forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 10 - Američki kinez
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/02/2015 : 20:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Jin Wang se samo želi uklopiti. Kad se njegova obitelj preseli u novi dom, on iznenada otkriva kako je u svojoj školi jedini učenik kineskog podrijetla. Stalno ga gnjave veći od njega i drznici te jedva da ima kojeg prijatelja. Tada se, da sve bude još gore, zaljubi u plavušu ...

Priča o Kralju majmuna koji je rođen kako bi vladao svim majmunima svijeta, jedna je od najstarijih i najljepših kineskih bajki. Njega obožavaju podanici, majstor je kung-fua i najmoćniji majmun na Zemlji. Ali, Kralj majmuna ne želi biti majmun. Želi da ga slave poput boga ...

Chin-Kee je zbroj svih negativnih predodžbi o Kinezima i zagorčava život svom rođaku Dannyju. Danny je košarkaš i omiljen u školi, ali svake mu godine Chin-Kee dolazi u posjet pa Danny svake godine bježi u novu školu. Ove godine, pak, sve brzo krene sa zlog na gore ...

Ove se tri naizgled nepovezane priče stapaju u neočekivanom obratu, čineći suvremenu bajku koja je urnebesna, dirljiva i puna akcije.

Američki Kinez je nevjerojatan doživljaj iznenađujućeg raspleta - te potvrda onoga što sve više čitatelja zna: Gene Yang je veliki talent.

Specijal 10 • Američki kinez • 240 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Gene Luen Yang • Crtež Gene Luen Yang • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.2.2015. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/02/2015 : 21:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda baš po mojem guštu

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/02/2015 : 22:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je jedno od najiščekivanijih izdanja ove godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/02/2015 : 23:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
moze moze
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/02/2015 : 16:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ovo mi je jedno od najiščekivanijih izdanja ove godine.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/02/2015 : 16:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ovo je američki strip, jel tako?
nije manga
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/02/2015 : 18:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ovo je američki strip, jel tako?
nije manga

Nije manga.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Residents
New Member



Serbia
138 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 28/02/2015 : 21:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Residents a Private Message  Reply with Quote
Strip je uradjen u svega dva kajiša po strani. Tako da postoji ogromna praznina i u donjim marginama stripa i u gornjim. Verovatno je izdavač zahtevao, da strip bude uradjen u originalu. Šteta, jer se moglo uštedeti na stranama, i onda bi izdanje bilo jeftinije, ovako....
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/02/2015 : 22:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ovo je američki strip, jel tako?
nije manga


Manga i Kinezi?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/02/2015 : 22:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Nije manga, upravo sam ga procitao.
Prica mi nije toliko sjela ali ima i svojih blistavih djelova kao onih sa Kraljem majmuna.
Ispala mi je fina zabavica, prica stvarno ponese u nekim djelovima ali necu sada o tome pisati sire recenzije ili prikaze.

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/02/2015 : 22:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Htio sam napisati manhua al se nisam htio praviti pametan :)
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/02/2015 : 22:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Pa da se ja napravim pametnim stvarno je izvrsno kako autor vodi radnju cjelog stripa
A za praznine koje je netko spomenio ... dapace te praznine daju na vizuelnoj dojmljivosti stripa

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/04/2015 : 11:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vrlo duhovit i šarmantan strip koji odabran infantilni diskurs pametno i dosta spretno koristi za angažman i iznošenje nekih važnih stvari o rasno-kulturološkim stereotipima.

Makar, i taj infantilni diskurs je odavno i sam stereotip, osobito u prozi i na filmu, barem od Limenog bubnja, ali strip je dovoljno svjež i originalan da mu to ne predstavlja problem.

K tome i afirmira kinesku kulturu, tradiciju, stare legende i klasičnu prozu, odnosno nudi mogućnost skladnog bi-kulturnog (odnosno multikulturnog) suživota.

U svemu tome je na račun angažmana povremeno odveć doslovan i plakatan, a i sam tu i tamo podliježe stereotipima, ali mu se zabavnost i šarm ne mogu osporiti.


