forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Charlie Hebdo, heroji slobode govora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/01/2015 : 18:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Svjedoci smo kako se primitivci,vjerski extremisti i neuki militanti obracunavaju sa neistomisljenicima i na kakav gnusan nacin pokusavaju ugusti slobodu govora.
Europa i njena osnovna nacela su danas direktno napadnuti.

quote:
"Ako počnemo postavljati pitanje imamo li pravo ili ne u karikaturama crtati Muhameda, je li to iz ovih ili onih razloga opasno ili ne, postavit će se pitanje možemo li se u listu uopće baviti muslimanima, a potom i ljudskim bićima i završit ćemo tako što nećemo ni o kome pisati, i šaka će ekstremista pobijediti i u svijetu i u Francuskoj", izjavio je glavni urednik lista Charlie Hebdo prije godinu dana.




Sto vi mislite o ovome?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 07/01/2015 18:09:12

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 07/01/2015 : 18:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
ja se nadam da Muslimani (pravi) shvaćaju da su im ova govna sa ovim odvratnim činom danas nanjela veću štetu nego sve karikature ikad.

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 07/01/2015 18:24:48
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 18:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Ovo je super prilika da se Francuska, a i čitava Europa počne naoružavati. Podignu se proračuni za kupnju oružja i skrene u desno.
Kada bih vodio vojnu industriju, sam bih organizirao ovako nešto jer će zarada biti ogromna.

Osim toga upitna mi je ta priča o slobodi govora. Svima je poznato da takve karikature vrijeđaju muslimane, a oni i dalje njih objavljuju i provociraju. Na neki način su dobili ono što su i tražili.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 07/01/2015 : 19:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

ja se nadam da Muslimani (pravi) shvaćaju da su im ova govna sa ovim odvratnim činom danas nanjela veću štetu nego sve karikature ikad.

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 19:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Ovo je super prilika da se Francuska, a i čitava Europa počne naoružavati. Podignu se proračuni za kupnju oružja i skrene u desno.
Kada bih vodio vojnu industriju, sam bih organizirao ovako nešto jer će zarada biti ogromna.

Osim toga upitna mi je ta priča o slobodi govora. Svima je poznato da takve karikature vrijeđaju muslimane, a oni i dalje njih objavljuju i provociraju. Na neki način su dobili ono što su i tražili.



Ne mogu vjerovati da si ovo napisao a da nisi oštro osudio.
Upravo slušam našeg Predsjednika koji oštro osuđuje terorizam...zar ne shvaćaš da se slično karakteriziraju neistomišljenici jedne sekte/stranke u Hrvatskoj.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 19:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Ovo je super prilika da se Francuska, a i čitava Europa počne naoružavati. Podignu se proračuni za kupnju oružja i skrene u desno.
Kada bih vodio vojnu industriju, sam bih organizirao ovako nešto jer će zarada biti ogromna.

Osim toga upitna mi je ta priča o slobodi govora. Svima je poznato da takve karikature vrijeđaju muslimane, a oni i dalje njih objavljuju i provociraju. Na neki način su dobili ono što su i tražili.



Ne mogu vjerovati da si ovo napisao a da nisi oštro osudio.
Upravo slušam našeg Predsjednika koji oštro osuđuje terorizam...zar ne shvaćaš da se slično karakteriziraju neistomišljenici jedne sekte/stranke u Hrvatskoj.



Osuđujem čin i zločin koji je počinjen, ali sumnjam u to tko je taj zločin počinio.
Naravno tu su odmah krivi muslimani. Tako mogu i ja roknuti nekoga i vikati po ulici "Alah je velik" pa će odmah biti krivi muslimanski teroristi.
Uvijek isti shit.

Da se osvrnem još na boldanu rečenicu.
Kada bi tako po novinama prozivali moju suprugu ili nešto drugo do čega je meni stalo, postojala bi velika šansa da ih posjetim sa kalašom i da bude isti rezultat.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 19:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Ovo je super prilika da se Francuska, a i čitava Europa počne naoružavati. Podignu se proračuni za kupnju oružja i skrene u desno.
Kada bih vodio vojnu industriju, sam bih organizirao ovako nešto jer će zarada biti ogromna.

