forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Kolor Biblioteka LL Best of!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/12/2014 : 13:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Ja bih najvise voleo da objave:

1.Velika intriga ZS (253, 254, 257, 258)
2.Karavan nade ZS (261, 262, 265, 266)

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/12/2014 : 17:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ne bi bila losa ideja samo nisam toliko Texova procitao kao klinac a ni sad kasnije mozda tri-cetiri od liba izdanja.
Ne kuzim da li su ovi Texovi sto izlaze u cb-u isto neki "best of" ili pomalo idu cik cak po svom odabiru ili po kronologiji.
Sad ako bi best of isli u nekom koloru opravdano samo ako je vec bio u cb varijanti i rasprodan je i potraznja je "luda" da se pisu epovi i eseji o toj epizodi.
Vec izlaze midi giganti i prvi Texovi u boji koji su vec pomalo na granici sa cijenom za pozvizditi..koliko bi taj superbook trebao kostati? Prvo koliko stranica toliko i love..

btw postoji li uopce lista po kojoj bi se moglo vidjeti koji brojevi su izasli dosada...tnx btw

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 03/12/2014 17:38:58
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/12/2014 : 18:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Texovi koji idu u c/b biblioteci su neobjavljene priče na ovim prostorima.
Najprije su tjerali samo stare koje je Dnevnik preskočio pa su kasnije sa Buffalo soldiers počeli ubacivati i epizode iz novog perioda.
Sada idu kombinirano stari i novi materijali ali je svima zajedničko da nisu bili ranije objavljivani na ex-Yu prostorima.
Ovaj best off bi bio nastavak njihove kolor biblioteke koja je do sada išla od prvog broja kronološki a vjerujem da bi i cijena ostala ista.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/12/2014 : 19:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

neobjavljene priče na ovim prostorima.
Dnevnik preskočio
nisu bili ranije objavljivani na ex-Yu prostorima.
nastavak njihove kolor biblioteke koja je do sada išla od prvog broja kronološki




Vidis,nisam znao..
U uvodu pise koji je broj po tal.numeraciji i naziv originala, ali kako ne znam koji su sve izlazili u nesretnom traljavom dnevniku (a i sta bismo da ga nije bilo) tako da ne znam koje su epizode uopce dobre za taj neki odabir.
Ako kolor Tex(te prve epizode) idu dalje onda neka se drze redoslijeda,a ne koje su epizode dobre za izdavati...iako imam prvi druge nisam stigao kupiti netko je brze potegnuo za novcanikom..


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/12/2014 : 20:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ni ja nisam upoznat s tim epizodama iz vremena Dnevnika jer u 80-ima Texa gotovo da nisam ni čitao pa tako ne bih mogao sastaviti best off listu ali imam povjerenje u ove koji budu glasali i odlučivali o tome.
I meni više odgovara da kolor edicija nastavi dalje kronologijom, tako je i bio plan ispočetka ali su u Libellusu promijenili odluku nakon što su Talijani objavili puno više tih koloraca od planiranih 50.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2014 : 20:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote



http://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 04/12/2014 : 10:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
Evo mojih Top 15 na Libellusovoj stranici:

1. Velika intriga - ZS 253-254-257-258
2. Karavan nade - ZS 261-262-265-266
3. Čovek iz Kentakija - ZS 166-167-169
4. Sedmorica ubojica - LU 95-96-97
5. Odrešene ruke - ZS 180-181-193
6. Čovjek bez prošlosti - LU 54-55-56-57
7. Meskalerosi - ZS 276-277
8. Pokolj u Red Hillu - LU 63-64-65-66-67
9. Carsonova prošlost - SD 38-39-40
10. Rudnik straha - ZS 1050-1051-1052
11. Samoubilački eskadron - ZS 445-446
12. Nepobjedivi - LU 70-71-72
13. Ratni požar - ZS 937-938-939
14. Čejen klub - ZS 898-899-900
15. Paklenski prolaz - SD 15-16-17-18

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 04/12/2014 : 13:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Jel može neko da pita na libellusovom forumu zašto se ne može registrovati? evo već dva dana čekam konfirmacijski mail za registraciju,probao sam sa dva maila ali ne dolazi,provjerio sam i spam sanducic i nema nista?

Nemam potpis...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 14:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Magico_Vento

Jel može neko da pita na libellusovom forumu zašto se ne može registrovati? evo već dva dana čekam konfirmacijski mail za registraciju,probao sam sa dva maila ali ne dolazi,provjerio sam i spam sanducic i nema nista?



