forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rat protiv kulture
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/09/2015 : 19:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Amos

Ova karikatura je sramota, a časopis i njegova uređivačka politika su dno dna.


Upravo tako...ovaj časopis radi gamad najgore vrste koja se skriva iza neke kulturno umjetničke slobode govora...mislim, ovo...ismijavati smrt dvogodišnjeg djeteta može samo umno bolesna osoba!!!




Ismijavanje smrti?
Mašio si ceo fudbal.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5131 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 15/09/2015 : 19:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Amos

Ova karikatura je sramota, a časopis i njegova uređivačka politika su dno dna.


Upravo tako...ovaj časopis radi gamad najgore vrste koja se skriva iza neke kulturno umjetničke slobode govora...mislim, ovo...ismijavati smrt dvogodišnjeg djeteta može samo umno bolesna osoba!!!




Ismijavanje smrti?
Mašio si ceo fudbal.


Golgejter poput mene nikada ne promašuje!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/09/2015 : 19:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Ova karikatura je sramota, a časopis i njegova uređivačka politika su dno dna.


Koji si ti licemjer, sad si kao prestravljen, a njemu i njegovoj obitelji ne bi dopustio da dođu u Europu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/09/2015 : 19:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Amos

Ova karikatura je sramota, a časopis i njegova uređivačka politika su dno dna.


Upravo tako...ovaj časopis radi gamad najgore vrste koja se skriva iza neke kulturno umjetničke slobode govora...mislim, ovo...ismijavati smrt dvogodišnjeg djeteta može samo umno bolesna osoba!!!




Ismijavanje smrti?
Mašio si ceo fudbal.


Golgejter poput mene nikada ne promašuje!!!


Pogodio si krivi gol.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2523 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 16/09/2015 : 14:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
http://metro.co.uk/2015/09/15/charlie-hebdo-criticised-for-controversial-aylan-kurdi-cartoon-but-did-most-people-miss-the-point-5391624/

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/09/2015 : 14:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Amos

Ova karikatura je sramota, a časopis i njegova uređivačka politika su dno dna.


Upravo tako...ovaj časopis radi gamad najgore vrste koja se skriva iza neke kulturno umjetničke slobode govora...mislim, ovo...ismijavati smrt dvogodišnjeg djeteta može samo umno bolesna osoba!!!



Svaka čast slobodi govora, ali tragedija tog dečkića ne može biti izlika za bilo kakav aktivizam i zato je ovo sramota za koju taj magazin zaslužuje svaku osudu.

Ne razumiju da prema tragediji treba pokazati poštovanje i ostaviti je u miru, a imaju tisuće drugih meta na koje mogu ispaljivati svoje stavove kroz one uvredljive karikature.

Ne znam što uopće može biti u glavama ljudi koji smišljaju ovakve bolesnoće?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/09/2015 : 14:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se promašuje poanta, ali to se radi namjerno i s velikom količinom licemjerja.

Charlie Hebdo samo kritizira način na koji se smrt Aylana al-Kurdija iskorištava za licemjerno formalno naricanje, dok se prema onima kao on grade bodljikave žice i dok im se podmeću noge.

Tipovi kojima Charlie Hebdo odavno smeta vjeruju da je ovo odlična prilika za "moralističku" i "pravdeničku" osudu lista, no to su isti oni kojima je, grubo rečeno, dječak prihvatljiviji mrtav nego u istom društvu s njima.

Kad je mrtav on je iskoristiv za svakakve svrhe, od sheranja fotki i lajkanja preko deklarativnog moralističkog zgražanja do napadanja na Charlie Hebdo koji ukazuje upravo na taj lažni moralizam i himbeni humanizam.

No kao živ, i dječak i njegovi su samo prijetnje čistoći i rajskoj idili zapadnjačkog društva, njegovoj kulturi, civiliziranosti, uniformnosti, zapravo idealiziranoj - i dakako potpuno nerealnoj i iskonstruiranoj - slici o rasnoj, kulturnoj i svakoj drugoj superiornosti koje, kako dotični vjeruju, "nas" razlikuju od "njih".

