forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci - Prvi omnibus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/11/2014 : 09:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo i jedne uživo da krasi stranicu:


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2014 : 10:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pusti Ameriku to je druga prica,ovo ovde je periferija strip desavanja koju par zaljubljenika pokusavaju da je izvuku iz blata (glavni su Marko i Sloba). serija je nastala tako sto je strip bio popularan u USA, ne na Balkanu. seriju nisam gledao, samo na par mahova i verovatno je nikad necu pogledati, toliko o istoj.
ja sam imao Okruzen mrtvima na poslu, ljudi me pitaju za njega, interesuju se, uglavnom misle da je strip po seriji. stavio sam i lokot, prolazise pored njega ko pored turskog groblja. mislim da je tako i sa stripomanima, koji su tradicionalno rezervisani prema novim izdanjima i koji se moraju nekako pogurati da uzmu nesto.

ako narod vec prepoznaje i kupuje kvalitet, kako eto toliko sjajnih fibri nije raspodato? da li se ljudi grabe za nenadjebivo Fibrino Cudoviste iz mocvare? oce li za Scalped da vlada grabez kad ga ovde izdaju?

Edited by - kasper on 20/11/2014 10:09:00
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/11/2014 : 10:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan strip.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2014 : 12:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Fenomenalan strip.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2014 : 13:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gea


Još samo jednu stvar da vam napomenem, prvi broj ovog stripa je rasprodan u SAD-u i išao je reprint. Moram li vas pitati da li znate kolika je naklada(tiraž) stripova u SAD-u? Ako mislite da je to zbog serije onda se varate, jer serija se gleda zbog stripa, a ne obrnuto!


Strip TWD se aktuelno prodaje u USA u 70.000 primjeraka.
Prvu epizodu pete sezone TV serije pogledalo je preko 17.000.000 ljudi.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 20/11/2014 : 15:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
da li ima naslovnica svakog broja pojedinacno u knjizi , jer ne znam kako omnibusi izgledaju inace

feka
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2014 : 15:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

da li ima naslovnica svakog broja pojedinacno u knjizi ,


Nema.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/11/2014 : 20:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
A jebote, izgleda da kupujem cijelu zadnju turu, pa nek onda i ovo bude u njoj

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/11/2014 : 22:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by feka82

da li ima naslovnica svakog broja pojedinacno u knjizi ,


Nema.



najveći minus izdanja
ne znam zasto se to nije moglo ubaciti
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/11/2014 : 00:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Onaj bi WD mogao mjesto kamena pritiskati kupus... :-)
Citao sam prvi trejd i nije mi sjeo, tako sad ovih dana pogledao prvu sezonu serije i dalje necu gledati jer je to sapunjara-navlakusa...zaobilazim..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/11/2014 : 16:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno na Interliberu, i oduševljen san, iako je i meni jedina zamjerka nedostatak naslovnica. U biti, cili omnibus funkcionira ka cjelovita priča, ali svejedno ne razumin zašto naslovnice nisu dodane na samom kraju, ka šta rade Ameri u posebnim dodacima "galerije".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

AlienSB
Starting Member



28 Posts

Member since 23/11/2014

Posted - 29/11/2014 : 10:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AlienSB a Private Message  Reply with Quote
Ja imam ovaj omnibus na engleskom i isto nema naslovnice, tako da je se vjerojatno išlo na doslovno kopiranje njega iako se slažem da bi bilo fora da su naslovnice ubačene.