Osim toga upitna mi je ta priča o slobodi govora. Svima je poznato da takve karikature vrijeđaju muslimane, a oni i dalje njih objavljuju i provociraju. Na neki način su dobili ono što su i tražili.



Ne mogu vjerovati da si ovo napisao a da nisi oštro osudio.
Upravo slušam našeg Predsjednika koji oštro osuđuje terorizam...zar ne shvaćaš da se slično karakteriziraju neistomišljenici jedne sekte/stranke u Hrvatskoj.



Osuđujem čin i zločin koji je počinjen, ali sumnjam u to tko je taj zločin počinio.
Naravno tu su odmah krivi muslimani. Tako mogu i ja roknuti nekoga i vikati po ulici "Alah je velik" pa će odmah biti krivi muslimanski teroristi.
Uvijek isti shit.

Da se osvrnem još na boldanu rečenicu.
Kada bi tako po novinama prozivali moju suprugu ili nešto drugo do čega je meni stalo, postojala bi velika šansa da ih posjetim sa kalašom i da bude isti rezultat.



a ne bi upotrijebio pravne mehanizme države?
Bravo.
Upravo se možeš prijaviti u novake bilo koje terorističke skupine..you name it.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 20:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Jebiga, my name is Charlie...Just Charlie..


Evo kako se Charlie Hebdo sprdao s drugim "svetinjama" pa i Isusom

"SVETINJA neke vjere može biti svetinja samo za njene pripadnike. Gdje bi svijet bio ako bi se poštovali svi vjerski tabui?", pitao se Philippe Val bivši urednik satiričkog časopisa "Charlie Hebdo" na poznatom suđenju u Parizu prije osam godina kada su islamske udruge tražile visoke kazne i zabranu za ovaj medij.

Upravo ta misao o "svetinjama" glavni je moto ovog časopisa koji djeluje od 1969. godine, a koji ima čvrste antireligijske stavove u kojima ismijava radikalne stavove islamista, kršćana te židova ali ugledne francuske i svjetske veličine, predstavnike vlasti, policiju, ekstremnu desnicu, političare... Uglavnom sve.

Godinama je redakcija lista odbijala kritike kako su "provokativni samo zbog provokacije", a nisu odustali od svoje uredničke politike ni nakon što je Francuska morala zatvarati veleposlanstva zbog njihova pisanja.

"Je li sloboda medija zapravo provokacija?" stajalo je na jednoj od naslovnica ovog satiričkog tjednika čime je poslana jasna poruka da mogu biti šokirani samo oni koji se zapravo sami žele šokirati.

....


http://www.index.hr/vijesti/clanak/evo-kako-se-charlie-hebdo-sprdao-s-drugim-svetinjama-pa-i-i-isusom/793762.aspx

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 20:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

a ne bi upotrijebio pravne mehanizme države?
Bravo.
Upravo se možeš prijaviti u novake bilo koje terorističke skupine..you name it.



Nisam ja materijal za terorističke skupine niti me zanimaju.

Hoću samo reći da se kultura tolerancije treba njegovati tako da se ne vrijeđaju vjernici druge vjere. Uvijek će se naći netko dovoljno lud da počini ovakav zločin.

Pod uvjetom da to nisu učinili sami francuski specijalci, a za par dana u obračunu sa policijom budu ubijena tri "islamska terorista" kako ih nitko ne bi mogao ispitivati.
Uzeo sam kokice i čekam
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 07/01/2015 : 20:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message
http://motornotesterisanje.blogspot.com/2015/01/reakcije-jesuischarlie.html

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 07/01/2015 : 20:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message
http://motornotesterisanje.blogspot.com/2015/01/charliehebdo-galerija-naslovnica.html

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 20:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Nisam ja materijal za terorističke skupine niti me zanimaju.




Znam da nisi, ti ozbiljno misliš samo na internetu.
U stvarnosti se jajašca stišću na hladnom

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 20:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Nisam ja materijal za terorističke skupine niti me zanimaju.




