forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ISTO vs isto
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2014 : 16:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Puna cijena Thorgal 220 Kn, Torgal neće bit priko 110-120(Naravno ne u hr striparnicama u kojima samo naivci kupuju srpska izdanja)


A zašto onda računaš punu cijenu Thorgala od 220 kn kad će ionako samo naivci kako kažeš kupiti ga poslije dva mjeseca kad završi promotivna cijena?
Za LL Thorgala ja računam cijenu od 180 kn kad se većina primjeraka i proda a za DW Torgala cijenu u hr striparnicama za koju još neznamo kolika će biti.
NA aukcijama se može naći jeftinije kako DW izdanja tako se i LL izdanje može naći jeftinije pa i još npr."oštećena" .

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 19/11/2014 : 16:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Na stranu subjektivne stvari oko kojih se nema smisla sporiti, kao netko tko se već deset godina bavi tiskom i tko je radio s brojnim tiskarama (i s nijednom nije do kraja zadovoljan), po raznim izdanjima srpskih izdavača koje sam imao prilike vidjeti mogu zaključiti da jedino Rotografika iz Subotice ima tehnologiju i strojeve na odgovarajućem nivou, pogotovo kad su kolori u pitanju.



Publikum i Politika su u najmanju ruku na istom nivou.
Petobojke ima još dosta štampara, ali mnogi neće da se bakću sa malim stripovskim tiražima (a za njih je i 2000 primeraka mali tiraž) i zahtevnim stripskim urednicima koji kod štampara već izlaze na glas i postaju noćna mora.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/11/2014 : 16:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Puna cijena Thorgal 220 Kn, Torgal neće bit priko 110-120(Naravno ne u hr striparnicama u kojima samo naivci kupuju srpska izdanja)


A zašto onda računaš punu cijenu Thorgala od 220 kn kad će ionako samo naivci kako kažeš kupiti ga poslije dva mjeseca kad završi promotivna cijena?
Za LL Thorgala ja računam cijenu od 180 kn kad se većina primjeraka i proda a za DW Torgala cijenu u hr striparnicama za koju još neznamo kolika će bitivKn.
NA aukcijama se može naći jeftinije kako DW izdanja tako se i LL izdanje može naći jeftinije pa i još npr."oštećena" .



Ne da mi se uvlačit u ovu raspravu
Šta se cijene tiče, ja nigdi nisan napisa niti mislin da je Thorgal preskup. Isto ka šta ni Jeremiah integral nije skup, samo je srpski bagatela.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2014 : 16:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Markos

Na stranu subjektivne stvari oko kojih se nema smisla sporiti, kao netko tko se već deset godina bavi tiskom i tko je radio s brojnim tiskarama (i s nijednom nije do kraja zadovoljan), po raznim izdanjima srpskih izdavača koje sam imao prilike vidjeti mogu zaključiti da jedino Rotografika iz Subotice ima tehnologiju i strojeve na odgovarajućem nivou, pogotovo kad su kolori u pitanju.



Publikum i Politika su u najmanju ruku na istom nivou.
Petobojke ima još dosta štampara, ali mnogi neće da se bakću sa malim stripovskim tiražima (a za njih je i 2000 primeraka mali tiraž) i zahtevnim stripskim urednicima koji kod štampara već izlaze na glas i postaju noćna mora.


Ne znam, nisam vidio. Tko je radio u tim tiskarama i koja izdanja?

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2014 : 16:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Šta se cijene tiče, ja nigdi nisan napisa niti mislin da je Thorgal preskup. Isto ka šta ni Jeremiah integral nije skup, samo je srpski bagatela.


