forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rat protiv kulture
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2015 : 16:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

I meni je smijesno kad bradonje ismijavaju, al' ne bi trebalo dirati osnovu.
Kao ono, nisu knjiga i ucitelj krivi sto su ucenici pali na ispitu i otisli ciniti zulum(zlo)...



Ali ja nisam vidio ni jednu karikaturu Charlie Hebdoa u kojoj ismijavaju položaj muslimana u Francuskoj i huškaju ljude na njih. Uglavnom su radili karikature o aktualnim stvarima, recimo bili su protesti oko filma o Muhamedu i tad su uradili onu (neukusnu po mom mišljenju) karikaturu golog Muhameda filmske zvijezde. Ali iako je meni osobno karikatura neukusna, nemam ništa protiv samih karikaturista koji su na taj način htjeli ismijati svu pompu koja se digla oko filma. To je njihov način i gotovo.

Evo recimo odličan tekst jednog muslimana u kojem staje na stranu Charlie Hebdoa:

http://radiosarajevo.ba/novost/176756/stid-i-strah-i-ja-sam-charlie

Nema tu relativiziranja, za sve su odgovorni idioti koji su odlučili ubijati ljude kako im se svidi. To nisu muslimani nego životinje (ovo je uvreda životinjama). Mene iznenađuje koliko se muslimana nalazi ugroženima i smatraju Hebdo odgovornim, a ustvari su odgovorni teroristi. I može biti sranja, stvarno može, ali karikaturisti tu snose manji dio odgovornosti, ako uopće. Oni su radili karikature pape, biskupa, židova, bez iznimaka i nikad stvari nisu bile ovoliko ozbiljne.

Mislim, jesu li ovi koji govore da je Hebdo sve izazvao svjesni da se na neki način stavljaju na stranu ubojica, a ne bih baš rekao da su ubojice uzorni muslimani, prije suprotno. Jasno mi je da se boje kako bi ovo moglo pokrenuti lavinu odmazde (nadam se i vjerujem da do toga neće doći), ali zašto ne ukazati na prave krivce, braću Kouachi?

Ovdje se postavljaju teze kako je Charlie Hebdo protiv francuskih muslimana i imigranata općenito, a oni su se itekako ismijavali sa šovinističkom politikom Marine Le Pen:





Na kraju su ih ubili oni koje su od takve politike pokušali obraniti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 16/02/2015 16:51:24
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/02/2015 : 17:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by emirem

I meni je smijesno kad bradonje ismijavaju, al' ne bi trebalo dirati osnovu.
Kao ono, nisu knjiga i ucitelj krivi sto su ucenici pali na ispitu i otisli ciniti zulum(zlo)...



Ali ja nisam vidio ni jednu karikaturu Charlie Hebdoa u kojoj ismijavaju položaj muslimana u Francuskoj i huškaju ljude na njih. Uglavnom su radili karikature o aktualnim stvarima, recimo bili su protesti oko filma o Muhamedu i tad su uradili onu (neukusnu po mom mišljenju) karikaturu golog Muhameda filmske zvijezde. Ali iako je meni osobno karikatura neukusna, nemam ništa protiv samih karikaturista koji su na taj način htjeli ismijati svu pompu koja se digla oko filma. To je njihov način i gotovo.

Evo recimo odličan tekst jednog muslimana u kojem staje na stranu Charlie Hebdoa:

http://radiosarajevo.ba/novost/176756/stid-i-strah-i-ja-sam-charlie

Nema tu relativiziranja, za sve su odgovorni idioti koji su odlučili ubijati ljude kako im se svidi. To nisu muslimani nego životinje (ovo je uvreda životinjama). Mene iznenađuje koliko se muslimana nalazi ugroženima i smatraju Hebdo odgovornim, a ustvari su odgovorni teroristi. I može biti sranja, stvarno može, ali karikaturisti tu snose manji dio odgovornosti, ako uopće. Oni su radili karikature pape, biskupa, židova, bez iznimaka i nikad stvari nisu bile ovoliko ozbiljne.

Mislim, jesu li ovi koji govore da je Hebdo sve izazvao svjesni da se na neki način stavljaju na stranu ubojica, a ne bih baš rekao da su ubojice uzorni muslimani, prije suprotno. Jasno mi je da se boje kako bi ovo moglo pokrenuti lavinu odmazde (nadam se i vjerujem da do toga neće doći), ali zašto ne ukazati na prave krivce, braću Kouachi?

Ovdje se postavljaju teze kako je Charlie Hebdo protiv francuskih muslimana i imigranata općenito, a oni su se itekako ismijavali sa šovinističkom politikom Marine Le Pen:





Na kraju su ih ubili oni koje su od takve politike pokušali obraniti.

