forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mike Brown
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 28/11/2014 : 02:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood


čoviče ti si rasist na kvadrat.
u čemu je razlika ako mu crnac ,bilac ili azijat siluje čer?




ima razlike i to goleme

crnac kad siluje obično rasčereči žtrtvu batinom
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 28/11/2014 : 02:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

u 21. stolječu da neko brani pandura prilikom čiste egzekucije nenaoružanog lika,meni stvarno nije jasno.
u današnje vrime kad ga je moga zalit sprejen priko face(ako ga je več napa).
i onda neki psiho još izvuče inkviziciju i nekakve kolektivne krivnje.



meni je samo žao

što ovaj slučaj neće potaknuti crnce na opštu pobunu protiv vlasti

a o krvavom građanskom ratu između crnaca, latinosa i ostalih protiv bijelaca mogu zasad još samo sanjati
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 28/11/2014 : 02:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
šta je bilo sa ovim slučajem

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2014 : 10:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ako idete prebrzo i onda ne surađujete sa policijom, popit cete metak, bili vi zena ili djete





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2014 : 10:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/11/2014 : 10:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
policija je brutalna to stoji
opaki momci i žderači krofni
određen profil ljudi ide u krimose a određen u policiju
rekao bih da su im teretane iste prostorije :D tanka je linija
međutim baš moraš biti pravi peh da postupaš po pravilima i da te ucmekaju


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/11/2014 : 10:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by lwood


čoviče ti si rasist na kvadrat.
u čemu je razlika ako mu crnac ,bilac ili azijat siluje čer?




ima razlike i to goleme

crnac kad siluje obično rasčereči žtrtvu batinom



daj ne lupetaj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/11/2014 : 10:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by dsormaz1

Nije on liberal, naprotiv, samo je previše konzumirao conspiracy-theory literature, a ljudi pod utjecajem takve literature mrze Ameriku i uzdižu Rusiju (što se vidi u onom topicu "poraz osovine zla"), kao Amerika je nakakav pojam zla, a druge velike sile su nekakve dobričine.



u mom slučaju stavr je proste ideologije i rasizma

mi slaveni smo nadrasa među bijelcima




al stvarno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/11/2014 : 12:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


ako idete prebrzo i onda ne surađujete sa policijom, popit cete metak, bili vi zena ili djete


A šta njima koji kurac nije jasno? Jel ta žena retard pa ne razumije šta joj policajac kaže? Ili a) plati ili b) ajmo kod suca. Nema ispravnih dokumenata plus pobeg sa kraja istrage. Pa kad stanu drugi put neče da izlazi al mali sa druge strane izlazi uprkos tome kad mu se kaže da niko osim vozača ne sme da izlazi.

Mislim ko je ovde kreten?

A policajac zajebao situacijo kod ove več usrane žene kad je počeo da je vuče izvan kola.

Posle toga sve je otišlo van kontrole.

Jedino pametno bilo, da je ova mama dovela kola ispred policijske stanicve. Bravo za to mama, ali za sve ostalo pre toga par knapovskih šamarčina.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2014 : 13:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa bas to, poceo ju je silom izvlaciti iz kola, pa je sin skocio. Valjda su samo zato trebali svi popiti metak, a ako prezive 20 godina robije. A da su bjelci ...


Naravno da treba surađivati u policijskom postupku, ali isto tako policija cesto krsi zakone a nikome nista (upadaju bez naloga, a ljudi valjda ne znaju za svoja prava).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 28/11/2014 : 15:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Evo kako svaka policijska akcija onesposobljavanja naoružanog osumjničenog (hladnim ili vatrenim oružjem, svejedno) treba da bude sprovedena: http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/banjalucanin-zatecen-u-kradji-uperio-pistolj-u-policajca/141128069

Neka je PU BL nakitila to malo, neka je pištolj koji je uperen bio prazan npr., ostaje činjenica da je policajac junak ne zato što je spriječio osumnjičene da pobjegnu s mjesta zločina, nego zato što je to uradio bez korištenja vatrenog oružja i bez da ubije osumnjičene. Svaka budala može nakon nekoliko instrukcija naučiti pucati iz pištolja i ubiti, slučajno ili namjerno; policajci su tu da to spriječe a ne da budu te budale.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/11/2014 : 16:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa bas to, poceo ju je silom izvlaciti iz kola, pa je sin skocio. Valjda su samo zato trebali svi popiti metak, a ako prezive 20 godina robije. A da su bjelci ...

Naravno da treba surađivati u policijskom postupku, ali isto tako policija cesto krsi zakone a nikome nista (upadaju bez naloga, a ljudi valjda ne znaju za svoja prava).