Evo ja cu da prenesem
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/12/2014 : 20:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli




http://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm





Woah!
Hvala na popisu...dnevnik je dosta izostavljao....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/12/2014 : 20:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Naime, kao sto i sami vec sigurno znate, od 13. broja te biblioteke nadalje u iducih 38 knjiga (zakljucno do broja 50) objavit cemo "The best of" - najbolje Texove price (epizode) - i odlucili smo da od tih 38 prica njih 15 bude po vasem izboru


Samo malo..od 13 broja idu u Italiji oni "gold" Texovi na to se misli?
Bilo je vec rijeci o tim izdanjima.
Samo da kronologija ne bude nastavljena numeracijom jer nedostatak je sto bih volio kupiti te liba Tex kolorce a par ih je vec rasprodano pa ovako bih i mogao kupovati ako ne budu numerirani...ah da daljnih 38 knjiga do broja 50...
I tako kolekcija odjaha u zalazak sunca i u legendu...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25846 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2014 : 20:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Očigledno danas nije moj dan.Nakon što nisam razumio Polija evo sad ne razumin i tebe

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2014 : 20:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by jaki


Naime, kao sto i sami vec sigurno znate, od 13. broja te biblioteke nadalje u iducih 38 knjiga (zakljucno do broja 50) objavit cemo "The best of" - najbolje Texove price (epizode) - i odlucili smo da od tih 38 prica njih 15 bude po vasem izboru


Samo malo..od 13 broja idu u Italiji oni "gold" Texovi na to se misli?
Bilo je vec rijeci o tim izdanjima.
Samo da kronologija ne bude nastavljena numeracijom jer nedostatak je sto bih volio kupiti te liba Tex kolorce a par ih je vec rasprodano pa ovako bih i mogao kupovati ako ne budu numerirani...ah da daljnih 38 knjiga do broja 50...
I tako kolekcija odjaha u zalazak sunca i u legendu...


Taj gold Tex je u Italiji posebna edicija i sastoji se od epizoda iz maxija i almanaha, za sada nema naznaka da će to Libellus objavljivati ali ako bude vjerujem da će ići po talijanskom sistemu..
Libellusovi kolorci nemaju numeraciju na koricama ili hrbatu kao što imaju mnoga druga njihova izdanja pa je to prednost ako misliš uzimati samo pojedine brojeve.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/12/2014 : 20:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sad sam pogledao hrbat nema numeracije.
Kolor Tex loviti po 50-70kunica bilo bi muy bien buy...
Nisam bio upucen u tal.izdanja koloraca i inih izdanja u koloru pa f@#$ it treba pitat znalce..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2014 : 20:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, ta kolor biblioteka je sada postala ... nesto drugo. Mislim, sada idu best of epizode, ali mozemo li to isto reci i za prvih 12 knjiga, pa da je sve skupa kao "najbolje od Texa u koloru"? Iskreno, tesko. Ali da ove pocetne izgledaju bolje u koloru, to sigurno stoji. "Cudna" je mozda samo cijena jer ne ovisi o broju stranica, pa ce i za price od 200 stranica biti ista kao i za +300 ili preko 400. Heh, da recimo u tih 15 po izboru "kupaca" recimo dođe ona u SD, najduza, he he he.
A ne vjerujem da ce tu biti dosta mjesta za ove novije, recimo te poslije LU i poslije VC. Tesko da ce dobiti toliko glasova da budu stavljene u tu biblioteku (a dosta ih je jos neobjavljeno, odnosno idu sada u cb bibliotek).

Nekako ta kolor biblioteka prikazuje Texov pocetak i recimo da ce predstavljati odabrane najbolje price. Tako mozda i ima smisla (samo sto mene taj kolor nimalo ne zanima, pa zeljno cekam na cb ).



Da, ako LL krene sa maxijima, mogli bi ici u koloru. Samo almanahi ne vjerujem da ce ici jos i u koloru kady su stigli u cb vec prilicno daleko.