Odlicno Beva

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 16/02/2015 : 17:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
hehehe, pogledajte ovo... Sloboda govora...
https://www.youtube.com/watch?v=oi19yfgBN0w

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 16/02/2015 17:35:23
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/02/2015 : 17:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Odličan topic.

Vezano za popularnu i ovdje dosta spominjanu slobodu govora, moram se složiti sa velikom većinom onoga što je manhunter napisao.
Mene fascinira koliki broj ljudi vjeruje u tu šarenu lažu.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/02/2015 : 17:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Feral je bio smeće od novine koje nije prakticirao satiru i ironiju već vrijeđanje, što je utvrđeno mnogobrojnim presudama izrečenim protiv njih. Najbolji dokaz činjenica da su bili smeće je da je list počeo rapidno propadati nakon Tuđmanove smrti, jer su njegovom smrću izgubili glavni predmet sprdnje pa poslije više nikome nisu bili zanimljivi. Kakav je to koncept koji živi od pljuvanja po jednom čovjeku...

Ovi Francuzi pretjeruju s vrijeđanjem i pokazuju kako im nedostaje elementarna ljudska kultura i odgoj. Satira svakako da kao sredstvo razotkrivanja protivnika ili afirmiranja pozitivnih vrijednosti kojima neko društvo teži, međutim u ovom slučaju je dovoljno vidjeti njihove naslovnice da se vidi kako to nema puno veze sa satirom već s ponižavanjem drugoga, pri čemu sama novina neke smije uzeti na zub, a druge ne.





Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2015 : 17:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Odličan topic.

Vezano za popularnu i ovdje dosta spominjanu slobodu govora, moram se složiti sa velikom većinom onoga što je manhunter napisao.
Mene fascinira koliki broj ljudi vjeruje u tu šarenu lažu.





99% ljudi neće koristiti slobodu govora nego će se autocenzurirati zbog straha od posljedica. Pa ja prvi ni u ludilu ne bih crtao Muhameda iako mi to djeluje kao posve benigan čin. Bilo bi me strah.

Ali ipak je na zapadu sloboda govora na puno puno većoj razini od velike većine svijeta. U Francuskoj recimo smijem biti ateist, u Saudijskoj Arabiji bih završio u zatvoru. Na zapadu smiješ javno kritizirati političare, a u Kini bi vjerojatno završio u zatvoru.

Slažem se da apsolutna sloboda govora ne postoji jer ćemo svi uglavnom paziti što pričamo, ali su ljudi opet negdje više a negdje manje slobodni. Ne bježe Nijemci u Kinu ili Jemen nego obratno.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 16/02/2015 17:48:01
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2015 : 17:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
I samo da još dodam: draže mi je da u teoriji imam slobodu govora iako sam svjestan da je neću uvijek moći koristiti u praksi, nego da je nemam ni u teoriji.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/02/2015 : 18:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

I samo da još dodam: draže mi je da u teoriji imam slobodu govora iako sam svjestan da je neću uvijek moći koristiti u praksi, nego da je nemam ni u teoriji.



E sa ovin se slažen, al upravo u ovome i je problem.
Načelno svi imamo slobodu govora al je malo ko koristi.
A zašto se ne koristi? Zato šta će onaj koji "slobodno govori" prije ili kasnije, na ovaj ili onaj način najebat.

Briga me kako je u drugin državama, u mojoj državi Hrvatskoj sloboda govora u principu ne postoji.
Previše primjera iz života imam da bi mi se mogla prodat ta laž.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/02/2015 : 18:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos


Ovi Francuzi pretjeruju s vrijeđanjem i pokazuju kako im nedostaje elementarna ljudska kultura i odgoj.



Kaže osoba kojoj je sasvim prihvatljivo zalijevanje izmetom čovjeka i još poslije ismijava zalivenog čovjek na temelju toga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 18:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Takvih karikatura ima koliko hoces i one kruze firmom na dnevnoj bazi.



Naravno. I mojoj deci je Božić Bata doneo poklone ove godine.
Znam dobro kakvi se mejlovi šalju po firmama, i znam koliko i šta se toleriše. Ono što sam ti ja opisao bih baš voleo da vidim u tvojoj ili bilo kojoj drugoj firmi.

quote:

Jedino sto moga sefa zanima je koliko ces mu ti profiti donijeti, i moze li se ta profit jos multiplicirati.
Kako ces ti to uciniti i koja ces sredstva koristiti da to ucinis, nije bitno.


Kao i svaki drugi. Tvoj šef se tu ne razlikuje od bilo kog šefa na svetu.


quote:

Ti o slobodi govora pricas kao o idealnoj opciji.
Sloboda govora kakva bi trebala biti jos ne postoji, ali daleko od toga da uopce ne postoji, i daleko od toga da se za nju ne treba zauzimati, jer kao sto kazes "od toga nikake vajde".


