forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 OBNAVLJA SE STRIP IZDAVAŠTVO U BiH/SADRŽAJ BOSONE
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Poli
Advanced Member



Slovenia
37453 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2015 : 21:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Jaki dusmane, ako ces ovako nastaviti necemo ni vidjeti prvi broj! Stidi se!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 18/03/2015 : 21:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by mogorovic

Eto, možemo se nadati da ovaj put neće poći po zlu, i da će revija Bosona zaista izaći iz tiska. Držim vam palce gore, i za ABC stripa, također. Zanima me jedino, sudeći po nazivu (ABC stripa) i evidentnom udarnom izboru stripova na naslovnici, Maurović i Den Deri (fonetiziran!), koji su bili i ostali zaštitni znakovi Ahmeda Hrapovića, da li je dotični gospodin i dalje alfa i omega nove serije ABC stripa!?



Naša su nastojanja da kod obje revije održimo kontinuitet izlaska svaka tri mjeseca, a po narudžbama koje primamo i velikim interesom ljubitelja stripa, sve su prilike da ćemo u tome uspjeti. Činjenica da idemo na engleskom jeziku i van BiH i regije, govori da smo spremni na duže staze. Obje revije su enciklopedijske vrijednosti, nešto potpuno novo na našem strip tržištu.
Što se tiče ABC STRIPA iz 1985. godine, nasilno je zabranjeno to izdanje od strane ondašnjeg režima, a ovoga puta se otvara nova serija i nema prepreka od strane sistema, sve je do čitatelja i nas koji pravimo to i ostala izdanja koja su u planu. Hvala na iskrenim željama!
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 18/03/2015 : 21:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

hoćete li imati podršku institucija za domaće izdavače?




Za sada nema podrške nadležnih institucija, budući da je u BiH u toku konstituisanje vlasti nakon prošlih izbora, možda jednoga dana bude.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7028 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/03/2015 : 22:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by jaki
Oba izdanja su domaći proizvod (nisu licencirani)-Laž.



Šta hoćeš ovim da kažeš, da su Bosona i ABC stripa svetski brendovi, a da je za BiH kupljena licenca?? Kao Playboy, Man's Health itd?
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 18/03/2015 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
quote:
Originally posted by ASS

Nema stripa na svijetu za kojeg ne možemo dobiti autorska prava!

Pa zasto ne kažete odmah da radite pirat. Moram da pet stranica, da pričitam da to vidim.

Nijedan izdavač ne može da dobije sva prava.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 18/03/2015 22:30:22
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 18/03/2015 : 22:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by ASS

Nema stripa na svijetu za kojeg ne možemo dobiti autorska prava!

Pa zasto ne kažete odmah da radite pirat. Moram da pet stranica, da pričitam da to vidim.

Nijedan izdavač ne može da dobije sva prava.



Piratstvo je jedan par opanaka ili rukava, a legalan način nabavke autorskih prava je nešto sasvim drugo, Uostalom, o ovim stvarima (autorskim pravima) brigu brine pravna služba.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/03/2015 : 22:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Evo, ja bih stvarno htio dati jedno dobronamjerno mišljenje i jedna dobronamjeran prijedlog. Naravno da podržavam ova dva strip izdanja i smatram ih iznimno značajnim projektom za BiH i za cijelu regiju ali ono što me upravo pomalo bode u oči je upravo odabir stripova. Evo, nemojte se ljutiti i slobodno mi recite da griješim ali kada sam vidio izbor stripova prva reakcija je bila - stari, već sto puta objavljeni stripovi koje objavljuju zbog jeftinih prava. recite mi ako griješim, ja sam potpuni laik ali meni je to prvo palo na pamet. Kao što rekoh, sve pohvale za izdanje ali čemu sada ponovno ta stara škola? Svi mi stari kolekcionari to više-manje imamo a nema šanse da će to zaintrigirati nekog klinca. da li je stvarno stvar u jeftinijim pravima? Mislim, ok Foster, ok Maurović i ja ću vrlo vjerojatno kupiti ove revija ali ono što bi mene npr. zanimalo su novi stripovi. Nešto novo, nešto iz 2014, 2013, ma može i iz 1993 ako nije objavljeno. Ovako se samo "vrtimo u krug" sa starim stvarima. Svaka čast Den Deriju ali mislim da to nije najbolji koncept. Ali opet velim, ako se nema para za novije stvari onda ok.

Ali ako ćemo dizati revoluciju i obnavljati strip izdavaštvo sa Den Derijem, Maurovićem i Fosterom...


dajte nešto novije.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26030 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2015 : 22:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

Šta hoćeš ovim da kažeš, da su Bosona i ABC stripa svetski brendovi, a da je za BiH kupljena licenca?? Kao Playboy, Man's Health itd?