A sve do onog pokušaja izvlačenja btq jel? Napravi pizdariju, ne sluša naredbu nijednu, neče da odluči ni jednu od dviju legalne opcije, pobegne sa mjesta "zločina" a neče ni napolje, da se postupak sprovede. Duh?

Da to uradiš kod nas popio bi batine odma.

U USA naravno vadi se pištolj, jer ga svako može imat.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/11/2014 : 20:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Biti policajac nije lako.
U USA pogotovo.
Izuceni su zakonu,propisima,procedurama,bihevioralnoj psihologiji,obuceni za odnose sa ljudima,obuceni za rukovanje vatrenim oruzjem kao i svugdje na svijetu.
Vjerujem da su njihovi posebno obuceni za ovakve situacije.
Sluzbeno lice mora stititi sebe kao sredstvo za odrzavanje reda i mira.
Zatim stiti ljude i javno i privatno vlasnistvo.
Odvise je ljudi pod utjecajem droga,alkohola u javnosti i prometu.
Kad ti sluzbeno lice da zamolbu ili prijedlog naravno da se mora to ispostovati.
Previse je i bahatih i bezobraznih ljudi i ja bih isto tako reagirao kad se osoba koja je zaustavljena ne bi povinovala (u skladu sa zakonom) zahtjevu i to par puta, na nacin kako je to ucinila vozacica SUV-a.
Nepotrebno bahacenje i davanje loseg primjera djeci.
Cuj stara to ti ne ide...
Previse je price o rasizmu to nazalost jos koriste oni koji nemaju drugih aduta i opravdavaju svoj los socijalni status.
Ranih 90-tih bio sam slusao "Public Enemy" "Ice-T"-a i bio na njihovim koncertima i cuo sam za tu pjesmu "Bodycounta" toliko kritizirani "Cop Killer" i sta bi na kraju taj isti Ice-T sad snima serije i glumi policajca a bio je najglasniji protiv sistema.
Lova.
Gansta Rap je napravio puno zla sa dolijevanjem ulja na vatru o lakim zaradama na prodaji droga i oruzja i normalno da se mladi koji ne idu u skolu vrbuju u "hood"-u da dilaju itd...

Najvise sam tih godina volio gledati film "New Jack City" sa Ice-T-om i ima scena gdje stari jedan uci djecu "Say NO to Drugs,say YES to Education!"

Prosle godine sam parkirao auto i iz suprotnom smjera u golfu dva euro-afrikanca,spusteni prozori,na ruci se klate zlatne lanci,auto vijuga i prijeti da me udari,ja potrubim i mahnem rukom kao "WTF?" a vozac kao rukom odmahuje mutnih ociju "easy ..easy.."
Nakon par tjedana u blizini skole gdje ponekad ovisno o slobodnim parking mjestima ostavim auto i gdje se skupljaju likovi svih vrsta,nadjem auto izgreban po bocnoj strani ... lokacija poznata navecer kao "poligon za cugu i dim",policija stalno obilazi zbog prijava susjeda...
Pogledajte serije i filmove "Officer, jeste me zaustavili zato sto sam black?"
Radio stanice emitiraju gangsta rap itd...Hispanska populacija ne drami previse oko rase..jednostavno kazu "No Habla?" kad im nije po volji sistem...al' pokupe lovu i bonove za hranu od drzave..

Ok zasto azijati nemaju problema?
Psy i "Gangnam style" nije potaknuo nasilje medju azijskom zajednicom.
Imaju zrno soli u glavi i znaju da je znanje i te kako iskoristivo...
A spika medju mladima i starijima postaje ono da recenica zavrsava sa "bitch"..i to kao za dobar dan..

Zakon se mora postovati...
Nisu ni scenaristi "Judge Dredd"-a tak' daleko od istine....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/11/2014 20:23:23
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 28/11/2014 : 23:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Wtf?
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 29/11/2014 : 02:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote



https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/11/2014 : 11:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-prosvjedi-u-fergusonu-uhiceno-15-osoba/787087.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/11/2014 : 13:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Ništa što je Wilson rekao na svjedočenju nema smisla: http://www.addictinginfo.org/2014/11/27/nancy-grace-absolutely-obliterates-darren-wilson-and-prosecutor-robert-mcculloch-on-cnn-video/

Nije imao modricu, samo crveni znak na licu.

Nije odvezao auto iako je "bio napadnut od strane Hulka Hogana".

Da je tužitelj htio da se pokrene postupak protiv Wilsona, pokrenuo bi ga. Nije uradio svoj posao i ubica Michaela Browna je na ulici.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/11/2014 : 14:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Prosle godine sam parkirao auto i iz suprotnom smjera u golfu dva euro-afrikanca,spusteni prozori,na ruci se klate zlatne lanci,auto vijuga i prijeti da me udari,ja potrubim i mahnem rukom kao "WTF?" a vozac kao rukom odmahuje mutnih ociju "easy ..easy.."


