forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor 2 - Guthrumov povratak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2015 : 11:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno... izgleda da Elizabeta laganini dobija nogu, možda ju je Gavran loše ocijenio.



fala kurcu. nadam se da ce on prevoditi ove maxije sto dolaze
a zive je steta sto ne radi ove Zagor Extra

Edited by - kasper on 02/01/2015 11:31:05
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/01/2015 : 14:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Eto, i Laurentiju se dogodilo isto što i Sedioliju, čak i u većoj mjeri jer je prvospomenuti imao dosta veliku reputaciju kod Zagorovih fanova sve dok nije počeo crtati naslovnice za Kolekcionarsko izdanje VČ-a i dok mu priče od petstotog broja nadalje nisu počele izlaziti kod nas. Ja ne znam zašto se njega trpa u isti koš s diletantima - slažem se da se pogoršao ali i takav traljav mi je bolji od pola Zagorovih crtača kao prvo zbog njegove izvrsne vizije što se tiče crtanja akcijskih scena i sveopće dinamike njegova crteža, a da ne spominjem samo kako crta žene. Jedina velika zamjerka prema njemu je ta što crta Zagorov lik kao da crta Bleka, tj. kao napumpanu dugokosu gorilu.



Meni se više čini da ga crta po liku Tarzana što je i logično. Kad mu je več preuzeo prevozno sredstvo neka mu je i frizuru
Zar nije njegova frizura logičnija za čoveka koji uglavnom živi u šumi? Ferrijev stil je više za gradskog čoveka :-)
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 02/01/2015 : 19:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Sediolija više cijenim od Laurentija jer se barem trudi, a ovaj "žvrlja" kao da ga nije briga. Pogledajte samo Laurentijeve table za Dampyra, nebo i zemlja uspoređujući sa Zagorom.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/01/2015 : 23:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se i crtez i scenarij. Bilo je zanimljivo od pocetka do kraja.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/01/2015 : 12:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Scenerij vrlo dobar, međutim, nisu mi jasne pohvale Sedioliju, i dalje je komičan u sitnim kadrovima, nevjerojatno kako ne vlada time... U scenama bitke ima nekog pomaka nabolje ali još uvijek je to daleko od dobroga.
Čini mi se da je boja malo "maskirala" dojam. Sediolijev najbolji rad i dalje ostaje onaj maxi...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/01/2015 : 12:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031
Čini mi se da je boja malo "maskirala" dojam. Sediolijev najbolji rad i dalje ostaje onaj maxi...


Ne misliš valjda na Tajne agente, u tom maxiju je tek bilo jajastih glava k'o u priči.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/01/2015 : 21:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by velka031
Čini mi se da je boja malo "maskirala" dojam. Sediolijev najbolji rad i dalje ostaje onaj maxi...


Ne misliš valjda na Tajne agente, u tom maxiju je tek bilo jajastih glava k'o u priči.



Maxi "Čovjek s puškom"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/01/2015 : 22:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čovjek na nišanu se zove.
Potpuno sam zaboravio na njega a taj maxi je nekakav nastavak Tajnih agenata ali je Sedioli bio puno bolji, da su bar svi njegovi radovi takvi onda ne bi bilo problema.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/01/2015 : 09:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Čovjek na nišanu se zove.
Potpuno sam zaboravio na njega a taj maxi je nekakav nastavak Tajnih agenata ali je Sedioli bio puno bolji, da su bar svi njegovi radovi takvi onda ne bi bilo problema.



Uh, pričalo se ovih dana o Buretovom "Čovjek s puškom", pa sam pobrkao lončiće
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2015 : 12:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Uh, sediolijev najbolji rad? To postoji?....
Mozda onaj prvi njegov KRVAVI SNJEG?...sa onim balonom?...tu mi je jos bio ok,od tada ne vidim pomaka na bolje....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/01/2015 : 13:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Svaki crtač, bez obzira kakav bio, ima svoj najbolji rad, jedino nisam siguran da li takvo nešto postoji kod Cassarovih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/01/2015 : 14:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Uh, sediolijev najbolji rad? To postoji?....
Mozda onaj prvi njegov KRVAVI SNJEG?...sa onim balonom?...tu mi je jos bio ok,od tada ne vidim pomaka na bolje....



