forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Misao o aukcijama...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 09:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
... na aukcijama sam sasvim malo i kratko jer ne volim poštu a većina robe je izvan BiH pa tako neću da se gnjavim i peglam
medjutim sudjelujem ponekad kad baš moram i kad je nešto rijetko... ili kad je iz Sarajeva
eh sad... dam lijepu i realnu ponudu na 3-4 stripa mislim dao bih i po 150 kuna ali ne mogu riskirati da kupim sva četri u pola sata bankrot majstor

ali baš mi je nekako nepravedna situacija da ja 7 dana nadgledam aukciju zajedno s tri lika :D i da 4. lik u posljednjih 8 sekundi upada i kupuje robu

izgubio sam nekoliko aukcija zbog sporog neta, onda ne poznavajući agenta za bidanje onda zbog kašnjenja maila, onda zbog sporog reagiranje preko tableta ( mišem je uvijek brže ali uživam na balkonu)

što hoću reći... ne znam ali se nekako osjećam beze...
ajd da je aukcija vremenski neograničena dok prodavač odluči koja mu je cijena ok...
nekako mi beze da 2 lika se "kolju" 7 dana, smišljaju strategije :D i onda treći lik upada kao padobranac u posljednjih 8 sekundi i nemaš vremena reagirati zbog jedne kune neko ekstra vrijeme bi trebalo postojati ako se bida u posljednjih 10 sekundi

a ti isti stripovi za 20 kuna skuplji malte ne kupi odmah u CRO... za likove u CRO a meni u BiH propade dobra prilika koju ću ponovno dočekati kad se vrati halejeva kometa

što sam htio reći ne znam

ali znam da se osjećam bezveze, ne mogu reći prevareno... nasamereno da... i opet ću za 5 dana gledati te stripove, koje nisam osvojio, skuplje za samo 20 kuna koje niko neće kupiti...

Utabanim stazama ocaja!

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 13/05/2015 : 10:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Taj padobranac je vrlo vjerojatno pratio aukcije kao i vas dvojica, vjeruj mi, samo sto nije bespotrebno bidao
A ovo za ekstra vrijeme mi nije jasno...Ne bi li onda i on imao to ekstra vrijeme pa ti dodje na isto?

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 10:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da ali bi onda on bio u istom položaju kao i ja a ja bih imao dovoljno vremena da utipkam rukama na tabletu torcifreni broj i potvrdim


nešto kao ukidanje zlatnog gola :D

također mislim da bi bilo OK da recimo u posljednji sat aukcije mogu bidat samo oni koji su ranije bidali :D i uključili se u utrku :) ali to je fantastika

biće stripova :D


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2015 : 11:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
vi ste već u ravnopravnom položaju samo si ti lijen da pratiš aukciju i radije bi sjedio na balkonu
a i ta kuna više ne mora biti samo kuna više(a i u 99,99% i nije).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 12:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ako ljudi sjede u sali i bidaju
nepošteno je da lik s ceste upada i u posljednjih 8 sekundi bida dok je lik u wcu... nećemo o tome kako ima 0 transakcija a drugi samo jedan negativni :D


to je slikoviti prikaz u stvarnom životu dok je na internetu malo drukčije jer nismo fizički prisutni

u mom slučaju nije bila kuna nego dvije...
kažem ti problem ne bi postojao da recimo živim u ZG ili da u sa ima više ljudi koji prodaju martije ovako jednom godišnje ako se šta pojavi pojavi...

dok je aukcija 20 kuna max od moje bez ponuda :)

biće ba stripova nije oglavu... ako mi se ne svidi vjerojatno ću ga prodati u bescijenje :) ne bi ni ugasili gigante da su nešto posebno imali prodju

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/05/2015 : 12:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ako ljudi sjede u sali i bidaju
nepošteno je da lik s ceste upada i u posljednjih 8 sekundi bida dok je lik u wcu
... nećemo o tome kako ima 0 transakcija a drugi samo jedan negativni :D


to je slikoviti prikaz u stvarnom životu dok je na internetu malo drukčije jer nismo fizički prisutni

u mom slučaju nije bila kuna nego dvije...
kažem ti problem ne bi postojao da recimo živim u ZG ili da u sa ima više ljudi koji prodaju martije ovako jednom godišnje ako se šta pojavi pojavi...

dok je aukcija 20 kuna max od moje bez ponuda :)

biće ba stripova nije oglavu... ako mi se ne svidi vjerojatno ću ga prodati u bescijenje :) ne bi ni ugasili gigante da su nešto posebno imali prodju



ti onda lijepo unaprijed obavijesti ekipu sa aukcija da češ u to i to vrijeme biti u kancelariji i slati fax pa nek se suzdrže od slanja ponuda

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2015 : 13:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

U cemu je problem da ne stavis odma' max ponudu koju si spreman platiti? Ionako se nece vidjeti sve dok ne stavi vise. A i kako ti je jaki rekao, nije "samo zbog 1kn", kako znas koji je njegov max? ;)