Nigde ja nisam rekao da nema nikakve vajde, naprotiv.
Inače, kakva je druga opcija slobode govora (i slobode uopšteno), ako nije idealna? Ja upravo o tome pričam ovde, sloboda govora=sloboda medija, a mediji su na celom svetu cenzurisani, u većoj ili manjoj meri.
Inače, ako uzmemo tvoju verziju slobode govora i ono o čemu piše Difool, to jest o uslovljenoj slobodi, koju možeš da iskoristiš ali da računaš sa posledicama, toga takođe imaš u celom svetu, u manjoj ili većoj meri, opet. Niko ti ne brani da odeš u Teheran i počneš da pečeš prase ispred džamije, da se prošetaš ulicama Nairobija sa majicom "White power", da odeš na skup neonacista i počneš da vičeš "i am black, i am gay and i like it" i slične stvari, da ne banalizujem sad previše. To je tvoja sloboda govora i to ti niko ne može uzeti, ali sa posledicama bih računao.


quote:

Ispod tvoga napisanog osjecam jedan gorkasti Defetizam, a sa takvim se dnevno susrecem kako na poslu ,tako i u drustvu, tako da razumijem tvoje pokusaje da sivkastim tonovima obojis platno, jer tako je ipak lakse.


Ovo za defetizam sam već objasnio, nemoj da kopiraš boddhisatvu. On je ukapirao da nema mesta defetizmu, naprotiv, tako da možeš da pročitaš našu diskusiju od danas.
Inače, ja se svakodnevno srećem sa nečim drugim, na poslu i u društvu: ljudima koji su utonili u sistemsko blato, pa onda pokušavaju da boje platno svim mogućim bojama, ponajbolje u nijansama novog iPhonea, markirane odeće ili nove kreditne kartice. A izbegavaju sive i crne tonove, zato što ih oni i previše vraćaju u realnost. Ja bih za njih rekao da su defetisti, ja sam po nekom svom skromnom mišljenju borac.

quote:

Da sada ne razvodnjavam temu, osobno sam uvjeren da sam u pravu kada smatram da je pogresno, barbarski i necivilizirano da individue, grupacije, drustva koja samo zato sto ne razumiju satiru jednog karikaturistickog casopisa sebi za pravo daju da uzimaju ljudske zivote i represijom i zastrasivanjem pokusavaju istjerati pravdu.



Apsolutno se slažem, ali to valjda nikada nije ni bilo upitno u svim ovim silnim diskusijama.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/02/2015 18:41:32
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 18:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Odličan topic.

Vezano za popularnu i ovdje dosta spominjanu slobodu govora, moram se složiti sa velikom većinom onoga što je manhunter napisao.
Mene fascinira koliki broj ljudi vjeruje u tu šarenu lažu.





99% ljudi neće koristiti slobodu govora nego će se autocenzurirati zbog straha od posljedica. Pa ja prvi ni u ludilu ne bih crtao Muhameda iako mi to djeluje kao posve benigan čin. Bilo bi me strah.

Ali ipak je na zapadu sloboda govora na puno puno većoj razini od velike većine svijeta. U Francuskoj recimo smijem biti ateist, u Saudijskoj Arabiji bih završio u zatvoru. Na zapadu smiješ javno kritizirati političare, a u Kini bi vjerojatno završio u zatvoru.

Slažem se da apsolutna sloboda govora ne postoji jer ćemo svi uglavnom paziti što pričamo, ali su ljudi opet negdje više a negdje manje slobodni. Ne bježe Nijemci u Kinu ili Jemen nego obratno.



Naravno da Nemci ne beže, već većina ide kod njih, ali to ipak ima više veze sa ekonomskim stanjem, a ne sa slobodom govora. Nemci beže u Švajcarsku, ali ne zato što je ovde veća sloboda govora, nego zato što je plata duplo veća.

Ja znam dosta ljudi koji rade ili su radili u Saudijskoj Arabiji ili Emiratima. Sloboda govora je u tim zemljama veoma ograničena, ali zato možeš da se skijaš u sred pustinje...

I naravno da je na zapadu sloboda govora veća, to jest, manje ograničena, ali ne možemo to uzimati kao neki ideal.

Ako je toliko taj Zapad napredan, zašto smo imali aferu Wikileaks?
Zašto je zabranjeno protestvovati u Davosu za vreme WEF-a?
Zašto se ne izveštava o pravom stanju u Libiji, Iraku, Afganistanu, sad kad više nisu pod diktaturom?
Zašto se u nekim stvarima mora biti politički korektan a u nekima ne? Glup primer: u američkim filmovima se skoro nikada ne kaže nazdravlje u pravom obliku (God bless), već se uzima nemačko "gesundheit". Da se ateisti ne bi bunili i sablažnjavali zbog spominjanja Boga?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/02/2015 19:28:04
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/02/2015 : 19:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Quell culture!