Bio je dobar u Tajnim Agentima. Bar meni. A Cassarovi su mi bili vrlo dobri u Tajni Sumerana.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/01/2015 : 14:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
losnjikav kolorac
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/01/2015 : 17:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Svaki crtač, bez obzira kakav bio, ima svoj najbolji rad, jedino nisam siguran da li takvo nešto postoji kod Cassarovih.



Možda neki pradavni Marti Misterija... Na Zagoru bi mogli birati samo njihov najgori rad, najbolji nikako...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 05/01/2015 : 18:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Dobro su odradili MM SD br 3 Prorok, barem meni

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/01/2015 : 23:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Loša priča.

Scenarij sto posto linearan i nezanimljiv, sa hrpom nepotrebnog teksta.
Crtež jako loš, djetinjast. Sedioliju bi bilo bolje da je ostao crtati za Disney jer ovo što sada radi nikako nije za Bonelli.
Kolor je bezvezan, monoton, industrijski bez imalo "duše".

Jedinica mi je bila osjetno bolja.

Edited by - solar on 09/01/2015 23:14:54
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/01/2015 : 23:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by DODSFERD

Svaki crtač, bez obzira kakav bio, ima svoj najbolji rad, jedino nisam siguran da li takvo nešto postoji kod Cassarovih.



Možda neki pradavni Marti Misterija... Na Zagoru bi mogli birati samo njihov najgori rad, najbolji nikako...



Vrlo su bili dobri u Tajni Sumerana, to je ujedno i najvažnija priča koja im je bila povjerena, početak Richter sage. Inače crtaju samo nebitne epizode, a crtaju ih puno (što je zastrašujuće - mislim na to koliko ima nebitnih epizoda - kad razmislite o tome). Također, svidjeli su mi se u maxijima Napuštena Utvrda i ona zloglasna Noćna Mora na Moru, a ostalo je tako-tako, čisti prosjek. Njihov najlošiji rad mi je definitivno specijal Crna Krv, jedan od najnovijih...

Btw. Što se njihovog rada na Martiju Misteriji tiče, Kuća slijepih prozora je na mene ostavila odličan dojam, ali nisam siguran je li to crtao samo jedan Cassaro ili oba. Ne da mi se provjeravati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/01/2015 : 23:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Inače crtaju samo nebitne epizode, a crtaju ih puno.

Nažalost, oni su crtači iz nekog drugog vremena kada su standardi bili drugačiji.
Danas su ostarili i imaju sreću što rade u obiteljskoj firmi poput Bonellija koja im sigurno neće ugroziti egzistenciju ostavljajući ih bez posla.
Ipak, vidljivo je da ljudi nisu amateri u svom poslu, tj. mogli bi oni puno bolje crtati ili u najmanju ruku spajati linije do kraja u kadrovima, ali to je posao urednika koji bi morao inzistirati na određenoj razini kvalitete.
Navika je gadna stvar.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 09/01/2015 : 23:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Loša priča.

Scenarij sto posto linearan i nezanimljiv, sa hrpom nepotrebnog teksta.
Kolor je bezvezan, monoton, industrijski bez imalo "duše".

Jedinica mi je bila osjetno bolja.


Konačno da se netko složi sa mnom, ovo može brisati pod jedinici
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/01/2015 : 00:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni opet dvojka bolja od jedinice po svemu osim po crtežu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 10/01/2015 : 00:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Odlična priča, puna napetosti i neizvesnosti, koja se čita u jednom dahu... i što je najbolje, nepredvidljiva do poslednje strane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/01/2015 : 13:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Venturi je za Sediolija grom, ali scenaristički je Rauch debelo zasjenio Burratinija. Ipak, u oba kolorca nešto fali. Čekamo jednoga koji će biti pravi bingo!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/01/2015 : 14:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Teško da se u ovoj ediciji može potrefiti baš fantastična priča (po scenariju i po crtežu) ali meni je sasvim dovoljno da bude na višoj razini od groznog almanaha.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 10/01/2015 : 18:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
i meni je kolor broj 2 dobra prica,zadovoljan sam
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 10:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Teško da se u ovoj ediciji može potrefiti baš fantastična priča (po scenariju i po crtežu) ali meni je sasvim dovoljno da bude na višoj razini od groznog almanaha.



Od almanaha puno bolje, svakako.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000