forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Morgan Lost
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/11/2015 : 19:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46353&REPLY_ID=1830184


Solar, ja jesam zaboravan, al ne baš toliko. Mislio sam na pravu verziju. Ipak ovde pričamo o čika Coltu.

Pa eno pre neki dan je ubedio ljude da je kupio prava za Hellnoir (4 u 1) i da će ga prodavati po ceni kikirikija.

Edited by - thekide on 03/11/2015 19:41:07
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/11/2015 : 20:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pa valjda je govorio istinu...
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 03/11/2015 : 20:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by Colt

quote:

zna li se ko je taj izdavač? evo i broj 3 je u najavi...



Zna.



Tko?

Forma B (bivši Malagma) izdavač Brendona.
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 03/11/2015 : 21:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by Colt

quote:

zna li se ko je taj izdavač? evo i broj 3 je u najavi...



Zna.



Tko?

Forma B (bivši Malagma) izdavač Brendona.



je'l to dobro ili loše?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/11/2015 : 22:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Pa valjda je govorio istinu...


Moguće. Ako ćemo da verujemo da je Colt naivac koji otvara topik i najavljuje svoje buduće izdanje (kao što uvek radi), hvali ga na sva zvona (iako još uvek nije potpisao ugovor) i onda mu ga par dana kasnije neko mazne ispred nosa.

To je realnije nego bajka o Coltu kojem je bilo dosadno, dok sedi na poljančetu, pa je povikao upomoć, vuk mi pojede ovce stripove. Mi dotrčimo - kad ono nigde ni stripova ni vuka.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 03/11/2015 : 22:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Colt

Nije PP.


Pa jesil bar pokušao da ga uzmeš pre konkurencije, il nisi ni nameravao jer:

a) ti serijal ML ne obećava
b) već imaš tri započeta serijala pa ne želiš da gomilaš
c) crvena boja = veća cena produkcije = manja šansa za uspeh
d) neću da ti kažem, ćelavi



Mislim da su prava bila poskupela baš zbog konkurencije, plus se u poslednje vreme povećala cena štampe pa bi naša ideja da radimo "jeftinog" ML bila totalno neizvodljiva. Jednostavno ne vidim da ljudi nama daju 4-5 evra za izdanje, kada im je već "teško" da daju 3 evra za AW i Lukasa i apeluju da se smanji cena i tih izdanja.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/11/2015 : 22:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by Colt

quote:

zna li se ko je taj izdavač? evo i broj 3 je u najavi...



Zna.



Tko?

Forma B (bivši Malagma) izdavač Brendona.



je'l to dobro ili loše?


Loše.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/11/2015 : 22:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Colt

Nije PP.


Pa jesil bar pokušao da ga uzmeš pre konkurencije, il nisi ni nameravao jer:

a) ti serijal ML ne obećava
b) već imaš tri započeta serijala pa ne želiš da gomilaš
c) crvena boja = veća cena produkcije = manja šansa za uspeh
d) neću da ti kažem, ćelavi



Mislim da su prava bila poskupela baš zbog konkurencije, plus se u poslednje vreme povećala cena štampe pa bi naša ideja da radimo "jeftinog" ML bila totalno neizvodljiva. Jednostavno ne vidim da ljudi nama daju 4-5 evra za izdanje, kada im je već "teško" da daju 3 evra za AW i Lukasa i apeluju da se smanji cena i tih izdanja.


Nažalost, procena ti je dobra.

Usput hvala za slušanje apela. Kupio sam Lukasa trojku na sajmu, za samo 300 dindži. Pa ako im je i to mnogo za ovako vrhunsko izdanje, onda jebiga. Imam osećaj da sa tom cenom moraš da prodaš minimum 75% tiraža da bi bio na nuli.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/11/2015 : 23:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati da je nekome to skupo, u SNK ta izdanja koštaju 30 kn (475 RSD) ali kada vidim kvalitetu papira nije mi žao dati toliko.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/11/2015 : 23:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne mogu vjerovati da je nekome to skupo, u SNK ta izdanja koštaju 30 kn (475 RSD) ali kada vidim kvalitetu papira nije mi žao dati toliko.


Pa naravno da im je skupo, kad imaju triput jeftinija VČ izdanja kod preprodavaca. Bilo je tužno videti na sajmu kako VČov štand zvrji prazan, a 50 metara dalje se prodaju njihova izdanja na kilo (6 kuna komad-friški brojevi). Moram priznati da sam i ja pazario par kila, čisto da se pregura zima.



