forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex-Ludens anketa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Iwek
Starting Member

43 Posts

Member since 17/03/2013

Posted - 18/03/2015 : 00:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Iwek a Private Message  Reply with Quote
Mislio naslovnu stranicu..
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/03/2015 : 06:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Boselli pise Texa od 1994.godine bez pauze.



a mislio sam na to da je smanjio broj epizoda koje je pisao + osetno su tu slabije.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/03/2015 : 06:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Iwek

Izjaviti da je bilo koja epizoda Texa smece ili dno dna je
suludo..! Tolko se govori protiv vc, a bez temelja
Imaju ljepsi hrbat, kvalitetnije masnije stranice i stranicu
prije stripa koja ima veze sa događjem likom ili mjestom
sto se tice radnje u stripu.



skocentrisi se, pa sroci opet. nije tesko
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 18/03/2015 : 07:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message  Reply with Quote
Eh , ovo s preskakanjem Teksa je stvarno dobro pitanje...

U dubini srca i duše sam protiv preskoka... Nemam naime niti jednog VČ Teksa

No zdrav razum govori da će ionako mali broj kupaca Teksa još više opasti ne bude li preskoka pa je isti nužan i neminovan. Zato sam i glasao za preskok , i to onaj od broja 600.

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 18/03/2015 : 12:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ne znam,većina likova što kupuje Texa pojma neće znati da se prešlo na 600.
Oni samo kupuju Texa,ne posjećuju forume i ne znaju što se događa u Italiji.Ja sam jednom objašnjavao da je Nizzi scenarist,a ne crtač.
Ionako me nervira spori ritam izlaženja,ovako bi dobili hrpu priča od VČ-a i nove Ludensove priče od broja 600.
Nije me puno briga kako će mi kolekcija izgledati jer Tex presporo izlazi da bih vodio brigu o takvim stvarima.Samo da je što više Texa.
A ne da 7-8 godina čitam nešto što je već izašlo.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Iwek
Starting Member

43 Posts

Member since 17/03/2013

Posted - 18/03/2015 : 15:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Iwek a Private Message  Reply with Quote
Tex prvo puca onda govori
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2015 : 13:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
izvinjavam se ako sam dosadan sa ovom pričom oko preskakanja,ali sam pod utiskom odličnog Deadwooda,pa sam nešto razmišljao oko cele ove zajebancije.Evo o čemu se radi.

Kasper je spomenuo da bi taj preskok trebao ići ako ne zbog preklapanja sa VČ i gubitkom nezanemarljivog broja čitalaca,onda zbog činjenice da su epizode koje je objavio VČ sranje ili smeće (tako nekako) - što se mene tiče,ne bih nazvao te epizode smećem,meni su čakštaviše dobre,ali ništa preko toga.Tek poneka mi je bila jako dobra,poput Kiše ili Crvenih vukova (mada mi ni Vukovi nisu potpuno ispunili očekivanja).Sa druge strane,imao sam prilike da pročitam većinu novih Texova koje je objavio Libellus,i mogu reći da nije uopšte bezveze Libellus krenuo od broja 569,to jest od Nizzijevog odustajanja od rada na scenariju.

Prostom logikom,ako LU krene bez preskoka,ovaj definitivno lošiji period Texa,će preći za 12 godina,tempom od 6 svezaka na godinu dana,a i taj je broj diskkutabilan sa obzirom da će LU ostati bez dobrog dela čitalaca.Ono pominjanje od 8 epizode godišnje,ne želim ni da komentarišem,ta mi izjava ista kao i one najave Agartija.

I stoga,ubeđen sam da će Ludens napraviti jedini logičan izbor,a to je preskok.E sad, da li na 569,600,650 ili neki drugi broj,videćemo.

Ako se nekim čudom,ipak ne desi preskok, po meni će se desiti neki od dva sledeća scenarija:
1.smanjivanje ritma izlaženja na 4 sveske godišne vrlo brzo
2.osvešćivanje izdavača posle nekoliko izdatih brojeva i odluka za naknadni preskok.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/03/2015 : 14:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Anto, ja mislim da će više čitatelja Ludens izgubiti preskokom na ego nastavljanjem. Uvjeren sam da više Ludensovih čitatelja čita LL nego VČ.
A isto tako sam uvjeren da je Ludens vjerojatno najkomercijalnija izdavačka kuća kod nas i da ono što oni naprave da je upravo to najbolji mogući potez za broj čitatelja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2015 : 14:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok,videćemo za godinu i nešto dana ko je bio u pravu.
Slažem se da je LU vrlo komercijalna kuća,ali ne i sa tim da će LU više čitalaca izgubiti sa preskokom.Većinu čitalaca boli qrac da li je bio preskok ili ne;oni samo žele da čitaju dobrog Texa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/03/2015 : 15:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ok,videćemo za godinu i nešto dana ko je bio u pravu.
Slažem se da je LU vrlo komercijalna kuća,ali ne i sa tim da će LU više čitalaca izgubiti sa preskokom.Većinu čitalaca boli qrac da li je bio preskok ili ne;oni samo žele da čitaju dobrog Texa.