Toliko rasizma da bi cijeli post trebalo citirati ali da spomenemo samo one najočitije primjere.

Ne znam u kojem gradu živiš i ne zanima me ali jel' ti to hoćeš da kažeš da samo Crnci duvaju, voze kao divljaci i slušaju gangsta rap? Jesi ti normalan? Kakav Gangnam Style i Azijci i pozivanje na nasilje protiv sistema? Jel' ti znaš kolika je Azija, kolicna je Koreja u odnosu na jebenu Indiju da ne spominjemo Kinu? I ko šta sluša na tom kontinentu i njihovim dijasporama?

Činjenica da u normalnom, civiliziranom svijetu imamo manijake koji opravdavaju ubijanje bilo kojeg nenaoružanog muškarca i žene od strane zvaničnika policijskih, vojnih ili čak privatnih sigurnosnih formacija time što je ta nenaoružana osoba bila 'zastrašujuća' i izgledala kao Hulk Hogan je perverzija da mi se povraća od svih vas. Činjenica da se svi vi manijaci javljate s ovakvim govorom mržnje na forumu o stripovima čini da se zapitam jesmo li mi uopće čitali iste stripove i odrastali na istim vrijednostima najdražih nam strip junaka.

A sad adio svima, nemam ništa više reći na ovom forumu i sumnjam da ću ikada više imati.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 29/11/2014 : 19:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ali ova provala je bila užas.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/11/2014 : 20:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by emirem

Prosle godine sam parkirao auto i iz suprotnom smjera u golfu dva euro-afrikanca,spusteni prozori,na ruci se klate zlatne lanci,auto vijuga i prijeti da me udari,ja potrubim i mahnem rukom kao "WTF?" a vozac kao rukom odmahuje mutnih ociju "easy ..easy.."


Toliko rasizma da bi cijeli post trebalo citirati ali da spomenemo samo one najočitije primjere.

Ne znam u kojem gradu živiš i ne zanima me ali jel' ti to hoćeš da kažeš da samo Crnci duvaju, voze kao divljaci i slušaju gangsta rap? Jesi ti normalan? Kakav Gangnam Style i Azijci i pozivanje na nasilje protiv sistema? Jel' ti znaš kolika je Azija, kolicna je Koreja u odnosu na jebenu Indiju da ne spominjemo Kinu? I ko šta sluša na tom kontinentu i njihovim dijasporama?

Činjenica da u normalnom, civiliziranom svijetu imamo manijake koji opravdavaju ubijanje bilo kojeg nenaoružanog muškarca i žene od strane zvaničnika policijskih, vojnih ili čak privatnih sigurnosnih formacija time što je ta nenaoružana osoba bila 'zastrašujuća' i izgledala kao Hulk Hogan je perverzija da mi se povraća od svih vas. Činjenica da se svi vi manijaci javljate s ovakvim govorom mržnje na forumu o stripovima čini da se zapitam jesmo li mi uopće čitali iste stripove i odrastali na istim vrijednostima najdražih nam strip junaka.

A sad adio svima, nemam ništa više reći na ovom forumu i sumnjam da ću ikada više imati.





šta si toliko popizdija?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/11/2014 : 13:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Bome zaoštrila se rasprava...


Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8388 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/11/2014 : 14:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/11/2014 : 17:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Koja glupost
Optuzit me za nesto sto mi nije u karakteru...
Samo sam naveo iz svog primjera iskustva slicno registrirao ponasanje koje se moze vidjeti od gangsta rapa i spotova koji poticu rasnu mrznju a da o medjusobnom obracanju ne govorim.
Kad bi bijelac,latino ili azijat tako nekog nazvali je rasizam a medju njima je to bratsko sestrinsko tepanje.
Bilo je vec spomena o tome i u prijasnjim topicima a ja osobno ne sudjelujem u ovakvim raspravama..
A da se ogradim od ovakvih napada i da ponovim...bio sam fan "Public Enemyija" Ice-Tija i podrzavam borbe manjina od nasilne vecine, imam dokumentaraca i nosim majicu Cassiusa Claya sa simpatijama, u autu slusam "I've got the Power" od "Snap"-a,Ellu Fitzgerald,Count Basiea i velikane Jazza i sad sam mrzitelj odredjene populacije....o da malo morning!

