forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Zagorovci su glupi ljudi."
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/01/2015 : 14:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jel to istina!!?

Potaknut jedninm od najplićih i najprimitivnijih komentara koje sam vidio na ovom forumu, otvaram ovu temu.

quote:
Originally posted by Villain

Pa dabome. Zagor na avataru, ne mogu da očekujem antičkog mislioca sigurno




Dakle, ljudi koji su povezani sa Zagorom sudeći, po ovom primitivnom komentaru, nisu na intelektualnoj razini ostatka populacije. Zašto to ljudi misle? Villain je možda nesiguran u snagu svoje forumske diskusije, ali to mu nije izgovor za jedan takav najniži iskaz primitivizma i snobizma. Zašto misli da ima pravo udariti ad hominem zbog Zagorova avatara?

Je li Villain iznimka ili produkt jedne takve, nazovimo je, pretenciozne strip kulture?

Od kud taj potpuno pogrešan stereotip, da su "Zagorovci" na nižoj razini?

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2015 : 14:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Zagorovci nisu na nižoj razini, ali ljudi koji ne žele ništa drugo čitati (bez obzira koji jedini strip čitali) na neki način ipak jesu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/01/2015 : 14:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da su agresivni a posebno kad im se dirne tzv. zlatni period (to je valjda ovo gdje sad Zagor Extra) jer je bio slučaj da sam u najavi zadnjeg Zg Ex rekao da očekujem sranje a onda se netko tko ostavlja 0.06 postova na dan (ne kažem ovo u stilu da mu je bolje bilo da šuti već se divim kako mu je taj moj post ulio energiju da pokaže da mu se da reći svoje mišljenje) javio u stilu kao "šta ti imaš da slutiš sranje za nešto što je izašlo prije 25 godina". Valjda se taj period ne dira ili ne znam što već ali imam pravo reći što mislim jer mi se te epizode s "duplićima" baš ne sviđaju. Nisam još pročitao broj jer čitam sve odjednom kad se epizode završe no hajde. Slično je i s Ferrijem, ima nekih koji bi ga predložili za svece pa ne trpe kad netko kaže da mu je konačno vrijeme za mirovinu.
Za razliku od toga čini mi se poželjnim pokakiti se na Chiarollu, braću Cassaro i slične zatim reći da Burattini svaki 100. put pogodi sa scenarijem itd.

Ali eto odoh uširoko, naravno da je svaka generalizacija netočna i zna to i sam nagor a siguran sam i Villain ali svakom se dogodi žuta minuta. Zato ga ne bih linčovao

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/01/2015 14:18:48
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/01/2015 : 14:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zagorovci su osrednje glupi. Najgluplji su mi dylanovci, zatim slijede martinovci... Najpametniji su texovci

Have mercy
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 24/01/2015 : 14:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
nije vrijedno otvaranja topica

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/01/2015 : 14:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Zagorovci nisu na nižoj razini, ali ljudi koji ne žele ništa drugo čitati (bez obzira koji jedini strip čitali) na neki način ipak jesu.



Pa na najnižoj razini nisu čak ni ljudi koji čitaju samo Zagora.
Ali ljudi koji zbog ćinjenice da čitaju samo Zagora imaju kompleks manje vrijednosti ili osjećaj srama koji aktivira njihov obrambeni mehanizam zbog kojeg skaču i laju na svakog ko ispolji i najmanji animozitet prema dotičnom liku - e, to bi već bila najniža razina.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 24/01/2015 : 15:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Jel to istina!!?

Potaknut jedninm od najplićih i najprimitivnijih komentara koje sam vidio na ovom forumu, otvaram ovu temu.