Nije svaki francuz sarmantan niti francuskinja leprsava kako neki kliseji reklamiraju, nije pojam francuskog otpora Michelle i njene cure,a nije ni "egalite" zakon za svakog...
Hajdemo opet malo u nedavnu proslost, pa se stavite u jednu situaciju..imena su izmisljena,a dogadjaji navedeni, iako izmisljeni, ali nisu niti daleko od stvarnosti koja se dogodila..

Jedno jutro messieur Pierre otisao po croissant i navrati u caffe koji posjecuje cesto i popije casicu svog napitka.Nakon sto je ispio soljicu i uredno je odnio tamnoputi konobar odnekuda iz Afrike iz neke kolonije osvojene francuskim sarmom i ljubaznoscu,dok mu se ovaj potonji klanjao i izbjegavao pogled ocima shvati Pierre da su mu lakirane cipele zamazane..hmmm..pomisli on pa ima tu onaj barbar..to jest..Berber iz Maroka, on cisti cipele...dok je ponosno stajao izravnatih ledja, dok mu je trosni starcic slomljenih ledja zavrsavao polish na cipelama prakticki pod nogama,Pierre stajase ponosno nad njim odajuci neku statuu pobjede kolonijalizma ili kakvog bonapartizma.
Ah..uzdahne on i pomisli kako je dobro kad te sluze ovakvi i kako je lijepo biti bijel i jos francuz..neiskren i prevrtljivog karaktera bez nekih iskrenih prijatelja,s nekom nadom za kakvu pricu,trac i razgovor pogled baci oko sebe i vidi Salomona prijatelja iz ulice..
Nesto poguren i sjetan gledajuci neke petparacke novine upita ga Pierre--"Sta je Salomone sta si znuren?Sta te muci?"
"Eh,ne znam sta reci vidis sta pisu ove novine,pogledaj ove novine,ove crteze,objavljuju ih i u Njemackoj i u zemljama koje mrze moj narod! Ljudi su podivljali,mrznja se siri,ali nisam ocekivao da cu to dozivjeti i ovdje, u zemlji jednakosti i bratstva."

"Ma sve ce bit u redu! To su samo sale nekih novinara,sta si tako ozbiljan? To se karikiraju tamo neki bankari niste to svi Vi!"

I tako Pierre ostade i bez jos jednog prijatelja zbog ravnodusnosti, ne samo svoje nego i samog drustva...
Cast izuzecima koji su danas "pravednici medju narodima"


Kad je vec hebdo karikirao toliko napadanu desnicu,da li su ikada ironicno prikazali onako "kulturno" svekolikom pucanstvu po kuloarima,kaficima gdje toliko uzviseno vole pricati o ljudskim pravima i diciti se svojim senzibilizmom, kako je prijatelj francuske Muamer platio svom "freru" Sarkyiju milione eura za predjednicku kampanju a ovaj mu poslao miragee 2000 i zrokao mu zemlju...koje su kritike bile u tom izvoru takozvane kulturne Meke(kako se samo uvuklo ime ovog grada..hmm) o toj krajnjem izletu lijeve vlade? Zar je to kultura?
Ljudi..pokraj zdravih ociju niste slijepi, nego ne vidite ili jednostavno ne zelite da vidite....
Budite srednjeg puta,niti lijevo niti desno..istina ce izaci,ona je tu postojana,treba je izreci, samo se nadam da ne prekasno za mnoge....



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/02/2015 : 19:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc
Takvih karikatura ima koliko hoces i one kruze firmom na dnevnoj bazi.



Naravno. I mojoj deci je Božić Bata doneo poklone ove godine.
Znam dobro kakvi se mejlovi šalju po firmama, i znam koliko i šta se toleriše. Ono što sam ti ja opisao bih baš voleo da vidim u tvojoj ili bilo kojoj drugoj firmi.

quote:

Jedino sto moga sefa zanima je koliko ces mu ti profiti donijeti, i moze li se ta profit jos multiplicirati.
Kako ces ti to uciniti i koja ces sredstva koristiti da to ucinis, nije bitno.


Kao i svaki drugi. Tvoj šef se tu ne razlikuje od bilo kog šefa na svetu.


quote:

Ti o slobodi govora pricas kao o idealnoj opciji.
Sloboda govora kakva bi trebala biti jos ne postoji, ali daleko od toga da uopce ne postoji, i daleko od toga da se za nju ne treba zauzimati, jer kao sto kazes "od toga nikake vajde".