Nisam ni reka da si ti to reka
Samo za usporedbu cijene se moraju uzeti iz stripearnica.
Tko zna i tko je snalažljiv uvijek će pronaći jeftinije

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 19/11/2014 20:18:54
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 19/11/2014 : 17:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Npr. na ovoj slici se vidi ogromna razlika u bojama. Pretpostavljam da i jedni i drugi imaju iste fajlove, znači jedna tiskara je loše obavila posao.
Napisao sam da se boje razlikuju unutra istog izdanja, kao da su radile dve različite mašine iste Torgal stripove. Nianse se razlikuju. Nisam to video več godinama (ok, video sam neke prošlih godina medju 'oštečenima')

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 19/11/2014 17:16:50
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 19/11/2014 : 17:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Markos

Na stranu subjektivne stvari oko kojih se nema smisla sporiti, kao netko tko se već deset godina bavi tiskom i tko je radio s brojnim tiskarama (i s nijednom nije do kraja zadovoljan), po raznim izdanjima srpskih izdavača koje sam imao prilike vidjeti mogu zaključiti da jedino Rotografika iz Subotice ima tehnologiju i strojeve na odgovarajućem nivou, pogotovo kad su kolori u pitanju.



Publikum i Politika su u najmanju ruku na istom nivou.
Petobojke ima još dosta štampara, ali mnogi neće da se bakću sa malim stripovskim tiražima (a za njih je i 2000 primeraka mali tiraž) i zahtevnim stripskim urednicima koji kod štampara već izlaze na glas i postaju noćna mora.


Ne znam, nisam vidio. Tko je radio u tim tiskarama i koja izdanja?



Publikum je nedavno radio Filimona i Dekarinu Valkiru.
Politika je meni radila Habibija, Svet duhova...

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/11/2014 : 17:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Šta se cijene tiče, ja nigdi nisan napisa niti mislin da je Thorgal preskup. Isto ka šta ni Jeremiah integral nije skup, samo je srpski bagatela.


Nisam ni reka da si ti to reka
Samo za usporedbu cijene se moraju uzeti cijene iz stripearnica.
Tko zna i tko je snalažljiv uvijek će pronaći jeftinije




Pa u Srbiji onda Torgal košta 1490 dinara (puna cijena), a Thorgal će minimalno 3150 dinara (toliko košta Škorpion integral 3).

Više nego duplo jeftinije.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/11/2014 : 17:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Između vrlo dobrog Dw i vrlo dobrog LL izdanja nemam nedoumice. Uzimam Darkwood jer je svakako jeftiniji. A ionako mi je DW draži izdavač. Za jezik mi je tako svejedno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2014 : 18:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Odlucio se za Libellusa. Procitao deset albuma. Prijevod odlican. Prijevod Belog Puta mi je takodjer bio odlican pa je pretpostavljam i Darkvudov na istoj razini.


Sećaš li se našeg letošnjeg razgovora glede Cvitaševog prevoda?
Pitao si me zašto sam siguran da će prevod biti odličan - a ja sam rekao da prosto osećam da će to Dok sjajno odraditi.
I izgleda da nisam pogrešio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2014 : 18:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
1.Okružen mrtvima VS Živi mrtvaci.
Nisam imao u rukama Fibrin strip,ali na osnovu fotki i komentara ne sumnjam da su oba izdanja odlična (za DW već znam da jeste,posebno tvrdo,ali i meko koje ja posedujem je krajnje korektno;moji su svi skoro u milimetar isto visoki,za razliku od Hajovih).
Super je pratiti ovo na dvomesečnom nivou a super je i čitati odjednom osam trejdova.
Sjajna je Fibrina cena,a i Darkvud je napravio sjajan posao sa izborom meko/tvrdo;a i cena je korektna.
Šta god izabrali, nećete pogrešiti.

2.Torgal VS Thorgal.
Jedina stvar koja me je brinula kod srpskog izdanja je ritam izlaženja - Torgal mi je jedan od stripova kod kojeg mi je jako bitno da često izlazi.Na Sajmu smo razgovarali i sa gazdom Čarobne knjige i sa vlasnikom Darkvuda, i ljudi su nam rekli da imaju čvrst plan da Torgala izdaju ludačkim tempom,čim se neke kockice budu složile (a to bi trebalo biti u dogledno vreme).Čak se spominje i mogući dvomesečni ritam.Neka bude i četvoromesečni, puna kapa.