Znam da nisi, ti ozbiljno misliš samo na internetu.
U stvarnosti se jajašca stišću na hladnom



Više se kita stišće na hladnom. Tada mi barem ne smeta

Edited by - Dr. Westax on 07/01/2015 20:53:18
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/01/2015 : 21:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Odvratna, jebena, ektremistička govna, fuj...
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 07/01/2015 : 21:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
A oni kreteni sa blica objavili video na kojem maskirani prosipa mozak policajcu.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 21:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Nisam ja materijal za terorističke skupine niti me zanimaju.




Znam da nisi, ti ozbiljno misliš samo na internetu.
U stvarnosti se jajašca stišću na hladnom




Više se kita stišće na hladnom. Tada mi barem ne smeta



ups..zastarjelo mi znanje..moram ga apdejtovat
uglavnom i svejedno - nešto se stišće

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 07/01/2015 21:10:04
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/01/2015 : 21:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Jako ružna stvar. Događaj koji je zgrozio lijeve i desne (kojima ne treba puno). Događaj, koji će dignut nivo islamofobije i ksenofobije na jednu jako jako zabrinjavajuću razinu.

Zbog toga ova ispod karikatura. Teroristi napravili puno zla za islam danas.

Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 07/01/2015 : 21:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Jedna od zadnjih karikatura:



"I dalje nema atentata u Francuskoj."

"Sacekajte."

"Zelje se primaju do kraja januara."

PS: pretpostavljam da ce uskoro opet krenuti akcija crtanja karikature Muhameda, ko prije par godina, i spirala ce se nastaviti.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 07/01/2015 21:26:26
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 21:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Nisam ja materijal za terorističke skupine niti me zanimaju.




Znam da nisi, ti ozbiljno misliš samo na internetu.
U stvarnosti se jajašca stišću na hladnom




Više se kita stišće na hladnom. Tada mi barem ne smeta



ups..zastarjelo mi znanje..moram ga apdejtovat
uglavnom i svejedno - nešto se stišće



A da vidiš kako se pakšu stisne kada počne pucnjava. Možeš sa njim žicu precvikati
Svašta se stišće
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 21:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Nisam ja materijal za terorističke skupine niti me zanimaju.




Znam da nisi, ti ozbiljno misliš samo na internetu.
U stvarnosti se jajašca stišću na hladnom




Više se kita stišće na hladnom. Tada mi barem ne smeta



ups..zastarjelo mi znanje..moram ga apdejtovat
uglavnom i svejedno - nešto se stišće



A da vidiš kako se pakšu stisne kada počne pucnjava. Možeš sa njim žicu precvikati
Svašta se stišće



Mislim da ovo nije topic: "Opišite vaše maštarije" već je tragičan povod - terorizam.
No, u ljudskoj je prirodi da ih svašta uzbudi i maštu raspali.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/01/2015 : 21:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/01/2015 : 22:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/01/2015 : 22:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Definitivno,ovo nije nešto što se može komentirati samo tako,već se radi o nečemu o čemu bi "pametan" čovjek trebao dobro dobro razmisliti...
Ovaj događaj definitivno ne bih nazvao gušenjem slobode govora,nego na isti gledam s jednim velikim pitanjem: Tko tu kome i što podmeće te što se želi izazvati?
Zašto?
Pa kada realno pogledamo...postoji taj list koji na jedan izrazito provokatorski i neukusan način vrijeđa većinu vjernika bez obzira na to kojoj vjeri oni pripadali, znači ne radi se samo o Muslimanima,već o svim vjernicima.
E sada ako znamo da zbog tog neukusnog načina vrijeđanja vjernika, pripadnici mnogih religija te novine neće kupovati niti će im biti zanimljive, pa ako tome pridodamo to da i ljudi poput mene koji i nisam neki vjernik ne vide ništa zanimljivo i privlačno u jednim takvim novinama...povlači se pitanje-Tko te novine uopće kupuje?
Novine čija naklada već godinama iznosi 45 tisuća primjeraka.
Tko to financira?
Po meni, nekom je u interesu izazvati neki novi rat,a "stoka" će da nasjedne, "stoka" će ginut...a netko će se zbog tog rata obogatiti....
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 07/01/2015 : 23:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 07/01/2015 : 23:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

