forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MojStrip #28
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 10/01/2015 : 15:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Iko: oko 50
Jurica: oko 200
Dupli: puno, jako puno :-)
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1934 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 10/01/2015 : 16:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

Iko: oko 50
Jurica: oko 200
Dupli: puno, jako puno :-)


Od duplog nista manje nisam ni ocekiva:).Macanov strip je idealan za pocetak web casopisa,ostala sva tri su jaaako obecavajuca.Jedna sitna zamjerka,fali mi na pocetku casopisa prava naslovnica.Jest da je u pitanju web casopis ali mislim da bi svejedno triba imat naslovnicu sa najavom stripova unutar casopisa.Na taj bi nacin imao sjecaj ka da citam digitalni Q strip.Sve ostalo je super.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/01/2015 : 00:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Dupli i ja u Briljanteenu (odmah prvi prilog): http://www.hrt.hr/enz/briljanteen/

Da li povodom toga ili zbog nečeg drugog, ali i Briljanteenov Facebook oglašava stripovsku nagradnu igru: https://www.facebook.com/briljanteen (prijavio bih se i sam, jer znam točan odgovor!, ali ne znam tko je Cold Snap i zašto daje Empty promises pa mi nagrada nije atraktivna)

Bio bih javio unaprijed termin emitiranja da sam i sam znao. No termin koji točno znam je najvažniji, a on je za točno 24 sata: puni mjesec iščekivani spektakularni drugi broj MojStrip.com
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 31/01/2015 : 12:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Bravo dečki, pogledao sam vaš prilog u Briljantinu, mudro ste zborili, a popratio sam i 1. broj MojStrip-a. Sutra očekujem jednako dobar i drugi broj! Pozdrav.
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 31/01/2015 : 12:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Čekam......i veselim se drugom broju!
I svakom sljedećem
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/01/2015 : 14:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobra emisija, puno priloga o stripovima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/01/2015 : 16:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Svida mi se sajt, svidja mi se inicijativa, ali ne razumijem cemu toliko restrikcija.
OK, jasno mi je da necete stripove za koje nije unaprijed nacrtano barem 30 tabli, nikoga ne zanimaju stripovi koji ce nenadano stati, ali ovo s formatom, kojeg stila mora biti crtez i slicno - ne razumijem. Mislim da smo vec dovoljno mala sredina i da nije potrebno da se kreativan prostor dodatno smanjuje.




Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/01/2015 : 16:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja razumio format je tu zbog čitljivosti na raznim uređajima (ipak se radi o web magazinu) a ostali uvjetu su oni na koje kao urednici imaju pravo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/01/2015 : 16:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
@cultureV

fora sa restrikcijama je baš to:
a) ne želimo da netko krene pa stane jer nam to nema smisla, a u 90% slučajeva, da tražimo primjerice 5 stranica, baš bi se to dogodilo;
b) imamo ograničeni kapacitet. kako mi na to gledamo, s novim stripom novog autora (ice, zapravo, da ne bude preveliki spojler :-)), čini nam se da imamo još svega jedno slobodno mjesto (6 autora kao nekakav maksimum prije nego postane prezasićen magazinski format).

ali prije svega - nismo se nadali ni takvom interesu ni takvoj pažnji, pa smo u procesu promišljanja/premišljanja kako dalje.

iskreno, mislili smo da ćemo jedini autori biti Dupli i ja. kad su se pridružili Darko i Iko, a da ih nismo morali ni nagovarati, već smo prebacili očekivanja. sad nas malo plaši širiti se jer često entuzijazam traje mjesec, dva. zato imamo nekakve zamisli za proširenja u raznim smjerovima, ali se ne želimo žuriti. prvo želimo vidjeti koliko će početnog entuzijazma preživjeti 3-6 mjeseci.

VJEROJATNO (nismo ni to još 100% dogovorili) ćemo probati sa specijalima (Darkova ideja, Duplom i meni se svidjela): ljetni i novogodišnji specijal. u svakom bi bile kratke priče kroz koje bi se mogli bezbolno ušuljati novi autori. također promišljamo da ovaj preostali "slot" punimo različitim autorima s kratkim pričama od 7-15 stranica. kratke priče bi učinile magazin zabavnijim, ali onda imamo dva problema na koje nismo unaprijed mislili JER NISMO OČEKIVALI NIKAKAV INTERES:
a) raspored stripova u svakom broju određuje prosječna ocjena AUTORA u prošlom, pa bi kratke priče NOVIH autora uvijek bile na dnu;
b) odrekli bismo se izvorne niti vodilje časopisa: da generira CRTANE ROMANE, kojih, čini nam se, fali na domaćoj sceni za razliku od kratkih stripova kojih također fali, ali... pogledamo li interes koji inače polučuju crtani (ili pisani, u ostalom) romani nasuprot kratkih priča... ČINI nam se da romana nedostaje.

itd.

jako je komplicirano i ne da mi se previše tipkati, pa ako se nekad nađeš u našem sumornom gradiću u našoj sumornoj državi, broj mog mobitela se nije mijenjao i manje više uvijek nudim toplu čokoladu i kroasane ;-)
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/01/2015 : 16:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Sutra očekujem jednako dobar i drugi broj! Pozdrav.


