forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ISTO vs isto
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/11/2014 : 23:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...isti stripovi u izdanjima različitih izdavača...
-iznesite prednosti i nedostatke koji će neodlučnima pomoći izabrati koje izdanje kupiti i sakupljati.
Znam da su mi već neki prebacivali da sam picajzla kada primječujem loš prijevod ili neku drugu "sitnicu" na stripu,ali budite i vi picajzle, pa spomenite svaki "propust" koji ste primjetili u ili na određenom stripu!

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/11/2014 : 23:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Za početak...Walking Dead
DARKWOOD vs FIBRA

OKRUŽEN MRTVIMA vs ŽIVI MRTVACI

Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/11/2014 : 23:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Prva je najbolja verzija - Lavirint, u svescicama.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/11/2014 : 23:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Imam oba izdanja, ali mi to i dalje ne pomaže da odlučim sa skupljanjem kojeg izdanja da nastavim?

PREDNOSTI

Okružen mrtvima:
-ljepo leži u ruci kod čitanja
-"simpatične slagalice" (hrbati čine slagalicu,naslovnice također)
-ostaju "glanc" i nakon višekratnog čitanja


Živi mrtvaci:
-niska cijena za mnogo toga na jednom mjestu
-za recimo dvije godine sa još dvije ovakve knjižurine stižu orginalno američko izdanje


NEDOSTACI

Okružen mrtvima:
-spor tempo izlaženja
-kada sve zbrojimo,relatvno skuplji

Živi mrtvaci:
-težak i nezgodan za čitanje
-osjetljive korice,te tragovi od čitanja vidljivi već nakon par otvaranja knjige
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/11/2014 : 23:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Odlična su oba izdanja.
Trejdovi su bolji jer je lakše rukovati manjom težinom.
Fibrino izdanje je u konačnici znatno jeftinije.

Ne sviđa mi se trenutni trend dupliranja izdanja. Znam da su to sada dvije države, ali strip publika je ipak jedna. I onda duplo Inkal, The walking dead, Swamp thing, Thorgal. A koliko samo stripova nikada nije izdano. Nemojte duplirati. Dajte ono što drugi nisu izdali. Izdavači ovako imaju polovičnu šansu za uspjeh.
Ako ne znate što biste izdavali, slobodno mi se javite pa pošaljem popis.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/11/2014 : 00:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote


Brine me ovakva scena gdje se fibrina knjiga na oko gotovo raspada kod otvaranja, a darkwoodova izgleda ko' "junferica" (iako sam je dva puta posudio, što bi značilo da je bila pročitana tri puta)

Fibrinu sam za sada pročitao samo prvih 200-tinjak strana,a tragovi na koricama su već vidljivi:



Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2014 : 00:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni se Fibrina verzija dopada jer je u komadu; ovi manji trejdovi su dosta kratki. Na prvi pogled mi čak i darkwoodova opcija izgleda skuplja! Prilično veliku stavku mi igra i hrvatski prijevod, nekako mi draže (kao što je vjerojatno i u obrnutom slučaju). Mada imam i prvih nekoliko srpskih trejdova za koje ne bih uopće mogao navesti nedostatak!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/11/2014 : 00:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Odlična su oba izdanja.
Trejdovi su bolji jer je lakše rukovati manjom težinom.
Fibrino izdanje je u konačnici znatno jeftinije.

Ne sviđa mi se trenutni trend dupliranja izdanja. Znam da su to sada dvije države, ali strip publika je ipak jedna. I onda duplo Inkal, The walking dead, Swamp thing, Thorgal. A koliko samo stripova nikada nije izdano. Nemojte duplirati. Dajte ono što drugi nisu izdali. Izdavači ovako imaju polovičnu šansu za uspjeh.
Ako ne znate što biste izdavali, slobodno mi se javite pa pošaljem popis.




