forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 oscar 2014
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/03/2015 : 12:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nasa majka rat je na petom mestu a do pre par meseci retko ko je znao da ovaj strip postoji. steta sto nije ispred meni uvek omrazene mange...



Naša majka rat je ponajbolji strip izdat u zadnjih dvije tri godine i po mom skromnom mišljenju zasluženo pri vrhu.
Mislim da su i izvrsne ocijene na forumu pridonijele da ga više ljudi pročita.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/03/2015 : 12:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Po meni su Zivi mrtvaci najvece iznenadenje.
Ok, mozda sam ignorirao cinjenicu da su ih kupili svi stripofili koje poznam, da se o tom gigantskom izdanju poprilicno pricalo, da je imalo i vise nego fer prodajnu cijenu, da je uistinu odlican i zabavan strip koji sam i sam ocijenio visokom ocjenom, ali opet , smatram ih velikim pozitivnim iznenadenjem.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/03/2015 : 12:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
WD je već par godina za redom najpopularniji stripovskotelevizijski serijal na svijetu stoga ne vidim gdje tu ima mjesta čuđenju. I još u takvom kompletističkom i jeftinom izdanju... školski primjer zicera.

Meni je veće iznenađenje što je Long John Silver na 21 mjestu. Kako su ljudi stavljali ovdje svoje glasove (neki su glasali i za Darkwoodovo i Libellusovo izdanje) očekivao sam neko višlje mjesto.
Drago mi je da je ovako ispalo jer je strip razočaravajuće prosječan.

Inače sam zadovoljan rezultatima. Manga na visokom četvrtom mjestu haha :):):)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2015 : 13:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jako sam zadovoljan rezultatima glasanja.
Sto posto sam bio siguran da će se Sendmen naći na prvom mestu, što je potpuno i zasluženo,a takođe sam očekivao i za V kao vendetu i Žive mrtvace, da će biti među prvih pet,takođe zasluženo.
Ne bih se složio sa Murdokom da su Mrtvaci iznenađenje,meni je ovaj strip više nego sjajan, prošle godine mi je uz L&K bio najveće otkrovenje.A još kad se uzme u obzir da se radi o jako povoljnom i debelom izdanju, drugo mesto je bilo za očekivati.

Iako su mi i Adolf i Naša majka rat beđu najboljim stripovima u 2014-oj,iskreno nisam verovao da će imati ovako visok plasman i jako,jako sam zadovoljan njihovim osvojenim glasovima.Ipak je Adolf manga,žanr koji nema neku prođu kod našeg čitatteljstva,a Naša majka rat je izašla dosta kasno,a i radi se o skupom izdanju, pa ni ovde nisam bio optimističan po pitanju visokog plasmana.

Torgal je verovatno najisčekivaniji strip u zadnjih pet godina,tako da je i njegova pozicija očekivana.Kad se saberu glasovi oba izdanja,Torgal je uzeo drugo mesto.

Ispod pokrivača,Jastreb,Skarbek,Konan 7,Spomenar moga oca,...takođe se sa pravom dobro kotiraju na listi.

Neka moja iznenađenje, i to negativna,odnosi se pre svega na mali broj glasova za Lokot i ključ (38.),potom za nove Tvrđe (67.),Grad greha V(174.)ali i Čudesnog spajdermena 3 (147.) i Kriminal (88.,ovde se verovatno radi o činjenici da je izašao pred sam kraj godine).
Najveće razočarenje su mi svakako, dva meni najbolja serijala na ovim prostorima.Izuzetni Lokot i ključ, za koga sam očekivao da se sigurno nađe u prvih dvadeset,ali i za Tvrđe,za koje čujem da vlada dosta veće inetersovanje u zadnjih nekoliko meseci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/03/2015 13:43:30
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/03/2015 : 14:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
mnoge stvari se daju pogoditi i prije objave
sandman je bio favorit i opravdao je ulogu, kao i druge dvije velike knjige
torgal je imao nesreću da je izašao u dva izdanja i to po 4 knjige, a glasove je pokupila prva knjiga, u kojoj su lošije priče
ugodno iznenađenje je adolf
a neugodno sam iznenađen što su lydia i neznalice niže nego sam se nadao/mislio

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/03/2015 : 14:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

WD je već par godina za redom najpopularniji stripovskotelevizijski serijal na svijetu stoga ne vidim gdje tu ima mjesta čuđenju. I još u takvom kompletističkom i jeftinom izdanju... školski primjer zicera.

Meni je veće iznenađenje što je Long John Silver na 21 mjestu. Kako su ljudi stavljali ovdje svoje glasove (neki su glasali i za Darkwoodovo i Libellusovo izdanje) očekivao sam neko višlje mjesto.
Drago mi je da je ovako ispalo jer je strip razočaravajuće prosječan.

Inače sam zadovoljan rezultatima. Manga na visokom četvrtom mjestu haha :):):)




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/03/2015 : 16:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vrlo bitnu ulogu i pri glasovanju a i inače ima to kad netko od nas čita određeni strip.

Dok su antu Živi mrtvaci prošlogodišnje otkriće, ja sam ih recimo otkrio prije valjda i 10 godina u Lavirintovu izdanju, tako da mi je taj element sad izostao, a glas sam im dao ponajprije zbog sjajnog Fibrina integrala.

