forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 OBNAVLJA SE STRIP IZDAVAŠTVO U BiH/SADRŽAJ BOSONE
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 16/03/2015 : 22:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by ninel

quote:

Obje revije će objavljivati domaće, stripove iz regije i cijelog svijeta.


A zašto su dve revije, ako imaju isti koncept, zašto nije samo jedna, Bosona, pa da izlazi češće?




Dobro i očekivano pitanje. Ma koliko se činilo da revije liče koncepcijski, ipak je razlika poprilična. ABC STRIPA je (1985.) bila revija jugoslavenskog stripa, sada će to biti na jedan drugi način i sigurno će u svakom broju imati po jedan domaći strip i strip iz regije, dok BOSONA nema tu obavezu i objavljivat će stripove bez obaveza prema domaćem stripu, kao što je ima ABC STRIPA. U svakom slučaju postoji razlika, no oba izdanja su dio štiva polaznicima Akademije stripa Sarajevo i bit će im od vrlo velike pomoći, naročito ABC STRIPA sa Školom stripa.
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 12:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
Evo, za nestrpljive dio sadržaja revije BOSONA!



Edited by - ASS on 17/03/2015 13:19:57
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/03/2015 : 13:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Auu, ovo izgleda odlicno, najvise me privlaci onaj strip sa eskimima, jako mi se svida crtez...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2015 : 13:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Dobronamjerne (uredničke) primjedbe: Redni broj stranice se piše s točkom. Iza "Piše" bi trebala ići dvotočka ili koristiti drugačiji font za "Piše" i ime autora. Bilo bi dobro da te tekstove prvo neki lektor pregleda. Koristiš jedan te isti font za naslove i podnaslove i tekst. I onda taj font nije dobro složen, premalen je prored, pa se kvačica od š sudara sa Z u "prozor u svijet naše mladosti". Ne koristiš istu veličinu fonta za iste stvari - npr. Piše Majo Pavlović je manja veličina od ostalih autora. Neki su naslovi velikim štampanim slovima, nekim malim pisanim slovima. Itd itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/03/2015 : 14:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
Ovo s rednim brojevima se masovno krši do te mjere da se na nekim portalima i forumima počnem pitati je li "uspostavljeno" neko novo pravilo. Kad vidim nešto tipa "strip ima 96. stranica" povraća mi se. Točka iza broja čini isti rednim. Dakle 96. nije "devedeset i šest" već "devedeset i šesti/šesta/šesto". Ili npr. "Ovo im je 10 naslov prvaka". "Ovo im je deset naslov prvaka"??
Nisam nikakav lektor ali to se uči u prvih par razreda osnovne škole.

loading...
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 16:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Dobronamjerne (uredničke) primjedbe: Redni broj stranice se piše s točkom. Iza "Piše" bi trebala ići dvotočka ili koristiti drugačiji font za "Piše" i ime autora. Bilo bi dobro da te tekstove prvo neki lektor pregleda. Koristiš jedan te isti font za naslove i podnaslove i tekst. I onda taj font nije dobro složen, premalen je prored, pa se kvačica od š sudara sa Z u "prozor u svijet naše mladosti". Ne koristiš istu veličinu fonta za iste stvari - npr. Piše Majo Pavlović je manja veličina od ostalih autora. Neki su naslovi velikim štampanim slovima, nekim malim pisanim slovima. Itd itd.



Primjedba u vezi gramatičkih propusta je na mjestu, potkrala se iz jednostavnog razloga što na tim stranicama lektor nije imao posla, a dobro nam je poznato da se iza rednih brojeva stavlja tačka/točka, a hrvatski pravopis nalaže, od nedavno, da se i iza rimskih rednih brojeva stavlja tačka, što ranije nije bila obaveza, u bosanskom se redni rimski još uvijek pišu bez tačke.
Odnos fontova je postavljen s namjerom iz određenih razloga, a to je u okviru grafičkog dizajna koji se koristi i koji će se koristiti i u buduće u BOSONI.
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 17:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Auu, ovo izgleda odlicno, najvise me privlaci onaj strip sa eskimima, jako mi se svida crtez...



Očito da si dobar poznavalac devete umjetnosti, jer si komentirao uistinu jedan od najboljih stripova Andrije Maurovića.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2015 : 17:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ASS

quote:
Originally posted by Markos

Dobronamjerne (uredničke) primjedbe: Redni broj stranice se piše s točkom. Iza "Piše" bi trebala ići dvotočka ili koristiti drugačiji font za "Piše" i ime autora. Bilo bi dobro da te tekstove prvo neki lektor pregleda. Koristiš jedan te isti font za naslove i podnaslove i tekst. I onda taj font nije dobro složen, premalen je prored, pa se kvačica od š sudara sa Z u "prozor u svijet naše mladosti". Ne koristiš istu veličinu fonta za iste stvari - npr. Piše Majo Pavlović je manja veličina od ostalih autora. Neki su naslovi velikim štampanim slovima, nekim malim pisanim slovima. Itd itd.



