forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STRIPOTEKA-STRIP REVIJA SVIH VREMENA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/12/2014 : 10:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Po sirovoj snazi i hiljadama ubijenih čudovišta Konan je nerealniji od Zagora (on je izlazio u Stripoteci, pa smo on topic), ali kad njega čudovište uvuče u vodu (među prvim epizodama koje je crtao Buscema, dešava se u kraljevstvu Kitaj), on oseća užas, želju za životom, za spasenjem, pluća mu pucaju pod vodom dok ga zmijoliko čudovište steže, ali on uspeva da se iskobelja, poseče ga i nekako ispliva pre nego što se udavi.

U jednoj od nedavno objavljenih epizoda Zagora u redovnoj VČ ediciji, on sam skače za džinovskom zmijom, juri je (!?) po dubinama jezera, ne guši se ne pucaju mu pluća, zamahuje kao po vazduhu, ubija je, bez uzbuđivanja.

Nedostatak uzbuđenja kod Zagora nije ga napravilo više cool junakom od Konana, naprotiv, napravilo ga je beživotnijim, a taj nedostatak njegovog uzbuđenja prenosi se na čitaoca, kome čitava scena borbe sa zmijom, pod vodom, nije previše uzbudljiva, nego je posmatra poluzainteresovano, za razliku od pomenutog Konanovog stripa, koji je, uzgred i za dve klase bolje nacrtan i stripovski režiran.


Evo, samo za tebe, svi boldani elementi su prisutni. Cak je i zmija tu:






Edited by - King Warrior on 24/12/2014 11:01:55
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/12/2014 : 10:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
što se tiče stripoteke, nit mi je najdraža nit je dobra pravo rečeno
bilo je tu i tamo solidnog BD stripa, no preteže hrpetina budalaština
jedan bod joj dajem kao fazi, fazi koja se prolazi u poskocima, a sva joj se vrijednost iscrpljuje na razini informacije. upoznaš se sa par stripova, a onda se vratiš Zagoru.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/12/2014 : 10:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

uvijek na braniku, supermike, uvijek na braniku.

naravno, ti si u krivu. Zagor i Konan, jasno imaju površinske herojske sličnosti, no bitno se razlikuju i to toliko da jednog mogu čitati, drugog ne. Zagor je sjajan, Konan je ... za ugljikove jedinke slabih interpretativnih mogućnosti.

možda ti jednom ispričam, supermike. danas je Badnjak i veselimo se. si išao pogledati jaslice? trk, umjesto što si razbijaš glavu sa obujmima.






Nesto mi govori da je posljednji poslovni angažman tvoja usta napunilo bombonima :)
A jaslice sam vidio, isao jutros po jaja na trznicu
U lukač, nisam ni znao da su im jaja tako jeftina :O
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 24/12/2014 : 11:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

što se tiče stripoteke, nit mi je najdraža nit je dobra pravo rečeno
bilo je tu i tamo solidnog BD stripa, no preteže hrpetina budalaština
jedan bod joj dajem kao fazi, fazi koja se prolazi u poskocima, a sva joj se vrijednost iscrpljuje na razini informacije. upoznaš se sa par stripova, a onda se vratiš Zagoru.



Hvala, ne bih.
Srećan Božić!

What a long strange trip it's been

Edited by - C Celtic on 24/12/2014 11:27:08
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/12/2014 : 12:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 24/12/2014 : 19:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Jebo te,Poli...

Wtf?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/12/2014 : 19:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

hebiga, nije imao sjekire kod sebe



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/12/2014 : 17:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Interesantno da se ova (nepotrebna ?) diskusija na topicu o našoj (najdražoj, barem meni) Stirpoteci razvila u pravcu relacije Bonelli-Ameri, a vrlo dobro znamo da je osnovna, udarna snaga Stare dame stripa oduvek bio BD. Doduše, ni Ameri nisu zanemarljivi, a bilo je i Bonellija na kašičicu.
Inače, meni lično, top 1 stripovski događaj mi je trenutak kad sam, oktobra davne 1999. godine na kiosku ugledao vaskrslu Stripoteku, dugo nam još izlazila !



