak ludensa...zadnjih godina tirazi padaju...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 30/11/2014 : 18:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
onda smo bili jedna zemlja i jedan izdavac

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000