Glede cena,matematika je prosta.Niko se ne može trkati sa "ludačkim" cenama Čarobne knjige i Darkvuda.U Srbiji je razlika od 2.25 (za promotivnu cenu) do 2.35 (za punu cenu).U Hrvatskoj će razlika verovatno biti dupla,kao i u BiH.

Što se tiče dizajna,uveza,boja,prevoda,...čini mi se da je Libelus u blagoj prednosti u svim segmentima (pa i u prevodu,na osnovu ovoga što možemo videti).


Želim svim izdavačima što bolju prodaju,i da se rasprodaju i Živi mrtvaci i Okruženi mrtvima i Torgali i Thorgali.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/11/2014 18:52:46
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/11/2014 : 19:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Markos

Na stranu subjektivne stvari oko kojih se nema smisla sporiti, kao netko tko se već deset godina bavi tiskom i tko je radio s brojnim tiskarama (i s nijednom nije do kraja zadovoljan), po raznim izdanjima srpskih izdavača koje sam imao prilike vidjeti mogu zaključiti da jedino Rotografika iz Subotice ima tehnologiju i strojeve na odgovarajućem nivou, pogotovo kad su kolori u pitanju.



Publikum i Politika su u najmanju ruku na istom nivou.
Petobojke ima još dosta štampara, ali mnogi neće da se bakću sa malim stripovskim tiražima (a za njih je i 2000 primeraka mali tiraž) i zahtevnim stripskim urednicima koji kod štampara već izlaze na glas i postaju noćna mora.


Ne znam, nisam vidio. Tko je radio u tim tiskarama i koja izdanja?



Publikum je nedavno radio Filimona i Dekarinu Valkiru.
Politika je meni radila Habibija, Svet duhova...


Valkiru sam vidio, ali to je c/b. Habibi nisam, svet duhova jesam, ali i to je bikromija, pa se opet ne moze puno reci. Tu su mi zapele za oko neobicno nesimetricne margine, ali to je vec stvar pripreme.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2014 : 19:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Puna cijena Thorgal 220 Kn, Torgal neće bit priko 110-120(Naravno ne u hr striparnicama u kojima samo naivci kupuju srpska izdanja)


A zašto onda računaš punu cijenu Thorgala od 220 kn kad će ionako samo naivci kako kažeš kupiti ga poslije dva mjeseca kad završi promotivna cijena?
Za LL Thorgala ja računam cijenu od 180 kn kad se većina primjeraka i proda a za DW Torgala cijenu u hr striparnicama za koju još neznamo kolika će biti.
NA aukcijama se može naći jeftinije kako DW izdanja tako se i LL izdanje može naći jeftinije pa i još npr."oštećena" .





Na Interliberu je stanje bilo ovakvo: LL Thorgal puna cijena 225 kn, s dvomjesečnim popustom 180 kn, a DW Torgal sa sajamskim popustom 90 kn, dakle točno upola jeftinije. Najlogičniji zaključak, kako i NESVRSTANI kaže, je da će i DW puna cijena biti upola jeftinija od LL pune cijene, pretpostavljam 110 - 115 kn.

Elem, na ove 4 knjige odabirom DW umjesto LL izdanja uštedi se točno 360 kn, za koje ću kupiti i slijedeće 4 DW knjige, pa na 8 integrala sve skupa uštedjeti 720 kn. Meni itekako bitno i dovoljno za donošenje odluke, makar ljubičasta boja kod DW-a bila malo bljeđa a na okovima se hrđa slabije vidjela.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/11/2014 : 19:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Torgal je takav serijal da ga hocu i zelim objavljenog na najbolji nacin,koliko vidim Libellusov je bolji a i Dokov prevod je meni presudan...kod libellusa tempo nije upitan, a super da imamo izbor i torgal dosegne sve koji ga zele.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 19/11/2014 : 19:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Valkiru sam vidio, ali to je c/b. Habibi nisam, svet duhova jesam, ali i to je bikromija, pa se opet ne moze puno reci. Tu su mi zapele za oko neobicno nesimetricne margine, ali to je vec stvar pripreme.