Konačni poreci na obje liste se dosta poklapaju s mojim afinitetima i očekivanjima, pri čemu mi je drago da su noviteti kakvi su Adolf i Naša majka rat, tj. Siročad i O svim tim bojama visoko plasirani, odnosno da se nije sve svelo samo na luksuzna izdanja Zagora, Vendette i Živih mrtvaca, tj. stripova koje smo već čitali, neke i odavno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 01/03/2015 : 17:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Neke se stvari pokažu i naknadno, sa vremenom, kad bolje legnu...
Uostalom, ni Hitchcock nikada nije dobio Oscara za režiju ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/03/2015 : 17:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

Neke se stvari pokažu i naknadno, sa vremenom, kad bolje legnu...
Uostalom, ni Hitchcock nikada nije dobio Oscara za režiju ;o)))

Da, to je to ..nekad treba vremena da sve legne na svoje mjesto.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 01/03/2015 : 19:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
Oscar je završio, rekao bih, očekivano. Čestitke Fibri i Marku na dominaciji, ima i ostalih odličnih izdavača kojih mi je žao, ali Fibra je potpuno zasluženo odnijela prvih šest mjesta u albumima.
O Sandmanu neću pričati, pošto sam jedan od rijetkih na forumu koji ga nije pročitao... Album koji je mene potpuno oduševio i ispunio sva očekivanja (scenaristički i crtački) je "Naša majka rat" i jako mi je drago da je našao mjesto pod suncem među ovim "velikanima". Strip od kojeg ti zastaje dah, osjećaš mučninu i može natjerati suze na oči.
Sve u svemu, jako dobra strip-godina.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/03/2015 : 22:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Lepo je što je Sandman prvi. Dok ga Fibra nije izdala, na forumu i nije baš preovladavalo pozitivno mišljenje. Na preporuke neki su vrteli glavama. I dalje važi da strip nije za svakog, ali to se može reći za mnoge. Što se mene tiče, očekujem da mi Darkwood kompletira ovaj serijal, koji je nekad započeo Beli put, a posebno mesto u mojoj kolekciji ima i piratsko izdanje prvog trejda, izašlo pre svih, prilično davno.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 02/03/2015 : 00:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
skoro sam pogodio prvi svezak i prvi album:




Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 02/03/2015 : 12:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Nisam nesto u toku, da li ove godine ima nagradne igre za glasace ?

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/03/2015 : 12:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ima, čekamo samo da DW pošalje popis nagrada, pa ćemo krenuti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/03/2015 : 13:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Čestitke pobednicima. Mislio sam da će Long Džon Silver biti bolje plasiran, ali tu se verovatno raspu glasovi.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/03/2015 : 13:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
U jebote, zaboravio sam glasati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2015 : 13:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ovo je izbor za izdanje godine a ne strip godine jer onda bi strip koji ima dvije verzije trebao imati zbrojene glasove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/03/2015 : 13:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jako mi je teško to riješiti programski, ujediniti sva izdanja istog stripa u jednu cjelinu koja bi onda dobila sve glasove. Tj. morao bi onda ručno praviti listu naslova, a toliko vremena baš i nemam.
A i pitanje kako to prikazati glasačima? Kako nekome tko je čitao npr. Zagor Klasik i nekome tko je čitao Zagor Odabrane priče objasniti da treba glasati samo za npr. Odabrane priče? Itd itd.
Uglavnom, što se mene tiče, izbor je za strip godine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/03/2015 : 14:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Plus kad se prica proteze iz jedne u drugu godinu ...


Steta samo za "duplirana izdanja" i glasove koji se rasprse. A mozda i nije steta.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/03/2015 : 10:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
što se tiče najboljih strip sveski, i tu mislim da je sve manje više očekivano.

Jedino iznenađenje mi je jako loš plasman One piecea,meni ubedljivo najbolje strip sveske,ali i jednog od najbolje prodavanih stripova svih vremena.Sa druge strane, Uzumaki,koji mi je čak i blago razočarenje,je zauzeo solidnu poziciju.
Takođe, nisam očekivao ni visok plasman Siročadi,koji mi je lepo obojeni,ali klasično-neubedljivi (za sada) Boneli, i daleko mi je od ostalih mini serijala (Karavana,Kasidija,Grejstorma,Gee,...),ali i od dobrog dela dugovečnijih Bonelija (Julije,Teksa,PSDZ,....)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/03/2015 10:56:36
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/03/2015 : 11:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Jako mi je teško to riješiti programski, ujediniti sva izdanja istog stripa u jednu cjelinu koja bi onda dobila sve glasove. Tj. morao bi onda ručno praviti listu naslova, a toliko vremena baš i nemam.
A i pitanje kako to prikazati glasačima? Kako nekome tko je čitao npr. Zagor Klasik i nekome tko je čitao Zagor Odabrane priče objasniti da treba glasati samo za npr. Odabrane priče? Itd itd.
Uglavnom, što se mene tiče, izbor je za strip godine.



Ma okej, jasan je meni sistem. U redu je ovako, samo sam komentarisao jer je odlican strip.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5248 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/03/2015 : 16:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Strip albumi, sve u svemu ocekivano i realno.
Kriminal je morao biti bolje plasiran.Ja sam ih tek juce procitao,na zalost...
Fibra je zasluzeno izdominirala.Generalno, bila je ovo
"dobra godina" za stripove, izbor nikad tezi, malo je bilo
10 mesta, a opet, toliko toga ostalo nepricitano...
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 03/03/2015 : 16:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Phoenix Press nije ništa osvojio... kakva smejurija od Oskara. Sad počinjem da verujem u ono što mnogi već duže vremena pričaju, da vlasnik izdavačke kuće Fibra i vlasnik ovog foruma spavaju zajedno.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/03/2015 : 17:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 03/03/2015 : 18:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
HahahahhahahahaHHH! Colta za predsednika!!!

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000