Nigde ja nisam rekao da nema nikakve vajde, naprotiv.
Inače, kakva je druga opcija slobode govora (i slobode uopšteno), ako nije idealna? Ja upravo o tome pričam ovde, sloboda govora=sloboda medija, a mediji su na celom svetu cenzurisani, u većoj ili manjoj meri.
Inače, ako uzmemo tvoju verziju slobode govora i ono o čemu piše Difool, to jest o uslovljenoj slobodi, koju možeš da iskoristiš ali da računaš sa posledicama, toga takođe imaš u celom svetu, u manjoj ili većoj meri, opet. Niko ti ne brani da odeš u Teheran i počneš da pečeš prase ispred džamije, da se prošetaš ulicama Nairobija sa majicom "White power", da odeš na skup neonacista i počneš da vičeš "i am black, i am gay and i like it" i slične stvari, da ne banalizujem sad previše. To je tvoja sloboda govora i to ti niko ne može uzeti, ali sa posledicama bih računao.


quote:

Ispod tvoga napisanog osjecam jedan gorkasti Defetizam, a sa takvim se dnevno susrecem kako na poslu ,tako i u drustvu, tako da razumijem tvoje pokusaje da sivkastim tonovima obojis platno, jer tako je ipak lakse.


Ovo za defetizam sam već objasnio, nemoj da kopiraš boddhisatvu. On je ukapirao da nema mesta defetizmu, naprotiv, tako da možeš da pročitaš našu diskusiju od danas.
Inače, ja se svakodnevno srećem sa nečim drugim, na poslu i u društvu: ljudima koji su utonili u sistemsko blato, pa onda pokušavaju da boje platno svim mogućim bojama, ponajbolje u nijansama novog iPhonea, markirane odeće ili nove kreditne kartice. A izbegavaju sive i crne tonove, zato što ih oni i previše vraćaju u realnost. Ja bih za njih rekao da su defetisti, ja sam po nekom svom skromnom mišljenju borac.

quote:

Da sada ne razvodnjavam temu, osobno sam uvjeren da sam u pravu kada smatram da je pogresno, barbarski i necivilizirano da individue, grupacije, drustva koja samo zato sto ne razumiju satiru jednog karikaturistickog casopisa sebi za pravo daju da uzimaju ljudske zivote i represijom i zastrasivanjem pokusavaju istjerati pravdu.



Apsolutno se slažem, ali to valjda nikada nije ni bilo upitno u svim ovim silnim diskusijama.

Diskusiju sa boddhisatvom nisam procitao kada sam pisao ovaj post..sada jesam, ali me jos nekako nisi ubjedio i jos mi to vise vuce na defetizam nego na pricu skromnog misljenja o borcu
Nemoj to shvatiti pogresno ili u negativnom kontekstu, ali tvoji textovi upravo to iscitavaju.
Nebitno za diskusiju naravno.
Profil osoba koje si ti opisao kao defetiste vise odgovara profilu opsjenara , a to bi vec bio puno slozeniji topic.

Verzija "uslovljene" slobode je realna verzija i johnny i ja o njoj pisemo, jer da postoji idealna kojoj naravno kao sav civilizirani svijet tezimo, rado bi pisali o istoj.
Da je sloboda govora sarena laza ili bullshit mi ovdje i sada uopce nebismo vodili ovu zanimljivu i poucnu diskusiju .
Postoje ljudi, grupacije, ideologije , kojima sloboda govora ne odgovara jer im je onda tesko ili nemoguce odrzavati fikciju,laz,obmanu koju podupiru i iz koje crpe moc i profit.
Cinjenica je da isti velikom vecinom dolaze iz politickih i religioznih krugova .
Naravno sada mozes reci da je sloboda govora takoder obmana, ali to se moze reflektirati na sve , i gubi se u mutnim barustinama teorija zavjera.
Sloboda govora postoji, ona raste i siri se, i zato pricajmo o istoj, a oni koji misle sutjeti "jer sutnja je zlato" neka to i cine, nista drugo nisu radili ni do sada.
Jebes pasivnost,zivot je kratak.
Ja i ti diskutiramo i analiziramo , mozda nismo u pravu, ali se barem usudimo koristiti mozak za nesto drugo od pukog zivotarenja.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/02/2015 : 19:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

I samo da još dodam: draže mi je da u teoriji imam slobodu govora iako sam svjestan da je neću uvijek moći koristiti u praksi, nego da je nemam ni u teoriji.

Podpis

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/02/2015 : 19:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc


Diskusiju sa boddhisatvom nisam procitao kada sam pisao ovaj post..sada jesam, ali me jos nekako nisi ubjedio i jos mi to vise vuce na defetizam nego na pricu skromnog misljenja o borcu
Nemoj to shvatiti pogresno ili u negativnom kontekstu, ali tvoji textovi upravo to iscitavaju.


Možda je to i glavna razlika između tebe i mene. Ja diskutujem zbog diskusije same, a ne da bih nekoga u nešto ubedio.

quote:

Profil osoba koje si ti opisao kao defetiste vise odgovara profilu opsjenara , a to bi vec bio puno slozeniji topic.