Politika je radila samo doradu, tj. korice i koričenje kod Habibija i SD. To je top notch.
Publikum - Valkira jeste c/b, ali može se videti kvalitet štamparije. Filimon je možda bolji primer.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/11/2014 : 20:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U Babilonu je Darkwoodov Torgal 129 kn a toliko će vjerojatno biti i kada stigne u zagrebačke striparnice tako da ipak nije dupla razlika u cijeni.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 19/11/2014 20:15:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2014 : 20:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Markos
Valkiru sam vidio, ali to je c/b. Habibi nisam, svet duhova jesam, ali i to je bikromija, pa se opet ne moze puno reci. Tu su mi zapele za oko neobicno nesimetricne margine, ali to je vec stvar pripreme.



Politika je radila samo doradu, tj. korice i koričenje kod Habibija i SD. To je top notch.
Publikum - Valkira jeste c/b, ali može se videti kvalitet štamparije. Filimon je možda bolji primer.


Glede Publikuma - direktor ove štamparije je Petar Mladenović, čovek koji je došao na taj položaj sa mesta tehničkog direktora Službenog glasnika, a sa kojeg je smenjen po političkoj liniji (gle čuda),ali na koje nije došao na isti način (mislim na poziciju u Glasniku),već isključivo na osnovu svojih fenomenalnih sposobnosti u ovoj branši.

Tako da me ne čude perfektna izdanja i Filimona i Valkire.
Mada je Dekara spomenuo da je zadovoljan sa izdanjem negde oko "85%" - što je poznajući Dekaru,velika pohvala za kvalitet izdanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/11/2014 : 20:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

U Babilonu je Darkwoodov Torgal 129 kn a toliko će vjerojatno biti i kada stigne u zagrebačke striparnice tako da ipak nije dupla razlika u cijeni.



Nije duplo, ali nije ni daleko. Za cijenu 20 Libellusovih, možeš kupiti skoro 35 Darkwoodovih.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 19/11/2014 : 20:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Ne mora da znaci da ce ljudi po defaultu pre dati novac za jeftinije izdanje. U Srbiji sam od gomile stripofila cuo da cekaju HC izdanje Year One koje ce Fibra objaviti i zato je jako malo njih uzelo SC domace. Jednostavno im razlika u ceni (ako je bude, naravno) nije bitna, zele HC... a zna se kakva je finansijska situacija ovde. Samim tim, neko ce uzeti srpskog Torgala zbog novih naslovnih, neko ce uzeti hrvatskog zbog originalnih itd i nece uvek novac biti presudan.

Edited by - Colt on 19/11/2014 20:27:12
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2014 : 20:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Opet neki mišaju kruške i jabuke
To koliko će koštati ili košta Darkwoodov Torgal u Srbiji se ne može uspoređivati sa koštanjem Libellusovog Thorgala u Hrvatskoj.
Samo se može uspoređivati cijene u istoj državi.
A to je za Hrvatsku:
Libellus 180 kn prva dva mjeseca(kad se proda i većina).Poslije 220 kn.
Darkwood je 130 kn.
Razlika je 50 kn a poslije dva mjeseca 90 kn.
Znači nije duplo.
Kakva je usporedba u Srbiji ne znam i sa mojega stajališta nije mi ni bitno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 19/11/2014 : 20:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Elem, na ove 4 knjige odabirom DW umjesto LL izdanja uštedi se točno 360 kn, za koje ću kupiti i slijedeće 4 DW knjige, pa na 8 integrala sve skupa uštedjeti 720 kn. Meni itekako bitno i dovoljno za donošenje odluke, makar ljubičasta boja kod DW-a bila malo bljeđa a na okovima se hrđa slabije vidjela.




