forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor klasik 35
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/12/2014 : 23:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nolitta je definitivno neponovljiv. Izbaciti u nizu toliko klasika danas je nezamislivo.



Bas ovih dana citam neke od njegovih najjacih Zagora po tko zna koji put: Superimeka, Zimsku Zmiju, Tigra, Akronjane i opet se cudim kako je dobro taj covjek pisao! Nije ni cudo sto mi je Zagor najdrazi strip i tako ce zauvijek biti. To su klasici koji nikad nece zastarjeti, nema tu nikakve nostalgije i nista slicno jer Supermikea nisam kompletnog citao kao klinac, a ni Zimsku Zmiju, to je jednostavno kvaliteta. Ti stripovi kao da se sami citaju, tako pitko, a s druge strane duboko, tako napeto, ali spontano bez nekih trikova.

Svaka cast Bosseliju, ali Nolliti u najboljim pricama (a takvih je o ho ho) na Zagoru nitko nije ni do koljena. Nazalost takav pisac Zagora ce se tesko ponovo roditi. On je bio plod jednog drugog vremena. :((
Nollitin lik Zagora to je "pravi" Zagor: hrabar, temperamentan, do kraja pozrtvovan da odbrani druge, a istovremeno u njemu ima dosta djecje nevinosti.
Oprostite na upadu, morao sam.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/12/2014 : 23:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sada ćeš uzrujati one koji uzdižu Bosellija u nebesa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/12/2014 : 00:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Sada ćeš uzrujati one koji uzdižu Bosellija u nebesa.


Haha! Pa i ja uzdizem Bosellija, ali uzdizem Nolittu jos vise! Mozda si vidio koliko sam nahvalio Skiptar Ti-Hinan da su se mnogi razocarali kad su procitali kompletnu pricu. I dalje kazem da je odlicna prica, kao i mnoge Bosselijeve, ali opet kazem da ima nesto, "magicno" kod Nollite, a to je po meni prvenstveno njegov lik Zagora. On je apsolutno centralan i uvijek jako definiran. Ne perfektan, iako vrlo sposoban. Njegov Zagor plijeni paznju, uvijek iscekujemo sto ce napraviti. Dobro i Toninelli je imao zanimljivog samog Zagora, ali su mu same price uglavnom bile slabije i skromnije i od Bosellija i od Burattinija.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/12/2014 : 00:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Oprostite krivi topic za ovo, ali me Velka potakao i bas ovih dana ponovo uzivam kao prase u Nolittinim majstorijama.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/12/2014 : 07:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nollita je kralj scenarija...ovaj Tigar je remek dijelo....Ferri na pocetku odlican a prema kraju zbrzan...ili mu to netko pomagao....da je jos Ferri briljirao do kraja to bi bilo i za "'samo dobre stripove" dovoljno dobro.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/12/2014 : 10:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa i Klasik je neka vrsta ''samo dobrih stripova'' samo što od broja 16 ne ide više u HC.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 11/12/2014 : 14:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Koresh

skoro je nemoguće odabrati naslovnicu koju hoćeš kupiti, jednostavno sve 3 naslovnice su vrhunske, možda su mi malo 2. i 3. bolje od 1. ali sve skupa jako težak odabir


istina, da ne uzimam uvijek sve naslovnice...bio bi na mukama velikim..



sada kada bolje pogledam, 3. naslovnica je ipak moj odabir, kakvo majstorsko djelo, nevjerovatno. i još naslov tigar uz ovu naslovnicu ide odlično
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 11/12/2014 : 16:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Težak izbor, sve tri naslovne su super, no ja sam se ipak odlučio za onu prvu sa tigrom, jer mi najbolje karakterizira ovu priču. Ne znam po koliki put sam je pročitao, i još jednom mogu reči samo super. Ovaj klasik je u pravom smislu "klasik" za svaku kolekciju...to se mora imati.
Go to Top of Page

