forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Sizif ostaje bez posla
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 23/04/2015 : 23:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Ovo je prilično dugo trajalo. Kao što sam već rekao na topicu "Fermata Conciliazione" i "Ti i tvoj Crnjak", saradnja između Branka Rakića i mene je dosta komplikovana, jer živimo na udaljenosti od 1500 kilometara, i obojica smo prilično zauzeti, ali eto, ponekad nešto i uspijemo završiti. Ja nemam NIKAKAV odnos prema onom što radim, meni je to sve prilično bezveze (bez lažne skromnosti, jer u životu sam i previše pun sebe), ali smatram da onih par stvari koje smo uradili zajedno predstavljaju ne 200, već 300 posto onog što možemo uraditi pojedinačno. Zaista sam ponosan na saradnju sa Brankom, jer je 1. prijatelj 2. vrlo talentovan i 3. imamo stvarno dobar kreativni feeling.
Inače, ovo je njegov blog: http://brankorakic.blogspot.com/





https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 24/04/2015 : 00:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2327 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 24/04/2015 : 02:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Tako shodno vremenu i trenutku, i tako kvalitetno prezentovano!

Radni nalog nikako (a tek sada - nikada) neće ni moći da potpiše;)

Vrće se na biro (ne)rada, srčuje oglase u štampi, dok mu se spočitava beskorisnost, kako bitisanja, tako i (sveg njegovog životnog) truda i delanja!

Jako dobar grafički aforizam, i vanserijska prezentacija.

Gotivno, skroz!

Piši propalo!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/04/2015 : 08:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Prvi kadar mi se instantno urezao u pamćenje, što dovoljno govori o kvaliteti crteža. Simpatično, aktualno i grafički snažno. Good job!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/04/2015 : 10:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nije loše

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/04/2015 : 11:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pametno, duhovito i vrlo dobro nacrtano.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 24/04/2015 : 11:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Odlicno!
(Jedino sto mi se ne svidja jest kompjutorsko bojenje kao takvo, ali to je pitanje mog osobnog ukusa, a nikako tvoj problem odnosno tvoja slabost.)
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/04/2015 : 11:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
odlicno, nastavlja li se ...

feka
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 24/04/2015 : 14:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Na vrhunskoj profesionalnoj razini! Tako čvrsto grafički, sa izraženom, nepogrešivom anatomijom likova, zorno vidljivom i kroz reducirani tangencijalni crtež. Ideja suvremena, slog kadra esencijalno umjetnički! Potpora računala ruci, u odvaganoj mjeri ukusa. Vrlo vrijedan rad! Panoramski kolaž: kuća - kamen - brijeg; strukturni i likovni rez, na pravom mjestu.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 26/04/2015 : 16:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
pa,stvarno hvala svima, a naravno pogotovo mogorovicu sto je primijetio neke stvari koje su nam bile jako bitne:) sto se tice kompjutera, u svari su texture sve rucno uradjene, samo su tu i tamo posvijetljene i potamnjene kompjuterski radi volumena, sto je mozda ono sto je nekima od vas zasmetalo. interesantno je da je u stvari sam potez, tj "tush" uradjen kompjuterski, i to ni manje ni vise nego u Flash-u, koji nekako sam "zateze" linije pretvarajuci ih u vector (Branko je tada eksperimentisao s tim)

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

Artistotel
Starting Member



57 Posts

Member since 15/12/2014

Posted - 26/04/2015 : 17:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Artistotel a Private Message  Reply with Quote
Hahahah! Odličan! Vrhunska ideja, izvedba, sve. Odavno nisam bila oduševljena ovako nekim stripom/idejom štaviše nego sad. :D

Ja bih samo da malo promijenite ženi mu ponekad izraz lica, kužim da je baza u tome, al' mislim da bi bolje izgledalo da je bilo promjene u zadnjem kadru. ;) Al' to je sitnica u usporedbi sa svime. x)

Jedva čekam još!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 26/04/2015 : 19:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
kompliment od jedne od najpotpunijih autorica koje poznajem (telematski): wow! hvala! u stvari,pokusao sam promijeniti izraz lica kod jennifer,na kraju je ispalo , samo gore. jer se, paradoksalno, tek tad primijecivalo da je kadar ponovljen triput i da smo samo "nalijepili" novi izraz lica.

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/04/2015 : 11:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Fora je odlična ali imam nekoliko primjedbi.
Autori u startu podrazumijevaju da svi znaju tko je Sizif i kakav tip
posla ima. To je u redu, ali onda cijela prva polovina stripa nema
smisla jer nema nikakvog pointa u načinu na koji je Sizif dobio otkaz
s obzirom da uopće nije jasno kako se našao u nekoj firmi kad se iz
očekivanog predznanja zna da ga je kaznio (“zaposlio”) Zeus.
Cijeli prvi dio stripa je praktički sažet u onom: Fuckin government.

Drugi problem su ponavljajući kadrovi u drugom dijelu stripa.
S obzirom da je prvi dio stripa fino raskadriran u dijalogu, malo
blesavo djeluje copy-pastanje kadrova u dijalogu drugog dijela.

Kako se podrazumijeva da svi znaju tko je Sizif, mislim da bi fora
bila efektnija kad bi se skratila na četiri kadra s nepotpunim
copy-paste.

Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/04/2015 : 13:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ovim svojim prilogom je dupli pokazao, malo za promjenu, kako uništiti jako dobar strip.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/04/2015 : 14:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Ovim svojim prilogom je dupli pokazao, malo za promjenu, kako uništiti jako dobar strip.



