forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Katalogizacija stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mill
Starting Member



18 Posts

Member since 18/11/2012

Posted - 13/01/2015 : 10:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mill a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam skoro dosta stripova u e-formatu (uglavnom Zagor LMS i ZS -cbr,cbz) i hteo sam do da katalogizujem i sredim u nekom softveru. Vidim da je jako dobar za to ComicRack. Pored osnovnih (orig.italijanskih) podataka o svakom stripu, bih uneo i paralelna izdanja (ZS/LMS, Ludens, VC), kao i podatke o crtacu, tekstopiscu, kako bih to mogao pratiti [1], ali i ocenu iz recenzije [2]. To bi mi trebalo dati dobar pregled kompletne kolekcije. Ima li neko iskustva u ovome da podeli ovde ?

[1] http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34517
[2] http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=ZG&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei

pozz !

Edited by - mill on 13/01/2015 18:27:30

ivan111
Starting Member

11 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 13/01/2015 : 21:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan111 a Private Message  Reply with Quote
YACReader library... najbolji, sa pregledom naslovnica :)
Go to Top of Page

mill
Starting Member



18 Posts

Member since 18/11/2012

Posted - 13/01/2015 : 21:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mill a Private Message  Reply with Quote
Da, gledao sam i njega...tacnije, instalirao sam obe aplikacije i YACReader i ComicRack. Nisam aktivno krenuo da koristim ni jednu, ali mi ovaj ComicRack deluje nesto ozbiljnije. U svakom slucaju, evo tema je otvorena pa da prodiskutujemo iskustva.
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 14/01/2015 : 15:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko koja je aplikacija za android pomocu kojeg se moze katalogizirati kolekcija(ne virtualna nego prava)?
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 20/01/2015 : 20:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Ja koristim ComicCollector desktop verziju, malo stariju verziju, ali mi je ok, a ima i za Android verzija
http://www.collectorz.com/

TM
Go to Top of Page

jova
New Member



Serbia
100 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 20/01/2015 : 22:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trle

Ja koristim ComicCollector desktop verziju, malo stariju verziju, ali mi je ok, a ima i za Android verzija
http://www.collectorz.com/


Ima li taj sajt u svojoj bazi i naša izdanja stripova, uključujući i naša izdanja francuskih, italijanskih i drugih stripova?
Go to Top of Page

mill
Starting Member



18 Posts

Member since 18/11/2012

Posted - 26/01/2015 : 20:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mill a Private Message  Reply with Quote
@trle: koliko mi je poznato taj softver sluzi za katalogizaciju papirnih izdanja stripova? Ono sto je meni prvenstveno potrebno da katalogizujem digitalnu kolekciju.
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 24/10/2015 : 22:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Pa, ovaj, khmm, koristim staru verziju ali krekovanu. Meni je odlična, a ove nove imaju Cloud varijante, ovo ono. Spiskove naših ne vjerujem da imaju, ako nije neko uradio Upload pa Share-ovo svoje kolekcije. Uglavnom, ako nekom treba, ja mu mogu poslati svoju DB u kojoj imam unijeto sada 2150 stripova sa dosta podataka i skoro svim naslovnicama (uz DB se vuče i na određenoj putanji i folder Images gdje se smještaju sve slike i linkuju sa zapisom u DB). Onda samo treba pročistiti šta koga ineteresuje i ažurirati u skladu sa sopstvenim stanjem.

Što se tiče elektronske katalogizacije, mislim da nove verzije CC imaju i te opcije.

TM
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 06/04/2018 : 13:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Ima li jos nekih ideja/predloga za softver koji se bavi katalogizacijom stripova?
Skinuo sam Comic Collector, pa da vidim kako radi.
Za filmove sam nekad (kad me je to jako okupiralo) koristio antmoviecatalog i savrsen je za katalogizaciju.
Tako nesto bi mi odgovaralo i za stripove...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000