forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 PUNISHER
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 299

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/02/2016 : 10:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
iz te edicije jutarnjeg ti iskreno preporučam dobrog vojnika Švejka. Najbolja i najluđa knjiga koju sam ikad pročitao. Istina, u knjizi nema đentlmena, ali ima svega drugog.
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by VALTER

Vratio si se! Jesi l' izučio za džentlmena?


Ja sam dzentlmen u povojima tek...mozda bi me mogao poduciti malo?
Vidis poceo sam i citati knjige cak, mozda si primjetio da trazim biblioteku jutarnjeg lista najveca djela.
Mozda koja preporuka? Od tebe sigurno mogu uciti zar ne?

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/02/2016 : 10:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Velika mana je prijevod, odnosno Švejkov zagorski govor u tom izdanju. Ali svejedno je urnebesno.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/02/2016 : 12:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Velika mana je prijevod, odnosno Švejkov zagorski govor u tom izdanju. Ali svejedno je urnebesno.



Meni je taj prijevod najbolji, bolji i od (legendarnog) srpskog. Najmaje dobar je onaj hrvatski koji je književni, tam negdje iz osamdesetih.
Inače, dok nisam pročitao tu knjigu, da me netko pitao koju knjigu bih ponio na pusti otok rekao bih "Neku koju nisam pročitao" ali nakon Švejka sve što bi mi trebalo je ta knjiga. I pokoji kokos i banana za hranu:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/02/2016 : 12:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
I uvez je jako loš u tom EPH-ovom izdanju Švejka.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/02/2016 : 13:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
da,uvez je loš, meni se knjiga raspala nakon drugog čitanja. Inače, nedavno je bio na 3. programu češki film iz 57. nije ko knjiga, ali je dobar.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/02/2016 : 13:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ima i predstava kod nas, glumi je onaj zagorec, kak se zove lik, e lik je isti Švejk.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/02/2016 : 14:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
gledao i preporučam.

http://www.komedija.hr/web/repertoar/dobri-vojak-svejk/
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/02/2016 : 14:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Vid Balog
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/02/2016 : 14:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Omiljeni lik mi je vojni kapelan svećenik Oto Katz, preobraćeni židov i pijanac, koji je na kartama izgubio prijenosni oltar za služenje mise na bojištu. Dobar lik je i jednogodišnji dragovoljac Marek.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/02/2016 : 15:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Katz je jako živopisan. Onda ona ulizica Dub koji stalno ponavlja "ne znaš ti mene, ali upoznat ćeš me", pa onaj debeli baloun s kojim je Lukaš izludio.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/02/2016 : 16:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
A Saper Vodička? Yaoooo!!!
Ali otišli smo u off, ajmo stati fino

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/02/2016 : 17:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Inače, iz te edicije Jutarnjeg iz 2004., pri čijem su se startu bakice otimale za Ecovo 'Ime ruže' (početkom ožujka 2004.), izdvojio bih Koestlerov roman 'Pomračenje o podne', Orwellovu 'Životinjsku farmu' i Krležino 'Na rubu pameti'.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/02/2016 : 19:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Inače, iz te edicije Jutarnjeg iz 2004., pri čijem su se startu bakice otimale za Ecovo 'Ime ruže' (početkom ožujka 2004.), izdvojio bih Koestlerov roman 'Pomračenje o podne', Orwellovu 'Životinjsku farmu' i Krležino 'Na rubu pameti'.




Za ovo boldano: cura u jednoj trafici mi je onda pričala da su te bakice koji dan poslije razočarane vraćale knjige, jer su pogrešno mislile da je riječ o uputama za uzgoj ruža.

Preporučam i čitavu prvu biblioteku Jutarnjeg, a osobito Jergovićev "Sarajevski Marlboro", Coetzeeovu "Sramotu", Solženjicinov "Jedan dan Ivana Denisoviča", Capoteovo "Hladnokrvno ubojstvo", Calvinov "Ako jedne zimske noći neki putnik" i Kafkin "Dvorac".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/02/2016 19:26:16
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 03/02/2016 : 20:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message
Švejkova predstava u Komediji nije ni do koljena imenu i djelu J. Hašeka. Koliko je knjiga fenomenalna, predstava je onak... da ju je radio ansambl Kerempuha bila bi sigurno kvalitetnija na svim razinama.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/02/2016 : 23:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Ajde Tonka, neka te tu.