Edited by - thekide on 03/11/2015 23:51:06
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/11/2015 : 23:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ali VČ ne objavljuje Adama Wilda i Lukasa a Zagora ionako ima na svakom koraku pa nije ni čudo što se prodaje na kile.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 03/11/2015 23:58:49
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/11/2015 : 00:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ali VČ ne objavljuje Adama Wilda i Lukasa a Zagora ionako ima na svakom koraku pa nije ni čudo što se prodaje na kile.


Da, al to ti je taj domaći stav: Ne zanima me ni tiraž, ni kvalitet izdanja, ako ono plaćam toliko onda ne dam ni dinara više za ovo... KRAJ!

Edited by - thekide on 04/11/2015 00:03:06
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/11/2015 : 11:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ali VČ ne objavljuje Adama Wilda i Lukasa a Zagora ionako ima na svakom koraku pa nije ni čudo što se prodaje na kile.


Da, al to ti je taj domaći stav: Ne zanima me ni tiraž, ni kvalitet izdanja, ako ono plaćam toliko onda ne dam ni dinara više za ovo... KRAJ!

Lukas i Adam Wild su mi skroz OK i cena im je više neko povoljna. Za ova dva stripa, kao i za JDJP i Lilith mi nije žao dati duplo više nego za VČ. S jedne strane, priče ovih junaka su kvalitetnije, a sa druge i kvalitet samog izdanja (štampa, povez, korice) ne mogu da se uporede!

Colt i DW rade najbolji SC Bonelli u okruženju (tu računam i region)
Agarti sam izbacio iz priče
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/11/2015 : 11:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp



Colt i DW rade najbolji SC Bonelli u okruženju (tu računam i region)




To definitivno stoji. Steta samo sto nema dovoljno stripofila da to podrzi i da imamo i isto tako dobar ritam ovih izdanja
Voleo bih da sve to ide brze pa i sa vecom cenom koja bi to omogucila.
Ovako me strah da ce sve to jednog dana da se potpuno urusi jer znam da su pojedini kolekcionari vec digli ruke od nekih serijala koji idu presporo. A ni sam nisam daleko od takve odluke. Vec sam odustao od nekih izdanja VC zbog toga. Jednostavno nemam volju da cekam na knjigu Dampyra ili Dragonera po godinu ili dve.
Treba naci neki drugi sistem. Pa ako treba neka bude skuplje, ali da se ne ceka npr. na par Julija celu godinu nego da siba na 2-3 nedelje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/11/2015 : 12:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by danielp



Colt i DW rade najbolji SC Bonelli u okruženju (tu računam i region)




To definitivno stoji. Steta samo sto nema dovoljno stripofila da to podrzi i da imamo i isto tako dobar ritam ovih izdanja
Voleo bih da sve to ide brze pa i sa vecom cenom koja bi to omogucila.
Ovako me strah da ce sve to jednog dana da se potpuno urusi jer znam da su pojedini kolekcionari vec digli ruke od nekih serijala koji idu presporo. A ni sam nisam daleko od takve odluke.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/11/2015 : 12:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD





Pa ozbiljno. Ako neki serijal ide npr. 12 broja godisnje plus propratne edicije - treba naci nacin da to ide brze od 2-3 broja godisnje i kod nas ili ih ugasiti ako vec toliko ne ide.
Tu prvenstveno mislim na ove duze serijale kao sto je Julia.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 04/11/2015 : 13:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
meni je samo krivo što VČ uze Dragonera...
Majke mi bih voleo da ga uzem libellus pa da me šiša po ušima sa 20 evrića po knjizi! Nwe bi mi bilo žao!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/11/2015 : 15:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Libellus vec gura previse serijala relativno brzim tempom i vjerojatno nece pokretati jos jedan novi prije nego zavrsi neki od postojecih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/11/2015 : 16:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

meni je samo krivo što VČ uze Dragonera...
Majke mi bih voleo da ga uzem libellus pa da me šiša po ušima sa 20 evrića po knjizi! Nwe bi mi bilo žao!



jedno ne isključuje drugo
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/11/2015 : 18:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by badseed

quote:
Originally posted by Colt

quote:

zna li se ko je taj izdavač? evo i broj 3 je u najavi...



Zna.



Tko?