Kao utopljenik, Aylan al-Kurdi je moneta za potkusurivanje ideoloških i lažnih ćudorednih računa, a kao živ bi bio samo problem.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24679 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/09/2015 : 15:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod "missing the point", ima već nekoliko dana kako sam ovo napisao na svom blogu:

------------------------------------------------------------
Prestanite
septembar 5, 2015

Stvarno ne mogu da gledam slike onog malog, jadnog deteta kako mrtvo leži na plaži. Prepun ih je Fejsbuk, twitter, sve online novine.

I dosta mi je više statusa „stidi se Evropo“ i sličnih. Poruku smo shvatili, ali nadam se da ste i vi shvatili da svakim vašim statusom i komentarom gde stavljate tu sliku ubijate tog malog dečaka još jednom. Komentarišete zbog griže savesti. Shvatate kako ste i vi ista ta Evropa koju grdite da nije sprečila njegovu smrt. Hoćete da pokažete da niste isti. E pa jeste. Svi smo mi isti (sic!), kako lepo kažete kada uzimate izbeglice u zaštitu. Samo su oni isti sa one strane, a mi smo isti sa ove.

Sve te silne virtualne akcije nam daju lažnu predstavu da smo „zajedno“ u nečemu, da radimo dobru stvar. I akcije traju dan-dva-pet i onda se izgube u bespućima interneta. Pa dođu nove. Za par godina, neko od vas će otići na letovanje u Bodrum. Možda će postaviti ležaljku baš na onom mestu na plaži gde je dečak ležao. Uživaće u suncu i kroz tamne naočare osmatrati unaokolo, diviti se oblinama ili mišićima svojih sapatnika na plaži. I niko se neće setiti trenutne zajedničke brige. Niko.

Zato, prestanite da se brinete. Prestanite da se hranite tuđom nesrećom, samo da bi vama bilo bolje. Ako su vam izbeglice u blizini, odnesite im komad hleba, vodu ili nečeg drugog. Ako ste u mogućnosti, uplatite nešto na račun Caritasa, Crvenog krsta ili sličnih organizacija. Ako ste vernik, pomolite se za njihov spas. Ako ste ateista, idite u policiju da se bunite. Ako ste u stanju da bilo šta učinite, uradite to.

Ako niste, okrenite glavu i gledajte svoja posla. Život ide dalje i za vas i za „one druge“.

http://babylonsongs.com/2015/09/05/prestanite/
--------------------------------------------------------------------

Toliko o tome.
Charlie Hebdo je ovde prekoračio granicu i to je moje mišljenje. I oni su licemeri kao i svi oni koji "maše poentu". I ti urednici Charliea idu u McD, šetaju se Parizom i, što je najvažnije, debelo zarađuju novac. Ovoga puta na tuđoj nesreći. Kada mi budu pokazali da su uplatili par stotina hiljada evra na račun Crvenog krsta, polumeseca, Davidove zvezde ili čega već, onda možemo da pričamo.

Do tada, i oni su se stavili u onaj isti koš da ljudima koji su bespomučno šerovali i lajkali fotografije jadnog dečaka.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/09/2015 15:10:25
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/09/2015 : 15:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Amos

Ova karikatura je sramota, a časopis i njegova uređivačka politika su dno dna.


Koji si ti licemjer, sad si kao prestravljen, a njemu i njegovoj obitelji ne bi dopustio da dođu u Europu.



Ne vrijeđaj.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/09/2015 : 15:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A ti ćeš nekog prozivati sa svim svojim srednjevijekovnim stavovima?
Ne budem još dugo mogao trpiti te tvoje ultrairitantne klerogluposti koje pripadaju mračnom srednjem vijeku a ne 21. stoljeću.
Već sam rekao - neće se više dešavati da druge udaljavam zato kaj su odgovarali na gluposti drugih.
To se najviše išlo Krugera, tebe i još nekolicine.
stoga - prestani ovdje pisati gluposti sa dnevno/narod i slično i širiti mržnju svojim staviovima kojih se ne bi ni najutrladesnica posramila.

Prvo i posljednje upozorenje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/09/2015 : 15:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ono kad pravnik (tj Amos) odobrava da se ne poštuje zakon zbog nekakvog "prigovora savjesti".

