forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Da li je Ferri zreo za penziju?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 28/02/2015 : 00:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Smiješno mi je to kako bi neki radije gledali brljotine na naslovnicama poput ove ispod (samo zbog tog potpisa "Ferri") nego dopustili jednom Nucciu da preuzme.








Ma daj ne seri!!!
Ovakav crtež možda ima neko iz ekipe, ali ovako nešto predbacit Ferriu je degutantno!
Tebi bi nakon ovoga trebalo onemogučit bilo kakav komentar jer bez obzira na slobodu mišljenja, nastupit tako prema Gallienu, tvorcu Zagora je neoprostivo!
Fuj!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/02/2015 : 00:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by nagor

Smiješno mi je to kako bi neki radije gledali brljotine na naslovnicama poput ove ispod (samo zbog tog potpisa "Ferri") nego dopustili jednom Nucciu da preuzme.








Ma daj ne seri!!!
Ovakav crtež možda ima neko iz ekipe, ali ovako nešto predbacit Ferriu je degutantno!
Tebi bi nakon ovoga trebalo onemogučit bilo kakav komentar jer bez obzira na slobodu mišljenja, nastupit tako prema Gallienu, tvorcu Zagora je neoprostivo!
Fuj!



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/02/2015 : 00:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by nagor

Smiješno mi je to kako bi neki radije gledali brljotine na naslovnicama poput ove ispod (samo zbog tog potpisa "Ferri") nego dopustili jednom Nucciu da preuzme.



Ma daj ne seri!!!
Ovakav crtež možda ima neko iz ekipe, ali ovako nešto predbacit Ferriu je degutantno!
Tebi bi nakon ovoga trebalo onemogučit bilo kakav komentar jer bez obzira na slobodu mišljenja, nastupit tako prema Gallienu, tvorcu Zagora je neoprostivo!
Fuj!




Nisi me shvatio. Ferrija vjerojatno volim više od tebe, Zagora sigurno. Zbog toga bih rado čitao nove epizode u narednim godinama... nije mi dovoljno listati prašnjave zlatne serije i prisjećati se dobrih starih vremena. Zagor već jaaako dugo nije Ferri&Nolitta. Prihvati to čim prije.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 28/02/2015 : 01:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
koliko kvazi zagorovaca...

jadno jadno

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez

Edited by - vknez on 28/02/2015 01:54:44
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 28/02/2015 : 07:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
U principu mislim da neće puno utjecati na Zagorovu krvnu sliku kad dođe do promjene naslovničara, neće to drastično ništa ni pogoršati ni poboljšati na duže staze. Tjera se nauka o naslovnici, a glavne kritike na Zagora uglavnom idu na crtež unutar korica i na scenariste, a i meni je to najbitnije, ne kupuje se strip samo radi naslovnice.
Na stranu što je čiča realno već trebao u penziju, Ferrijeve naslovnice još uvijek nisu šrot kako se prikazuje i nisu one glavni Zagorov problem.

Edited by - Darkwood Monty on 28/02/2015 07:46:20
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 28/02/2015 : 08:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty

U principu mislim da neće puno utjecati na Zagorovu krvnu sliku kad dođe do promjene naslovničara, neće to drastično ništa ni pogoršati ni poboljšati na duže staze. Tjera se nauka o naslovnici, a glavne kritike na Zagora uglavnom idu na crtež unutar korica i na scenariste, a i meni je to najbitnije, ne kupuje se strip samo radi naslovnice.
Na stranu što je čiča realno već trebao u penziju, Ferrijeve naslovnice još uvijek nisu šrot kako se prikazuje i nisu one glavni Zagorov problem.


Možda nisu jedini i glavni, ali su svakako problem, a sve probleme treba rešavati.
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 28/02/2015 : 09:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
quote:

Možda nisu jedini i glavni, ali su svakako problem, a sve probleme treba rešavati.