Forma B (bivši Malagma) izdavač Brendona.


pa dobro.. PP ionako gura čak 5 bonelijevih serijala..
ima logike, ako ćemo gledati tvorce ova dva serijala...isti je autor u pitanju...malagma se za razliku od pp i darkwoda, pa i padore u svoje vrijeme, ne oglašava baš previše po forumima...sad, kako im ide prodaja, ne znam, ali opet zasad imaju, ako se ne varam 15-16 redovnih i jedan specijal izdan...u svakom slučaju, bolje i da oni izdaju nego libelus, pa da imamo cijene od 20-30 eura po knjizi...sad je to nekima i sporo, ali opet, čemu žurba...evo npr uzmimo saguara, serijal u italiji završio sa 35 brojeva, pp lagano izdaje po knjigu godišnje,tri epizode, i za par godina, imaćemo i mi kompletiran serijal...nije idealno, ali opet da se prodaje bolje, vjerovatno bi imali i 2-3 knjige godišnje...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 04/11/2015 : 18:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac
...evo npr uzmimo saguara, serijal u italiji završio sa 35 brojeva, pp lagano izdaje po knjigu godišnje,tri epizode, i za par godina, imaćemo i mi kompletiran serijal...nije idealno, ali opet da se prodaje bolje, vjerovatno bi imali i 2-3 knjige godišnje...



U slučaju Saguara nema veze sa prodajom, išlo bi brže i 2-3 godišnje, da nije tehničkih problema, za koje PP nije kriv...

Edited by - Bruce Springsteen on 04/11/2015 18:47:55
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/11/2015 : 18:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

pa dobro.. PP ionako gura čak 5 bonelijevih serijala..
ima logike, ako ćemo gledati tvorce ova dva serijala...isti je autor u pitanju...malagma se za razliku od pp i darkwoda, pa i padore u svoje vrijeme, ne oglašava baš previše po forumima...sad, kako im ide prodaja, ne znam, ali opet zasad imaju, ako se ne varam 15-16 redovnih i jedan specijal izdan...u svakom slučaju, bolje i da oni izdaju nego libelus, pa da imamo cijene od 20-30 eura po knjizi...sad je to nekima i sporo, ali opet, čemu žurba...evo npr uzmimo saguara, serijal u italiji završio sa 35 brojeva, pp lagano izdaje po knjigu godišnje,tri epizode, i za par godina, imaćemo i mi kompletiran serijal...nije idealno, ali opet da se prodaje bolje, vjerovatno bi imali i 2-3 knjige godišnje...


Ima logike iz ugla autora dva serijala, al nažalost kvalitet koji Forma B (uskoro verovatno C) nudi je dosta tanak. Daleko lošija izdanja od DWa i PPa (a opet skuplja) teško da će privući širu publiku. Naravno probaću prvi broj, bez obzira na sve, ali nešto mi ne obećava.

Na BG sajmu sam na njihovom polu-zvaničnom štandu uzeo u ruke da prelistam Brendon Specijal A4 HC i odmah se neprijatno iznenadio kad sam video da je deseta stranica potpuno bela! Vrtim levo-desno tu si i 9 i 11 al nigde desetke. I to je primerak koji stoji izložen kao reprezentativni uzorak. Meni je ipak 10 eura za to izdanje mnoogo skuplje nego 20 eura za Libellusovo.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 04/11/2015 : 19:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by zlatan bihac
...evo npr uzmimo saguara, serijal u italiji završio sa 35 brojeva, pp lagano izdaje po knjigu godišnje,tri epizode, i za par godina, imaćemo i mi kompletiran serijal...nije idealno, ali opet da se prodaje bolje, vjerovatno bi imali i 2-3 knjige godišnje...



U slučaju Saguara nema veze sa prodajom, išlo bi brže i 2-3 godišnje, da nije tehničkih problema, za koje PP nije kriv...



Hoćeš reći da je moguće da broj 3 vidimo prije narednog sajma? (ako su broj 2 odgađali problemi a ne volja izdavača)

loading...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/11/2015 : 19:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

evo npr uzmimo saguara, serijal u italiji završio sa 35 brojeva, pp lagano izdaje po knjigu godišnje,tri epizode, i za par godina, imaćemo i mi kompletiran serijal...nije idealno, ali opet da se prodaje bolje, vjerovatno bi imali i 2-3 knjige godišnje...



Jos 10 godina ako ostane tempo jedna knjiga godisnje
Da je par godina bilo bi super.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/11/2015 : 19:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hoćeš reći da je moguće da broj 3 vidimo prije narednog sajma? (ako su broj 2 odgađali problemi a ne volja izdavača)


Na ovoj fotki izgleda kao da je trojka već spremna:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=45976&REPLY_ID=1914631
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000