Ma sramota što sve takvi ljudi uopće pišu po netu.

Uglavnom - ako hoćeš pisati i dalje po ovom forumu - promijeni se radikalno ili serbus.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/09/2015 : 15:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Shvatam ja šta su hteli da postignu, ali ZAŠTO na ovakav način?


Zamišljan te ka TV preachera prije 40-ak godina.
Mjesto radnje: Austin, Texas.
Tema: Hustler

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 16/09/2015 15:37:36
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/09/2015 : 15:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
mladjo, pretjeruješ.
Nigdje nisam izazivao svađu, a ako jesam daj me citiraj pa da vidimo. Mi pravnici znamo da se stvari rješavaju dokazima, a ne doživljajima.

Po čemu se moji stavovi o ovoj karikaturi razlikuju od npr. manhunterovih?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 16/09/2015 15:42:24
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/09/2015 : 15:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter


Shvatam ja šta su hteli da postignu, ali ZAŠTO na ovakav način?


Zamišljan te ka TV preachera prije 40-ak godina.
Mjesto radnje: Austin, Texas.
Tema: Hustler



Odličan!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/09/2015 : 15:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Gle, samo nemoj forsat nekakve glupe rasprave.
Evo, ako baš hoćeš reći ću ti moje mišljenje o tebi - ti si ziher ok lik koji je i načitan i obrazovan, čak možda i zabavan i sa kojim bi se dalo i popiti piće i zarakijati do zore - sve dok se ne spomene religija.
Onda se pretvaraš u poludjelog svećenika koji propovijeda potpuno nastrane teorije i sve to je u potpunom raskoraku sa onim tvojim gornjim "ja". Zašto je to tako, zašto si ti zabrijao na sve te stvari i to tako radikalno - ne znam ali činjenica je da ćeš morati ili se poptuno odvojiti od religijskih rasprava i držati se stripova, filmova i ostalog ili drastično promijeniti retoriku glede same religije jer ću te stvarno u protivnom udlajiti sa foruma i to odmah na godinu dana.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2015 : 15:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sto god mislite da znate ili zastupate..ovo je demografska prljava bomba i rat protiv kulture..zapada ..
Da sam ja vi..bio bi bolje ja..heh.
Naoruzajte se..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/09/2015 : 16:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Hvala na OK mišljenju o meni, a s dijelom o "poludjelom svećeniku" i "nastranim teorijama" se, razumjet ćeš, ne mogu složiti.
Stavovi koje iznosim nisu bez temelja i nisu nepromišljeni, ali to je u ovoj klimi nevažno.

Ne trebaš brinuti.
Na ovom forumu nisam radi svađanja, već radi stripova i ostalih stvari koje volim.
Svaštara je ionako prezamorna.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 16/09/2015 16:16:20
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24679 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/09/2015 : 16:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sto god mislite da znate ili zastupate..ovo je demografska prljava bomba i rat protiv kulture..zapada ..
Da sam ja vi..bio bi bolje ja..heh.
Naoruzajte se..



Gle, samo nemoj forsat nekakve glupe rasprave.
Evo, ako baš hoćeš reći ću ti moje mišljenje o tebi - ti si ziher ok lik koji je i načitan i obrazovan, čak možda i zabavan i sa kojim bi se dalo i popiti piće i zarakijati do zore - sve dok se ne spomene religija.
Onda se pretvaraš u poludjelog satanistu koji propovijeda potpuno nastrane teorije i sve to je u potpunom raskoraku sa onim tvojim gornjim "ja". Zašto je to tako, zašto si ti zabrijao na sve te stvari i to tako radikalno - ne znam ali činjenica je da ćeš morati ili se poptuno odvojiti od religijskih rasprava i držati se stripova, filmova i ostalog ili drastično promijeniti retoriku glede same religije jer ću te stvarno u protivnom udlajiti sa foruma i to odmah na godinu dana

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 16/09/2015 : 16:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc

Sto god mislite da znate ili zastupate..ovo je demografska prljava bomba i rat protiv kulture..zapada ..
Da sam ja vi..bio bi bolje ja..heh.
Naoruzajte se..