Primjedba u vezi gramatičkih propusta je na mjestu, potkrala se iz jednostavnog razloga što na tim stranicama lektor nije imao posla, a dobro nam je poznato da se iza rednih brojeva stavlja tačka/točka, a hrvatski pravopis nalaže, od nedavno, da se i iza rimskih rednih brojeva stavlja tačka, što ranije nije bila obaveza, u bosanskom se redni rimski još uvijek pišu bez tačke.
Odnos fontova je postavljen s namjerom iz određenih razloga, a to je u okviru grafičkog dizajna koji se koristi i koji će se koristiti i u buduće u BOSONI.


Po mom mišljenju, taj Yuletide Log font nije pogodan za sve te namjene. Za naslov članka ili tekst u oblačićima u stripu (u pojedinim situacijama) je dobar, ali za članke je loš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/03/2015 : 18:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
quote:
Originally posted by ASS

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Auu, ovo izgleda odlicno, najvise me privlaci onaj strip sa eskimima, jako mi se svida crtez...



Očito da si dobar poznavalac devete umjetnosti, jer si komentirao uistinu jedan od najboljih stripova Andrije Maurovića.



Hvala Ali nisam veliki ekspert sto se tice devete umjetnosti ali i nisam toliko mnogo procitao stripova domacih autora jer sam vise fan stranih, to jeste Italijanaca. Ali nije tesko zakljuciti da se po crtezu radi o maestru pera i kista jer me je naprosto odusevio ovim crtezom i sama prica i okolina se harmonijski sklapaju sa bojama, a lica eskima su maestralno i detaljno uradena. Propustiti ovakvu pricu bi bilo takvo bezvezno tako da ste sa samom jednom tablom ubijedili da uzmem vas casopis...
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 19:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by ASS

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Auu, ovo izgleda odlicno, najvise me privlaci onaj strip sa eskimima, jako mi se svida crtez...



Očito da si dobar poznavalac devete umjetnosti, jer si komentirao uistinu jedan od najboljih stripova Andrije Maurovića.



Hvala Ali nisam veliki ekspert sto se tice devete umjetnosti ali i nisam toliko mnogo procitao stripova domacih autora jer sam vise fan stranih, to jeste Italijanaca. Ali nije tesko zakljuciti da se po crtezu radi o maestru pera i kista jer me je naprosto odusevio ovim crtezom i sama prica i okolina se harmonijski sklapaju sa bojama, a lica eskima su maestralno i detaljno uradena. Propustiti ovakvu pricu bi bilo takvo bezvezno tako da ste sa samom jednom tablom ubijedili da uzmem vas casopis...



BOSONA je prilika da se uistinu nauživaš u dobrim stripovima. A ovaj "eskimski", u koji si upro prstom, sigurno će te ostaviti bez daha, kako crtački, tako i sadržajno. Sve su to stripovska remek djela.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/03/2015 : 20:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message
Da, da, jako me privukao ovaj strip.
Međutim, mnogo očekujem i od druih stripova koje će te da objavite u ovom broju, iako mi ne izgledaju duge, čine se odličnim te vrijedi kupiti i pročitati ih jer se radi sve o maestro crtačima i scenaristima. Međutim, gledao sam nekoliko color Texova čije su epizode jako kratke te mi je baš to danas prolazilo kroz glavu da možda postoji šansa da će ih "BOSONA" da objavi jer se ne radi o dugim epizodicama koje nemaju puno stranica, a bilo bi lijepo da vidimo i neke Bonelli short-epizode na koje ćemo se dugo morati načekati dok se ne pojave kod nas ;)
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 20:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ASS

quote:
Originally posted by Markos

Dobronamjerne (uredničke) primjedbe: Redni broj stranice se piše s točkom. Iza "Piše" bi trebala ići dvotočka ili koristiti drugačiji font za "Piše" i ime autora. Bilo bi dobro da te tekstove prvo neki lektor pregleda. Koristiš jedan te isti font za naslove i podnaslove i tekst. I onda taj font nije dobro složen, premalen je prored, pa se kvačica od š sudara sa Z u "prozor u svijet naše mladosti". Ne koristiš istu veličinu fonta za iste stvari - npr. Piše Majo Pavlović je manja veličina od ostalih autora. Neki su naslovi velikim štampanim slovima, nekim malim pisanim slovima. Itd itd.