Meni je veći problem 'identitet' današnjeg Zagora, koristi se 15-ak crtača u stafu, a svaki sa svojim stilom i (ne)kvalitetom. Dio čitatelja prihvaća samo ferijanski stil kao pravi, a dio bi nešto drukčije, ali od tog drukčijeg se ništa nije dominantno nametnulo što bi dalo Zagoru novi identitet za koji se može reći e to je to. Urednici su vjerojatno pokušali ubosti što će legnuti čitateljima, ali očito još nisu na čistu kome dati dirigentsku palicu i vjerojatno nisu dogurali dalje od nas na našim forum raspravama. Sigurno im ne pomaže to što je Zagor unutar Bonellija u 2-oj ligi.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/02/2015 : 09:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vknez

koliko kvazi zagorovaca...

jadno jadno


Npr.?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/02/2015 : 17:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Najbolje da stari Ferri ode u penziju.
Evo, ja za naslovnice predlažem braću Cassaro.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/02/2015 : 18:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Najbolje da stari Ferri ode u penziju.
Evo, ja za naslovnice predlažem braću Cassaro.


Ti bi baš htio da se vratimo u zlatne 80-e pa da gledamo ovakve unikatne radove.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/02/2015 : 21:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Bože, kako li je mučno ove Mikičine naslovnice gledati...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/02/2015 : 22:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I tada nam je to bilo ok!
A sad pljujemo Ferrija, kakve smo pizde postali! :)
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 28/02/2015 : 23:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Pa, iskreno, ako idete u onaj topik o južno američkoj sagi, gde je, mislim da oko 36 naslovnih strana ukupno stavljenih jedna pored druge, recite mi, da li je to stvarno loše? Mislim na one, koji kažu da bi već pre 10 godina i kusur morao prestati crtati naslovne. To jednostavno nije istina, ni najmanje. Za mene su njegove naslovne još uvijek sasvim ok, iako sam i ja mišljenja, da bi možda ipak sa brojem 600 crtanje naslovnih prepustio nekome drugome, možda Torricelliju ili..ne znam, no ovde to niti nije tema.
Glavno, da je završio naslovne oko JA sage, to je za mene dovoljno....
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 28/02/2015 : 23:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

Pa, iskreno, ako idete u onaj topik o južno američkoj sagi, gde je, mislim da oko 36 naslovnih strana ukupno stavljenih jedna pored druge, recite mi, da li je to stvarno loše? Mislim na one, koji kažu da bi već pre 10 godina i kusur morao prestati crtati naslovne. To jednostavno nije istina, ni najmanje. Za mene su njegove naslovne još uvijek sasvim ok, iako sam i ja mišljenja, da bi možda ipak sa brojem 600 crtanje naslovnih prepustio nekome drugome, možda Torricelliju ili..ne znam, no ovde to niti nije tema.
Glavno, da je završio naslovne oko JA sage, to je za mene dovoljno....


Pogledaj naslovne stranice Texa, Orfana, Lukasa, Saguara itd. pa reci da li je u poređenju sa time dobro.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 01/03/2015 : 14:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Lukasa ne čitam, niti se ne sećam naslovnih. Što se Texa tiče, pisao sam o tome u jednom drugom topiku koji mjesec nazad, da je Villa sigurno odličan crtač, ali za Texove naslovne bio je Galep onaj pravi. Villa je previše detajlan crtač, prikladan za marvelove junake. Galep je za mene isto kao i Ferri kod zagora znao dočarati mračnu atmosferu Texa, kako na naslovnima tako i u stripu. Villine naslovne mi sve liče jedna na drugu.

Saguara pratim iz daleka samo ovde po forumu, naslovne su mi ok, a unutra me seća na Nika Rajdera, koji mi je odličan strip. Ali ne da mi se skupljati još jedan neprekidan serijal, koji drastično gubi kvalitet nakon 30-40 epizoda, imao odlične naslovne ili ne.

Ovo je pitanje sasvim subjektivno, neko tako, drugi ovako. Na kraju če u Bonelli staffu odlučiti, kako dalje nakon broja 600, ali mi se sve čini, da će od tog broja dalje crtati zagorove naslovne netko drugi. Pa čovek biće skoro 90 godina, pa samom naravom tih godina automatski pada kvalitet svega, što čovek radi u životu, kamo li crtanje.