Gle, samo nemoj forsat nekakve glupe rasprave.
Evo, ako baš hoćeš reći ću ti moje mišljenje o tebi - ti si ziher ok lik koji je i načitan i obrazovan, čak možda i zabavan i sa kojim bi se dalo i popiti piće i zarakijati do zore - sve dok se ne spomene religija.
Onda se pretvaraš u poludjelog satanistu koji propovijeda potpuno nastrane teorije i sve to je u potpunom raskoraku sa onim tvojim gornjim "ja". Zašto je to tako, zašto si ti zabrijao na sve te stvari i to tako radikalno - ne znam ali činjenica je da ćeš morati ili se poptuno odvojiti od religijskih rasprava i držati se stripova, filmova i ostalog ili drastično promijeniti retoriku glede same religije jer ću te stvarno u protivnom udlajiti sa foruma i to odmah na godinu dana





suze isplakah od smijeha,više nemam sa čim na sprovodima plakat

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2015 : 16:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mr murdoc

Sto god mislite da znate ili zastupate..ovo je demografska prljava bomba i rat protiv kulture..zapada ..
Da sam ja vi..bio bi bolje ja..heh.
Naoruzajte se..



Gle, samo nemoj forsat nekakve glupe rasprave.
Evo, ako baš hoćeš reći ću ti moje mišljenje o tebi - ti si ziher ok lik koji je i načitan i obrazovan, čak možda i zabavan i sa kojim bi se dalo i popiti piće i zarakijati do zore - sve dok se ne spomene religija.
Onda se pretvaraš u poludjelog satanistu koji propovijeda potpuno nastrane teorije i sve to je u potpunom raskoraku sa onim tvojim gornjim "ja". Zašto je to tako, zašto si ti zabrijao na sve te stvari i to tako radikalno - ne znam ali činjenica je da ćeš morati ili se poptuno odvojiti od religijskih rasprava i držati se stripova, filmova i ostalog ili drastično promijeniti retoriku glede same religije jer ću te stvarno u protivnom udlajiti sa foruma i to odmah na godinu dana

Ovo nije religiska rasprava..ovdje se radi o instrumentaliziranom pokusaju destabilizacije starog kontinenta ili ti pak o postmodernoj kolonizaciji i invaziji ..demografsko prljavog stiha

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2015 : 16:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Tko na to glavu okrene..jebiga

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2015 : 17:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Uostalom , koji su to likovi u dobi od 20 godina obuceni u Armani Jeans i sa mobitelom u depu.
Probudite se molim vas..
Bozica Europa pada bez ispaljenog metka



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/09/2015 : 17:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sto god mislite da znate ili zastupate..ovo je demografska prljava bomba i rat protiv kulture..zapada ..
Da sam ja vi..bio bi bolje ja..heh.
Naoruzajte se..




Nisam siguran da li se samo zajebavaš ili misliš ozbiljno, ali u suštini nije ni važno.
Sve da ovo i jest "demografska prljava bomba i rat protiv kulture..zapada .." (ne znam čemu tolike točkice razdvajaju riječi u rečenici, a da se ništa ne naglašava niti postiže ikakav efekt) to je bomba u bacanju koje je i Hrvatska kao članica NATO-a sudjelovala, i koja će nam se u tom slučaju poput bumeranga vratiti u vlastito dvorište. I u tom se smislu nemamo pravo žaliti: sudjelovali smo u uništavanju egzistencija i domovina tih ljudi, pa je red i da im pomognemo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2015 : 17:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijes..cak ni tockice..ne razumijes.
Pomoci kome?
Amerima koji to financiraju i poticu ili 20% onih koji sa zadatkom jasu prema kurvetini europi..no sada vise nemamo Jan Sobieskog da nas spasi..sada je ostao samo bivsi obavjestajac sa kompleksom boga..no jebiga..bolje i to nego worst case scenario ..uzdizanje extremne desnice koja upravo ceka na taj Eldorado

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 16/09/2015 : 17:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Upravo se to ceka murdoce...ja nemogu docakat nekog novog 'itlera..jedva cekam da se evropski nacisti dohvate gusa sa pustinjarima...to je jedini nacin da i mi boljsevici opet isplivamo...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000