Računica ti je odlična ali samo pod uslovom da veruješ u brz ritam DW Torgala. Ja sam gotovo siguran da će brže izaći Thorgal 8 nego Torgal 2. Ova priča o brzom ritmu DW-ČK izdanja je teško ostvariva i zavisiće isključivo od prodaje, a prodaja će već u startu biti slabija za 400 komada konkurencije. Sad je pitanje dal na Balkanu ima 1900 (400+1500(pretpostavka)) kupaca T(h)orgala. Odgovor je nema.
Da ima, BP bi pre mnogo godina izdao keca i dvojku.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2014 : 20:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ali i ti pretpostavljaš da će se LL Thorgal prodati u cjelosti tiraža.I oni imaju snažnu konkurenciju u DW Torgalu.Kako već ovdje možeš vidjeti a i po mojoj procjeni više će ljudi iz HR kupiti DW nego ljudi iz SR LL izdanje.Vjerujem da će LL nastojati tempom izlaženja pridobiti kupce i da će dogodine završiti Thorgala i započeti spin offove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2014 : 20:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Opet neki mišaju kruške i jabuke
To koliko će koštati ili košta Darkwoodov Torgal u Srbiji se ne može uspoređivati sa koštanjem Libellusovog Thorgala u Hrvatskoj.
Samo se može uspoređivati cijene u istoj državi.
A to je za Hrvatsku:
Libellus 180 kn prva dva mjeseca(kad se proda i većina).Poslije 220 kn.
Darkwood je 130 kn.

Razlika je 50 kn a poslije dva mjeseca 90 kn.
Znači nije duplo.
Kakva je usporedba u Srbiji ne znam i sa mojega stajališta nije mi ni bitno.




Lijepo selektiraš podatke pa ističeš da je LL prva dva mjeseca 180 kn, a ne navodiš da je DW u Hrvatskoj nabavljiv po 90 kn. Toliko sam ga platio a siguran sam da ću i ostale, makar opet na Interliberu ili kod Lastana, ili s dvomjesečnim popustom kako su išli Conani i Tarzani (od toga su polako odustali, ali nikad se ne zna).

Kako god okreneš, ušteda je 100-tinjak kn po integralu, DW će imati "humaniji" dvomjesečni ritam (dosad nisu iznevjerili ni u čemu, pa sam siguran da neće ni u ovome), i računica je jasna.

A to što je u jednom kadru košulja svjetlije ljubičasta a u drugom hrđa manje vidljiva, premalena je razlika za toliku razliku u cijeni.


Edit: ako su istinite glasine s Interlibera, DW bi upravo zbog LL konkurencije mogao ubrzati ritam izbacivanja integrala, pa negdje do veljače objaviti slijedeća tri. Živi bili pa vidjeli.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 19/11/2014 20:56:18
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2014 : 21:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Lijepo selektiraš podatke pa ističeš da je LL prva dva mjeseca 180 kn, a ne navodiš da je DW u Hrvatskoj nabavljiv po 90 kn. Toliko sam ga platio a siguran sam da ću i ostale, makar opet na Interliberu ili kod Lastana, ili s dvomjesečnim popustom kako su išli Conani i Tarzani (od toga su polako odustali, ali nikad se ne zna).


Ne biram ništa.A gdje je nabavljiv u HR po 90 kn?Na interliberu je bio u Lastana.A koliko ljudi je moglo nabaviti na interliberu tog Torgala?
Hoće li idući Torgal biti 90 kn?Hoće li lastan raditi bez provizije i iduću godinu?
Ja ga mogu nabaviti iz Beograda po 65 kn ali to ne znači ništa.
Cijena Torgala u HR je 130 kn koliko se prodaje u striparnicama.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2014 : 21:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

A to što je u jednom kadru košulja svjetlije ljubičasta a u drugom hrđa manje vidljiva, premalena je razlika za toliku razliku u cijeni.



netko je tu stavio dvije stranice i odmah je iskusno oko naslo gresku, odnosno manjak kvalitete
da je vise stranica, mozda bi gresaka bilo i vise
ali ostaje na svakom kupcu da sam izabere isplati li mu se manja kvaliteta za manje novaca
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000