BOLJI! BOLJI!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/01/2015 : 16:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

manje više uvijek nudim toplu čokoladu i kroasane ;-)



To je nemoguce odbiti! Imas PM!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2015 : 19:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

Dupli i ja u Briljanteenu (odmah prvi prilog): http://www.hrt.hr/enz/briljanteen/

Da li povodom toga ili zbog nečeg drugog, ali i Briljanteenov Facebook oglašava stripovsku nagradnu igru: https://www.facebook.com/briljanteen (prijavio bih se i sam, jer znam točan odgovor!, ali ne znam tko je Cold Snap i zašto daje Empty promises pa mi nagrada nije atraktivna)

Bio bih javio unaprijed termin emitiranja da sam i sam znao. No termin koji točno znam je najvažniji, a on je za točno 24 sata: puni mjesec iščekivani spektakularni drugi broj MojStrip.com

kako mozes da crtas u vozu... ja moram da spustim lakat na sto, a i tad nije ni za kurac
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 31/01/2015 : 21:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

kako mozes da crtas u vozu...


protupitanje se nameće samo po sebi: pa jesi li vidio KAKO crtam?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2015 : 22:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by Vlaadisha

kako mozes da crtas u vozu...


protupitanje se nameće samo po sebi: pa jesi li vidio KAKO crtam?

ironija izgleda odlicno
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/02/2015 : 00:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Imali smo tehničku grešku (prijevod bi glasio: zajebao sam kod administracije, dijelom i zato što su dva stripa stigla dvajst minuta do ponoći)!

Mea culpa!

Ako ste posjetili stranicu između ponoći i pola jedan, molim da to učinite ponovo.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/02/2015 : 02:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Dugoiščekivani DRUGI BROJ je napokon stigao! Juhu!

http://www.mojstrip.com/

u ovom broju:

Nova desetostranična priča Darka Macana Perspektiva:




druga epizoda stripa Rexy Ivana Marušića:




druga epizoda stripa Zlato našeg Duplog u kojoj se pojavljuje jedan ljubiteljima stripa prepoznatljivi lik:




2. epizoda moje Ironije:




i naš najnoviji transfer koji je još do jučer bio (koliko toliko) tajna; dobitnica nagrade u Angoulêmeu Helena Klakočar-Vukšić i prva epizoda njezinog stripa Vlaga, Mraz i Sol, napokon na hrvatskom jeziku:






http://www.mojstrip.com/



Edited by - jurica on 01/02/2015 02:41:36
Go to Top of Page

oko
New Member

Croatia
179 Posts

Member since 19/04/2004

Posted - 01/02/2015 : 02:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send oko a Private Message  Reply with Quote
Nestrpljivo očekivano i s radošću dočekano :)
Posjetio sam stranicu u 00:01, onda sam bio malo zbunjen - falile su stranice Helenina stripa, pa je malo kasnije sve nestalo, ali svevišnji ju uslišio molitve i ubrzo je sve bilo u redu.
Darko još nije napravio svoj najbolji strip ( mada tvrdi da mu je Selamalejkum najbolji ), jer mu je svaki sljedeći bolji od predhodnog. Deseta stranica Perspektive natjerala me je da se vratim na prvu, ponovo, sad več malo sporije prođem sve stranice, te da se na kraju na par minuta zamrznem u vremenu i prostoru. Jeza.
Dakle, Darko ima najbolji kompletan strip, a Helena, Jurica, Ivan i Dupli imaju najbolje stripove u nastavcima.
Stvarno mi je teško bilo koga izdvojiti. Tako različiti, a tako dobri stripovi.
Srećom, veljača ima samo 28 dana, a u ožujku bi mogao i proljetni specijal :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/02/2015 : 02:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovi stripovi u nastavcima mi svi odreda izgledaju kraći nego u prvom broju. Valjda jer imaju manje teksta... A Rexy i je kraći.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/02/2015 : 19:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ironija izgleda odlicno


hvala!

quote:
Originally posted by oko

falile su stranice Helenina stripa, pa je malo kasnije sve nestalo


eh, da... porođajne muke. dat ćemo sve od sebe da se ne ponovi.

quote:
Originally posted by Deers

Ovi stripovi u nastavcima mi svi odreda izgledaju kraći nego u prvom broju.


ozbiljno pitanje (tebi, a super i ako se još netko uključi): koliko bi u ovakvom obliku prikaza bilo optimalno da epizoda ima stranica?
recimo da autori mogu nacrtati stranica koliko god im se prohtije. koliko bi ti bilo idealno da se može lijepo pročitati bez napora na internetu, a da nije premalo?

Edited by - jurica on 01/02/2015 19:18:14
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/02/2015 : 19:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Eh, ovako od oka rekao bih 8-10 stranica ali zapravo smatram da nisu bitne stranice već koliko je toga rečeno. Kad sam sinoć pisao da mi izgleda kraće htio sam napisati i da je Rexy u ovom broju samo trećina po broju stranica u odnosu na prvi broj (tu jedan naslov u prošlom tri) i iznenadio sam se kad sam vidio da u prvom broj svaki dio nema četiri već samo dvije stranice. Iko me prevario

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 01/02/2015 : 21:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
OK, predajem se! Kako da otvorim prvi broj MojStripa?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/02/2015 : 21:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

OK, predajem se! Kako da otvorim prvi broj MojStripa?


Imaš u gornjem desnom kutu gumb "Stariji brojevi".

http://www.mojstrip.com/arhiva/1

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 03/02/2015 : 20:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

OK, predajem se! Kako da otvorim prvi broj MojStripa?



el Bushido je drugarski objasnio i postao link, pa pretpostavljam da si bez frke došao do prvog broja, ali i za tebe i za sve koji žele postati "napredni korisnici", a ne da im se istraživati, evo blog-posta koji otkriva neke "tajne" MojStrip.com-a:

http://www.mojstrip.com/blog/jeste-li-primijetili
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/02/2015 : 20:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlična je ova opcija za čitati kompletni strip, nisam znao da je to to.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 08/02/2015 : 16:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
Bravo ljudi, čestitam na drugom broju. Trenutno mi je najnapetiji strip od Marušića, baš me zanima kako će to završit, a već imam i neke naznake o mogućem slijedu događaja :)
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000