Do koliko odnosno za koliko puta bi bio spreman povisiti svoju ponudu za 1kn? :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 13/05/2015 13:14:53
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 13:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
generalno su forumi otišli u helać na planetarnom nivou... niko ništa ne čita

sve što sam imao reći rekao sam u prvom postu

ne mogu dati maksimalnu cijenu koju smatram da jedan gigant vrijedi (150 kuna) za sva 4 giganta koji me zanimaju jer je to 600 kuna
ne dam za stripove odjednom 600 kuna da su od zlata...
zato sam osvojio samo jedan

u tom u kojem sam osvojio samo jedan sam pobijedio u 2 kune :)
a na drugima sam izgubio u kunu
vjerojatno bih pobijedio isto kao i u ona druga tri :D sto sam htio uzeti ali je preblizu bilo i nisam dobio devetku kojoj sam se nadao greskom taman sam bio ukucao sumu ponovo kad ono isteklo :D


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 13:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12
ti onda lijepo unaprijed obavijesti ekipu sa aukcija da češ u to i to vrijeme biti u kancelariji i slati fax pa nek se suzdrže od slanja ponuda



nema potrebe za tim
aukcija iznad samo 20 kuna skuplja uzmi kad hoces
samo mi treba dobra veza s hrvatskom

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2015 : 13:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa zato rekoh, koliko puta bi bio spreman dignuti cijenu za 1kn? Valjda imas neki limit. Ok, ne bi dao za 4 stripa svoj max ... pa to je ponovno tvoj problem, a ne problem aukcija. Ali valjda te 10 kuna visa cijena po komadu od one koju jesi stavio (a nije bila taj max od 150) ne bi ubilo, jel? Eto, mozda bi i 20 proslo? :D

Ne znam zasto bi sada "krivio" druge koji ulete u posljednji cas. Mada ni sam nisam takav da cekam posljednje sekunde, radije stavim pravu cijenu od pocetka, a kasnije MOZDA dizem jos samo malo, par kuna ako bas zelim strip i mislim da bi tih par kuna ili par desetak kuna rijesilo situaciju.


Ali da, moglo bi se produziti vrijeme ako netko bida u posljednju minutu, recimo za jos jednu minutu, pa tako sve dok jednu minutu nema vise bidanja. :D
Pitanje je samo moze li se to tako postaviti i ako se markosu da zajebavati s tim.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 13/05/2015 13:48:55
Go to Top of Page

Fiju
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 03/01/2003

Posted - 13/05/2015 : 14:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Fiju's Homepage  Send Fiju a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da spominjes Martijeve Gigante, pretpostavljam da sam ja taj padobranac koji je uletio sa ulice :)

Ali eto, nisam uletio sa ulice. Sve aukcije koje sam bidao, pratio sam od pocetka, a ponude sam davao tek na isteku roka.
A ako ce ti biti lakse, moje maksimalne ponude su na svim aukcijama koje sam osvojio bile dosta vise od finalnih, tako da nemas razloga smatrati da si nesto izgubio zbog jedne kune.

Osim toga, izmedju spomenutih aukcija je bilo barem po dvije minute razmaka. To je dovoljno vremena da se na osnovu rezultata prethodne aukcije odredi vlastiti limit za sljedecu.

Nemam nekog velikog iskustva na aukcijama (dapace, na svom prvom pokusaju sam zbog neiskustva zaradio negativnu, pa sam pauzirao godinama), ali uvijek odredim svoj limit i pred istek roka dajem samo jednu ponudu u tom iznosu. Ako prodje, super. Ako ne prodje, nema veze jer ionako ne bih dao vise od toga.

Zao mi je sto sam ti preoteo zeljene stripove, ali osobno smatram da je ovaj sistem aukcija vise nego dobar.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 14:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nemam ni ja nikakvog iskustva

gledam da sam izgubio 8 knjiga naučne fantastike od kojih sam samo 2 u sljedećih 5 godina našao...pravi raritet i stoje kao podsjetnik kako sam ih izgubio zbog gluposti

ovaj marti nije rijetkost tako da nema nikakve ljutnje

ti martiji su skuplji bili na lokalnom sajtu za kupoprodaju tako da nema ljutnje još sam profitirao 40 kuna ali eto...

htio sam 2 kupiti za po 120 toliko sam spreman odvojiti jer sam već preko drugog sajta naručio robe za 74 marke

a eto osvojio sam jedan za 32 marke :)

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 14:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo da dodam da bih bidao 500 kuna da mi je posljednji koji mi fali...
ali s obzirom da mi je prvi :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Fiju
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 03/01/2003