Zahvaljujuci tebi...vratio bi se kad tad ali ne bi me bilo duze vrijeme sigurno
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/02/2016 : 23:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

iz te edicije jutarnjeg ti iskreno preporučam dobrog vojnika Švejka. Najbolja i najluđa knjiga koju sam ikad pročitao. Istina, u knjizi nema đentlmena, ali ima svega drugog.
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by VALTER

Vratio si se! Jesi l' izučio za džentlmena?


Ja sam dzentlmen u povojima tek...mozda bi me mogao poduciti malo?
Vidis poceo sam i citati knjige cak, mozda si primjetio da trazim biblioteku jutarnjeg lista najveca djela.
Mozda koja preporuka? Od tebe sigurno mogu uciti zar ne?




Cekam realizaciju ali vecina naslova je klasik tako da...sto se tice spomenute prvi puta cujem za tu knjigu.
Imati cu je na uvidu kada budem citao.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/02/2016 : 23:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Izvinite na off topicu ali moze li metko uputiti ima li neki podforum o knjigama?
Trebao bi jos koju preporuku volim nesto tipa zlocin i kazna, preobrazaj ili gavran...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 03/02/2016 : 23:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Izvinite na off topicu ali moze li metko uputiti ima li neki podforum o knjigama?
Trebao bi jos koju preporuku volim nesto tipa zlocin i kazna, preobrazaj ili gavran...



Ti se zajebavaš ili nikad nisi kliknuo na Umjetnost pdf?
buzo, buzo..klik, klik, klik...

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/02/2016 : 00:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Braćo moja mila suluda
mi je ideja pala na pamet..kako bi bilo da biramo i Gentlemana godine 2015. na jednoj temi?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 04/02/2016 : 00:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

I uvez je jako loš u tom EPH-ovom izdanju Švejka.



Sve knjige iz te biblioteke su užasne opremom - ovitak koji očajno reagira na čitanje i općenito stajanje, vrlo kratke bilješke o piscima i opisi knjiga, kada skineš ovitak ružan plavi omot bez imena knjige na naslovnici nego samo na hrptu. U isto vrijeme su izlazile i puno bolje opremljene knjige Večernjeg u tri kola (hrvatska književnost, krimići i ljubići - ljubići u vrlo vrlo općenitom smislu) koje se danas lako nađu u glancer stanju za razliku od ovih Jutarnjeg.
Ja osobno planiram ono što imam u tom izdanju postupno nabaviti u boljoj opremi a ovoga se riješiti.

Što se tiče književne kvalitete - Lolita i Aleph mislim nisu spomenuti.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/02/2016 : 01:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Dosta offtopica, posljednje upozorenje.
Ako želite - otvorite topic u pdf-u Umjetnost.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/02/2016 : 17:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Što se tiče prve biblioteke Jutarnjeg, meni je sasvim zadovoljavajuća, može izdržati više čitanja pod uvjetom da nikome ne posuđujem knjige. A gdje bih drugo za onako sitne pare nabavio tolike klasike.

Da ne ispadne da off-topičarim: kazna od godinu dana je uistinu pretjerana, osobito jer slijedi odmah nakon kazne od jednog mjeseca, pa predlažem uvođenje međukazni od 3 i 6 mjeseci.

Vjerujem da bi onaj tko bi bio prisilno odsutan tri mjeseca, a osobito pola godine, dobro promislio prije sljedećeg drastičnijeg "čačkanja mečke".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/02/2016 : 20:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
U cast sutrašnjeg dana
Forumaši mogu radit pizdarije
Od ponoci do ponoci
Nitko vam ne moze nista
Samo naprid
HŽV

Mamlaze,ti ne mozes!

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2016 : 20:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

U cast sutrašnjeg dana
Forumaši mogu radit pizdarije
Od ponoci do ponoci
Nitko vam ne moze nista
Samo naprid
HŽV

Mamlaze,ti ne mozes!





Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/02/2016 : 20:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Kaj je ova skraćenica:Hrvatske željeznice Veli Varoš?


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 299 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000