forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Charlie Hebdo, heroji slobode govora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 28/01/2015 : 16:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Neki ljudi na ovoj temi tvrde da ih boli cosak kad im neko vrijedja oca. Pa sto? Meni nije svejedno kad mi neko vredja majku i oca.

Eto ovako je meni zvucala tvoja izjava, nit ima glavu nit ima rep. Ovakve izjave su vise primjerene za FB statuse pa da ti drugi lajkuju i komentarisu kako si divan i krasan, ali nisu od mnogo pomoci u dijalogu.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 28/01/2015 17:01:05
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 28/01/2015 : 17:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by tinton

Da, samo ako neko kaže da vjeruje u Boga, onda ok.
Ako kaže da vjeruje u vilenjake onda je debil.



Tradicija je sve što se računa, da su ljudi počeli vjerovati u vilenjake prije 1000 godina danas bi ova tvoja rečenica bila uvredljiva tisućama ljudi.

Ne znam, ne želim vrijeđati nikoga i uglavnom pazim što pišem iako nisam vjernik. U mom kraju (Hercegovina) ja baš i ne smijem naglas reći da ne vjerujem jer bih bio proglašen za luđaka, čudaka, bezbožnika i što sve ne. Zato uvijek kad vjernici pretpostave da sam jedan od njih, ja šutim jer nema smisla. Smiješno je samo da ovdje religija uglavnom ide uz žešći nacionalizam, homofobiju i sve ono što jednom pravom vjerniku ne bi trebalo doličiti, ali to su paradoksi života ovdje na koje se moraš naviknuti.

Pa ako ja živim normalno i smatram to nebitnom stvari (jer meni religija stvarno jest nebitna i nije nešto gdje ću pokazivati inat, ima puno puno važnijih stvari u životu) ne znam zašto i vjernici ne mogu prihvatiti da postoje ljudi koji ne vjeruju i da nije bitno tko je u pravu. Ja sam odgajan u religioznoj obitelji, ali ne mogu vjerovati, valjda takav mentalni sklop, što li. Pokušavao sam, ne ide. Dok god vjernicima na zapadu nitko ne brani živjeti svoju vjeru, ne vidim problem. Karikature nikako ne bi smjele dovoditi do ovolikih nereda, to samo pokazuje koliko smo kao čovječanstvo nezreli.

Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.

Tamo ljudi(mislim na hercegovinu)vjeruju prije u religiju nego u boga,bit vjernik im je neko obiteljsko naslijede,tradicija za mene to nisu pravi vjernici!



za tebe nisu a za sebe jesu.
oni su baš uvjereni da je to prava vjera.
kužiš poantu?

Apsulutno!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 28/01/2015 : 17:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Nisi ti Ercegovac

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/01/2015 : 17:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Neki ljudi na ovoj temi tvrde da ih boli cosak kad im neko vrijedja oca. Pa sto? Meni nije svejedno kad mi neko vredja majku i oca.

Eto ovako je meni zvucala tvoja izjava, nit ima glavu nit ima rep. Ovakve izjave su vise primjerene za FB statuse pa da ti drugi lajkuju i komentarisu kako si divan i krasan, ali nisu od mnogo pomoci u dijalogu.



Ljudi su opravdavali ubojstva u redakciji Charlie Hebdoa tvrdeći da je mnogim muslimanima Muhamed poput oca. Meni vrijeđaj oca koliko hoćeš, neću te nikad fizički napasti. Ako baš pretjeraš, ignorirat ću te.

Svi smo mi ljudi, nikome se neće svidjeti sve što netko kaže ili napiše o njemu ili o nekome njemu dragom. No po meni nasilje nikad nije rješenje, to sam htio reći.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 17:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Dranki

Neki ljudi na ovoj temi tvrde da ih boli cosak kad im neko vrijedja oca. Pa sto? Meni nije svejedno kad mi neko vredja majku i oca.

