forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci - Prvi omnibus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 04/01/2017 : 01:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Sto ce biti nakon jos kojeg citanja? Mislim da su ipak malko preteski i predebeli pa ih ubija sama njihova tezina.

Jos smo ful pazili...




Eee zato me mrzi posudit i u knjižnici i nosit to doma, a kamoli kupit.
doduše još mi je više žao Alvara u tom izdanju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2017 : 20:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nakon Darkvudovih trejdova,pročitah The Walking Dead-e i u formi omnibusa,iliti osam-u-jedan varijanti.
I super je ovo pročitati odjednom.Jeste da je malo nezgodno za rukovanje,ali sa obzirom da ja uvek i samo uvek čitam ležeći,to mi nije bilo ni najmanji problem.
Šta reći za WD? Kikman je jebeni genije,i to je to.Preko hiljadu stranica se pročita,a da ne primetiš da već sviće rujna zora - to je blo barem moje iskustvo.Dobro,nije baš bila rujna zora,ali je bilo pet sati ujutro;a u sedam sam kretao na posao.
Što se tiče crtača,Toni Mur je opasna faca,ali ipak mi je bolji u nečemu kao Dedpulu - Čarli Adlard i Klif Ratburn su mi ipak prikladnija opcija za WD.I mračniji i atmosferičniji.
Interesantno da što duže čitam strip,sve više uočavam da su zombiji ovde samo propratna stvar - sa sve manjom ulogom;a pravo zlo ovog serijala je ljudsko zlo.

Živi mrtvaci/Okružen mrtvima/The walking dead su jebeno remek delo!
5+/5

idemo dalje ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/01/2017 : 01:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nakon Darkvudovih trejdova,pročitah The Walking Dead-e i u formi omnibusa,iliti osam-u-jedan varijanti.
I super je ovo pročitati odjednom.Jeste da je malo nezgodno za rukovanje,ali sa obzirom da ja uvek i samo uvek čitam ležeći,to mi nije bilo ni najmanji problem.
Šta reći za WD? Kikman je jebeni genije,i to je to.Preko hiljadu stranica se pročita,a da ne primetiš da već sviće rujna zora - to je blo barem moje iskustvo.Dobro,nije baš bila rujna zora,ali je bilo pet sati ujutro;a u sedam sam kretao na posao.
Što se tiče crtača,Toni Mur je opasna faca,ali ipak mi je bolji u nečemu kao Dedpulu - Čarli Adlard i Klif Ratburn su mi ipak prikladnija opcija za WD.I mračniji i atmosferičniji.
Interesantno da što duže čitam strip,sve više uočavam da su zombiji ovde samo propratna stvar - sa sve manjom ulogom;a pravo zlo ovog serijala je ljudsko zlo.

Živi mrtvaci/Okružen mrtvima/The walking dead su jebeno remek delo!
5+/5

idemo dalje ...




Slazem se 100 %

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 06/03/2017 : 03:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
strip je preglomazan i jednostvano je prenespretan za držat.ovaj posuđeni primjerak iz knjižnice je na rubu raspada,obljepljen je sa svih strana i stranicu izuntra su prljave od tinte jer listovi
previše 'šeću'.do sad ga je podiglo oko 20ak ljudi i ne znam koliko ce dugo jos izdržat.

dakle početak je isti kao u 28 dana poslije,cudi me kako to nitko nije spomenuo.
liku auto ostane bez goriva i od svih mogućih auta na na cesti on ulazi u kuću tražit gorivo da presipa i na kraju uzima konja ?
preskače zgrade sa torbom na leđima koja je puna oružja i municije.preživljeli prave kamp na otvorenom i pale vatru preko noći jer ne postoje kuće/zgrade.od 20 ak ljudi preživjelih u taboru na rubu grada nailazi na naravno
njegovu ženu i dijete...i to sve u samo u prvih 50 str.dalje naravno nisam ni išao

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/03/2017 : 10:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ
strip je preglomazan i jednostvano je prenespretan za držat.

Hm....ok....
A kako je onda u slučaju ovoga koji je čak za cm širi, uz isti broj stranica?



Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 06/03/2017 : 12:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
ne znam,al ajd kužim za spaghetti jer je zaokružena cjelina pa da stane sve u jedan strip
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 06/03/2017 : 12:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by ŠAŠ
strip je preglomazan i jednostvano je prenespretan za držat.

Hm....ok....
A kako je onda u slučaju ovoga koji je čak za cm širi, uz isti broj stranica?






Najbolje ga izvadi iz vrecice i probaj citati pa ces sam vidjeti da li nespretan ili ne.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/03/2017 : 14:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A je li?
U vrećicu ide sve što je već pročitano.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 07/03/2017 : 01:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Onda si valjda I Sam zakljucio DA su I jedan I drugi neprakticni I nespretni za citanje, kao uostalom I svi stripovi sa milion stranica. Svakako jeftinije rjesenje, DA li je bolje, nemam pojma Ali meni nije. Bolje par vitkih nego jedna debela.
A svakako mislim DA je toj slici mjesto na topicu; sta Sam kupio ili moja kolekcija, ovdje je bez neke potrebe buduci DA se prica o Zivim Mrtvacima

Edited by - Otto Kraus on 07/03/2017 01:20:40
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 07/03/2017 : 08:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Onda si valjda I Sam zakljucio DA su I jedan I drugi neprakticni I nespretni za citanje, kao uostalom I svi stripovi sa milion stranica. Svakako jeftinije rjesenje, DA li je bolje, nemam pojma Ali meni nije. Bolje par vitkih nego jedna debela.
A svakako mislim DA je toj slici mjesto na topicu; sta Sam kupio ili moja kolekcija, ovdje je bez neke potrebe buduci DA se prica o Zivim Mrtvacima



Sve je to fino i jasno, isto kao i to da je strip malo nepraktičan za čitanje.
No onaj tko ga kupi (ili posudi) zna valjda da nije uzeo Ludensovo kiosk izdanje koje, zajedno sa dnevnim novima, može ponijeti na kupanje ili čitati prilikom vožnje krcato punim tramvajem.

Obi-Wan je jednom prilikom na nekom topicu dao savjet kako takva djela najbolje čitati:
sjedeći, jastučić u krilu a strip na njega.
Eto ja sam ga pročitao, naravno, sjedeći, čak bez jastuka i mogu reći - niti mi se učinio nepraktičan niti glomazan, niti prenespretan - jer sam znao šta me čeka.

Dakle, ako u suštini teme nije upitan isključivo dojam iz sadržaja (radnja) dotičnog stripa nego i njegov optički izgled ili praktičnost prilikom čitanja (a ŠAŠ je svoju "analizu" usmjerio i na tu temu), onda ni slika moga stripa nije zalutala na krivi topic, jer sam pomoću nje iznio svoje osobno iskustvo koje se s njegovim ne podudara.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/03/2017 : 09:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Otto Kraus

Onda si valjda I Sam zakljucio DA su I jedan I drugi neprakticni I nespretni za citanje, kao uostalom I svi stripovi sa milion stranica. Svakako jeftinije rjesenje, DA li je bolje, nemam pojma Ali meni nije. Bolje par vitkih nego jedna debela.
A svakako mislim DA je toj slici mjesto na topicu; sta Sam kupio ili moja kolekcija, ovdje je bez neke potrebe buduci DA se prica o Zivim Mrtvacima



Sve je to fino i jasno, isto kao i to da je strip malo nepraktičan za čitanje.
No onaj tko ga kupi (ili posudi) zna valjda da nije uzeo Ludensovo kiosk izdanje koje, zajedno sa dnevnim novima, može ponijeti na kupanje ili čitati prilikom vožnje krcato punim tramvajem.

Obi-Wan je jednom prilikom na nekom topicu dao savjet kako takva djela najbolje čitati:
sjedeći, jastučić u krilu a strip na njega.
Eto ja sam ga pročitao, naravno, sjedeći, čak bez jastuka i mogu reći - niti mi se učinio nepraktičan niti glomazan, niti prenespretan - jer sam znao šta me čeka.