Edited by - giant on 01/03/2015 14:29:02
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/03/2015 : 14:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Treba staviti Laurentija na naslovnice...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/03/2015 : 14:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant
Saguara pratim iz daleka samo ovde po forumu, naslovne su mi ok, a unutra me seća na Nika Rajdera, koji mi je odličan strip. Ali ne da mi se skupljati još jedan neprekidan serijal, koji drastično gubi kvalitet nakon 30-40 epizoda, imao odlične naslovne ili ne.


Saguaro upravo završava u Italiji sa brojem 35 tako da nema opasnosti da prijeđe u neprekidan serijal.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/03/2015 : 17:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil


Mene čudi što ti King kao veliki fan Zagora i mnogi drugi uopšte dolazite na takve ideje i redovno kritikujete maestra, umesto da ste bogu i njemu zahvalni za svaki crtez, liniju, onaj stari dobri osećaj kada vidite da je čovek još uvek među nama...

Ne znam da li ste svesni koje je to bogatstvo?????

Ja ne razumem tipove poput Legaza,DJ, Pijanog Patka koji se oduševljavaju na primer onim glupavim pokušajima pravljenja naslovnica od strane Rubinija, Laurentija i drugih alternativaca ???

Budite srećni kada vidite svaki novi strip sa Ferijevim crtezom, naslovnicu, jer jednog dana magija detinjstva će ipak prestati, a sa time i deo nas...



Pitanje polla na mestu, a ni tvoj komentar nije daleko od istine. Ja se svakoj Ferrijevoj novoj liniji radujem kao malo dete, isto kao i naslovnicama. A onda priđem italijanskim kioscima i tada opet on u meni nadjača mene u meni. Trudim se ja da zeznem njega u meni i potisnem ga u sebi, ali trijumf u meni često bude njegov umesto moj u sebi.

Jednostavno, realno bolno, jednako očigledno: Zagorove naslovnice su već par godina najgore, najsterilnije i najneprivlačnije u celoj Italiji. Tex, Dragonero, Lukas, Dampyr, Nathan Never, Orfani,pa i hebeni Miki Maus naprosto blistaju na kioscima, a Zagor pored njih kmeči poput prosjaka u dvorcu, ište milost i preživljava na onim kioscima koji je njegovim vernim čitaocima blizu apoteke i klinike.

U tome je problem. Ferri sada ne privlači nikoga, pa ni stare čitaoce koji Zagora uzimaju više po defaultu nego po ičemu drugom. Nekad se strip, sećam se, uzimao nakon što si se neko vreme na šalteru kioska malo divio naslovnici, prevrtao je i balavio po njoj, pa kada ga kupiš onda ga opet malo izvadiš iz kese da je posmatraš i jednostavno ne veruješ da je imaš u rukama. Toga više nema. Ne kod Zagora.

Biće mi strašno žao kada do penzije jednog dana dođe, ali stanje je takvo je da to Zagoru kao serijalu može da bude samo velika olakšica, u slučaju da ga zameni neko dostojan.

Kada vidim ONAKVU Rubinijevu naslovnicu za DJ-evo izdanje, i ja i on u meni razdragano klimamo glavom...daj Bože da tako nešto nađem i na koricama regularne italijanske serije.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 01/03/2015 : 17:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Timber Bil


Mene čudi što ti King kao veliki fan Zagora i mnogi drugi uopšte dolazite na takve ideje i redovno kritikujete maestra, umesto da ste bogu i njemu zahvalni za svaki crtez, liniju, onaj stari dobri osećaj kada vidite da je čovek još uvek među nama...

Ne znam da li ste svesni koje je to bogatstvo?????

Ja ne razumem tipove poput Legaza,DJ, Pijanog Patka koji se oduševljavaju na primer onim glupavim pokušajima pravljenja naslovnica od strane Rubinija, Laurentija i drugih alternativaca ???

Budite srećni kada vidite svaki novi strip sa Ferijevim crtezom, naslovnicu, jer jednog dana magija detinjstva će ipak prestati, a sa time i deo nas...