Naslov može biti domači i originalni(nelicenciran:))ali kad neko izdaje nelicencirane stripove onda znači da ih sami produciraju.Ne vjerujem da su se Maurović i Foster digli iz groba da bi radili nešto samo za ove revije.Svi najavljeni stripovi su po licenci.Sad,jesu li ih platili ili su dobili mukte isto ispada.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6676 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/03/2015 : 23:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message
Ljudi su nepovjerljivi i sumnjičavi zbog Agarthi Comicsa. Uzimali su pretplatu za "Valter brani Sarajevo" a nisu ga objavili.

loading...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 18/03/2015 : 23:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Evo, ja bih stvarno htio dati jedno dobronamjerno mišljenje i jedna dobronamjeran prijedlog. Naravno da podržavam ova dva strip izdanja i smatram ih iznimno značajnim projektom za BiH i za cijelu regiju ali ono što me upravo pomalo bode u oči je upravo odabir stripova. Evo, nemojte se ljutiti i slobodno mi recite da griješim ali kada sam vidio izbor stripova prva reakcija je bila - stari, već sto puta objavljeni stripovi koje objavljuju zbog jeftinih prava. recite mi ako griješim, ja sam potpuni laik ali meni je to prvo palo na pamet. Kao što rekoh, sve pohvale za izdanje ali čemu sada ponovno ta stara škola? Svi mi stari kolekcionari to više-manje imamo a nema šanse da će to zaintrigirati nekog klinca. da li je stvarno stvar u jeftinijim pravima? Mislim, ok Foster, ok Maurović i ja ću vrlo vjerojatno kupiti ove revija ali ono što bi mene npr. zanimalo su novi stripovi. Nešto novo, nešto iz 2014, 2013, ma može i iz 1993 ako nije objavljeno. Ovako se samo "vrtimo u krug" sa starim stvarima. Svaka čast Den Deriju ali mislim da to nije najbolji koncept. Ali opet velim, ako se nema para za novije stvari onda ok.

Ali ako ćemo dizati revoluciju i obnavljati strip izdavaštvo sa Den Derijem, Maurovićem i Fosterom...


dajte nešto novije.



Ne može ići ništa novije jer u uredništvu sjede metuzalemi čiji je mentalni sklop i ukus za stripove ostao prikovan tamo negdje u šezdesetima prošlog vijeka...Sistem kao neprijatelj no1,spletke i gušenja BiH nezavisnog izdavaštva,čaršijski papanluk,muke po privatluku,Đilas,Bijedić,Jovanka i kompanija itd...

Wtf?

Edited by - bagi on 18/03/2015 23:06:23
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 18/03/2015 : 23:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
[/center]


Na ovaj način obavještavamo pretplatnike da će prvi broj BOSONE dobiti na kućne adrese početkom narednog mjeseca, dok će ABC STRIPA imati na svojim adresama početkom maja/svibnja tekuće godine. Budući da smo zaprimili popriličan broj narudžbi, odlučili smo da svim naručiteljima naših revija ne naplaćujemo poštarinu, koja ide na naš teret. Hvala!

Edited by - ASS on 19/03/2015 01:22:00
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 18/03/2015 : 23:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Ja ću svoj primjerak Bosone kupiti na kiosku,ako ikad izađe...Interesuje me ko se sve od forumaša pretplatio na izdanja,ako nije problem da se jave da vidimo koliki je interes ljubitelja stripa koji dešavanja prate na ovom topic-u i šire...

Wtf?
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 18/03/2015 : 23:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Evo, ja bih stvarno htio dati jedno dobronamjerno mišljenje i jedna dobronamjeran prijedlog. Naravno da podržavam ova dva strip izdanja i smatram ih iznimno značajnim projektom za BiH i za cijelu regiju ali ono što me upravo pomalo bode u oči je upravo odabir stripova. Evo, nemojte se ljutiti i slobodno mi recite da griješim ali kada sam vidio izbor stripova prva reakcija je bila - stari, već sto puta objavljeni stripovi koje objavljuju zbog jeftinih prava. recite mi ako griješim, ja sam potpuni laik ali meni je to prvo palo na pamet. Kao što rekoh, sve pohvale za izdanje ali čemu sada ponovno ta stara škola? Svi mi stari kolekcionari to više-manje imamo a nema šanse da će to zaintrigirati nekog klinca. da li je stvarno stvar u jeftinijim pravima? Mislim, ok Foster, ok Maurović i ja ću vrlo vjerojatno kupiti ove revija ali ono što bi mene npr. zanimalo su novi stripovi. Nešto novo, nešto iz 2014, 2013, ma može i iz 1993 ako nije objavljeno. Ovako se samo "vrtimo u krug" sa starim stvarima. Svaka čast Den Deriju ali mislim da to nije najbolji koncept. Ali opet velim, ako se nema para za novije stvari onda ok.

