forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Petarde, pirotehnicka sredstva
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 09/12/2014 : 18:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Da li ste za to, da se zabrane ili ne? da dopišem djeci do 18 godina


Gledao sam par slika rasturenih djecjih ruku zbog petarda.
Jesam za zabranu petarda-posebno opasnijih-ovih danas svašta što ih ima, ali ne mogu zanikat, da nije bilo moje djetinstvo 10x bolje kad su bile dozvoljene!
Stvarno, imali smo srece, da niko nije bio huje povredjen, ali bile su zakon, ne samo petarde, sva pirotehnicka sredstva.
Meni se na neki nacin smilu ova djeca danas, još malo pa ce ih staviti malo da ne u vitrinu, da se ne bi povredila.
Mislim, da bi se danas morali malo opustiti i dati bar malo deci disati. Danas vidim djecu, kako se drže za štrik, da se ne bi izgubili, kad sam bio ovih godina sam par kilometra sam prešetao, kroz razne opasnosti, kao što su npr šine od vlaka i slicno.
Ali ironija je da pokušamo napraviti neki bolji i bezbedniji svijet, ali nije ništa više bezbedan, djeca su bila više bezbednija nekad i imali su dosta veci manevarski prostor i pravo je tako, mladost je ludost. Nekad nije bilo raznih pedofila, droge i klavstrofobicnih roditelja. Pa pravo imam da kažem, da smo se svega nalezli-naveli baš od kapilatisticnog sustava, strah nas je svega što ide, miga i puza.
Pa zbog buke petarda nemaju mir ni životinje. A nekad nismo ni bacali u ljude, što je danas vrlo popularno, bacati u masu ljudi...

-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 09/12/2014 18:45:35

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/12/2014 : 18:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Ma kakva bre zabrana! Svake godine uživam sa sinom bacajuci petarde i slicna sredstva. Baš se spremamo ici u kupovinu

Inace slažem se u potpunosti s ovim gore što si rekao.
Mi smo imali sjajno djetinjstvo i cesto mi je žao ove današnje djece

Have mercy
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 09/12/2014 : 18:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Ma kakva bre zabrana! Svake godine uživam sa sinom bacajuci petarde i slicna sredstva. Baš se spremamo ici u kupovinu

Inace slažem se u potpunosti s ovim gore što si rekao.
Mi smo imali sjajno djetinjstvo i cesto mi je žao ove današnje djece



zaboravio sam zapisati djeci do 18 godina-vidi gore

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/12/2014 : 18:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
zabraniti budalama.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/12/2014 : 19:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Naravno da ih treba potpuno zabraniti, novcano kazniti one koji ih prodaju (najmanje hiljadu maraka), a ako krene neko crno tržište, onda hapsiti roditelje te djece.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 09/12/2014 : 19:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Kada sam ja bio maloljetan, petarde su bile skupe i imali su ih rijetki,a mi djeca smo se družili pucajuci na kantice s karabitom...
Nije bilo opasnosti za prste, eventualno je znalo malo zujati u ušima i to je to;)
Evo jednog videa da se svi vi stariji prisjetite tih sretnih vremena;)



: http://youtu.be/8Icr9wjqyXs

Edited by - Oki on 09/12/2014 19:57:40
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/12/2014 : 19:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Naravno zabrana.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 09/12/2014 : 20:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
E, da san samo petarde baca...

Mada sad kad gledan s nekin starosnin odmakom od nekih 7-8 ljeta, sve mi djeluje blesavo jer u principu lozis pare.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/12/2014 : 21:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Bacao (cak me i vojnik jurio "Stani!!! Stani!" jer sam ih bacao kod Ministarstva odbrane uz velik odjek), ali bi ih danas zabranio.

Ionako se pretera s njima, plus jadnih li zivotinja. Rakete ok ako su roditelji pored, i jos to samo par dana u godini. Zajeban sam.



Ovo Seba "Nekad nije bilo raznih pedofila, droge i klavstrofobicnih roditelja." zapravo nema veze s vezom. Odakle ti samo to!? Kako nije bilo, pa gdje si ti zivio?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 09/12/2014 : 21:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Ah, kada se samo sjetim tih petarda prije, ja i moji prijatelji smo cijelu godinu skupljali pare da bi smo sebi mogli uzeti za Novu Godinu. To su bila luda vremena. No tada su djeca bila normalna tako da si im slobodno mogao da dadneš petarde, a da su današnja djeca kao ona nekada, sigurno bi smijeli da uzimaju. Nisam nešta siguran po tom pitanju da li ih se treba zabraniti - djeci zabraniti je vec ok, no ako djeca bacaju petarde u prisustvu roditelja i to je vec ok. Ali brate sada da prodaš djetetu T-95, najvecu petardu koju možeš naci na Bosanskom tržištu je vec pretjerano. Ja sam tu bacao baš prošle godine i mogu vam reci da su zakon...