This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 24/01/2015 : 15:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam Zagora, imam nick po njemu i ne znam jesam li glup, a da budem iskren zaboli me kurac. Od stripova čitam sve što mi padne pod ruku, bio to Zagor ili Moebius ili Batman. Uživam u svemu, a u koju intelektualnu grupu pripadam ni najmanje me ne zanima.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/01/2015 : 15:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Ad hominem, česta uporaba u nedostatku nekog argumenta. Nitko nije cijepljen od toga.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/01/2015 : 16:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
U topicu Stripoteka – strip revija svih vremena ima dosta zlobnih i niskih komentara po pitanju Bonelijevaca ( tamo na početku rasprave ), pa ne znam čemu isticati samo Zagora. Oni koji ne vole Zagora uglavnom ne vole ni ostale Bonelijeve strip junake tog doba, Zagorovce smatraju najopasnijim pa ih valjda zbog toga posebno napadaju.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/01/2015 : 16:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

Zagorovci nisu na nižoj razini, ali ljudi koji ne žele ništa drugo čitati (bez obzira koji jedini strip čitali) na neki način ipak jesu.



Pa na najnižoj razini nisu čak ni ljudi koji čitaju samo Zagora.
Ali ljudi koji zbog ćinjenice da čitaju samo Zagora imaju kompleks manje vrijednosti ili osjećaj srama koji aktivira njihov obrambeni mehanizam zbog kojeg skaču i laju na svakog ko ispolji i najmanji animozitet prema dotičnom liku - e, to bi već bila najniža razina.



Ne pričaš valda o nekome koga znam?
Dobar pokušaj... ali fulao si.

Odnosno, već si zaboravio kako te je zasmetalo kad te Torelli ubacio među "manje pametne" jer si se usudio složiti sa ostalim bonellijevcima koji su rekli da je Porobijin tekst nedostojan sajta poput stripova.com. Nekako nije kul biti među zagorelima, nekako je legitimno reći da si zbog zagorova avatara nedostojan sugovornik... o tome se radi.

Sjećaš se onog teksta. Evo, koristim priliku i stavljam best of:

"o subjektivnoj kritici subjektivnog teksta"

"može to lako postati ukoliko je, intelektu usprkos, nabijeno slijepom obožavateljskom emocionalnošću što se gnuša nad mogućnošću"

"branitelji imaginativnosti jasno su prezentirali kako izgleda zatucano obožavanje lišeno zdravorazumskog objektiviteta"


Genijalno, genijalno.


Ma nije villain kriv, ni torelli... nekako je to u zraku. Rad bi to malo sociološki proučio. Zanimaju me mišljenja.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/01/2015 : 16:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Porobijin tekst je totalno promašen. Kralj je uspio promašiti u svakoj svojoj tezi
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/01/2015 : 16:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor


Ne pričaš valda o nekome koga znam?
Dobar pokušaj... ali fulao si.


Izgleda da sam pogodio u sridu, čim si tako poskočio

quote:
Odnosno, već si zaboravio kako te je zasmetalo kad te Torelli ubacio među "manje pametne" jer si se usudio složiti sa ostalim bonellijevcima koji su rekli da je Porobijin tekst nedostojan sajta poput stripova.com.


Ne znam otkud ti ideja da me tada išta zasmetalo, al ok.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/01/2015 : 16:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je kako opsesivni mrzitelji Bonellija nemaju želudac za pravu raspravu, ali nemaju problema razmetati se ad hominemima. Uistinu bi se mogao napraviti rad na tu temu, zanimljivi su za istraživanje.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/01/2015 : 16:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by nagor


Ne pričaš valda o nekome koga znam?
Dobar pokušaj... ali fulao si.


Izgleda da sam pogodio u sridu, čim si tako poskočio




Krivo. Ja ne čitam samo Zagora. Evo uz kolekciju Platona i Hegela mi stoji i jedan Blek Stena.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/01/2015 : 16:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

"o subjektivnoj kritici subjektivnog teksta"

"može to lako postati ukoliko je, intelektu usprkos, nabijeno slijepom obožavateljskom emocionalnošću što se gnuša nad mogućnošću"

"branitelji imaginativnosti jasno su prezentirali kako izgleda zatucano obožavanje lišeno zdravorazumskog objektiviteta"





intelektu usprkos, nabijeno slijepom obožavateljskom emocionalnošću- pa zapravo se u ovom djelu i opisuje likove na koje sam ciljao.

