forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 nasilje u obitelji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 21:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
? da li se bojite intervenirati u takvim slucajevima?

Mrzim mrznju!

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/11/2014 : 22:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
:)
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
trol razlaz

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 22:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Nemam nasilnika u familiji niti u blizoj okolini - svi susjedi su normalni ili imaju predobru zvucnu izolaciju.

Intervencija svakako da, ali policijska. Ne bih preporucio nikome bezglavo junacenje.

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 16/11/2014 22:33:09
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2014 : 22:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Nemam nasilnika u familiji niti u blizoj okolini - svi susjedi su normalni ili imaju predobru zvucnu izolaciju.

Intervencija svakako da, ali policijska. Ne bih preporucio nikome bezglavo junacenje.



tako je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
zasto ne? to nije junacenje vac samo iscipelaris mamlaza

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2014 : 22:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
je,upašču nekom u kuču i glumit ramba.
baš mi to triba u životu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
zasto ne?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 22:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

zasto ne? to nije junacenje vac samo iscipelaris mamlaza

Ali koliko pametno?
Namazes majmuna u njegovoj kuci, a on te tuzi za povredu privatnog prostora i nanosenje teskih tjelesnih ozljeda.
+ zena (i eventualno djeca) su cesto u strahu od tog nasilnika tako da bi na sudu vjerojatno protiv tebe i svjedocili.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
zasto u njegovoj kuci? sta nisi nikad nacipelario lika na ulici zbog takvih stvari?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 22:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

sta nisi nikad nacipelario lika na ulici zbog takvih stvari?

Gore sam ti napisao da ne poznajem ni jednog nasilnika.
Tako da, ne, nisam nikad nekog iscipelario na mrtvo ime zbog tih stvari.

Edit: jesi ti koga prebio radi takvih stvari?

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 16/11/2014 22:46:25
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
onda zivis u lijepom okruzenju. zanimaju me misljenja onih koji imaju takva iskustva

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/11/2014 : 22:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u strahu.
Živjela sam neko vrijeme u susjedstvu nasilnika koji je tukao svoju ženu, djelili su nas samo moj vrt i ograda od mojih ušiju, moje svakodnevice i života. Sa ženom sam bila dobra, bila je plaha, pomalo povučena, nesigurna.. Nedugo nakon što su doselili, znala sam čuti zvukove koje nisam znala odmah prepoznati, vikanje jesam, i njegov bijesni glas. Zvukovi su bili šamari, i njezin tihi glas dok je preklinjala da prestane. Bilo je to nešto najužasnije čemu sam svjedočila, i često sam imala nagon da tada preskočim ogradu i jednim ga skokom odvalim na pod. No, što bih tada dobila?
Znajući kako sve kod nas funkcionira, da sam prijavila nasilje i pozvala policiju, žena bi još više nastradala. On bi možda neko vrijeme, možda, bio u pritvoru, dobio bi novčanu kaznu, što bi se osjetilo na njihovom budžetu, te bi posljedice i toga osjetila i ona, kao i njegov bijes nakon povratka. To nije bilo rješenje, a trajnog rješenja nisam vidjela. Prije intervencije žene trebaju imati pomoć institucija da se odvoje, osamostale i ostave nasilnika, pod uvjetom da su spremne psihički i na taj korak. Taj korak je najvažniji i najteži. Kako da ja sa strane interveniran na trenutno nasilje, bez saznanja kako bi to utjecalo na ženu, koja nije sposobna, pripremljena za ostale korake da prekine taj začarani krug.
Kada bi institucije u čijoj je nadležnosti rješavanje nasilja u obitelji imale razrađene protokole postupanja u takvim situacijama i osigurane financije da ženu isprate od početka pa do okončanja te agonije, tada bi sasvim jednostavno bilo nazvati određeni broj i prijaviti nasilje u obitelji. Ovako sam smatrala da je na meni odgovornost za još veće sranje koje mogu prirediti toj ženi, zato što sam se uplela i započela nešto za što nema zadovoljavajućeg rješenja.
Nikada to neću i ne mogu zaboraviti, i osjetljiva sam na svaku ženu u kojoj prepoznam svoju tadašnju susjedu, ali joj - nasamo, i u što kraćem roku, mogu pomoći savjetom kako da se podigne, dati joj upute koliko vrijedi kao biće, da se osvijesti i poduzme nešto jer to ne smije prihvatiti kao svoju sudbinu..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 22:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

onda zivis u lijepom okruzenju.

Paaaa sad...
Nisam bas siguran.
Kraj kuce mi se stalno mota copor cagljeva kad padne noc.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
a kad cagalj maltretira cagaljicu? ne reagiras? sonjotu:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 22:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
charlie lijep post ali mene ipak vise zanima zasto mi muski ne reagiramo na takva sranja

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2014 : 23:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

charlie lijep post ali mene ipak vise zanima zasto mi muski ne reagiramo na takva sranja



valjda zato jerbo ne moš upast nekom u stan i premlatit ga ?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 23:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

a kad cagalj maltretira cagaljicu? ne reagiras? sonjotu:)

Mislio sam da ces me nagrdit da prestanem zezat, a ti jos boostas zajebanciju.

Salu na stranu, ali ja zbilja nemam posla s nasilnim osobama. Potuci se u samoobrani, to mi se dogadjalo. Srecom, ne cesto, ali ipak jest. I to opravdavam.

Ali ovo gore sto pitas je 'siva zona'.
Mislim da je najpametnije prepustiti to organima reda.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/11/2014 : 23:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
mozes elvude mozes. policija to ne moze ali mi mozemo

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2014 : 23:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

mozes elvude mozes. policija to ne moze ali mi mozemo



mogu ja svašta.
al čemu? da mene zatvore?
daj se spusti na zemlju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 23:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

mozes elvude mozes. policija to ne moze ali mi mozemo

Znaci osnivas vigilantski odred?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/11/2014 : 23:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

mogu ja svašta.
al čemu? da mene zatvore?
daj se spusti na zemlju.

mamlaz bi se igra Hutu milicije

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/11/2014 : 23:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

charlie lijep post ali mene ipak vise zanima zasto mi muski ne reagiramo na takva sranja



mamlaz, rekla bih ti odjebi, da nije ozbiljna tema.
Znam zašto misliš na muške, ali ovdje treba reagirati cijelo društvo, bilo da je muškarac u pitanju ili žena.

(došla s one teme gdje se pišu rime, mislim da se još osjeti u pisanju.)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/11/2014 : 23:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by lwood

mogu ja svašta.
al čemu? da mene zatvore?
daj se spusti na zemlju.

mamlaz bi se igra Hutu milicije



nabrija se opasno.
možda ima i mačetu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/11/2014 : 23:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ni jednog nasilnika i psihopatu (osim mene).
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/11/2014 : 00:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Kod mene u naselju bio sam svjedok nasilja u obitelji,u razdoblju od jedno pet-sest godina,ali nikad se nisam umijesao.
Naime,jedna ogromna zena je svakih par mjeseci tukla svog malog muza vani u dvoristu i to je uvijek bio spektakl za sve prisutne ,koji su navijali za slabijega.
Jednom prilikom je nekako i uzvratio i zena-bully je pala na trenutak sto je ovaj iskoristio za bijeg,pa je bila mirna neko vrijeme ali uzalud jer kasnije se ponovilo jos par puta.
Mislim bio sam dijete,i da sam htio nisam mogao reagirati ali nisam siguran da li bi i danas postupio drukcije u slicnoj situaciji.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000