Potpuno si u pravu i slažem se s tobom, mada dupliranja i nisu loša kada se radi ovako velikim hitovima jer ipak, tada postaju dostupna i onima koje skupljanje stripova ne zanima,već samo čitanje (koliko znam, fibrina izdanja su namjenjena i HR knjižnicama)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 00:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Fibra+ cijena,hr jezik,brzina izlaženja(pod uslovom da ostane kako je najavljeno).
Darkwood+meke korice,papir,lakše čitanje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/11/2014 : 00:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni se Fibrina verzija dopada jer je u komadu; ovi manji trejdovi su dosta kratki. Na prvi pogled mi čak i darkwoodova opcija izgleda skuplja! Prilično veliku stavku mi igra i hrvatski prijevod, nekako mi draže (kao što je vjerojatno i u obrnutom slučaju). Mada imam i prvih nekoliko srpskih trejdova za koje ne bih uopće mogao navesti nedostatak!


Također, i meni je draže pročitati strip na hrvatskom jeziku, mada nije presudno jer i darkwoodov prevod je odličan...a kada smo kod prijevoda, evo picajzla poput mene je našla jednu vinjetu u kojoj su zajebala oba izdavača:

U vinjeti u kojoj odvlače zombija naslonjenog na drvo od istog, darkwod je zajebao jer je napisao da ga dovlače umjesto odvlače, a fibra je zajebala zato jer je napisala da ga odvlače od "drva" umjesto od drveta!
"Drva" je riječ koja se upotrebljava za građu ili ogrijev dok je u ovom slučaju "drveta" ispravna riječ koja se upotrebljava za stablo...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 00:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Oki Care
Neka to bude nova tema:Greške kod oba izdavača

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 18/11/2014 : 01:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Darkwoodovog izdanja "Okruženi mrtvima", imam prvih 5 trejdova (koje sam kupio u komadu) i dalje definitivno neću kupovati. Zašto? Evo kako izgledaju na polici pa procijenite sami:





Svaki trejd je drukčije veličine, visine, što li već! Traljavo napravljeno u pm!

P.S. Da, polica je u redu.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2014 : 09:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Okruzen mrtvima ili Zivi mrtvaci... sve moj do mojega
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2014 : 11:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
imam i ja oba izdanja
nastavit ću sa Fibrom
zašto? već navedeno: brzina izlaženja, cijena, kvaliteta, pa i prijevod...
ali fora mi izgleda taj hrbat kod DW-a
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/11/2014 : 11:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Oba izdanja su mi došla prekasno, pa nastavljam s The Walking dead TPB #22 :)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 18/11/2014 : 15:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ja san svoje mrtvace iz Mračnog gaja poklonija bratiću i kupia Fibrine.
Razlog je cijena, a onda i tempo izlaženja (ja volin kad je sporo, jedna ovakva mrcina je dosta i u 2 ljeta da se mene pita).
A sad kad vidin Hajine slike ozgora... Izgleda da se nisan ni zajeba što san škarta srbadiju

Trljam ruke.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/11/2014 : 15:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dobio na poklon prvi broj okruzen mrtvima od darkvuda....nije to za mene...nit me odusevio prosjecan crtez niti tematika...
Ne kazem da je lose ko to voli ali meni je recimo bolji od tih mrtvaca i najnaivniji mali rendzer...bez uvrede.
To je sigurno jedan od precjenjenih stripova ma bio 100 puta nagradivan ili nesto slicno hvaljen.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/11/2014 : 15:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ja san svoje mrtvace iz Mračnog gaja poklonija bratiću i kupia Fibrine.
Razlog je cijena, a onda i tempo izlaženja (ja volin kad je sporo, jedna ovakva mrcina je dosta i u 2 ljeta da se mene pita).
A sad kad vidin Hajine slike ozgora... Izgleda da se nisan ni zajeba što san škarta srbadiju


Meni ne izgledaju tako. :)
Zar nije DW sporiji?
Ja sam počeo s DW izdanjima i tako nastavljam. Osobno mi je DW izdanje lijepše iako bi da nemam ništa vjerojatno krenuo s Fibrom radi cijene.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 18/11/2014 : 16:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Meni ne izgledaju tako. :)

Dobro, ti navijaš za RNK pa te malo ko shvaća ozbiljno

quote:
Originally posted by tinton

Zar nije DW sporiji?