A forumaš Mairosu je još davnih godina ustvrdio:
Ne smeta meni Zagor, nego njegovi idolopoklonici.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/01/2015 : 16:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Zanimljivo je kako opsesivni mrzitelji Bonellija nemaju želudac za pravu raspravu, ali nemaju problema razmetati se ad hominemima. Uistinu bi se mogao napraviti rad na tu temu, zanimljivi su za istraživanje.



Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/01/2015 : 16:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni su glupe graficke novele
citam dovoljno knjiga tako da mi ne treba filozofija sa slikama

zagora ne mogu citati...ali mi je boneli super...dilan marti nik natan...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2015 : 17:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo,siguran sam da je ova aktualna netrpeljivost izmedu Zagorovaca,Bonellijevaca i Fibrasa obostrana i da se kao i svaka klasicna netrpeljivost zasniva na apsurdu,povrsnosti,laznim predrasudama i urbanim legendama.
Kao drugo,vjerujem da su svakom stripofilu prvo kroz ruke prosli bonellijevci da bi se sada ponasao kao bivsi pusac koji govori o stetnosti i apsurdu pusenja.
Etiketiranja su prisutna svugdje oko nas, najbolji je primjer glazba..ako slusas metal u najmanju ruku se pucas heroinom i satanist si,ako slusas narodnjake seljacina si sa dna kace, ako slusas pop poput Elton Johna zasigurno si homoseksualac ,ako slusas klasiku onda si strebercina..
Kao trece ,Zagor ima nekakav kultni status na nasim prostorima i mnogi pojam "citanja i sakupljanja stripova" usko vezu uz njegovu licnost.
Kritiziranje Zagora je tabu tema i samo se rijetki zele izloziti Shitstormu poslje takvog pokusaja
Zagorovci su poput sekte,oni djeluju na identicnim principima i nacelima.
Zagorovci su lako zapaljiv materijal i prilicno su narcisoidni kada se nalaze u sigurnom okruzenju istomisljenika.
Njihov mikrosvemir je hermeticki sveti gral.
Zagorovci na braniku oltara svome heroju ponekad pokazuju simptome paranoje
Sa druge strane,nepostovatelji zagorovog lika imaju iluziju da se iza citalastva koje preferira zagora kriju ljudi koji su ostali na jednom nivou i nisu se dalje razvili,sto je naravno apsolutna glupost i apsurd.
Protivnici zagora takoder o sebi i sebi slicnima imaju visoko misljenje i nerado se guraju u neke kvaziintelektualne vode,sto je naravno nerealisticno i neistina jer stavom etiketiranja prema drugima ne vide da su se i sami etiketirali i stvorili nekakvu virtualnu skupinu hejtera.
Jebiga,tako ja to vidim..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 24/01/2015 : 17:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Kada smo se već dohvatili teme...ovako iz nekih gluposti...
Što se tiče Zagorovaca, konkretno. Ne govorimo ovde uopšteno o bonelli kući. Ima jedna lepa tema, koja se često proteže kroz njegove stripove, i dok pišem je jedna u recenzijama, zove se "grad ludila", a u biti, to je fanatizam. Fanatizam kod Zagorovaca je neverovatan. Identičan je verskom i nacionalističkom. Strip kao strip i zagor kao junak je stvar sa mnogo potencijala. Ali taj potencijal nikako da se iskoristi, baš zbog tog surovog fanatizma. Ako nije Feri nema zagora, ako nije scenario gde pošljepa par indijanaca i negativaca a pritom prepešači jedno 500km, nije dobar scenario. To je lepo uvideo gospodin M.B trenutno glavni scenarista i urednik pomenutog junaka. I on se gospodin slika, kezi, uskoro očekujem i njegove slike sa G.Ferri-em iz teretane, kako vežbaju ferijeve podlaktice koje imaju veliki uticaj prilikom crtanja. "Vežbajte sa ferijem", će biti i CD koji ćete moći da gledate u toplini svoga doma. Sve će to biti sertifikovano crvenim slovima ZAGOR.
Kada bi se zagor otelotvorio, prvo bi se uplašio i borio protiv svoji fanova...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost

Edited by - Villain on 24/01/2015 18:01:19
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2015 : 18:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

Zagorovci nisu na nižoj razini, ali ljudi koji ne žele ništa drugo čitati (bez obzira koji jedini strip čitali) na neki način ipak jesu.