Spominjao sam jednom u nekom postu da sam sa svojim ne-ignoratskim i ne-rasnim pristupom sklopio kakvo takvo poznanstvo gdje se uvijek pozdravim sa kameruncem kojeg bijeli kolegijat ignorira i govore iza ledja da je tracer a mozda i gore...
Dijelio sam Coca Colu sa radnicima iz Cape Verdea i Guinee Bisao i zezali se...respektirao sam njihov tezacki rad i nisam ih gledao s visoka, jer sam bio komunalni vozac u kosulji, a oni u flourescentnim mandurama..zato je to bio respekt....

Citam i kupujem stripove koji govore o pravima pripadnika crvene,crne i zute rase...vecina ima te teme...

Statistike govore drugacije, a da bi se popravila situacija treba djelovati na te zajednice koje god bile na poticanje na edukaciju ili jednostavno "get the fuck out of Dodge" kad zagusti u "hood"-u...

Ah, da ove godine je 30 metara od mene u stanu od kafica od droga umro jedan covjek,rane 30-te, bio je bijelac...
Mislis da je netko zalio sto je imao takav odabir zivota..
Zanjes sto sijes..



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/11/2014 : 19:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by dsormaz1
A tko je predsjednik? Tko ga je izabrao, tj. bez čijih glasova nikad ne bi bio izabran?


Ko ga blokira na svakom koraku i pri svakoj odluci? Ko nije zadnjih 8 godina donio nijedan spomena vrijedan zakon ni za sebe ni za bilo koga u Americi? Ko je ukidanjem kontrole bankarskog sistema i tržišnih poslovanja na Wall Streetu doveo do kolapsa američke i ekonomija širom svijeta i onda optužio Obamu da je kriv za nezaposlenost i još ga optužuje što je finansirao kriminalne organizacije tih banaka i osiguravajućih društava samo da ne zapadnemo u ekonomsku krizu goru nego što je Velika depresija ikada bila?

Valjda ne žališ reći da ga opstruiraju zato što je crnac??
Pa to su njihova međustranačka prepucavanja, normalno da će republikanska većina u Kongresu biti u oporbi prema demokratskom predsjedniku.
Kad je Reagan 80-ih bio predsjednik njega je opstruirala tadašnja demokratska većina u Kongresu.

quote:
Nemoj me, molim te, dsormaze, znamo se koliko već i znam dobro tvoju mjeru kao i Krugera i kao što ti znaš mene. Sjajno nam je išlo dok si ti mene ignorisao isto kao što i ja tebe ignorišem i neka tako i ostane jer nijedan od nas dvojice neće onog drugog ubijediti.


Pa mislim da barem mi forumski veterani možemo normalno komunicirati i raspravljati o tim nekim temama, uz međusobno uvažavanje, makar se ne slagali.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/11/2014 : 20:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Kad se malo pregleda ovaj topic upada u oči sljedeće: tko god je ovdje odstupio od zacrtanih liberalnih dogmi po pitanju rasizma u SAD i pokušao iznijeti drugačije mišljenje o ovim nedavnim tragičnim događajima bio je označen kao rasist!
Nitko ne negira taj problem, tj. postojanje rasizma u SAD, jedino mi se čini da je sve to prenapuhano. Za ove nedavne tragične događaje nikakvih dokaza nema da su motivirani pobudama rasne netrpeljivosti.
SAD, po tom pitanju, definitivno više nisu ono što su bile do 60-ih godina 20. stoljeća. Iako još ima problema po tom pitanju.
Jedan od problema je i zanemarivanje i zatvaranje oči pred rasizmom koji je prisutan kod jednog dijela crne populacije prema bijelcima, za to se uvijek nalaze nekakva opravdanja i tome se gleda kroz prste, što je licemjerno. Rasizam je zlo i primitivizam, bez obzira odakle dolazi i prema kome je usmjeren.
Zanimljive su i predrasude koje lijevoliberalna klika konstantno plasira prema američkom Jugu, kao južnjaci su primitivci, rasisti i slične gluposti.
A onda na nedavnim izborima za Kongres za senatora Južne Karoline biva izabran Tim Scott, crni republikanac, što je posebno zanimljivo kad se uzme u obzir:
-da je Južna Karolina samo srce konzervativnog Juga
-to je država koja se svojedobno (u prosincu 1860.) prva odcijepila od SAD i u kojoj je počeo građanski rat (Charleston -Fort Sumter)
-bijelci tamo čine 68% stanovništva a crnci 28%
-na izbore za Kongres uglavnom izlaze bijelci dok se manjine slabije odazivaju na njih
-za republikance uglavnom glasaju bijelci (pogotovo na Jugu), dok crnci uglavnom glasaju za demokrate
I onda u jednoj takvoj "rasističkoj" i "hillbillyjevskoj" sredini bijeli "rasisti" izaberu crnca u Senat.

Edited by - dsormaz1 on 30/11/2014 20:03:24
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000