Ali ako ćemo dizati revoluciju i obnavljati strip izdavaštvo sa Den Derijem, Maurovićem i Fosterom...


dajte nešto novije.



Obje revije, dakle i BOSONA i ABC STRIPA, objavljivat će najkvalitetnije stripove domaće (doduše malene), regionalne i svjetske produkcije. Veoma je teško svakom čitatelju, ljubitelju stripa ili kolekcionaru pojedinačno udovoljiti. Stoga smo, u pogledu regionalnog stripa, krenuli sa najjačim autorima, posebice što mnogi nisu dovoljno teorijski obrađeni, a mi o svakom nudimo nove i i izuzetno kvalitetne tekstove. Zar je propust objaviti jednog Maurovića, Bekera ili trenutno najvećeg živućeg autora stripa na svijetu - Julesa, zar se o remek djelima uopće treba govoriti i osporavati ih. Ne, velikani stripa regije, tako i svijeta, bit će uvijek želja svakog izdavača koji poznaje strip. Na žalost, svjedoci smo da industrijski strip sve više uzima maha, ali to su prolazni kvaliteti, samo epizode koje se više nikada i nigdje neće reprizirati, dok će velikani uvijek biti vraćani na stranice najnovijih revija, čak i kroz stotinu godina. Nije u pitanju financijska pogodnost, jer mi možemo svaki strip u svijetu dobiti po vrlo povoljnim cijenama, za jednokratnu upotrebu, da se ne služimo lažima kao pojedini izdavači kako imaju prava za ovu ili onu državu, regiju ili slično. Prema tome, na prvom mjestu je kvalitet. Uzmite za primjer Lelu Margetić i Peru Kvrgića, bit će na pozornici do kraja svojih života s jednom te istom predstavom, upitajmo se zbog čega!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7028 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/03/2015 : 23:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by alexts

Šta hoćeš ovim da kažeš, da su Bosona i ABC stripa svetski brendovi, a da je za BiH kupljena licenca?? Kao Playboy, Man's Health itd?


Naslov može biti domači i originalni(nelicenciran:))ali kad neko izdaje nelicencirane stripove onda znači da ih sami produciraju.Ne vjerujem da su se Maurović i Foster digli iz groba da bi radili nešto samo za ove revije.Svi najavljeni stripovi su po licenci.Sad,jesu li ih platili ili su dobili mukte isto ispada.



Čovek je lepo rekao da su izdanja ne-licencna, ne stripovi u njima.
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 18/03/2015 : 23:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by alexts

Šta hoćeš ovim da kažeš, da su Bosona i ABC stripa svetski brendovi, a da je za BiH kupljena licenca?? Kao Playboy, Man's Health itd?


Naslov može biti domači i originalni(nelicenciran:))ali kad neko izdaje nelicencirane stripove onda znači da ih sami produciraju.Ne vjerujem da su se Maurović i Foster digli iz groba da bi radili nešto samo za ove revije.Svi najavljeni stripovi su po licenci.Sad,jesu li ih platili ili su dobili mukte isto ispada.



Čovek je lepo rekao da su izdanja ne-licencna, ne stripovi u njima.



BRAVO! Napokon da neko shvati i zna što je licenca, licenca ne znači automatski i autorsko pravo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26030 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/03/2015 : 00:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
a ko je spominja autorska prava?
autorska prava imaju autori i gle čuda zato se i zovu autorska prava.
koji veliki uspjeh je da mu ime izdanja ne bude licencno?
uostalom koja je to ex yu revija imala licecno ime?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3534 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 19/03/2015 : 00:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
Krajnje je neozbiljno da nick izdavača bude ovaj koji jeste. Ovaj forum je svašta preživeo i progutao, i premda su forumi generalno outdated način komunikacije, za ovako specifična polja delovanja poput stripa još uvek imaju smisla. No, probajte da se regujete na nekom inostranom, kad već radite reviju i na engleskom, kao ASS i počnite bilo šta da reklamirate...

Prva reakcija biće je li ovo neki spam, zajebancija? A druga... Well, see for yourself. Zamoli(te) Markosa da promeni ASS u AS Sarajevo ili Revija Bosona, tako nešto. A ne Dupe, pa još DUPE. Nije čak ni smešno.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 19/03/2015 : 00:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Krajnje je neozbiljno da nick izdavača bude ovaj koji jeste. Ovaj forum je svašta preživeo i progutao, i premda su forumi generalno outdated način komunikacije, za ovako specifična polja delovanja poput stripa još uvek imaju smisla. No, probajte da se regujete na nekom inostranom, kad već radite reviju i na engleskom, kao ASS i počnite bilo šta da reklamirate...