Opsenari koji sebe "lažu" i kupuju sebi šarenilo koje nemaju u pravom životu? Pre bih rekao da su opsenari oni koji sanjaju o boljem i lepšem životu/svetu, ali dobro, nije tema topica.


quote:

Verzija "uslovljene" slobode je realna verzija i johnny i ja o njoj pisemo, jer da postoji idealna kojoj naravno kao sav civilizirani svijet tezimo, rado bi pisali o istoj.
Da je sloboda govora sarena laza ili bullshit mi ovdje i sada uopce nebismo vodili ovu zanimljivu i poucnu diskusiju .
Postoje ljudi, grupacije, ideologije , kojima sloboda govora ne odgovara jer im je onda tesko ili nemoguce odrzavati fikciju,laz,obmanu koju podupiru i iz koje crpe moc i profit.
Cinjenica je da isti velikom vecinom dolaze iz politickih i religioznih krugova .
Naravno sada mozes reci da je sloboda govora takoder obmana, ali to se moze reflektirati na sve , i gubi se u mutnim barustinama teorija zavjera.
Sloboda govora postoji, ona raste i siri se, i zato pricajmo o istoj, a oni koji misle sutjeti "jer sutnja je zlato" neka to i cine, nista drugo nisu radili ni do sada.


Ja upravo pričam o tome, težim idealima, pa bih rekao da sam tu veći revolucionar nego što ste ti i Difool. A ovamo mi se spočitava defetizam.
Sloboda govora ne postoji u obliku koji ti opisuješ, već je upravo "uslovljena". Naravno da se treba boriti za tako nešto, treba podići kolektivnu svest o nekim stvarima, ali to se neće dogoditi dok su mediji korumpirani i cenzurisani.

quote:

Jebes pasivnost,zivot je kratak.
Ja i ti diskutiramo i analiziramo , mozda nismo u pravu, ali se barem usudimo koristiti mozak za nesto drugo od pukog zivotarenja.



Upravo tako. Ja sam sve, samo nisam pasivan, a tako odgajam i svoju decu.
I slažem se, volim da diskutujem, pogotovu sa ljudima koji nemaju isti pogled na svet kao ja. Samo tako mogu nešto da naučim i da se unapredim.
Blejanje u jednu tačku i klimanje glavom u znak odobravanja nikada nije išlo uz mene.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/02/2015 19:47:07
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/02/2015 : 19:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Citam ja vas i palo mi na pamet da ta vasa, toliko puta ovdje spomenuta sloboda govora jeste za, i potrebna je onima malo manje inteligentnima? pametnima? bistrima..
Doista. Gledajte, sloboda se moze realizirati na bezbroj drugih nacina..Meni uopce nije potrebna sloboda da bih mogla govoriti. Mozda cak niti obje ruke; jedna moze biti u okovima..dovoljna mi jedna, da mogu slobodna biti.
Reci tocno, bas uvijek i posvuda ono sto zelim reci, bas pred nosom svima.. bez da me osude, smaknu, pogube.
Ovi sami, koji koce slobodu govora, izrazavanja, nisu dovoljno inteligentni ili se boje te vrste slobode..
Zato se nalaze na istoj razini govora, kojom se i oni koji su vecina, sluze.. i tu manipuliraju, cenzuriraju..
Budale.
Zato sto je istinska sloboda govora iznad njih. Ili je se boje, ili ju uopce ne kuze.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/02/2015 : 20:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:

U Francuskoj recimo smijem biti ateist, u Saudijskoj Arabiji bih završio u zatvoru. Na zapadu smiješ javno kritizirati političare, a u Kini bi vjerojatno završio u zatvoru.


Samo zbog toga u KSA ne bi završio u zatvoru. Možda, ako bih propagirao ateizam u javnosti ili širio sumnju, da Alah postoji ili da Mohamed nije ono što vjeruju da jest.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 20:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Quell culture!

Nije svaki francuz sarmantan niti francuskinja leprsava kako neki kliseji reklamiraju, nije pojam francuskog otpora Michelle i njene cure,a nije ni "egalite" zakon za svakog...
Hajdemo opet malo u nedavnu proslost, pa se stavite u jednu situaciju..imena su izmisljena,a dogadjaji navedeni, iako izmisljeni, ali nisu niti daleko od stvarnosti koja se dogodila..