Ova se rasprava mogla razviti u više smjerova da je bilo volje. Ružno je čitati kako se ljude koje čitaju i obožavaju bonelija omalovažava te očekuje njihovo skoro izumiranje ( ako ćemo suditi po našoj strip sceni upravo je to ta generacija koja drži i održava ovu kakvu takvu strip scenu ).
Pa vratimo se malo u doba mog odrastanja. Ja sam pripadao generaciji koja je odrasla na Boneliju ( dakle ZS-u i LMS-u ) u mom društvu ( a gotovo nije bilo nikog tko nije čitao stripove ) većina te ekipe van ZS-a i LMS-a nije pratila ostala izdanja osim možda Eks-a zbog američkih super junaka. Ja sam pripada onoj manjini koja je pratila i ostala strip izdanja poput Stripoteke. No, u tom periodu me izdanja Stripoteke, ZS-a, LMS-a nije toliko fasciniralo ( osim onoga u nekoj strip euforiji ) koliko izdanje Strip arta ( zbog Džeremaje i nekih drugih stripova ) i Supera ( zbog XIII stice i nekih drugih stripova ), tu je Biser strip zbog Asteriksa i Taličnog ( i naravno zbog nekih drugih stripova ), a naravno i vjerojatno najbolje izdanje ondašnjeg vremena ( barem za nas ) izdanje Asteriksovog zabavnika ( zar je potrebno spominjati zbog čega? ). Biser strip je vjerojatno započeo kao izdanje koje je objavilo neke junake i epizode koje su izlazili u Stripoteci, mada je s vremenom to izdanje počelo objavljivati nešto što nije izlazio u Stripoteci i preraslo u jedno vrlo kvalitetno izdanje. Super je počeo s američkim izdanjima ( Fantomom i Mandrakom, mislim da su sve epizode koje su izašle u Stripoteci izašle i u Superu, za Fantoma nisam siguran ), nastavio je s Riđobradim i Tangi i Laverdirom gdje je stripoteka stala i naravno počela sa objavljivanjem nekih vrlo kvalitetnih stvari. Strip art je posebna priča.
Na neki način sad je lako pametovati kad smo odrasli i kad čitamo i slušamo što drugi pišu. Mada ja mislim da je tu floskulu kako je Stripoteka najbolje izdanje prošlih vremena nametnula starija generacija od moje. Oni su bili stariji od nas i odrasli su na nekim drugim zasadama i izdanjima.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 28/12/2014 : 14:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli







Ova slika je iscenirana, objašnjenje se vidi na ˝NG˝ channel.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/12/2014 : 14:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

istina, ali dobro izgleda (najvise me podsjeca na doticnu Mahyem naslovnicu - oni koji znaju, znaju - koja nije inscenirana), mozda bolje nego prave :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/12/2014 : 15:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za one koji ne znaju o ovoj naslovnici se radi a fotografija nije muljaža.

http://www.metal-archives.com/images/8/0/7/5/8075.jpg?1840

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 30/12/2014 : 22:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ovde se govori o"strip reviji stripoteka"
A ne o tome koje je najbolje "izdanje,tj edicija"
z.s i l.m.s nisu strip revije.
Ko to do sad nije znao,neka nauci a onda neka pise...
thanks.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/12/2014 : 22:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Strip art je bolja revija od stripoteke.
Mada je današnja Stripoteka dosta dobra, ima odličan izbor junaka i njihovih epizoda. Ona prije je bila O.K. ali bilo je uz odličnih junaka i dosta prosječnih i loših.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/12/2014 : 16:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Strip art je bolja revija od stripoteke.




Strip Art jeste bolja revija od Stripoteke, ali je on izlazio mesečno. Kvalitet je u njemu bio koncentrovan, nije bilo vremena ni mesta za osrednje stripove.

Stripoteka je izlazila nedeljno, najvećim delom perioda svog izlaženja, pa si na jedan Strip Art imao 4 Stripoteke (ili 5). Stripoteka je bila prozor u svet stripa, na sličan način kako je u to vreme prozor u svet bila televizija.

Kroz Stripoteku su prolazile najrazličitije stvari i kroz jednu takvu reviju (uz Eks Almanah) mi smo onda mogli da pratimo šta se dešava na svetskoj sceni.

Da je Stripoteka rešila da izlazi samo jednom mesečno (što joj se kasnije desilo silom prinudnih okolnosti) i da objavljuje samo svoje najbolje stripove, mogla je da bude pandan Strip Artu.

Zato te dve revije i nisu za bukvalno poređenje.