Je, kad gledaš da je ovdi odjednom izašlo 8 (meščini, nisan sigur) trejdova. Ali ja to promatram kao 1 strip. Zato mi paše da jedan izađe jednom godišnje.
Perspektiva je zajebana stvar

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam počeo s DW izdanjima i tako nastavljam.

Semper fi. Bravo za tebe

quote:
Originally posted by tinton

Osobno mi je DW izdanje lijepše...

*Ljepše. Mispronaunsed
Vježbaj izgovarat ikavski pa ćeš na dugom/kratkom "i" ubrat kad ide koje

Trljam ruke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/11/2014 : 16:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by tinton

Meni ne izgledaju tako. :)

Dobro, ti navijaš za RNK pa te malo ko shvaća ozbiljno

Mislio sam na to da mi ne izgleda na polici ko Hajini.

quote:
Originally posted by tinton

Zar nije DW sporiji?

Je, kad gledaš da je ovdi odjednom izašlo 8 (meščini, nisan sigur) trejdova. Ali ja to promatram kao 1 strip. Zato mi paše da jedan izađe jednom godišnje.
Perspektiva je zajebana stvar

Ah.

quote:
Originally posted by tinton

Ja sam počeo s DW izdanjima i tako nastavljam.

Semper fi. Bravo za tebe

quote:
Originally posted by tinton

Osobno mi je DW izdanje lijepše...

*Ljepše. Mispronaunsed
Vježbaj izgovarat ikavski pa ćeš na dugom/kratkom "i" ubrat kad ide koje

To mi je najveći (možda čak i jedini) problem s našom gramatikom.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2014 : 17:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kako to da na Okijevoj slici TWD DW izgledaju kao da su iste visine, dok to kod Haje nije slucaj?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/11/2014 : 17:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kako to da na Okijevoj slici TWD DW izgledaju kao da su iste visine, dok to kod Haje nije slucaj?


Moji su HC, a ovi Hajini su SC...bez obzira na to, nije mi jasno kako je Darkwood uspio toliko zeznut to izdanje mekih korica, pošto već imaju iskustva s tim "slagalicama" na hrbatu (mada je drugačijeg formata, Gea im je ispala savršeno).
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/11/2014 : 17:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...sjetio sam se da Okružen mrtvima ima još nešto zbog čega je u prednosti...prekrasne orginalne naslovnice na kraju svake knjige.
Da ih je fibra stavila u svoj omnibus, onda bi to vjerovatno znatno povečalo cijenu izdanja:(
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/11/2014 : 17:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Darkwood ima strasne oscilacije kod uveza tvrdih izdanja. Okruzen mrtvima, te pogotovo karusel i perle su katastrofa. S druge strane Swamp Thing i Conan su odlicni.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/11/2014 : 18:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja od Darkwooda imam Konana i Tarzana i kod tih izdanja je sve u redu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/11/2014 : 09:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jucer me na strip bazaru dosta kupaca pitalo (prodavao sam ovih prvih 5 DW SC) ima li to i na slovenskom, skoro svi citali skenove ... eto prilike za nekog novog (starog) slovenskog izdavaca. :D

A svima pojasnio da imaju trenutno pored engleske jos srpske i hrvatske verzije.


Ja sam isto presao na Fibru, zbog cijene, sabranosti/napuhanosti i brzine pokrivanja, ali je DW s druge strane u prednosti zbog prevoda, dvoje "slagalica" (hrbat i naslovnice), origi naslovnica na kraju i manje/lakse izdanje, samo je puno skuplje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000