Pa na najnižoj razini nisu čak ni ljudi koji čitaju samo Zagora.
Ali ljudi koji zbog ćinjenice da čitaju samo Zagora imaju kompleks manje vrijednosti ili osjećaj srama koji aktivira njihov obrambeni mehanizam zbog kojeg skaču i laju na svakog ko ispolji i najmanji animozitet prema dotičnom liku - e, to bi već bila najniža razina.


Pa dobro, Villain je nagoru doslovno rekao da je glup. Tako da to baš i nema toliko veze o animozitetu prema Zagoru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2015 : 18:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by nagor

"o subjektivnoj kritici subjektivnog teksta"

"može to lako postati ukoliko je, intelektu usprkos, nabijeno slijepom obožavateljskom emocionalnošću što se gnuša nad mogućnošću"

"branitelji imaginativnosti jasno su prezentirali kako izgleda zatucano obožavanje lišeno zdravorazumskog objektiviteta"





intelektu usprkos, nabijeno slijepom obožavateljskom emocionalnošću- pa zapravo se u ovom djelu i opisuje likove na koje sam ciljao.



Ako se dobro sjećam i ti si tad skočio na Porobiju i Torellija. Tako da da je i tebi bio upućen ovaj citirani dio. Generalizacija nije nikad dobra, bila upućena od jedne ili druge strane.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2015 : 18:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/01/2015 : 18:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

Zagorovci nisu na nižoj razini, ali ljudi koji ne žele ništa drugo čitati (bez obzira koji jedini strip čitali) na neki način ipak jesu.



Pa na najnižoj razini nisu čak ni ljudi koji čitaju samo Zagora.
Ali ljudi koji zbog ćinjenice da čitaju samo Zagora imaju kompleks manje vrijednosti ili osjećaj srama koji aktivira njihov obrambeni mehanizam zbog kojeg skaču i laju na svakog ko ispolji i najmanji animozitet prema dotičnom liku - e, to bi već bila najniža razina.


Pa dobro, Villain je nagoru doslovno rekao da je glup. Tako da to baš i nema toliko veze o animozitetu prema Zagoru.



Ne radi se ovdje samo o tome što je neko rekao nekom drugom.
Valjda je to sasvim jasno.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/01/2015 : 18:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ako se dobro sjećam i ti si tad skočio na Porobiju i Torellija. Tako da da je i tebi bio upućen ovaj citirani dio. Generalizacija nije nikad dobra, bila upućena od jedne ili druge strane.



Zašto misliš da je meni bio upućen taj citirani dio?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2015 : 18:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Kada smo se već dohvatili teme...ovako iz nekih gluposti...
Što se tiče Zagorovaca, konkretno. Ne govorimo ovde uopšteno o bonelli kući. Ima jedna lepa tema, koja se često proteže kroz njegove stripove, i dok pišem je jedna u recenzijama, zove se "grad ludila", a u biti, to je fanatizam. Fanatizam kod Zagorovaca je neverovatan. Identičan je verskom i nacionalističkom. Strip kao strip i zagor kao junak je stvar sa mnogo potencijala. Ali taj potencijal nikako da se iskoristi, baš zbog tog surovog fanatizma. Ako nije Feri nema zagora, ako nije scenario gde pošljepa par indijanaca i negativaca a pritom prepešači jedno 500km, nije dobar scenario. To je lepo uvideo gospodin M.B trenutno glavni scenarista i urednik pomenutog junaka. I on se gospodin slika, kezi, uskoro očekujem i njegove slike sa G.Ferri-em iz teretane, kako vežbaju ferijeve podlaktice koje imaju veliki uticaj prilikom crtanja. "Vežbajte sa ferijem", će biti i CD koji ćete moći da gledate u toplini svoga doma. Sve će to biti sertifikovano crvenim slovima ZAGOR.
Kada bi se zagor otelotvorio, prvo bi se uplašio i borio protiv svoji fanova...


Isuse, a da bar malo pratiš shvatio bi da je upravo nagor jedan od onih koji se zalažu za modernijeg Zagora.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000