Eto ovako je meni zvucala tvoja izjava, nit ima glavu nit ima rep. Ovakve izjave su vise primjerene za FB statuse pa da ti drugi lajkuju i komentarisu kako si divan i krasan, ali nisu od mnogo pomoci u dijalogu.



Ljudi su opravdavali ubojstva u redakciji Charlie Hebdoa tvrdeći da je mnogim muslimanima Muhamed poput oca. Meni vrijeđaj oca koliko hoćeš, neću te nikad fizički napasti. Ako baš pretjeraš, ignorirat ću te.

Svi smo mi ljudi, nikome se neće svidjeti sve što netko kaže ili napiše o njemu ili o nekome njemu dragom. No po meni nasilje nikad nije rješenje, to sam htio reći.

jebiga Beva , izgleda da bi neki ovdje sve vrste provokacija rjesavali vatrenim ili hladnim oruzjem

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 17:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Rahazlam

Tamo ljudi(mislim na hercegovinu)vjeruju prije u religiju nego u boga,bit vjernik im je neko obiteljsko naslijede,tradicija za mene to nisu pravi vjernici!



Razumijet ćeš da meni to ne mijenja ništa.

Primjer: Dođem petkom u trgovinu po sendvič, prodavačica me pita 'zašto ne postiš?'.

Ljudi mi često upadaju u ured s 'Faljen Isus i Marija'. Projektantski ured!

Ili ne idem na misu, a potpuni me stranci u neobaveznom razgovoru nedjeljom pitaju kad ću na misu. Mislim, to je moja stvar, šta vas briga :) Kad kažem da ne idem na misu, bude dosta neugodna situacija, valjda jer sam grešnik, što li!

Nikad nikome ne zabadam nos u privatne stvari, volio bih da su i ostali takvi. Ovdje nažalost još nismo ni blizu tome. Onda mi je najbolje kad kažu da su na zapadu ljudi otuđeni. Potpisao bih iste sekunde da se i ovdje otuđe na taj način :)

Hehehe, kod mene je isto, pogotovo kada se upoznajem sa nekim ljudima nasih dicnih korjena.
Kazes ime i prezime, rukujes se, onda oni kazu nesto poput "ne vidam te na misi", onda ti kazes "ne idem na mise" , onda se oni kiselo nasmjese i to je kraj konverzacije

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/01/2015 : 17:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Noge kako Ko tex Willer, šakama ili oružjem

Have mercy
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 17:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Noge kako Ko tex Willer, šakama ili oružjem

Ko tex willer..kupanje jednom mjesecno, triper tri put godisnje i zubi tipke na harmonici

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/01/2015 : 17:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Tako nekako. Kupanje jedanput godišnje, samo se konju gleda u zube

Have mercy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/01/2015 : 17:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by nagor

Rahazlame i ostali:

Djed mraz ne postoji!

Jel to govor mržnje?

Istina, sretniji si ako vjeruješ u djeda mraza, ali jebiga, činjenica je da ne postoji. Ne znam zašto bi trebao biti govor mržnje ako netko ukaže na tu činjenicu.

Kak sad ne postoji
To je sve ucinak propagande onog debelog Sante i njegovog sponzora coca cole
Ovaj drugi djedica sijede brade sa adresom u oblacima takoder ima sponzora ciji se zaposlenici vole igrati sa mladim djecacicima




Mene samo zanima da li je ovaj post (a i drugi na temu crkve) došao posle ovog mog posta:

quote:
Originally posted by manhunter


Na granici je, ali nije uvreda. Ja kao vernik to kažem.
Kako god, upozorenje svima da poštuju tuđa ubeđenja. Dobro znate šta i kako. Sledeće ide ban bez upozorenja, pa nemojte da posle dobijam mejlove i PM sa pitanjima zašto je ovaj ili onaj izbačen. Hvala na pažnji.




i zašto?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 18:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Tako nekako. Kupanje jedanput godišnje, samo se konju gleda u zube