U svakom slucaju - petarde za djecu treba se zabraniti, ali da ih se zabrani svima - to je vec teško sranje!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 09/12/2014 : 22:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message
Pucali smo ih i mi onomad u ona mlada vremena ali nikada ne u ljude ni u životinje nego negdje baš u neutralne pustopoljine
A onda smo otkrili rakete i vatromepe pa su nam petarde tada i postale - ništa
još i sada se secam, a kako i ne bi, vlastite momacke veceri kada smo nakon bancenja ubacili se u auto s punim prtljažnikom raketne pirotehnike za vatromet i put Podsljemenja, a tamo zemlja sva smrznuta, nema veze, još je bila i gajba pive u prtljažniku, pa šteta je to bacit ili izliti, nego u njih suhe lijepo rakete, i tako do jutra, ma probudili smo cili grad.... ;o))))
... a bogamimoga, 23. 12. mi je godišnjica braka, mogli bi opet uprilicit neki lipi vatromet....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 09/12/2014 : 22:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message
pa kolko sam upucen postoji I, II i III razred pirotehnike, II i III razred maloljetnici ne smiju kupovat, to je u redu, al zašto zabranit pirotehniku? pa meni je baš dobro kad vidim neki dobar vatromet
i ja za novu godinu kupim pirotehnike za 200-tinjak kuna, solidna kolicina se može kupiti, malo petardi i rakete

Edited by - raic1922 on 09/12/2014 22:28:41
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 09/12/2014 : 22:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Nekad nije bilo raznih pedofila, droge i klavstrofobicnih roditelja.




Glupost. Bilo je pedofila i droge uvijek, samo što se nije toliko pisalo o tome.

Protiv zabrane (djeca uz prisustvo roditelja).

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/12/2014 : 22:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
puca san ka dite sve šta se moglo,garburu,petarde,vulkane,rakete,bengalke...
ma kakva zabrana.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 09/12/2014 : 22:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

puca san ka dite sve šta se moglo,garburu,petarde,vulkane,rakete,bengalke...

Esil koji ciket zafitiljija?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 09/12/2014 : 22:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message
Sve do prije par godina sam kupovao apsolutno sve petarde, ali jbg dosadilo mi. Nadam se da cu jednog dana sa svojim sinom paliti prskalice.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/12/2014 : 22:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by lwood

puca san ka dite sve šta se moglo,garburu,petarde,vulkane,rakete,bengalke...

Esil koji ciket zafitiljija?



nisan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/12/2014 : 22:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
Nisam ni za ni protiv, tko hoce nek izvoli. Ja osobno u bacanju petardi ne vidim, niti sam ikad vidio, poantu. Nabavljati takve gluposti je ekvivalent uzimanja i bacanja novca kroz prozor. To da se drugi mogu ozlijedit ne moram ni spominjat.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 23:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

zabraniti budalama.


Ovakvim budalama u svakom slucaju treba zabraniti.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/12/2014 : 23:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
Ajoj majko moja...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 23:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
A o ovome da ne govorim.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/12/2014 : 23:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
skupljanje para dva mjeseca prije nove, zatim u konjšcinsku u dubravu po petarde i onda rokanje. za novu mi nikad niti jedna petarda nije ostala.
uglavnom ovo nam je ko klincima bilo špica. zapali i bježi. i to još sa onim crvenim megama ili kako se vec zovu.




https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 10/12/2014 : 01:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Zabraniti!!!
Previše dece imao na dežurstvima sa povredama od tih gluposti.
A roditelji da povedu mnooogo više pažnje.

Carpe diem
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 10/12/2014 : 01:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
protiv petardi

moj slavni experiment petardiranja završio se sa ranjenicima

neki od drugara je imo one male staklene bocice od viskija, u koje smo usuli barut iz petšest piraT zelenih petardi, ugurali prskalicu tako da je pola ostalo vani, sve to ucvrstili plastelinom- i moj prvi plasticni exploziv bio je spreman

zemlja se je stresla od explozije

medutim prskalica je munjevito dogorjela, jedva smo se okrenuli

najbliža tri operativca dobili su šrapnele od sitnog stakla u glavu
a
mogli smo i gore proci







Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 10/12/2014 : 07:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Ove godine sebi uzimam pakleni lanac, zanima me kakvi su...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/12/2014 : 08:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
mrzim ta šarena sranja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000