Jos jednom, u cb biblioteki ce na kraju biti objavljene sve redovne price, kad tad.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/12/2014 : 21:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bolje libellusu da se drze standardnog pravca bez nekih novih ideja o novim izdanjima.
Ovak' kak' je prati se nekak'...
Tex do daljnjeg cb neobjavljeni a kad izadje zadnji kolorac onda cemo vidjeti kako nam titraju emocije...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2014 : 21:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tako pričaju da će sve izaći u c/b biblioteci ali je meni rizik čekati da vidim hoće li se to i ostvariti.
Vjerojatno neću izdržati da ne uzimam kolorce od 13 pa nadalje iako bih te best epizode radije htio imati u c/b.
Za kolorac mi više odgovara da ide dalje po kronologiji s prastarim epizodama, vjerojatno i zato što bi iste bilo preteško čitati u c/b.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2014 : 21:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A i ono poznato pitanje: posto u cb ide jedna prica - jedna knjiga, sta ce biti sa tim prvim pricama koje su kratke ko dan u prosincu? :D Sigurno nece objaviti cb knjigu od samo 32 stranice (primjer: prva prva prica, sada u 1. knjigi kolorca). :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2014 : 21:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zamisli, Tajanstveni totem na 32 stranice po akcijskoj cijeni od 80 kn, pravi mamac za sve kolekcionare.
I onda se mnogi žale da je kolorac skup.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 05/12/2014 : 11:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Niti meni ne ide registracija na libellusov forum, pa se nadam da će Dado&Dado i moje prijedloge pročitati...
Svakako navijam za kompletiranje priča o Mefistu (osobito br2. ZS Mefistov krah i br.3 Mračne sile te br.4 Teror u Savani - koje su Dnevnikovci iskasapili (osobito Mračne sile)), predlažem i ajmo ih nazvati ključne ili epske priče kao Šampion rodea - iliti Texova mladost, Tex u tamnici ZS 254, Tex u Robber cityu iliti Crno oko, Tex u građanskom ratu, Potjera za gusarom Drejkom, pa navijam za epizode u kojima upoznaje dugotrajne kompanjone - Irca Pata, moju malenkost El Morisca npr.... uglavnom ne sumnjam da će za najavljenih 38 knjiga imati slatke muke... Samo naprijed!

---

<b></b>
Go to Top of Page

lmszs
Junior Member



Slovenia
426 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 05/12/2014 : 14:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lmszs a Private Message  Reply with Quote
Ni ja se nisam mogao registrovati na libellus forumu, zato sam svoji TOP15 ostavio ovde.
Pa molim, da neko prebaci tamo.
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 05/12/2014 : 14:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lmszs

Ni ja se nisam mogao registrovati na libellus forumu, zato sam svoji TOP15 ostavio ovde.
Pa molim, da neko prebaci tamo.


Evo ja sam prebacio na Libellusov sajt (forum)

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/12/2014 : 14:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U vezi registracije Dado je objasnio slijedeće:

Ne znam zasto ali forum nekad ne dopusti registraciju s nekim mailovima poput gmail, yahoo, hotmail i slicno.
Ali nije pravilo, jer nekima prodje nekima ne, i nema striktne zabrane, samo eto nekad nam napravi problem.
Vidio sam da je bilo dosta novih korisnika kojima nije prosla registracija, ali to sam sad ispravio i "manualno" prihvatio njihovu registraciju,
pa svi koji su se pokusali registrirati a nisu dobili povratni mail svejedno bi se sada trebali moci logirati sa svojim podacima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 05/12/2014 : 17:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magnus

quote:
Originally posted by lmszs

Ni ja se nisam mogao registrovati na libellus forumu, zato sam svoji TOP15 ostavio ovde.
Pa molim, da neko prebaci tamo.


Evo ja sam prebacio na Libellusov sajt (forum)


Evo odgovora Dade R.
Prije svega hvala na informaciji koju si nam javio.
No glasovati se moze samo u svoje ime i ne moze se kopirati lista s nekog drugog mjesta
za nekog drugog korisnika. Stoga je ovaj post nevazeci u glasovanju i prebacen je ovdje pod komentare.

Kao sto sam vec napisao svi koji su se pokusali registrirati manualno su registrirani
i trebaju se moci logirati. Ako netko jos uvijek ima problema s logiranjem zamolio bih ga
neka nam se javi na info@libellus.hr i sve cemo rijesiti.

Ponekad aktivacijski mail zavrsi u spamu pa se mozda i tamo moze pogledati.

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/12/2014 : 17:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Bilo je i muljaža na Libellus sajtu prilikom glasanja za naj Tex epizode:

kolekcionar wrote:
Evo bas gledam glasove,i primjetim da su neki od zadnjih glasaca sto su glasali svi favorizirali iste epizode,samo drugačijim redoslijedom i drugim nazivom,i to su te epizode stavljali medju prvih 5-6 po redu od petnaest najboljih.Pa mi nije jasno da imaju bas isti ukus
Confused Confused Confused

Ne brini, pazimo mi i na te stvari. Glasaci s istom IP adresom koji su registrirani s raznim imenima i po raznim drzavama nisu uzeti u obzir.
Dakle nisu uvazeni glasovi sljedecih glasaca: gros-jean, Lord Greystoke, tekumseh, Valijant i jodorowsky.
Glasac s nickom Velizar prvi je ostavio post s tom IP adresom, pa iako bismo i to trebali maknuti, ostat cemo u praznicnom rapolozenju
i njegovo glasovanje cemo uvaziti.


Evo i linka, ovo se nalazi pri dnu stranice. http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=679&p=6

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000