Jedno jutro messieur Pierre otisao po croissant i navrati u caffe koji posjecuje cesto i popije casicu svog napitka.Nakon sto je ispio soljicu i uredno je odnio tamnoputi konobar odnekuda iz Afrike iz neke kolonije osvojene francuskim sarmom i ljubaznoscu,dok mu se ovaj potonji klanjao i izbjegavao pogled ocima shvati Pierre da su mu lakirane cipele zamazane..hmmm..pomisli on pa ima tu onaj barbar..to jest..Berber iz Maroka, on cisti cipele...dok je ponosno stajao izravnatih ledja, dok mu je trosni starcic slomljenih ledja zavrsavao polish na cipelama prakticki pod nogama,Pierre stajase ponosno nad njim odajuci neku statuu pobjede kolonijalizma ili kakvog bonapartizma.
Ah..uzdahne on i pomisli kako je dobro kad te sluze ovakvi i kako je lijepo biti bijel i jos francuz..neiskren i prevrtljivog karaktera bez nekih iskrenih prijatelja,s nekom nadom za kakvu pricu,trac i razgovor pogled baci oko sebe i vidi Salomona prijatelja iz ulice..
Nesto poguren i sjetan gledajuci neke petparacke novine upita ga Pierre--"Sta je Salomone sta si znuren?Sta te muci?"
"Eh,ne znam sta reci vidis sta pisu ove novine,pogledaj ove novine,ove crteze,objavljuju ih i u Njemackoj i u zemljama koje mrze moj narod! Ljudi su podivljali,mrznja se siri,ali nisam ocekivao da cu to dozivjeti i ovdje, u zemlji jednakosti i bratstva."

"Ma sve ce bit u redu! To su samo sale nekih novinara,sta si tako ozbiljan? To se karikiraju tamo neki bankari niste to svi Vi!"

I tako Pierre ostade i bez jos jednog prijatelja zbog ravnodusnosti, ne samo svoje nego i samog drustva...
Cast izuzecima koji su danas "pravednici medju narodima"


Kad je vec hebdo karikirao toliko napadanu desnicu,da li su ikada ironicno prikazali onako "kulturno" svekolikom pucanstvu po kuloarima,kaficima gdje toliko uzviseno vole pricati o ljudskim pravima i diciti se svojim senzibilizmom, kako je prijatelj francuske Muamer platio svom "freru" Sarkyiju milione eura za predjednicku kampanju a ovaj mu poslao miragee 2000 i zrokao mu zemlju...koje su kritike bile u tom izvoru takozvane kulturne Meke(kako se samo uvuklo ime ovog grada..hmm) o toj krajnjem izletu lijeve vlade? Zar je to kultura?
Ljudi..pokraj zdravih ociju niste slijepi, nego ne vidite ili jednostavno ne zelite da vidite....
Budite srednjeg puta,niti lijevo niti desno..istina ce izaci,ona je tu postojana,treba je izreci, samo se nadam da ne prekasno za mnoge....






joj kakva srceparajuča pričica.

evo da bacin i ja jednu.
1830. Francuzi nakon šta popušiše Napoleona,kolonije u americi (osim par nebitnih otočiča) i Indiji (osim Pondičerija i još par smiješnih enklava čisto da se mogu pohvalit na kakvoj konferenciji)
odlučiše malo osvojit nešto bliže . (štaš nisu nikad postali pomorska sila broj 1. ,jebga).
izbor padne na (en ten tini) Alžir, koji doduše bijaše dio turskog imperija al ono na rubu,praktički nebitan da bi se Turci previše bakčali oko njega.(a ni njima nije išlo baš najbolje tada)
i tako ,dođe par brodova,pa se pobili pa se opet pobili i tako malo pomalo do 1900.-te uspili su više manje zauzet prostor države kakav je danas.
krenuše kolonisti,večinom Francuzi,al bijaše među njima i drugih.
uglavnom vuklo se to do iza 2. svj.rata dok Alžircima nije valjda dokurčilo .
i tako nakon večih klanja vlada u Parizu tamo krajem pedesetih odlučila da nema smisla se više bakčat sa bivšom kolonijom.
međutim neki kolonisti ne jebavaše 2 % vladu u Parizu i osnovaše OAS olitiga organizaciju tajne vojske.
nakon još međusobnih klanja 1962. Alžir postadoše nezavisan,mlad i suveren sa čak ljevičarskom vladom.
naravno evropljani se iseliše šta milom šta silom svi do zadnjeg.
posli njih iseliše se i Židovi.
ostadoše samo Alžirci šta bi se ono reklo svoji na svome.
al život u Alžiru ne bijaše dobar pa ih gomila odoše u svoju bivšu zemlju gospodara.
i dan danas dolaze.
a ima ih šta prve ,šta druge pa čak i treče generacije priko 2 milijuna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 20:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:

U Francuskoj recimo smijem biti ateist, u Saudijskoj Arabiji bih završio u zatvoru. Na zapadu smiješ javno kritizirati političare, a u Kini bi vjerojatno završio u zatvoru.