Tako nekako

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 19:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kolumna Ante Tomića u Slobodnoj, upravo o ovim stvarima, slanini petkom, prekrivanju lica velom, općenito o utjerivanju vjere u kosti:


http://www.jutarnji.hr/pise-ante-tomic--zbunjuje-me-gomila-cesto-neshvatljivih-pravila-kojih-se-drze-oni-sto-vjeruju-u-boga-/1283466/



Tomić je napisao jedan jako jednostavan tekst. Do ovih stvari je svako sa imalo mozga trebao sam doći ili se bar zapitati.
Ne volim Tomića. Volim tekstove koji mi šire horizonte, koji mi otkrivaju nove stvari i tjeraju me da se preispitujem. Tomić je većinom prizeman, pitak i plitak i on to nikad nije uspio... i iako se uglavnom slažem s njim ne volim ga čitati.

Samo moje mišljenje

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/01/2015 : 20:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message


Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
..dobri stari Mark.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 28/01/2015 : 20:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kolumna Ante Tomića u Slobodnoj, upravo o ovim stvarima, slanini petkom, prekrivanju lica velom, općenito o utjerivanju vjere u kosti:


http://www.jutarnji.hr/pise-ante-tomic--zbunjuje-me-gomila-cesto-neshvatljivih-pravila-kojih-se-drze-oni-sto-vjeruju-u-boga-/1283466/



Ma dobro Tomic je provokator koji misli da je smijesan,a najsmijesnija stvar je to sto je poliven kantom govana!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
U jebote, tek sada vidjeh da smo ovaj topic dogurali na skoro 30 stranica

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/01/2015 : 20:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Jedino po tome će i ostati upamćen

Have mercy
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Jedino po tome će i ostati upamćen

Mislis, ne bih se bas slozio , nadje se tu recka ili dvije na vjecnoj tabli slobode govora

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 20:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Originally posted by Beva
Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.



Kad na jednoj temi procitas ovakvu izjavu, pa izjavu nekolicine drugih a koja se moze parafrazirati kao: "Bog ne postoji, to je cinjenica i ja to znam", onda ne treba da cudi kad na jednom drugom forumu na jednoj temi nekoliko ucesnika tvrde za sebe da su prosvjetljeni, onda skontas sta je pravi problem ovog svijeta i zasto je svijet otisao u 3 persuna, i zasto nam treba vise ljudi tipa Sokrata ("Ja znam da nista ne znam"). Govorim o ljudskoj sujeti, egocentricnosti, kako god. I Lucifer je imao previse toga.



Pričamo o djedu mrazu i vilenjacima, dakle o nerealnim stvarima. Nitko nije spomenuo grmlje koje gori ili zmiju koja govori.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11692 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/01/2015 : 20:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Originally posted by Beva
Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.



Kad na jednoj temi procitas ovakvu izjavu, pa izjavu nekolicine drugih a koja se moze parafrazirati kao: "Bog ne postoji, to je cinjenica i ja to znam", onda ne treba da cudi kad na jednom drugom forumu na jednoj temi nekoliko ucesnika tvrde za sebe da su prosvjetljeni, onda skontas sta je pravi problem ovog svijeta i zasto je svijet otisao u 3 persuna, i zasto nam treba vise ljudi tipa Sokrata ("Ja znam da nista ne znam"). Govorim o ljudskoj sujeti, egocentricnosti, kako god. I Lucifer je imao previse toga.



Pričamo o djedu mrazu i vilenjacima, dakle o nerealnim stvarima. Nitko nije spomenuo grmlje koje gori ili zmiju koja govori.


A šta reći o nekome tko ima nick nagor i Zagora za avatar. Sigurno nije grčki mislilac

Have mercy
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Originally posted by Beva
Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.



Kad na jednoj temi procitas ovakvu izjavu, pa izjavu nekolicine drugih a koja se moze parafrazirati kao: "Bog ne postoji, to je cinjenica i ja to znam", onda ne treba da cudi kad na jednom drugom forumu na jednoj temi nekoliko ucesnika tvrde za sebe da su prosvjetljeni, onda skontas sta je pravi problem ovog svijeta i zasto je svijet otisao u 3 persuna, i zasto nam treba vise ljudi tipa Sokrata ("Ja znam da nista ne znam"). Govorim o ljudskoj sujeti, egocentricnosti, kako god. I Lucifer je imao previse toga.