Pitanje polla na mestu, a ni tvoj komentar nije daleko od istine. Ja se svakoj Ferrijevoj novoj liniji radujem kao malo dete, isto kao i naslovnicama. A onda priđem italijanskim kioscima i tada opet on u meni nadjača mene u meni. Trudim se ja da zeznem njega u meni i potisnem ga u sebi, ali trijumf u meni često bude njegov umesto moj u sebi.

Jednostavno, realno bolno, jednako očigledno: Zagorove naslovnice su već par godina najgore, najsterilnije i najneprivlačnije u celoj Italiji. Tex, Dragonero, Lukas, Dampyr, Nathan Never, Orfani,pa i hebeni Miki Maus naprosto blistaju na kioscima, a Zagor pored njih kmeči poput prosjaka u dvorcu, ište milost i preživljava na onim kioscima koji je njegovim vernim čitaocima blizu apoteke i klinike.

U tome je problem. Ferri sada ne privlači nikoga, pa ni stare čitaoce koji Zagora uzimaju više po defaultu nego po ičemu drugom. Nekad se strip, sećam se, uzimao nakon što si se neko vreme na šalteru kioska malo divio naslovnici, prevrtao je i balavio po njoj, pa kada ga kupiš onda ga opet malo izvadiš iz kese da je posmatraš i jednostavno ne veruješ da je imaš u rukama. Toga više nema. Ne kod Zagora.

Biće mi strašno žao kada do penzije jednog dana dođe, ali stanje je takvo je da to Zagoru kao serijalu može da bude samo velika olakšica, u slučaju da ga zameni neko dostojan.

Kada vidim ONAKVU Rubinijevu naslovnicu za DJ-evo izdanje, i ja i on u meni razdragano klimamo glavom...daj Bože da tako nešto nađem i na koricama regularne italijanske serije.


Potpis od reči do reči.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 01/03/2015 : 18:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote

quote:


Pa mene u meni. Trudim se ja da zeznem njega u meni i potisnem ga itanje polla na mestu, a ni tvoj komentar nije daleko od istine. Ja se svakoj Ferrijevoj novoj liniji radujem kao malo dete, isto kao i naslovnicama. A onda priđem italijanskim kioscima i tada opet on u meni nadjaču sebi, ali trijumf u meni često bude njegov umesto moj u sebi.



Patak filozof

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/03/2015 : 19:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1


quote:


Pa mene u meni. Trudim se ja da zeznem njega u meni i potisnem ga itanje polla na mestu, a ni tvoj komentar nije daleko od istine. Ja se svakoj Ferrijevoj novoj liniji radujem kao malo dete, isto kao i naslovnicama. A onda priđem italijanskim kioscima i tada opet on u meni nadjaču sebi, ali trijumf u meni često bude njegov umesto moj u sebi.



Patak filozof



Bio vazda...ali me ti u quoteu pošteno isfilozofira

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/03/2015 : 20:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uh jebote,ja sam se nešto istripovao da je Feri umro.Sad tek vidim da je čiča živ, i da dalje cepa.
Inače,mislim da matori i dalje radi korektne naslovnice.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 01/03/2015 : 22:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topic me potisno da pregledam naslovnice i eto, reko da odam pocast maestru (pored sve ove kritike) ovo su tri od mojih najvecih favorita. Koja atmosfera!

Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 01/03/2015 : 22:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by gerilac1


quote:


Pa mene u meni. Trudim se ja da zeznem njega u meni i potisnem ga itanje polla na mestu, a ni tvoj komentar nije daleko od istine. Ja se svakoj Ferrijevoj novoj liniji radujem kao malo dete, isto kao i naslovnicama. A onda priđem italijanskim kioscima i tada opet on u meni nadjaču sebi, ali trijumf u meni često bude njegov umesto moj u sebi.



Patak filozof



Bio vazda...ali me ti u quoteu pošteno isfilozofira


Pijani Platon sala mala

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 01/03/2015 : 23:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Uh jebote,ja sam se nešto istripovao da je Feri umro.Sad tek vidim da je čiča živ, i da dalje cepa.
Inače,mislim da matori i dalje radi korektne naslovnice.


Dobar je stari, vidi se pad kvaliteta ali nije mi za otpada jos... Neka ga neka crta dokle god moze da drzi pero Ferri =

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000