Autor o svom stripu i radu na njemu:




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/05/2015 : 16:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Americkog ce kineza vjerujem vrlo lakse razumjeti ljudi koji su sticajem okolnosti otisli zivjeti u neku drugu zemlju i neku drugacije sazdanu okolinu.
Ono sto nosimo u sebi, a mnogi to zovu kulturno nasljede u takvim situacijama cesto zna biti stavljeno na kusnju jer proces integracija zahtjeva novi pristup, nova pravila i puno,puno preispitivanja.
Neizbjezno je dakle da dode do sukoba izmedu onoga sto ste bili i kakvim cete postati.
Kompromisi su u takvim situacijama vrlo slozeni i nestabilni.
Americki kinez na jedan nacin upravo predstavlja produkt takvih transformacija.
Simpatican strip o besmislu stereotipa.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/05/2015 : 13:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip sam doživio kao neki "crtić" s cartoon networka...i to ozbiljan crtić namjenjen velikoj djeci koju će nasmijati svaki namjerni i skriveni humor u ovoj priči, a kada govorimo o humoru, djelovi priče s kraljem majmuna rasturaju dok preostali dio priče daje ozbiljnu notu ovom stripu.
8,8,8,7.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/05/2015 : 13:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@Johnny Difool
Eeeeeh, daj ovaj svoj osvrt prevedi na neki naški jezik da ga i mi obični smrtnici možemo razumjeti....;)
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 01/06/2015 : 22:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Meni je AMERIČKI KINEZ čista desetka. Mjesec dana neću čitati ni jedan drugi strip da se ne pomješaju. Sličan osjećaj kao nakon čitanja Bijelog Lame.
Dakle, svatko tko otvoreno pristupi čitanju stripa može dosta naučiti...uostalom kao i iz svega okolo nas.

Edited by - bisley on 01/06/2015 22:17:30
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2015 : 22:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je najlošiji fibrin strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/07/2015 : 22:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ovo mi je najlošiji fibrin strip.



A meni jedan od najboljih koje san procita u zadnje vrime.Kako ti ovaj strip moze bit los?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2015 : 22:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a da ja tebe pitam obrnuto?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 07/07/2015 : 22:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a da ja tebe pitam obrnuto?


Sto ljudi,sto cudi.Kladia bi se da je tebi npr.Jastreb sjajan strip.Meni je jedva prosjecan.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2015 : 23:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
vrlo dobar bd povijesni mainstream.
moja šoljica kapućina

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/07/2015 : 12:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dragon Ball!

Na stranu toga strip mi je bio odličan do samog kraja koji mi je bio u početku WTF, jer sam ga cijelo vrijeme držao za polubiografski strip. Ako to zanemarim radi se o dobrom stripu, nemam zamjerki.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/09/2015 : 18:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Spajanje tri priče u jednu je odlično izvedeno, bez sumnje ali u globalu mi je bio malo dosadan. Složio bih se s Johnnyjem da mu na trenutke jako fali suptilnosti ili kako bi se reklo mesa/sadržaja. Ovako izgleda da je autor imao dobru ideju za katarzični kraj a sa razradom je što se tiče glavno protagonista- Jina, malo petljao i vrludao bez neke jasne svrhe.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 22/09/2015 18:13:21
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 02/03/2016 : 13:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Spajanje tri priče u jednu je odlično izvedeno, bez sumnje ali u globalu mi je bio malo dosadan. Složio bih se s Johnnyjem da mu na trenutke jako fali suptilnosti ili kako bi se reklo mesa/sadržaja. Ovako izgleda da je autor imao dobru ideju za katarzični kraj a sa razradom je što se tiče glavno protagonista- Jina, malo petljao i vrludao bez neke jasne svrhe.



+1.

ideja odlična, početak također, ali već negdje na sredini stripa izgubi se taj žar i dosta prosječno se privede kraju.

crtež me nije nekaj pretjerano oduševio.

ocjena: 6,5.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/04/2016 : 22:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Meni je AMERIČKI KINEZ čista desetka. Mjesec dana neću čitati ni jedan drugi strip da se ne pomješaju. Sličan osjećaj kao nakon čitanja Bijelog Lame.
Dakle, svatko tko otvoreno pristupi čitanju stripa može dosta naučiti...uostalom kao i iz svega okolo nas.



Uspoređivat Američkog kineza s Bijelim lamom je ko...neznam...uspoređivat "Sabrina vještica teenedjerka" sa "Twin peaks-om" ... Ovaj strip je napravljen da bi ga američki kinezi uzimali...ovaj strip je jednostavno...loš...nema se šta dodat.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000