Hvala
Moram priznati da nije bilo lako, a još me malo žulja i to što je
pola kadra potrošeno na namještaj.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/04/2015 : 19:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Hahahaha, dupli je djelimično u pravu, barem po meni. Moglo je stati i ovako kako je on napravio, osim možda da se sizif u prvom kadru vrati kući i kaže ostao sam bez posla. Fakin govrnment. I to bi bilo OK.
Ali, autori (to jest autor, ja sam pisao scenario) ne podrazumijevaju da svi znaju ko je Sizif. Prvi kadar je upravo podsjećanje na to ko je :) Jer, to sam fakat provjerio, svi su ČULI za Sizifa, ali ne sjećaju se baš svi da on gura kamen. Neko ga je čak pobrkao sa Prometejem (koji je zakovan za stijenu). Ali, bez toga se i moglo. Ono što je meni najbitnije u cijelom stripu je četvrti kadar, o stalnom radnom odnosu :)
A lično mi je smiješno (mada ne mora nikom drugom biti) da je chart tog posla, kojim god da se bave likovi iz grčke mitologije (nota bene: grčke :) ) u slobodnom padu (iza "upravnika").
Meni lično smetaju dvije stvari, od kojih jednu mogu promijeniti, a drugu teško. Sizifov line "All the jobs are pointles ,Jennifer, but people don't get fired", tu se fakat pitam šta mi znači ova druga polovina rečenice.
Druga stvar što mi se "ne sviđa" je to što Sizif čita novine stojećki :) Ali, Branko ga je tako zamislio, a ponekad je s njim dosta teško diskutovati :)
Inače, strip je, jasno, inspirisan Mitom o Sizifu od Camusa. I nije mi "pao na pamet" kao ostale stvari koje radim, nego sam ga sanjao.

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 27/04/2015 : 19:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
U "All the jobs are pointless, Jennifer, but people don't get fired" odredjeni clan je viska.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/04/2015 : 19:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Da, trebam još provjeriti sve te članove (ja razmišljam o članovima na italijanskom :) ) Dao sam cijeli strip jednoj lektorici, ali mi još nije dala nikakvu povratnu informaciju. Čini mi se i da je ovo "looses" u naslovu pogrešan glagol, da treba biti sa jednim "o".

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 27/04/2015 : 19:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Je, treba biti "loses job". I prije "and" ne trebaju zarezi. Inace je sve ok.
(Otprve nisam skuzio nijednu gresku, jer ja tekst u stripu samo preletim, "citam napamet".)
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/04/2015 : 09:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
odlicno!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Artistotel
Starting Member



57 Posts

Member since 15/12/2014

Posted - 28/04/2015 : 18:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Artistotel a Private Message  Reply with Quote
Vidi stvarno! Looses je 'otpustiti/opustit". :))

Ne bih rekla da je moglo tako kako je to dupli zamislio. Nije poanta samo faktivno prikazati strip, već mora imati i ritmičnost, polaganost... bez uvoda bi bilo previše direktno po meni i izgubilo bi se dosta na stripu.

Pričaš talijanski??? jao mene, evo mučim cijelu Italiju već 7 godina svojim neznanjem tog jezika :D
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 28/04/2015 : 18:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Haha, pričam. Ako ti treba kakva pomoć, slobodno :)

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 29/04/2015 : 10:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Artistotel


Ne bih rekla da je moglo tako kako je to dupli zamislio. Nije poanta samo faktivno prikazati strip, već mora imati i ritmičnost,



Slažem se. I upravo je problem u tome što drugi dio stripa to nema.
Više je kao oni gegovi u tri kadra s dvije copy-paste osobe. Tehnički
je i to strip ali meni više djeluje kao produžena karikatura.
Kako je THE point u drugom dijelu činilo mi se lakše odbaciti (sažeti)
prvi dio nego raspravljati o drugačijem raskadriravanju
drugog dijela. Taj kadar s Jenifer je daleko najlošiji od svih
ostalih kadrova: nepotrebno sitne figure, neiskorišten prostor
kadra, a sve zato što se inzistira da figure moraju stajati, a
kadar biti polegnut. I baš on je copy pastan četiri puta!

quote:
Originally posted by Artistotel


polaganost... bez uvoda bi bilo previše direktno po meni i izgubilo bi se dosta na stripu.



Izgubilo bi se gotovo sve "stripovsko" i ostao geg.

Ti si odmah skužila da je minimalna nužna intervencija da se u
zadnjem kadru barem nešto promijeni na ženi. Ako se već ne može
mijenjati izraz neka je barem flipa horizontalno pa da izgleda
kao da odlazi.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 29/04/2015 : 15:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, i to ćemo defintivino probati ispraviti, da je ponovljeni kadar najlošiji, ne zato što je ponovljen nego... zato što je najlošiji. Možda malo bliža kamera ili nešto slično pomogne, uz to da režija ostane ista (to jest da ga SVEJEDNO ponovimo četiri puta). Meni je fora što nakon pauze žena ostaje ista.

https://www.facebook.com/TiitvojCrnjak
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/04/2015 : 22:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

Slažem se, i to ćemo defintivino probati ispraviti, da je ponovljeni kadar najlošiji, ne zato što je ponovljen nego... zato što je najlošiji. Možda malo bliža kamera ili nešto slično pomogne, uz to da režija ostane ista (to jest da ga SVEJEDNO ponovimo četiri puta). Meni je fora što nakon pauze žena ostaje ista.




U tome i jest "fora". Ne mijenjaj ništa, ne snimaš film, nego crtaš strip. Strip nije stidljivi brat filma, i ne mora mu podilaziti, odnosno, sanjati da postane kao on.
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

577 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 30/04/2015 : 09:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
Čestitam! Friški sam u svitu stripa, ali dugo sam u likovnosti kao takvoj, i po nekakvom iskustvu - jednostavno, ovo je jako zrelo. Svaka čast i želim vam obojici još puno inspiracije za slične projekte!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000