Uz to, možda to ljudi iz većih gradova ne znaju, Strip Art se često tokom svog izlaženja nije mogao naći na kioscima svih gradova u SFRJ (sela sa kioscima da ne pominjem), dakle nije imao najširu distribuciju (ja sam morao po njega u susedni Kruševac, kad mi se ukaže prilika), pa je samim tim (pored mesečnog ritma i manjeg tiraža) njegov uticaj na odgoj strip publike bio još manji.

Edited by - alexts on 31/12/2014 16:11:20
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 31/12/2014 : 16:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Kruger

Strip art je bolja revija od stripoteke.




Strip Art jeste bolja revija od Stripoteke, ali je on izlazio mesečno. Kvalitet je u njemu bio koncentrovan, nije bilo vremena ni mesta za osrednje stripove.

Stripoteka je izlazila nedeljno, najvećim delom perioda svog izlaženja, pa si na jedan Strip Art imao 4 Stripoteke (ili 5). Stripoteka je bila prozor u svet stripa, na sličan način kako je u to vreme prozor u svet bila televizija.

Kroz Stripoteku su prolazile najrazličitije stvari i kroz jednu takvu reviju (uz Eks Almanah) mi smo onda mogli da pratimo šta se dešava na svetskoj sceni.

Da je Stripoteka rešila da izlazi samo jednom mesečno (što joj se kasnije desilo silom prinudnih okolnosti) i da objavljuje samo svoje najbolje stripove, mogla je da bude pandan Strip Artu.

Zato te dve revije i nisu za bukvalno poređenje.

Uz to, možda to ljudi iz većih gradova ne znaju, Strip Art se često tokom svog izlaženja nije mogao naći na kioscima svih gradova u SFRJ (sela sa kioscima da ne pominjem), dakle nije imao najširu distribuciju (ja sam morao po njega u susedni Kruševac, kad mi se ukaže prilika), pa je samim tim (pored mesečnog ritma i manjeg tiraža) njegov uticaj na odgoj strip publike bio još manji.



Moram se većim djelom složiti s tobom, ali bez obzira na okolnosti i ritam izlaženja Strip art je bolji.
Netko je na topicu Strip revija postavio dosta zanimljivo pitanje: Jeli strip revija nešto slično kao stripoteka prije? Mislio sam napisati analizu o izlaženju Stripoteke ( od izlaženja cjelovitih epizoda, rascjepkani, do dvobroja, pa do povratka rascjepkanim epizodama i onim cjelovitim ). Iskreno volio bih da me je netko pretekao i napisao nešto vezano uz to.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 31/12/2014 : 16:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
@alexts

Kroz Stripoteku su prolazile najrazličitije stvari i kroz jednu takvu reviju (uz Eks Almanah) mi smo onda mogli da pratimo šta se dešava na svetskoj sceni

Veoma bitno za to vreme!

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 05/01/2015 : 22:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Meni i sam logo Stripoteke je fantastičan. Kupujem redovno od 1990. godine, do tada sam najviše čitao ZS, LMS, EKS, AF,... Stripoteka traje 45 godina (sa nekoliko prekida). To samo po sebi nešto znači. Nisu svi stripovi odlični, nisu sve epizode odlične, svako čita ono što mu odgovara, ali prosječno je rezultat uvijek pozitivan...

TM
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 05/01/2015 : 22:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dacho99

Čitam Stripoteku od 1970 godine a skupljam 30 godina.Svoju ljubav prema Stripoteci prenio sam na unuka s kojim zajedno čitam od starih do novih.Najbolja strip revija koja izlazi na prostorima bivše države.



Ja imam noćnu moru da će jednog dana (nadam se što daljeg :) moji nasljednici baciti ovo što 2/3 svog života skupljam

TM
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/01/2015 : 22:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stripoteka je odigrala ključnu ulogu u stripovskom opismenjavanju svih nas, da nije bilo nje mi u ključnim godinama ne bismo dobili priliku čitati sjajne i izuzetno bitne stripove, danas ne bismo bili ovakvi stripofili, kolekcionari i što sve nismo, a vjerujem da u tom slučaju ni bi bilo ni ovog sajta ni foruma.

To bi značilo da bez Stripoteke ne bismo bili ni ljudi kakvi jesmo, a uloga Strip arta u tom je kontekstu ipak dosta manje važna.

U tom smislu je uloga Stripoteke najznačajnija za naše stripovsko ali i šire kulturološko formiranje, u smislu u kojem nas je kroz (crni) humor, ironiju i iskošeni pogled na život oblikovao recimo i Alan Ford, i ona je u tom kontekstu nezamjenjiva.