Apsolutno, ali ne želim kupovati nešto što već imam. Ustvari, recimo da nisam kupovao VČ - ne ono što imam, nego ono što imam skoro pa jednaku mogućnost nabaviti za skoro pa jednaku cijenu. Volio bih što više različitih epizoda.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/03/2015 : 15:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

izvinjavam se ako sam dosadan sa ovom pričom oko preskakanja,ali sam pod utiskom odličnog Deadwooda,pa sam nešto razmišljao oko cele ove zajebancije.Evo o čemu se radi.

Kasper je spomenuo da bi taj preskok trebao ići ako ne zbog preklapanja sa VČ i gubitkom nezanemarljivog broja čitalaca,onda zbog činjenice da su epizode koje je objavio VČ sranje ili smeće (tako nekako) - što se mene tiče,ne bih nazvao te epizode smećem,meni su čakštaviše dobre,ali ništa preko toga.Tek poneka mi je bila jako dobra,poput Kiše ili Crvenih vukova (mada mi ni Vukovi nisu potpuno ispunili očekivanja).Sa druge strane,imao sam prilike da pročitam većinu novih Texova koje je objavio Libellus,i mogu reći da nije uopšte bezveze Libellus krenuo od broja 569,to jest od Nizzijevog odustajanja od rada na scenariju.

Prostom logikom,ako LU krene bez preskoka,ovaj definitivno lošiji period Texa,će preći za 12 godina,tempom od 6 svezaka na godinu dana,a i taj je broj diskkutabilan sa obzirom da će LU ostati bez dobrog dela čitalaca.Ono pominjanje od 8 epizode godišnje,ne želim ni da komentarišem,ta mi izjava ista kao i one najave Agartija.

I stoga,ubeđen sam da će Ludens napraviti jedini logičan izbor,a to je preskok.E sad, da li na 569,600,650 ili neki drugi broj,videćemo.

Ako se nekim čudom,ipak ne desi preskok, po meni će se desiti neki od dva sledeća scenarija:
1.smanjivanje ritma izlaženja na 4 sveske godišne vrlo brzo
2.osvešćivanje izdavača posle nekoliko izdatih brojeva i odluka za naknadni preskok.

Meni su Vukovi bolji od Deadwooda, baš gledam kako Deadwood svi hvalite, vidjet ćemo prosječnu ocjenu kad se objavi moja recenzija.
A što se preskoka tiče, koliko sam skontao, već je Ludens odlučio da nema preskoka.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/03/2015 : 15:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ludens misli na svoje kolekcionare i jednakost na policama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2015 : 15:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

izvinjavam se ako sam dosadan sa ovom pričom oko preskakanja,ali sam pod utiskom odličnog Deadwooda,pa sam nešto razmišljao oko cele ove zajebancije.Evo o čemu se radi.

Kasper je spomenuo da bi taj preskok trebao ići ako ne zbog preklapanja sa VČ i gubitkom nezanemarljivog broja čitalaca,onda zbog činjenice da su epizode koje je objavio VČ sranje ili smeće (tako nekako) - što se mene tiče,ne bih nazvao te epizode smećem,meni su čakštaviše dobre,ali ništa preko toga.Tek poneka mi je bila jako dobra,poput Kiše ili Crvenih vukova (mada mi ni Vukovi nisu potpuno ispunili očekivanja).Sa druge strane,imao sam prilike da pročitam većinu novih Texova koje je objavio Libellus,i mogu reći da nije uopšte bezveze Libellus krenuo od broja 569,to jest od Nizzijevog odustajanja od rada na scenariju.

Prostom logikom,ako LU krene bez preskoka,ovaj definitivno lošiji period Texa,će preći za 12 godina,tempom od 6 svezaka na godinu dana,a i taj je broj diskkutabilan sa obzirom da će LU ostati bez dobrog dela čitalaca.Ono pominjanje od 8 epizode godišnje,ne želim ni da komentarišem,ta mi izjava ista kao i one najave Agartija.

I stoga,ubeđen sam da će Ludens napraviti jedini logičan izbor,a to je preskok.E sad, da li na 569,600,650 ili neki drugi broj,videćemo.

Ako se nekim čudom,ipak ne desi preskok, po meni će se desiti neki od dva sledeća scenarija:
1.smanjivanje ritma izlaženja na 4 sveske godišne vrlo brzo
2.osvešćivanje izdavača posle nekoliko izdatih brojeva i odluka za naknadni preskok.



Potpuno se slazem!
Stvarno je steta da ove odlicne Bosselijeve i crtacki impresivne price imamo samo u izdanju Libellusa koji je vecini texofila nedostupan.