Pričamo o djedu mrazu i vilenjacima, dakle o nerealnim stvarima. Nitko nije spomenuo grmlje koje gori ili zmiju koja govori.

Placem

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/01/2015 : 20:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Originally posted by Beva
Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.



Kad na jednoj temi procitas ovakvu izjavu, pa izjavu nekolicine drugih a koja se moze parafrazirati kao: "Bog ne postoji, to je cinjenica i ja to znam", onda ne treba da cudi kad na jednom drugom forumu na jednoj temi nekoliko ucesnika tvrde za sebe da su prosvjetljeni, onda skontas sta je pravi problem ovog svijeta i zasto je svijet otisao u 3 persuna, i zasto nam treba vise ljudi tipa Sokrata ("Ja znam da nista ne znam"). Govorim o ljudskoj sujeti, egocentricnosti, kako god. I Lucifer je imao previse toga.



Pričamo o djedu mrazu i vilenjacima, dakle o nerealnim stvarima. Nitko nije spomenuo grmlje ili zmiju koja govori.


A šta reći o nekome tko ima nick nagor i Zagora za avatar. Sigurno nije grčki mislilac



Grčki? "Antički mislioc", molim lijepo.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 28/01/2015 : 20:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Originally posted by Beva
Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.



Kad na jednoj temi procitas ovakvu izjavu, pa izjavu nekolicine drugih a koja se moze parafrazirati kao: "Bog ne postoji, to je cinjenica i ja to znam", onda ne treba da cudi kad na jednom drugom forumu na jednoj temi nekoliko ucesnika tvrde za sebe da su prosvjetljeni, onda skontas sta je pravi problem ovog svijeta i zasto je svijet otisao u 3 persuna, i zasto nam treba vise ljudi tipa Sokrata ("Ja znam da nista ne znam"). Govorim o ljudskoj sujeti, egocentricnosti, kako god. I Lucifer je imao previse toga.



Pričamo o djedu mrazu i vilenjacima, dakle o nerealnim stvarima. Nitko nije spomenuo grmlje koje gori ili zmiju koja govori.

Inace biblija je pisana u metafori,tako da se to neshvaca doslovno ako nerazumijes imas djecju bibliju ona je pojednostavljena!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 28/01/2015 : 20:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
I da Nagor jos mi nisi odgovorio na pitanje koje sam ti postavio tamo negdje na 25 strani topica,jel ti lijepo dok mastrubiras!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/01/2015 : 20:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Dranki

quote:
Originally posted by Beva
Edit: I još da dodam, neki su govorili da je milijunima ljudi Muhamed poput oca. Pa što? Uvrijedi mi oca i najgore što ćeš dobiti zauzvrat je moje ignoriranje.



Kad na jednoj temi procitas ovakvu izjavu, pa izjavu nekolicine drugih a koja se moze parafrazirati kao: "Bog ne postoji, to je cinjenica i ja to znam", onda ne treba da cudi kad na jednom drugom forumu na jednoj temi nekoliko ucesnika tvrde za sebe da su prosvjetljeni, onda skontas sta je pravi problem ovog svijeta i zasto je svijet otisao u 3 persuna, i zasto nam treba vise ljudi tipa Sokrata ("Ja znam da nista ne znam"). Govorim o ljudskoj sujeti, egocentricnosti, kako god. I Lucifer je imao previse toga.



Pričamo o djedu mrazu i vilenjacima, dakle o nerealnim stvarima. Nitko nije spomenuo grmlje koje gori ili zmiju koja govori.

Inace biblija je pisana u metafori,tako da se to neshvaca doslovno ako nerazumijes imas djecju bibliju ona je pojednostavljena!!

Od toga jos uvijek imam traume
Braca grimm su mila majka za to

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000