Btw rado bi mijenjao moj engleski(glanc) za ovaj uz nadoplatu čisto jer više volim čitati na hrvatskom :D
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/01/2015 : 19:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovaj bloket. Žive mrtvace znam još iz onog Lavirintovog izdanja i, iako mi je tamo bio draži Nepobedivi, ni ovo nije bilo za bacit. Još kad dobiješ toliko priče na jednom mjestu za tako malu cijenu ovo se ne propušta. Sada mislim da zbog količine stranica se i ne primijeti koliko je priča spora u nekim dijelovima i možda čak razvučena. Dijalozi su na mjestima nepotrebni ili još gore glupi pa sam ih vremenom naučio prepoznati i preskakati. Usprkos svemu tome kompletana priča drži napetost i za to skidam Kirkmanu kapu. Crtež je dobar, gotovo neprimjetan.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2015 : 21:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Eh Nepobedivi. Da li ćemo to ikada ugledati kod nas...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/01/2015 : 18:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Na ovom mjestu i u ovom trenutku zaista mogu izjaviti da je ovo monster od stripa
Zivi mrtvaci se uprkos svome volumenu i svojoj masi jako brzo citaju jer su kao i oni u stripu zarazeni virusom, samo sto se ovdje radi o mutaciji znatizeljno-ovosnicke prirode i kao svoj zombije rodak su neizbjezni i neizljecivi.
Prica funkcionira kao ogledalo postavljeno pred grupu ljudi koji su nasli u beznadeznoj situaciji i na vrlo bolan i poguban nacin moraju uciti kako odbaciti sve sto su znali o drustvu i krenuti od nule.
Funkcioniranje u grupi je tesko i pod uvjetima da su uslovi na nivou svakodnevnice, no kada se ta svakodnevnica rasprsne kao balon od sapunice, to postaje izazov i pitanje opstanka.
Kroz strip koji je sacinjen od razlicitih psiholoskih profila , mozemo pratiti kako situacija rapidno mjenja smjer kada se pocnu topiti "zastitne fasade" koji je svaki karakter tokom zivota gradio,a sada se iste gotovo konstantno nalaze pod udarima surove realnosti koja ne ostavlja vremena ni mjesta da bi se regenerirale ili zakrpale.
Autori stripa se vrlo vjesto i lukavo poigravaju sa nasim osjecajima kada nas naizmjenicno konfrotiraju sa elementima koji variraju od onih svakodnevnih do onih sokantni, a tempo kojim to rade raste iz stranice u stranicu.
Namjerno nas potajno pustaju da se vezemo za neki sporedni lik, a onda ga bez ikakve najave zrtvuju i tako opet i iznova, sve dok se ne fiksiramo na glavne likove, a onda se to i njima pocne dogadati.
Situacija "No One Is Safe" je naravno jasna od samog pocetka, ali njenu pravu istinu i moc te istine doznajemo tek kada vec maratonski zaglavimo u ovoj prici.
Fascinanto i u svakom pogledu gigantsko izdanje vrijedno svake dobre preporuke.
Veliko,veliko strip kino koje vas nece razocarati.
Hvala Markosu i Fibri na ovom izdanju koje je progutalo moj January blues.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mister m
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/01/2010

Posted - 25/01/2015 : 20:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mister m a Private Message  Reply with Quote
potpisujem sve što je mr murdoc napisao
nisam gledao film (seriju) prije a danas sam pročitao zadnjh cca 500 stranica ovog omnibusa, očekujem da će Marko što prije objaviti ostatak serijala....inače ne volim ovakve debele, teške knjižurine jer čitam u naslonjaču ko neki deda al ajde vjerujem da je bilo više razlogaza ovakvu opciju izdanja .... sve u svemu... 5+


quote:
Originally posted by mr murdoc

Na ovom mjestu i u ovom trenutku zaista mogu izjaviti da je ovo monster od stripa
Zivi mrtvaci se uprkos svome volumenu i svojoj masi jako brzo citaju jer su kao i oni u stripu zarazeni virusom, samo sto se ovdje radi o mutaciji znatizeljno-ovosnicke prirode i kao svoj zombije rodak su neizbjezni i neizljecivi.
Prica funkcionira kao ogledalo postavljeno pred grupu ljudi koji su nasli u beznadeznoj situaciji i na vrlo bolan i poguban nacin moraju uciti kako odbaciti sve sto su znali o drustvu i krenuti od nule.
Funkcioniranje u grupi je tesko i pod uvjetima da su uslovi na nivou svakodnevnice, no kada se ta svakodnevnica rasprsne kao balon od sapunice, to postaje izazov i pitanje opstanka.
Kroz strip koji je sacinjen od razlicitih psiholoskih profila , mozemo pratiti kako situacija rapidno mjenja smjer kada se pocnu topiti "zastitne fasade" koji je svaki karakter tokom zivota gradio,a sada se iste gotovo konstantno nalaze pod udarima surove realnosti koja ne ostavlja vremena ni mjesta da bi se regenerirale ili zakrpale.
Autori stripa se vrlo vjesto i lukavo poigravaju sa nasim osjecajima kada nas naizmjenicno konfrotiraju sa elementima koji variraju od onih svakodnevnih do onih sokantni, a tempo kojim to rade raste iz stranice u stranicu.
Namjerno nas potajno pustaju da se vezemo za neki sporedni lik, a onda ga bez ikakve najave zrtvuju i tako opet i iznova, sve dok se ne fiksiramo na glavne likove, a onda se to i njima pocne dogadati.
Situacija "No One Is Safe" je naravno jasna od samog pocetka, ali njenu pravu istinu i moc te istine doznajemo tek kada vec maratonski zaglavimo u ovoj prici.
Fascinanto i u svakom pogledu gigantsko izdanje vrijedno svake dobre preporuke.
Veliko,veliko strip kino koje vas nece razocarati.
Hvala Markosu i Fibri na ovom izdanju koje je progutalo moj January blues.


Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/01/2015 : 21:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
E da mister m , i ja sam prilicno namucio bicepse i tricepse citajuci tog monstruma od stripa,jer mi je omiljena pozicija citanja kada lezim na ledima sa povicenim naslonom za glavu, ali to su sve slatke muke

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

neman
Starting Member

Serbia
97 Posts

Member since 20/05/2006

Posted - 13/03/2015 : 10:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit neman's Homepage  Send neman a Private Message  Reply with Quote
Koliko trejdova obuhvata ovo izdanje?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/03/2015 : 10:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by neman

Koliko trejdova obuhvata ovo izdanje?


Osam trejdova. Ili 48 sveščića.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 13/03/2015 : 12:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Poludit ću dok isčekam drugi omnibus :)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2015 : 09:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ono najinteresantnije u ovoj priči nisu zombiji, strašne scene i smak svijeta, već međuljudski odnosi u ekstremnim situacijama. The Walking Dead je u stvari drama, to je ključ uspjeha ovog djela, jer prošle su osamdesete godine kada su na cijeni bile slašerske scene, to danas rijetko ko još želi da vidi. Zombiji su u suštini sporedne uloge, skoro pa nevažan faktor u ovoj priči. Nakon početnih borbi sa živim mrtvacima, s vremenom dolazimo do surove istine: nisu zombiji ti koji su najopasniji za ostatak čovječanstva, već sami ljudi. U ekstremnim situacijama dolazi često do grupiranja, ne biraju se sredstva kako da se dođe do namirnica ili na koji način da se zadovolje niske strasti.

Kako vrijeme odmiče to bolje upoznajemo likove ovog serijala i daleko od toga da se radi o vječitoj borbi u kojoj niko nikada ne umire, baš naprotiv. Niko nije siguran u ovoj priči, tako se ne zna koliko dugo će i koji likovi ostati živi. Svi koji umru budu nadoknađeni sa novim ličnostima, na taj način stvara se novi prostor za svježe priče. Živi mrtvaci je horror sapunica, serijal koji je ekranizovan i u očima kritičara visoko klasificiran.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 27/04/2015 : 22:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ono najinteresantnije u ovoj priči nisu zombiji, strašne scene i smak svijeta, već međuljudski odnosi u ekstremnim situacijama. The Walking Dead je u stvari drama, to je ključ uspjeha ovog djela, jer prošle su osamdesete godine kada su na cijeni bile slašerske scene, to danas rijetko ko još želi da vidi. Zombiji su u suštini sporedne uloge, skoro pa nevažan faktor u ovoj priči. Nakon početnih borbi sa živim mrtvacima, s vremenom dolazimo do surove istine: nisu zombiji ti koji su najopasniji za ostatak čovječanstva, već sami ljudi. U ekstremnim situacijama dolazi često do grupiranja, ne biraju se sredstva kako da se dođe do namirnica ili na koji način da se zadovolje niske strasti.

Kako vrijeme odmiče to bolje upoznajemo likove ovog serijala i daleko od toga da se radi o vječitoj borbi u kojoj niko nikada ne umire, baš naprotiv. Niko nije siguran u ovoj priči, tako se ne zna koliko dugo će i koji likovi ostati živi. Svi koji umru budu nadoknađeni sa novim ličnostima, na taj način stvara se novi prostor za svježe priče. Živi mrtvaci je horror sapunica, serijal koji je ekranizovan i u očima kritičara visoko klasificiran.



Da, čovjek je čovjeku zombi.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 29/04/2015 : 11:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
znači ovo moram pročitat. prvo moram kupit stalak na kojem će stajat da mogu u miru okretat stranice.
Go to Top of Page

Atebash
New Member



Bosnia and Herzegovina
136 Posts

Member since 11/09/2002

Posted - 30/05/2015 : 10:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Atebash's Homepage  Send Atebash a Private Message  Reply with Quote
Ima li vijesti o broju 2? :)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/05/2015 : 14:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Atebash

Ima li vijesti o broju 2? :)


Ako se ne varam, Marko je spominjao Interliber.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000