Dakle, ako u suštini teme nije upitan isključivo dojam iz sadržaja (radnja) dotičnog stripa nego i njegov optički izgled ili praktičnost prilikom čitanja (a ŠAŠ je svoju "analizu" usmjerio i na tu temu), onda ni slika moga stripa nije zalutala na krivi topic, jer sam pomoću nje iznio svoje osobno iskustvo koje se s njegovim ne podudara.



Testirao Obi-wanov sistem i zadovoljan sam 100%

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 07/03/2017 : 10:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Eto vidiš, i Bokiju leglo. ;)

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/03/2017 : 11:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
sjedeći se previše pogrbim
najbolje mi je čitati ležeči na leđima, a strip stavim na prsa
ako je strip manjeg formata, kao što je WD, stavim i jastučić ispod

naravno, to je kad čitam sam strip
inače mi jedna konkubina pridržava strip, a druga okreće stranice
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 07/03/2017 : 12:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Šta, a treće nemaš za super-zadatke? :D

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2017 : 12:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

najradije citam u shirshasani



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 08/03/2017 : 04:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Da,zaboravio sam da ima i ljubitelja debeljuca
Savjete drugih kako citati stripove u sjedecem polozaju,odbacujem s nevjericom i sokiranim licem u samom startu.
Citam iskljucivo i jedino u lezecem stavu,sve cetiri u zraku s normalnim stripovima i potrbuske ove velike.
Ali ove mrcine su nezgodne cak i u lezecem polozaju s jastucima(meni),sve nesta krcka i kao da od svih njih jedino darkvudovog Konana stvarno i procitam u tim knjizurinama.
Ove ostale sam kupio,prelistao i slozio na policu gdje i pripadaju.Ionako su reprinti (alvar i spaghetti), koje vec imam u drugim izdanjima(zivi mrtvaci),a i citao sam ih ranije.
Strah me i pomisliti kako izgledaju primjerci iz knjiznice nakon par citanja
Kupujem jos ovaj cetvrti (nadam da ce biti zadnji) WD od Fibre kad izadje za dvije godine i to je zadnje od debelih(500+ stranica) sto se mene tice.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/03/2017 : 07:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa eno moj se raspao nakon samo 2 citanja, ajd zaljepio sam ga, ali sam zbog tog razloga odustao od kupovine alvara i spageta.
IMHO neki max je 500injak stranica i to funkcionira OK, sve poslje toga je patnja i strip postaje pogodan za raspadanje.
Imam npr 2 planetes omnibus od po 520 stranica sa mekim koricama i dosta malom formatu (15x21cm) i taj se mozda mrvu teze lista, ali kolko mi se cini nema sanse da se raspadne, ove nase debeljuce ubija prevelika tezina od cca 3kg po knjizi.
Sto se poze tice, probao sam sve i najprakticnije je sjedeci za stolom ili ova shema sa jastukom u krilu, ali opcenito je bas nezgodno za citanje.
Nezgodan je npr i titanov flash gordon zbog ''cudnog'' formata, ali je barem lagan.



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

The_PI
Starting Member



66 Posts

Member since 18/12/2015

Posted - 08/03/2017 : 13:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send The_PI a Private Message  Reply with Quote
Muz si ovo kupio za laptop a super je i za ovako knjige. Lijepo se legnes i namjestis kako ti pase.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/03/2017 : 13:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/38/64/c9/3864c9b4c2ca31224fd212f821fde42b.jpg

postoji ta pizdarija za čitat knjige al nisam siguran da li bi wd uopce stao unutra.još te pregrade koje svaki put mičeš kad okrećeš stranice...ma bzvz.ugl previše komplikacija za čitanje jednog stripa.
probao sam naravno s jastukom i nije funkcioniralo jer se strip moralo stalno balansirat da ne pada s jedne na drugu stranu i hrbat se cijeli posavijao.na kraju sam ga držao u ruci ,
pa me pocela ruka bolit nakon cca 15min od težine al eto odustao jer je sadržajno užas.

ugl dobra lekcija za buduće planirane kupovine stripova s tom količinom stranica.alvar ipak ima manji broj strana ali je premal, odnosno slova su presitna pa se moram naprezat.
i ne znam zašto ti svi reprinti tj i pola orke i kolorke specijal,amerikanci,taniguchi ovaj onaj moram bit iste veličine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 14/03/2017 : 18:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Evo, sad i ja sad mogu ostaviti ponovni komentar (konačno i definitvno opravdan ) u pogledu na praktičnost prilikom čitanja.