Primjedba u vezi gramatičkih propusta je na mjestu, potkrala se iz jednostavnog razloga što na tim stranicama lektor nije imao posla, a dobro nam je poznato da se iza rednih brojeva stavlja tačka/točka, a hrvatski pravopis nalaže, od nedavno, da se i iza rimskih rednih brojeva stavlja tačka, što ranije nije bila obaveza, u bosanskom se redni rimski još uvijek pišu bez tačke.
Odnos fontova je postavljen s namjerom iz određenih razloga, a to je u okviru grafičkog dizajna koji se koristi i koji će se koristiti i u buduće u BOSONI.


Po mom mišljenju, taj Yuletide Log font nije pogodan za sve te namjene. Za naslov članka ili tekst u oblačićima u stripu (u pojedinim situacijama) je dobar, ali za članke je loš.



Font, možda, nekome na prvi pogled nije OK, ali, kada se sagleda kompletna revija BOSONA, pa se uz to uzme i naziv revije, tada će se shvatiti da je ovaj font upravo najodgovarajući. Svaki drugi font odudarao bi od naziva i sadržaja prvog broja, pa i ilustracije na naslovnoj stranici. U svakom slučaju hvala na dobronamjernoj primjedbi.
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 20:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Da, da, jako me privukao ovaj strip.
Međutim, mnogo očekujem i od druih stripova koje će te da objavite u ovom broju, iako mi ne izgledaju duge, čine se odličnim te vrijedi kupiti i pročitati ih jer se radi sve o maestro crtačima i scenaristima. Međutim, gledao sam nekoliko color Texova čije su epizode jako kratke te mi je baš to danas prolazilo kroz glavu da možda postoji šansa da će ih "BOSONA" da objavi jer se ne radi o dugim epizodicama koje nemaju puno stranica, a bilo bi lijepo da vidimo i neke Bonelli short-epizode na koje ćemo se dugo morati načekati dok se ne pojave kod nas ;)



Svi stripovi, koje smo uvrstili u prvi broj BOSONE, svi od reda su prava remek djela, a tako će biti i u narednim brojevima.
Zanimljiv ti je prijedlog u vezi Texa i Bonellija uopće... vidjet ćemo, dao si nam dobru ideju...
Go to Top of Page

krem
New Member



Bosnia and Herzegovina
105 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 17/03/2015 : 20:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send krem a Private Message
ako nije problem stavi na naslovnu 4€ umjesto 4 Eura
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 17/03/2015 : 20:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
ASS -

Zemljace,

evo pitanja za tebe, na topicu "10". (Od Wolf-Huntera)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=27&TOPIC_ID=45540#1843627


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 21:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by krem

ako nije problem stavi na naslovnu 4€ umjesto 4 Eura



Nije problem, samo ima i onih koji ne poznaju skraćenicu (oznaku) eura.
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 21:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

ASS -

Zemljace,

evo pitanja za tebe, na topicu "10". (Od Wolf-Huntera)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=27&TOPIC_ID=45540#1843627





Odlična pitanja, a odgovor će biti objavljen u reviji BOSONA broj 2.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 17/03/2015 : 21:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Poluproizvod...

Wtf?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2015 : 21:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Poluproizvod...



Pa nije to Fiat


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 17/03/2015 : 22:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by ASS

quote:
Originally posted by krem

ako nije problem stavi na naslovnu 4€ umjesto 4 Eura



Nije problem, samo ima i onih koji ne poznaju skraćenicu (oznaku) eura.



Takvi i ne bi trebali kupovati Bosonu jer su nepismeni pa treba uvažiti kolegin prijedlog...

Wtf?
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 22:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
Mnogi nam se javljaju na mail adrese u vezi isporuke revija. Da se ne odgovara pojedinačno, evo odgovora: svi oni koji reviju budu naručili dobit će je kvalitetno upakiranu, tako da do oštećenja ne može doći ni u kom slučaju. Bez razlike da li su naručitelji iz BiH ili van BiH.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 17/03/2015 : 22:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Ass,pobrini se da u izdanju ne bude gramatičkih grešaka,za ovakav projekat to bi bilo pogubno...

Wtf?
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 17/03/2015 : 22:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
A i ono "best of the best" na naslovnoj je čisti kič...

Wtf?
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 17/03/2015 : 22:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message
Nek' je sa srećom, da dugo poživite!
Ove Markosove primjedbe za font stoje, a i ova bagijeva za best of the best, mogli ste onda bar neku domaću inačicu naći/smisliti.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 17/03/2015 : 23:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by sinister

Nek' je sa srećom, da dugo poživite!
Ove Markosove primjedbe za font stoje, a i ova bagijeva za best of the best, mogli ste onda bar neku domaću inačicu naći/smisliti.



Hvala! Kada je u pitanju font moramo da objasnimo neke zakone u izdavaštvu: svaka novina ili revija u svijetu ima svoj font koji koristi i po kojemu je novina ili revija prepoznatljiva, tako je i kod nas, posebice što će se naše revije tiskati i na engleskom jeziku.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000