Za sve ostalo tu je Mastercard!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/01/2015 : 23:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
JD jes l ti normalan?, ti opisuješ generaciju ZS/LMS ??
Naravno da nisi jer si umjesto ZS/LMS stavio pojam Stripoteka.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/01/2015 : 00:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast ZS-u i LMS-u, Kenu, Zagoru, Dylanu, Martinu, ranije Bleku, Marku itd., kako kome i kako kada, ovisno o formativnim godinama, ali ti su junaci bili naša stripovska baza na koju je došla nadgradnja ponajprije u Stripoteci a onda u Strip artu, Eksu, Superu, Gigantu, Biser stripu, Spunku, Asteriksovom zabavniku, Našem stripu, Yu stripu, ovisno o afinitetima i našim godištima kad smo ih otkrivali i čitali.

Stripoteka nam je, koliko je u ono doba bilo moguće, omogućila neusporedivo dalje vidike u svijetu stripa, upoznavanje s nerijetko iznimno vrijednim stripovima koje dotad nigdje nismo imali prilike čitati. Osobno sam se kroz Stripoteku doživotno navukao na npr. Blueberryja, Corta, Jeremiaha i hrpu drugih stripova koji su mi i danas možda i općenito najvažniji, baš kao što sam se kroz Super i Gigant navukao na Riđobradog, Tanguya, Bruna Brazila, kasnije i na XIII, kroz Eks na Spider-Mana i Batmana a kroz Stripoteku, Biser i Asteriksov zabavnik na Taličnog i Asterixa, Krcka i Štrumpfove, i još štošta poput npr. Tornjeva Bois-Maurryja, Kapetana Rodžersa itd u Strip artu.

Bez Stripoteke i s osloncem isključivo na ZS i LMS tj. na Bonellija, moj stripovski svijet ne samo da bi bio strašno skroman, zakržljao i zaostao u razvoju, nego ga kasnije pa i danas ne bi ni bilo. U tom smislu mi je ona neprocjenjiva.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 06/01/2015 00:17:29
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/01/2015 : 00:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

JD jes l ti normalan?, ti opisuješ generaciju ZS/LMS ??
Naravno da nisi jer si umjesto ZS/LMS stavio pojam Stripoteka.



Krugeru, zar je teško shvatiti da su velikom broju stripofila ZS/LMS bili samo faza, posle koje je došlo mnogo drugih, ili početna baza koja je nadograđena, ako ti to više odgovara.

Mnogima je bukvar bio prva knjiga, ali su one najomiljenije i najznačajnije došle kasnije.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/01/2015 : 00:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
JD najbolja generacija koja oživljava ovu bilo kakvu takvu strip scenu u današnje vrijeme je generacija ZS/LMS-a ( naravno oni s vremenom izumiru ) .
No manje bitno, Stripoteka kao takva je s vrlo ne baš kvalitetnim stripovima pružila neke druge vidike ( vrlo moćno i zahvalno ali ne baš toliko presudno ).
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/01/2015 : 00:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Kruger

JD jes l ti normalan?, ti opisuješ generaciju ZS/LMS ??
Naravno da nisi jer si umjesto ZS/LMS stavio pojam Stripoteka.



Krugeru, zar je teško shvatiti da su velikom broju stripofila ZS/LMS bili samo faza, posle koje je došlo mnogo drugih, ili početna baza koja je nadograđena, ako ti to više odgovara.

Mnogima je bukvar bio prva knjiga, ali su one najomiljenije i najznačajnije došle kasnije.




nije to baš tako, ali moram ti priznati kako si djelomično upravu.

( ... nisi baš dobro i kvalitetno napao ZS/LMS ... )
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18399 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/01/2015 : 10:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

JD najbolja generacija koja oživljava ovu bilo kakvu takvu strip scenu u današnje vrijeme je generacija ZS/LMS-a ( naravno oni s vremenom izumiru ) .
No manje bitno, Stripoteka kao takva je s vrlo ne baš kvalitetnim stripovima pružila neke druge vidike ( vrlo moćno i zahvalno ali ne baš toliko presudno ).


slazem se....ja cak mislim da je 90% citatelja Dnevnika citala i Stripoteku....dobar strip se moglo nac i u Zs i Lms i u Stripoteki....
Citanje jednog izdanje ne izkljucuje citanja drugog...meni su oba bila draga tada ko danas...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000