nightman36
Starting Member



Croatia
53 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 16/12/2014 : 17:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nightman36 a Private Message  Reply with Quote
Za mene definitivno naslovnica br. 1 s obzirom na tematiku odnosno sadržaj same priče...
Inače, sretan sam što je napokon izašla ova priča, ali istovremeno i pomalo tužan jer za mene s njom završava jedno posebno razdoblje Zagora prije, a nažalost ni poslije kojeg nismo imali tako genijalne priče i to U KONTINUITETU !!!
Naravno, ima tu i dosta subjektivizma jer baš se to tzv. "Zlatno razdoblje" Zagora poklopilo s najljepšim razdobljem mog djetinjstva i otkrivanjem jednog, za mene, potpuno novog svijeta stripa..ali na kraju krajeva i sama nostalgija ima veliku ulogu kod većine Zagoroljubaca rođenih 1970-tih, zar ne?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/12/2014 : 17:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
naslovnica broj dva je najbolja
ferri rasturao u mladjim danima, dovoljno je vidjeti ravne linije, a ne ove danasnje drhtave... :(
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/12/2014 : 18:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jedan od rijetkih koji nije bas tako odusevljen ovom epizodom.
Indiska mitologija mi je skroz odbojna u agoru, jednostavno mi ne pase, promjenio sam ocjene na recenziji jos prije godinu-dvije, jer crtez je odlican, prica je dobra ali da mi je nesto wauuu, nije.
Kazem, sve tso ima veze s Indijom u zagoru, ne pase mi ne znam zasto, sa sebi ne mogu da objasnim.
Dok Arapi, Afrika, Atlantida su mi fantasticne price...
Pogotovo nastavak ove price Thungsi/amajlija od Žada, teski smor.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 16/12/2014 : 18:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ipak klasik, samo što nije podrobnije objašnjeno kako je je Kellog htio spasiti brata, premalo je prostora ostavljeno tome. Eto posla za Burattinija da on to objasni :)
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/12/2014 : 20:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by velka031

Nolitta je definitivno neponovljiv. Izbaciti u nizu toliko klasika danas je nezamislivo.



Bas ovih dana citam neke od njegovih najjacih Zagora po tko zna koji put: Superimeka, Zimsku Zmiju, Tigra, Akronjane i opet se cudim kako je dobro taj covjek pisao! Nije ni cudo sto mi je Zagor najdrazi strip i tako ce zauvijek biti. To su klasici koji nikad nece zastarjeti, nema tu nikakve nostalgije i nista slicno jer Supermikea nisam kompletnog citao kao klinac, a ni Zimsku Zmiju, to je jednostavno kvaliteta. Ti stripovi kao da se sami citaju, tako pitko, a s druge strane duboko, tako napeto, ali spontano bez nekih trikova.

Svaka cast Bosseliju, ali Nolliti u najboljim pricama (a takvih je o ho ho) na Zagoru nitko nije ni do koljena. Nazalost takav pisac Zagora ce se tesko ponovo roditi. On je bio plod jednog drugog vremena. :((
Nollitin lik Zagora to je "pravi" Zagor: hrabar, temperamentan, do kraja pozrtvovan da odbrani druge, a istovremeno u njemu ima dosta djecje nevinosti.
Oprostite na upadu, morao sam.




Svete riječi, Nolitta jedan i jedini.
Njegove najbolje priče nimalo ne blijede s vremenom, čak su, s ponovnim čitanjima, još bolje... Boselli ima krasnih priča, ali Nolitta, on ih je pisao takvom lakoćom...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 20:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by velka031

Nolitta je definitivno neponovljiv. Izbaciti u nizu toliko klasika danas je nezamislivo.



Bas ovih dana citam neke od njegovih najjacih Zagora po tko zna koji put: Superimeka, Zimsku Zmiju, Tigra, Akronjane i opet se cudim kako je dobro taj covjek pisao! Nije ni cudo sto mi je Zagor najdrazi strip i tako ce zauvijek biti. To su klasici koji nikad nece zastarjeti, nema tu nikakve nostalgije i nista slicno jer Supermikea nisam kompletnog citao kao klinac, a ni Zimsku Zmiju, to je jednostavno kvaliteta. Ti stripovi kao da se sami citaju, tako pitko, a s druge strane duboko, tako napeto, ali spontano bez nekih trikova.

Svaka cast Bosseliju, ali Nolliti u najboljim pricama (a takvih je o ho ho) na Zagoru nitko nije ni do koljena. Nazalost takav pisac Zagora ce se tesko ponovo roditi. On je bio plod jednog drugog vremena. :((
Nollitin lik Zagora to je "pravi" Zagor: hrabar, temperamentan, do kraja pozrtvovan da odbrani druge, a istovremeno u njemu ima dosta djecje nevinosti.
Oprostite na upadu, morao sam.



Izvrstan post, slažem se u svemu.
Također bi dodao i Ferrija koji se doslovce stapao s Nolittinim scenarijima, dovoljno je pogledati priče u osamdesetima gdje je Ferri još uvijek tu, ali nikada se scenarij i crtež ne spajaju tako prirodno, nešto slično kao dvojac Bunker&Magnus, čim su se razdvojili to više nije bilo to.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000