Definitivno,ovo nije nešto što se može komentirati samo tako,već se radi o nečemu o čemu bi "pametan" čovjek trebao dobro dobro razmisliti...
Ovaj događaj definitivno ne bih nazvao gušenjem slobode govora,nego na isti gledam s jednim velikim pitanjem: Tko tu kome i što podmeće te što se želi izazvati?
Zašto?
Pa kada realno pogledamo...postoji taj list koji na jedan izrazito provokatorski i neukusan način vrijeđa većinu vjernika bez obzira na to kojoj vjeri oni pripadali, znači ne radi se samo o Muslimanima,već o svim vjernicima.
E sada ako znamo da zbog tog neukusnog načina vrijeđanja vjernika, pripadnici mnogih religija te novine neće kupovati niti će im biti zanimljive, pa ako tome pridodamo to da i ljudi poput mene koji i nisam neki vjernik ne vide ništa zanimljivo i privlačno u jednim takvim novinama...povlači se pitanje-Tko te novine uopće kupuje?
Novine čija naklada već godinama iznosi 45 tisuća primjeraka.
Tko to financira?
Po meni, nekom je u interesu izazvati neki novi rat,a "stoka" će da nasjedne, "stoka" će ginut...a netko će se zbog tog rata obogatiti....


potpišem

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 08/01/2015 : 09:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

Definitivno,ovo nije nešto što se može komentirati samo tako,već se radi o nečemu o čemu bi "pametan" čovjek trebao dobro dobro razmisliti...
Ovaj događaj definitivno ne bih nazvao gušenjem slobode govora,nego na isti gledam s jednim velikim pitanjem: Tko tu kome i što podmeće te što se želi izazvati?
Zašto?
Pa kada realno pogledamo...postoji taj list koji na jedan izrazito provokatorski i neukusan način vrijeđa većinu vjernika bez obzira na to kojoj vjeri oni pripadali, znači ne radi se samo o Muslimanima,već o svim vjernicima.
E sada ako znamo da zbog tog neukusnog načina vrijeđanja vjernika, pripadnici mnogih religija te novine neće kupovati niti će im biti zanimljive, pa ako tome pridodamo to da i ljudi poput mene koji i nisam neki vjernik ne vide ništa zanimljivo i privlačno u jednim takvim novinama...povlači se pitanje-Tko te novine uopće kupuje?
Novine čija naklada već godinama iznosi 45 tisuća primjeraka.
Tko to financira?
Po meni, nekom je u interesu izazvati neki novi rat,a "stoka" će da nasjedne, "stoka" će ginut...a netko će se zbog tog rata obogatiti....


Potpisujem sve, a posebno ovo boldano.

"Policijski izvor rekao je da je jedan od njih identificiran pomoću osobne iskaznice koju je ostavio u autu za bijeg.

Braća Kouachi su iz Pariza, dok je Mourad iz sjevernoistočnog grada Reimsa, rekao je vladin izvor za Reuters.

Hamyd Mourad predao se policiji , nakon što je vidio da njegovo ime kruži na društvenim mrežama, rekao je izvor AFP-u.

Navodno je pritom tvrdio da je nevin i da je za vrijeme napada bio u školi.

Britanski mediji javljaju da su navodno prijatelji mladića potvrdili da je Hamyd Mourad bio u školi u vrijeme terorističkog pohoda."

Izvor: http://tinyurl.com/nf7w7b7

Napad je izveden profesionalno, vojnom taktikom i sa vojnim oružjem. Čisto sumnjam da je za to sposoban balavac koji gubi osobnu u autu. Jadnik je izgubio ili mu je ukradena osobna, sigurno to nije prijavio i na kompu će mu doma naći brdo islamskih pamfleta. Prvo žrtveno janje je pronađeno.

Idem po još kokica i čekam nastavak predstave

Joseph Goebbels bi bio ponosan na ovo.
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000