Odmah poslije "diskusije" tamo gore sam ih naručio a danas dobio, tj. dobio poziv pa otišao u dućan podići ih:




Nakon ovakvih izdanja (izdavač Cross Cult) mogu kupcima Fibrinih samo jedno poručiti:
Nemojte kukati niti žaliti se, jer niste svjesni šta držite u rukama dok ih čitate.
Ovo su njemačka SC izdanja (HC ne postoji! ) pa si mogu samo zamisliti kako će im hrbat izgledati ako ih posudim nekome, dakle, nakon nekog drugog ili trećeg čitanja.

A tu je, naravno, i relativno značajna razlika po pitanju cijene:
Fibrina izdanja: 250,- hrk iliti cca € 33,60 po omnibusu, a još HC - sva tri skupa: 100,80 €.
Cross Cult, iliti ovi "shit-ovi": € 50,- po "kompendium-u" (omnibusu) / sva 3 skupa,
dakle, okruglih €150,- !!!

Btw. Pokazao sam danas vlasniku moga Comic Shop-a Markova izdanja na stranici Fibre. Pregledao je i mnoge druge stvari, a s velikim interesom izdanja koja su i u Njemačkoj objavljana.
Njegova reakcija (kratka i jasna) u obliku smajlija:

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 14/03/2017 : 22:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Kako izgleda,ti ces na kraju kupiti sve debele stripove osim Fibrinog izdanja WD da bi dokazao nesto
A stvar je prilicno jednostavna,svi debeli stripovi su PUNO povoljniji od pojedninacnih albuma,ali su definitivno ne-prakticni tj.bio on HC ili SC,ako ima 1000 stranica,nece ga poslije par citanja u "petica" stanju ostaviti ni najnjeznije ruke svijeta.
I to je to.
Ajd kad zavrsis sa citanjem,stavi sliku ovih svojih Nijemaca da vidimo kako ce to izgledati poslije,ako nije problem.
Sad,tko sta voli i hoce imati u kolekciji,to je vec osobno.
Nije mi jasno,kad vec toliko hvalis ove debeljuce,zasto si kupio njemacko izdanje WD ,koje je skuplje,a ne Fibrino,jeftinije i puno kvalitetnije?
Sto se tice usporedbe cijena,tu tek nije moguce usporedjivati cijene u ostatku EU sa nasim prostorima.
Stripovi kod nas su ohoho jeftiniji (usudio bih se reci,neki su i kvalitetniji,) nego ista ili slicna izdanja negdje vani.
Samo sto ni zivotni standard nije niti priblizno isti,a to je puno veci problem nego sama cijena stripa.
S tim da su u Njemackoj stripovi jos i jeftini u odnosu na neke druge zemlje.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 14/03/2017 : 23:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Nije mi jasno,kad vec toliko hvalis ove debeljuce,zasto si kupio njemacko izdanje WD ,koje je skuplje,a ne Fibrino,jeftinije i puno kvalitetnije?

E to ti mogu odgovoriti, jer je odluka po tom pitanju bila presudna, bez obzira što izdanja nisu kvalitete à la Fibra:
Isključivo zbog jezika. A pošto se ta tri "stripa" ne prelete tek onako površno, nego ih ima ohohooo za čitati, to mi je pri odluci bio najbitniji kriterij. Sasvim jednostavno. ;)

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 14/03/2017 23:30:39
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 15/03/2017 : 00:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Aha, nisam znao da ti je njemacki prvi jezik.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 15/03/2017 : 00:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A jbg., jeste, iako (nekada davno) gotovo nisam imao izbora.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/03/2017 : 08:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisam znao da vam je tamo u Cilu njemacki prvi jezik.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000