Posted - 13/05/2015 : 14:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Fiju's Homepage  Send Fiju a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast onda. Meni stvarno jeste bio zadnji, ali mi ne bi palo na pamet ostavljati tolike ponude :D
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 15:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ako mi se ne svidi ja to odmah prodam za 25 maraka... tako da ako nešto ostane da mi fali znači da čitava kolekcija vrijedi stoga mi onaj posljednji što fali :D
još dobije na vrijednosti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/05/2015 : 15:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ako ljudi sjede u sali i bidaju
nepošteno je da lik s ceste upada i u posljednjih 8 sekundi bida dok je lik u wcu... nećemo o tome kako ima 0 transakcija a drugi samo jedan negativni :D


to je slikoviti prikaz u stvarnom životu dok je na internetu malo drukčije jer nismo fizički prisutni

u mom slučaju nije bila kuna nego dvije...
kažem ti problem ne bi postojao da recimo živim u ZG ili da u sa ima više ljudi koji prodaju martije ovako jednom godišnje ako se šta pojavi pojavi...

dok je aukcija 20 kuna max od moje bez ponuda :)

biće ba stripova nije oglavu... ako mi se ne svidi vjerojatno ću ga prodati u bescijenje :) ne bi ni ugasili gigante da su nešto posebno imali prodju




po čemu je nepošteno.ako aukcija traje moš bidat u prvoj sekundi isto ka i u zadnjoj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/05/2015 : 17:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

generalno su forumi otišli u helać na planetarnom nivou... niko ništa ne čita

sve što sam imao reći rekao sam u prvom postu

ne mogu dati maksimalnu cijenu koju smatram da jedan gigant vrijedi (150 kuna) za sva 4 giganta koji me zanimaju jer je to 600 kuna
ne dam za stripove odjednom 600 kuna da su od zlata...
zato sam osvojio samo jedan

u tom u kojem sam osvojio samo jedan sam pobijedio u 2 kune :)
a na drugima sam izgubio u kunu
vjerojatno bih pobijedio isto kao i u ona druga tri :D sto sam htio uzeti ali je preblizu bilo i nisam dobio devetku kojoj sam se nadao greskom taman sam bio ukucao sumu ponovo kad ono isteklo :D


E pa na taj način nećeš osvojiti puno stripova na aukcijama.
Tko ponudi najviše u zadanom roku osvaja. Vrlo jednostavno bez puno filozofije. Pravila ista za sve.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/05/2015 : 18:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
utilitarist i materijalist se nasli komentirati
filozofa :D
sad mi je lakse kako je lik upotpunio kolekciju neka je

jbg zacrto sam dva za 240 uzeti ili jedan za 150
na kraju je ucinak 50% nije lose
a sekund je falio da bude 100%
ajde tek sam poceo martija ponovo skupljati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2015 : 20:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni se sviđa sadašnji sistem aukcija i mislim da je teško smisliti bolji gdje bi svi bili zadovoljni. Nije mi problem čekati zadnju minutu za nešto što me zanima, nekada uspije ta taktika a nekada ne. Imam svoj maksimum koji sam spreman ponuditi za određeni strip i preko njega ne idem a ako ne uspije jednom hoće neki drugi put.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

AlienSB
Starting Member



28 Posts

Member since 23/11/2014

Posted - 13/05/2015 : 20:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AlienSB a Private Message  Reply with Quote
Ja otprilike 3-5 min prije kraja aukcije stavim svoju maksimalnu cijenu koju sam spreman dati (tipa strip je 20, a ja sam spreman dati 50) i onda čekam zadnje sekunde da ako se radi o 2-3 kn večem bidu da još malo korigiram i probam ne izgubiti taj strip za tako sitan iznos
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/05/2015 : 20:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kako stavis maksimalnu cijenu ako ju kasnije dizes? :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2015 : 20:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jebe ih logika

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/05/2015 : 21:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
pitan se čita li markos ovaj topic

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 13/05/2015 : 23:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ako si tek počeo sa skupljanjem MM giganata, ne računaj da ćeš najtraženija dva uloviti po tim cijenama.
Go to Top of Page

AlienSB
Starting Member



28 Posts

Member since 23/11/2014

Posted - 13/05/2015 : 23:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send AlienSB a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Kako stavis maksimalnu cijenu ako ju kasnije dizes? :)




Malo sam krivo sročio preciznije bi bilo okvirnu maksimalnu cijenu, ali ako kupuješ strip koji je u striparnici 80kn, a ti si stavio 50, a uz to ako kupuješ još par stripova od iste osobe isto ti je platio 50 ili 53 kn, da ode na 60-70 vjerojatno bi prestao sa bidanjem
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 14/05/2015 : 00:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


U cemu je problem da ne stavis odma' max ponudu koju si spreman platiti? Ionako se nece vidjeti sve dok ne stavi vise. A i kako ti je jaki rekao, nije "samo zbog 1kn", kako znas koji je njegov max? ;)


Do koliko odnosno za koliko puta bi bio spreman povisiti svoju ponudu za 1kn? :D




Par puta sam tako reagirao i prošao .

Iako je strip bio ultra-popularan i iako su se ljudi u međuvremenu "poklali" za strip te u 15 zadnjih sekundi digli cijenu za 150kn.

Prolazi uglavnom ako staviš ozbiljnu ponudu.

Ionako mi sve uglavnom utekne u zadnje vrijeme ako ne bidam kad stignem.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000