Samo zbog toga u KSA ne bi završio u zatvoru. Možda, ako bih propagirao ateizam u javnosti ili širio sumnju, da Alah postoji ili da Mohamed nije ono što vjeruju da jest.



misliš?


Saudijci diskriminiraju čak i šitske muslimane

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 16/02/2015 20:59:20
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 16/02/2015 : 21:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Uzivam citati manhunterove postove! Potpisujem svaku rijec.

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 16/02/2015 21:43:09
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/02/2015 : 21:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Znam lwood. Več sam nekolko puta napisao da CNN (koji je postao sinonim za sve medije koje pristrano prenose vjesti worldwide i to samo one vjesti, koje njihovim vladama koriste = dirigirane su) i slični mediji stvaraju "javno mišljenje".
Za nešto više od 12 godina posjeta na Bliski Istok, KSA, centralnoj i daljnoj Aziji, stvaranju prijateljstva pored biznisa imao sam prilike upoznati i osjetiti i islam i muslimane. Ima jih svakakvih, kao i kod drugih vjeroizpovedi. I naleteo sam na ekstremizam samo kod nekolko njih = muslimana (OK s Amosom još nisam popio pivo ). Sve je u redu kad kritiziraš vladu, kralja, ajatole, mule, žene....ali Mohamed i Alah su tabu tema.
Od svih država u kojima sam bio, samo u Sharjahu još pre 12-15 godina mutaweeni (islamska vjerska policija) su šibali čak i turiste za vreme molitve nek se maknu sa javnih mjesta. Ne znam za Afganistan, Pakistan, Yemen....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 21:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Znam lwood. Več sam nekolko puta napisao da CNN (koji je postao sinonim za sve medije koje pristrano prenose vjesti worldwide i to samo one vjesti, koje njihovim vladama koriste = dirigirane su) i slični mediji stvaraju "javno mišljenje".
Za nešto više od 12 godina posjeta na Bliski Istok, KSA, centralnoj i daljnoj Aziji, stvaranju prijateljstva pored biznisa imao sam prilike upoznati i osjetiti i islam i muslimane. Ima jih svakakvih, kao i kod drugih vjeroizpovedi. I naleteo sam na ekstremizam samo kod nekolko njih = muslimana (OK s Amosom još nisam popio pivo ). Sve je u redu kad kritiziraš vladu, kralja, ajatole, mule, žene....ali Mohamed i Alah su tabu tema.
Od svih država u kojima sam bio, samo u Sharjahu još pre 12-15 godina mutaweeni (islamska vjerska policija) su šibali čak i turiste za vreme molitve nek se maknu sa javnih mjesta. Ne znam za Afganistan, Pakistan, Yemen....




pa i ovde gorespomenuti Alžir je bija relativno normalan dok FIS nije dobija izbore 92.
onda je otiša u debeli q.
priča čača kako bi se prije tamo ekipa redovno opijala.
inače okružen san odmalena pomorcima tako da vrlo dobro znam kakva je večina država (bar onih pomorskih) iz prve ruke.
a znam i jerbo mi je to uvik bila zanimljiva tematika.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 21:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
usput te zaljevske države pune nafte su priča za sebe.
ka šta si uostalom i sam primjetia.
pročitaj npr od Raje Alsane-e roman djevojke iz Rijada.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2015 : 21:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
šta se tiče Yemena i Sudana te dvi su oduvik bile u q sudeč po izvještajima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/02/2015 : 21:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem


Budite srednjeg puta,niti lijevo niti desno..istina ce izaci,ona je tu postojana,treba je izreci, samo se nadam da ne prekasno za mnoge....


naravno evropljani se iseliše šta milom šta silom svi do zadnjeg.
posli njih iseliše se i Židovi.
ostadoše samo Alžirci šta bi se ono reklo svoji na svome.
al život u Alžiru ne bijaše dobar pa ih gomila odoše u svoju bivšu zemlju gospodara.
i dan danas dolaze.
a ima ih šta prve ,šta druge pa čak i treče generacije priko 2 milijuna.




Pa, primili su ih kao radnu snagu u cvatucoj industriji i kao zamjenu za one koje su poslali do 1944 u radne logore po Europi kao poklon francuske kvinsliske vlade i kao za one sto su se odselili nakon 1948 u Izrael.
Nedostajalo stanovnistva...jest doduse ovi u Africi nisu jos dobili industrijalizirano drustvo do mozda 70-tih...
Tipicno za licemjerne zemlje koje kad imaju bijelu kugu i nedostatak radne snage "kulturno" dosele druge narode..trebali su onda dovesti Vijetnamce,polinezane,Guayance,sa Martiniqa,Haitija...ovi zadnji da su bili uvrijedjeni sa kakvim crtezima preslobodnom govorancijom ziher bi zvali Hungana i ispikali lutkicu ...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000