Edited by - going going on 22/03/2015 15:58:38
Go to Top of Page

taraba
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
16 Posts

Member since 24/02/2015

Posted - 22/03/2015 : 18:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send taraba a Private Message  Reply with Quote
Koliko je Ludens izgubio zagorovaca uskakanjem VČ-a na tržište. Očito neznatan broj, jer se nije desio nikakav preskok. Dalje, šta će uraditi VČ ako Ludens napravi preskok na broj ,recimo 600. Hoće li onda VČ, kad dobaci do broja 600, praviti preskok na 700.
Ranije sam rekao, šta god da bude, ja nastavljam sa Ludensom.

Živjeli

Keep pedalling and stop complaining

Edited by - taraba on 22/03/2015 18:46:12
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/03/2015 : 19:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by taraba

Koliko je Ludens izgubio zagorovaca uskakanjem VČ-a na tržište. Očito neznatan broj, jer se nije desio nikakav preskok. Dalje, šta će uraditi VČ ako Ludens napravi preskok na broj ,recimo 600. Hoće li onda VČ, kad dobaci do broja 600, praviti preskok na 700.
Ranije sam rekao, šta god da bude, ja nastavljam sa Ludensom.

Živjeli


VČ neće praviti preskok kad stigne do 600, jer bi to trebalo biti početkom 2030. godine, a tad neće ni postojati VČ, a kamoli VČov Tex.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/03/2015 : 20:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za ozbiljnog izdavača ne bi trebao biti problem gurati tih 15-ak godina dok još bude koliko-toliko stripovske publike.
Problem će nastati nakon 2040. kada se generacije iz 70-ih i 80-ih dosta prorijede.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 22/03/2015 : 20:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Za ozbiljnog izdavača ne bi trebao biti problem gurati tih 15-ak godina dok još bude koliko-toliko stripovske publike.
Problem će nastati nakon 2040. kada se generacije iz 70-ih i 80-ih dosta prorijede.


Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2015 : 21:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 23/03/2015 : 23:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kakvi ste ludaci
Go to Top of Page

Iwek
Starting Member

43 Posts

Member since 17/03/2013

Posted - 28/03/2015 : 20:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Iwek a Private Message  Reply with Quote
Tex 4ever
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/03/2015 : 20:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.


Dežurni forumski pesimista!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/03/2015 : 21:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by thekide

Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.


Dežurni forumski pesimista!


Mi pesimisti preferiramo naziv realisti.

Evo ti mali primer. 2010. pred Svetsko prvenstvo u fudbalu svi su kod mene na poslu stavljali grdne pare na Srbiju i prolazak do četvrt/polu-finala.
Ja kad sam im rekao da igram na Srbiju da osvaja poslednje mesto u grupi, svi su se smejali. Na kraju ja uzeh 750 jura čisto, a samo mi je jedan kolega prišao i rekao opet si bio u pravu.

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/03/2015 : 22:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by thekide

Da, od 2040. stripovi više neće ići na kioske, nego direktno u staračke domove.


Dežurni forumski pesimista!


Mi pesimisti preferiramo naziv realisti.

Evo ti mali primer. 2010. pred Svetsko prvenstvo u fudbalu svi su kod mene na poslu stavljali grdne pare na Srbiju i prolazak do četvrt/polu-finala.
Ja kad sam im rekao da igram na Srbiju da osvaja poslednje mesto u grupi, svi su se smejali. Na kraju ja uzeh 750 jura čisto, a samo mi je jedan kolega prišao i rekao opet si bio u pravu.




Bravo majstore , ti onda mozes i Libelusovog Texa kupovati
I daj neki tip za sutra protiv Portugala
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/03/2015 : 23:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Bravo majstore , ti onda mozes i Libelusovog Texa kupovati
I daj neki tip za sutra protiv Portugala


Poslednjih godina igram samo uživo na netu, lakše je kad ispratiš početak i vidiš situaciju. Al s obzirom da su Portugalci u lošoj formi, a mi imamo novog selektora i idemo da pobedimo. Znači ne bi trebalo da bude više od dva razlike za Portugal.

Što se tiče Texa tu sam u debelom zaostatku pa prvo moram da jurim SD i Lud kompletić da nastavim tamo gde sam stao sa ZSom.

Edited by - thekide on 28/03/2015 23:01:42
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 29/03/2015 : 14:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Bravo majstore , ti onda mozes i Libelusovog Texa kupovati
I daj neki tip za sutra protiv Portugala


Poslednjih godina igram samo uživo na netu, lakše je kad ispratiš početak i vidiš situaciju. Al s obzirom da su Portugalci u lošoj formi, a mi imamo novog selektora i idemo da pobedimo. Znači ne bi trebalo da bude više od dva razlike za Portugal.

Što se tiče Texa tu sam u debelom zaostatku pa prvo moram da jurim SD i Lud kompletić da nastavim tamo gde sam stao sa ZSom.



Dobro, poslusacu te Ovi nasi sa dva treninga veruju u pobedu
A sto se Texa tice sa ovim ritmom izlazenja i ne moras mnogo da zuris
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000