Prva reakcija biće je li ovo neki spam, zajebancija? A druga... Well, see for yourself. Zamoli(te) Markosa da promeni ASS u AS Sarajevo ili Revija Bosona, tako nešto. A ne Dupe, pa još DUPE. Nije čak ni smešno.


Na isto sam pomislio, svaka čast. Potpisujem od riječi do riječi.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29007 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2015 : 00:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
U njegovu obranu, zatražio je to, ali sam odbio. Nikad nikome nisam promijenio nick, pa neću ni njemu. Jer kad prvi put napravim iznimku, svi će me to tražiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 19/03/2015 : 00:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
quote:
Originally posted by Gil-galad

Krajnje je neozbiljno da nick izdavača bude ovaj koji jeste. Ovaj forum je svašta preživeo i progutao, i premda su forumi generalno outdated način komunikacije, za ovako specifična polja delovanja poput stripa još uvek imaju smisla. No, probajte da se regujete na nekom inostranom, kad već radite reviju i na engleskom, kao ASS i počnite bilo šta da reklamirate...

Prva reakcija biće je li ovo neki spam, zajebancija? A druga... Well, see for yourself. Zamoli(te) Markosa da promeni ASS u AS Sarajevo ili Revija Bosona, tako nešto. A ne Dupe, pa još DUPE. Nije čak ni smešno.



ASS je skraćenica za Akademija stripa Sarajevo, www.akademija-stripa.com. Uostalom, na ovom portalu nismo zbog nadimka, ovdje smo da upoznamo ljubitelje stripa o skorom izlasku iz tiska dviju strip revija iz Sarajeva, BOSONE i ABC STRIPA. To je tema!
Go to Top of Page

ASS
Starting Member

62 Posts

Member since 15/03/2015

Posted - 19/03/2015 : 01:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit ASS's Homepage  Send ASS a Private Message
Za one koji pate od skraćenica i traže njihovo značenje u stranim jezicima: recimo, na jednoj varijanti svahili jezika boro je penis, dok je kuma vagina, znači li to da bi svaki naš Boro morao da promijeni ime, ili da iz naših običaja izbacimo kume. Evo malo poduke i iz svahili jezika.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/03/2015 : 01:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Na samu vijest o konačnom pokretanju dviju revija, od kojih je jedna najavljivana još prije dvije godine, u nedjelju sam vam zaželio sreću, a najiskrenije vam ju želim i dalje.

Ali ako će udarni stripovi u revijama biti Maurovićevi, Den Deri, Fosterovi i slični "pretpotopni" naslovi i autori, kod mene će sve i ostati samo na podršci, jer mi ne trebaju nova izdanja nečeg što već imam i što sam odavno višekratno pročitao. I ja tražim nešto novije i svježije, kad su vam ambicije tolike i kad već najavljujete toliki luksuz.

Nažalost, sve priče o tome da jedino vi u regiji radite izdanja vrhunske kakvoće, na najkvalitetnijem papiru i s isključivim remek-djelima, kao i s isticanjem prevođenja na engleski jezik, čine me još skeptičnijim, a i smeta mi samohvala uz omalovažavanje drugih i već barem desetljeće dokazanih izdavača.

A onda se tu odmah pojavila i paranoja, pa se i najbenignije i najdobronamjernije kritike smjesta proglašava napadima, podrivanjima, rušenjima... i to ni manje ni više nego čitavog BiH stripa. Poistovjećivanje sebe i izdanja koje sa još nisu ni pojavila s čitavom nacionalnom stripovskom scenom je u najmanju ruku megalomanski i licemjerno, a nije ni pristojno.

I po tom gardu, i po tonu nekih postova kao i po izboru stripova imam dojam da nad svim intenzivno lebdi duh Ahmeda Hrapovića, a to nažalost ne sluti na dobro.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/03/2015 : 05:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by ASS

Za one koji pate od skraćenica i traže njihovo značenje u stranim jezicima: recimo, na jednoj varijanti svahili jezika boro je penis, dok je kuma vagina, znači li to da bi svaki naš Boro morao da promijeni ime, ili da iz naših običaja izbacimo kume. Evo malo poduke i iz svahili jezika.

Dobro je ass ,shvatili smo

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
958 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 19/03/2015 : 07:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
Sjajan topic, lijepo je to svake godine u ovo doba ispocetka.

Promijeni se godina izdavanja na naslovnicama stripova "enciklopedijske vrijednosti" i sve super.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 19/03/2015 : 07:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Evo prijedloga za registrovati nick ako mislite puno zadirati u ovaj topic - butt hole surfer...
P.S.
Mlađane,ovo nije provokacija upućena ni ASS-u ni uvaženom forumašu surferu nego samo mala uputa za podizanje atmosfere u raspravi...

Wtf?
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000