forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Omnivisibilis (Omni-visibilis)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 04/01/2015 : 12:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Omni visibilis

Svevidljivi

Crtez: Matthieu Bonhomme
Prica: Lewis Trondheim


Sjajan strip! Originalna prica i odlican crtez. Veliki Brat na kvadrat.
Toplo preporucujem.









Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/01/2015 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Djeluje zanimljivo, a čini se da ima i dosta humora. Crtež odličan.

Nadam se da će se kod nas naći netko zainteresiran za objavljivanje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/01/2015 : 18:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eh,Trondhajm!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/07/2020 : 11:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
OV je još jedan Trondov zabavni stripić, koji je crtao Bonhomme, koga sada, jelte, poznajemo malo bolje jer su zajedno radili Texas Cowboys. Ono što je zanimljivo je da je glavni lik u oba ova stripa isti! Ista faca, ista frizura, isto ime (u TC je Harvey Drinkwater, a u OV u izdanju koje sam ja čitao je Hervé), jedino što u OV nosi naočare i što je seronja koga ne biste baš želeli za kolegu, pa ni za drugara.
Radnja?
Pazi, možda spojleri!
Što bi se desilo kad bi sve što čujete, vidite, osetite - osetili i svi na svetu? Upravo to se jednog jutra desilo Hervéu. Naravno, on toga na početku nije ni svestan, ali se to vrlo brzo promeni i onda počinje ludnica, jurnjava, strka protkana sa dosta humora.
Radnja je brza, luda i zabavna, sa par urnebesnih preokreta, pa me malo podsetila na strip "I Die At Midnight" Kyla Bakera.
Sve u svemu, još jedna zabavna i pitka Trondova vožnja, koja ipak ostavlja žal što je možda prekratka, mogla je zabava da traje duže.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2330 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 29/07/2020 : 22:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
@KuntaKinte

omni visibilis je prelep, možda, zapravo, i prekrasan;)

međutim, zanima me paralela koju si podvukao, poredeći ov sa smrti u ponoć.

gde je tu veza?

šta mi promiče?

Piši propalo!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 30/07/2020 : 08:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

@KuntaKinte

omni visibilis je prelep, možda, zapravo, i prekrasan;)

međutim, zanima me paralela koju si podvukao, poredeći ov sa smrti u ponoć.

gde je tu veza?

šta mi promiče?


Niđe veze
Prosto mi je pao na pamet IDaM zbog te slične sumanute jurnjave gradom sa puno humora.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2020 : 01:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

OV je još jedan Trondov zabavni stripić, koji je crtao Bonhomme, koga sada, jelte, poznajemo malo bolje jer su zajedno radili Texas Cowboys. Ono što je zanimljivo je da je glavni lik u oba ova stripa isti! Ista faca, ista frizura, isto ime (u TC je Harvey Drinkwater, a u OV u izdanju koje sam ja čitao je Hervé), jedino što u OV nosi naočare i što je seronja koga ne biste baš želeli za kolegu, pa ni za drugara.
Radnja?
Pazi, možda spojleri!
Što bi se desilo kad bi sve što čujete, vidite, osetite - osetili i svi na svetu? Upravo to se jednog jutra desilo Hervéu. Naravno, on toga na početku nije ni svestan, ali se to vrlo brzo promeni i onda počinje ludnica, jurnjava, strka protkana sa dosta humora.
Radnja je brza, luda i zabavna, sa par urnebesnih preokreta, pa me malo podsetila na strip "I Die At Midnight" Kyla Bakera.
Sve u svemu, još jedna zabavna i pitka Trondova vožnja, koja ipak ostavlja žal što je možda prekratka, mogla je zabava da traje duže.


ovo mi deluje kao saliveno za Komikov Prvi izbor!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2020 : 02:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


ovo mi deluje kao saliveno za Komikov Prvi izbor!!



Potpisujem!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000